Megye/ország: Győr-Moson-Sopron
Elhelyezés időpontja: 2004.05.01 13:00
Utolsó lényeges változás: 2015.05.17 15:25
Utolsó változás: 2017.04.09 19:04
Rejtés típusa: Multi geoláda (1H+2V)
Elrejtők: Ati, Domi
Ládagazda: Ati Nehézség / Terep: 2.0 / 1.5
Megtalálások száma: 267 + 6 sikertelen + 19 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.2 megtalálás hetente
WAP:
3 állomásos multi, az első 2 pont pille-palack, jelszóval, következő pont koordinátájával (a palacra kívülről írt feliratot NE vegyétek figyelembe!), a 3. pont hagyományos geoláda, logbookkal, ajándékokkal.
A láda még NEM TravelBug barát.
Részletes leírás:
Elpottyantottunk ma Domival egy multi geoládát a Bakonyban. Fő látnivaló a Cuha-patak völgye, de ha már eddig eljöttetek, a Hódos-ér menti sziklákat, mezőket is nézzétek meg.
Az első pont egy több ezer éves földvár sáncainál található, egy fa odvában. Egy pille-palackot kell keresned. Ha autóval érkezel, Vinye vasúti megállójában érdemes a kocsidat hagyni N 47° 21,581' E 17° 49,192' [GCuha+parkoló] (47° 21,581' E017° 49,192'), mivel körtúráról van szó, ide érkezel vissza, a parkoló is elég nagy.
A műúton kell elindulnod Fenyőfő felé, a sorompónál éred el a sárga jelzést, amin elindulhatsz az erdő felé. (Ma nyitva volt a sorompó, de erre garanciát nem tudok vállalni. ) Alaposan figyeld a jelkzéseket, a sárga L vezet fel a 4000 éves sáncokhoz. Itt rejtettük el az első palackot, egy fa odvában. N 47° 20,947' E 17° 48,408' [GCuha-1]
Lásd fényképek. Ez a palack tartalmazza a 2. pont koordinátáit, valamint a jelszó első felét.
Irány a 2. pont. Javasolt útvonal: a sárga jelzés a Hódos-ér mentén, gyönyörű szurdokban, fantasztikus sziklák tövében. Az út jó darabig járható autóval is, de szerintem nem érdemes. Ezen a szakaszon a műholdak nem jeleskedtek, de eltévedni nem lehet. A sárga jelzést egy rétnél kell elhagynod, a sárga + vezet a 2. palackhoz. (A sárga + egy használaton kívüli gémeskút közelében, homokos úton csatlakozik be. A rét alaposan alá van aknázva tehénlepénnyel, figyeld, hova lépsz.)
A 2. palack rejtekét egy érdekes, nagy fa adja. Ne a földön keresd.
A sárga + jelzés Porva - Csesznek állomásnál éri el a piros jelzést, a Cuha-patak hídján átkelve. (Ilyen állomást nem láttam még, normális út nem vezet ide...)
Innen már egyenes út vezet a ládikóig, amit a Cuha-szurdok végigjárásával érhetsz el. A Milleniumi emlékművet keresd, arra van a doboz. Persze nem ott, a forgalom miatt kicsit távolabb, egy "gödörban". (Vagy víznyelőben, szóval nem lehet eltéveszteni.) Álcáztam avarral, kéregdarabokkal.
A Cuha-szurdok helyenként jól járható, néhány pontja viszont okozhat nehézséget. Csak megfelelő lábbeliben induljatok útnak. Vagy el kell viselnetek a vizes zoknit, vagy mezítláb kell átkelni a patakon. (Erről is van fénykép.)
Az első megtalálónak egy kis üveg pezsgőt is elhelyeztem a láda mellett.
Nekünk ma a teljes út (rejtekhely-kereséssel együtt) 16 km volt.
Nem egy drive-in cache, remélem.
Állapot: megszűnt
1 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Kimondottan tetszett a kis erdei vasútállomás, az alagutak, a viadukt, a sziklák, a csobogó patakok, és mindezek mellett, az útmenti hóvirágok és kankalinok hamisítatlan tavaszi hangulatot árasztottak!
Ezért jöttünk, végigjártuk, jó volt itt lenni, köszönjük!
megvan! másodjára...
node tényleg ott jó helyen van? a fa mellett, meg a víznyelő(?) szélén?
szép a kilátás, és jó a túra vonalvezetése
köszönjük a rejtést!
Régi ládázások helyszínén.
2007. szeptemberében a multit több részletben megtaláltam, azóta nem jártam errefelé, így most szívesen visszatértem. Az esőzések nyomán a Cuha szépen meg van áradva, így izgalmas volt több helyen is az átkelés. Nagyon szép vidék, a túrázáshoz pedig ideális időnk volt.
Családi kirándulást terveztünk a hétvégére, és mivel ennek a ládának az útvonala körtúrát ír le, alkalmasnak tünt a kirándulásra.
Első pont: Másfél évvel ezelőt kirándultunk a hódos-éri likas kőnél (GCHLK), és akkor megkerestem ezt a pontot, de nem tudom hova írtam fel a jelszórészletet ezért most is kénytelen voltam felmászni érte. A rejtés hamar meglett, és rendben van.
Második pont:Könnyű túrával elértük. Még ilyen esős időben is jól járható a S+. A palackot valami széttrágta és tele volt vizzel, ezért kicseréltem egy újra. Mindenki figyelmébe ajánlom Nepster fotóit, az első két pontnál sokat segíthetnek.
Harmadik pont: A rejtés koordinátái pontosak, a doboz jó állapotban van. De, hogy mi a fenének kellett oda fel rejteni, arról gőzöm sincs! Ilyen rejtéseknél mindíg egy kessertárs logja jut eszembe. (a nevét nem tudom) A GCSTVD logbook-jába írta : "eszement rejtő"
A túra egyébbként jól sikerült, a multi nagyon szép útvonalat jár be.
A Cuha patak mellett kirándultunk, gondoltuk megkeressük a harmadik pontot. Sajnos az emlékműnél a felfele vezető lépcsőt lezárta a MÁV. A GPS mutatta irányt a patak mellől nem tudtunk gyerekekkel vállalni. Sajnos nem sikerült. :-(
Bringával, köszönöm a rejtést. Nálam ma 07.15 volt, itthon jöttem rá hogy egy napot "kések". Az első és a harmadik pont nehézkes lett mert otthon hagytam a bringa zárat, így nem mertem messze hagyni a gépet, nem volt kellemes felcipelni a magas rejtésekhez.
Tettem fel képeket a rejtések mostani helyéről, állapotáról a következő kessereknek.
Régóta terveztük a láda megkeresését. Az első ponthoz "felmásztam". A palackot könnyen megtaláltam, de az üres volt. Telefon a rejtőnek, ő nincs számítógép közelben. Ismerős család segít, megadják a jelszó első részét és a második pont koordinátáit. További segítséget is kaptunk tőlük. A harmadik pontnál "nagy élmény" volt felkúszni a ládához. Szerintünk betegre kellene állítani. Köszönjük a rejtést. Marika és Imre
Az 1. pontot már vagy két éve megtaláltam. Még szerencse, hogy azóta nem volt módosítás... Ilyen mint a 2. pont, még nem volt a praxisomban, de azért jó! Az emlékmű felett a láda enyhén szólva is vad helyen van. Főleg az ilyen 72 évesnek, mint én... Felfelé "direktben toronyiránt" rohamoztam, lefelé jobb volt a sziklás árokban. Köszönöm a rejtést!
Ez volt a 124. A megtalálást borult, február közepéhez képest meglehetősen enyhe időben (volt vagy + 10 fok), telefonos GPS segítségével hajtottam végre. Az első ponthoz érve kezdett el szemerkélni az eső. Továbbhaladván a SÁRGA+ jelnél lévő fedett vadászlesben megebédeltem):, de sajna az eső nem akart elállni. A 2 ponthoz közeledvén az eső már kitartóan zuhogott. Itt megjegyezném, hogy a pillepalackot nem a rejtekadó faként lefotózott fánál(ban) találtam meg. Az már amúgy sem úgy néz ki mint a fotón, mert a természet ereje kicsit átalakította (az ágait letördelte). Szóval a 2. pillepalackot egy ahhoz közel álló szintén termetes fa fejmagassága felett találtam meg, és oda is rejtettem vissza! Elérvén a Porva-Cseszneki vasútállomásra az eső kissé alábbhagyott, de ez semmit sem könnyített a láda megszerzésében. Ugyanis a talaj a sártól, az avar meg az esőtől csúszott de piszkosul a Milleniumi Emlékmű felett elhelyezett ládáért vívott magányos küzdelmemben. Kisebb sérülésekkel megúsztam, de osztom az elöttem szóló Acsart kessertárs véleményét: tök felesleges így megmászatni a társaságot, hiszen ennél a pontnál az emlékmű és a vasúti híd a lényeg (ott fenn már semmi érdekes nincs, és nyálkás időben oda feljutni nem kicsit veszélyes!) A ládika jó állapotban van a szinte szem előtt heverő (fakéreggel álcázott) rejtekében. Miközben sokkal közelebb az emlékműhöz hemzsegnek a jobbnál jobb rejtési lehetőségek! Az elrejtésre ez miatt adtam olyan értékelést amit. Viszont a megmutatni kívánt helyek a szurdokvölgyekkel csillagos ötösök. Nálam mindenképpen benne van ez a multi a TOP 5-ben.
Köszi a lehetőséget, és üdv minden "kincsvadász"-nak.
Jó kis erdei túra két részletben. Más ládákkal összekötve a végpont kivételével már végigjártam az állomásokat. Most egy kisebb barangolás során nem jelentett gondot az emelkedő, a láda levadászása. A szép napsütésben csodás panoráma nyílt a hegyoldalakra, a völgyre, vígan csörgedezett a patak.
Megtaláltuk mindegyik pontot! Köszönjük. Szép kis túra kerekedett belőle :) 7 Km volt az egész. És nem mellesleg az őszi erdőt mikor megrázta a szél leírhatatlan volt.
Nagyon szép útvonalon vezet végig ez a multi, csodás a környezet az égész túra során. Az ajánlott Vinyei vasútállomástól indultunk,és jót sétáltunk a változatos terepen. Minden szép és jó volt a végládáig, aminek elhelyezését viszont egyáltalán nem értettük. Nem azzal van a gond, hogy 15 km után még felmászat a rejtő egy hegyre, ha van értelme nem probléma, de innen legalábbis ebben az évszakban a kilátás nulla, és körbejárva fent semmi érdekességre nem leltünk. A láda egy kéregkupac alatt hever egy víznyelő mellett, a környék telis-tele van jobbnál jobb rejtési lehetőséggel, szikla és fa odúk sokasága kínálja magát, ezért sajnáljuk hogy a befejezés ilyen fantázia nélkülire sikeredett. Köszönjük az élményt és a "rejtést": Andi, Acsart
A láda neve Cuha-szurdok. Fura, mert a multi első két pontja nem a Cuha-szurdokban van.
A ládát három részletben kerestem meg. Még több, mint egy éve bzsotie-val kerestem meg a 3. pontot, akinek akkor már csak ez hiányzott. A másik két pontot 1-1 túra során kerestem fel. Sajnos a Hódosi-ér ér mentét nem jártam be, mert különben nem tudtam volna felfűzni más ládákat.
Javaslom a többieknek, hogy az első pontot a meredeken felvezető SL útról közelítsék meg és hagyják el; a másik utat teljesen benőtte a derékig érő csalán. Én 5 kullancsot szedtem össze azon az úton.
A sárgán végigtekerve lekezeltem magam reuma ellen. aztán a második pont előtt pár kisebb fán átemeltem a bringát. A láncolaj meg készenlétben várta cuha gázlókat.
köszi
Többször jártunk már itt, és végre a ládát is begyűjtöttük :) a környék csodaszép,nagyon tetszett..(az utolsó pontnál még +100 m felfelé jól esett volna...:/)
Az első pont már 2 hete meglett egy vinyei ládakörben. Most bicóval indultunk egy másik multiért és közben egy kis kitérővel sikerült. Közben 6x keltünk át a Cuhán. Kösz a rejtést!
Bakonyszentlászló, ÉDK 20 km-es túra alkalmával Gubirobi és Griffs társaságában tettük meg a közel 24 km-es távot. Mivel a bal nagylábujj műtéten tavaly november közepén estem át, és azóta bár kisebb túrákat már tettem, de ez volt az első igazi teljesítménytúra. Reggel korán 5:50-kor indultam Budapest Déli pályaudvarról Székesfehérvárra, ahol várt Robi és indultunk Griffs barátunkért. Útközben azon gondolkoztam, birni fogom-e a fiúk által tartott tempót. Köszönöm Nekik, hogy tekintettel voltak rám. Kb. 20 km után kedett fájni a lábam, de hősiesen bementem a célba, igaz kicsit sántítva, melyet próbáltam leplezni. Útközben persze a még megnem talált dobozokat közös munkával begyüjtöttük. A táv utolsó néhány kilométerénél elkezdett szállingózni a hó, amely még izgalmasabbá tette a túrát. Egyébként is néhol 10-15 cm-es hó miatt a az erdő és a hegyek csodálatos látványt nyújtottak. Egy alföldi embert, egyébként is elvarázsolnak a hegyek, engem legalább is el. Útközben sokat beszélgettünk, hiszen több mint fél éve nem túráztunk együtt. A célba érve, bosszantó hírrel fogadtak, elfogytak a kitűzők. Igéret szerint utólag megkapjuk. Egy kis odafigyeléssel, jobb szervezéssel emlékezetesebbé tehették volna a túrát. Így csak az első ponton elfogyasztott zsíroskenyér és finom tea marad meg. Köszönöm barátaimnak ezt a szép napot.
Végre sikerült!!! Már évek óta szemezgettem ezzel a ládával,de idáig sosem jött össze,hogy a keresésére induljak.
Nos,a mai Bakonyszentlászló 20 teljesítménytúra tökéletes alkalom volt erre. Nagyon klassz volt a túra is a fagyos,sok helyen havas erdőben és a multi is jó,szerencsére tényleg nem egy ,,drive-in".
Köszi a rejtést!
Griffs és Markovicsa barátommal karöltve elindultunk a Bakonyszentlászló TT-n egy kis séta, kellemes beszélgetés és persze pár geocaching találat miatt.
Csapatmunkával sikerült is mindent teljesíteni.
Bakonyszentlászlóról indultunk meg a nevezés után, ami sajnos számomra elég amatőr szervezésnek tűnt (griffs kért is, hogy ne legyek szőrszálhasogató:). Kellemes tempóban kezdtük meg az első kilométereket az első ellenőrzési pontig, ami a Hódos-éri üdülőházaknál volt. Számomra meglepő módon a TT egyetlen frissítőhelye az első pont volt, ahol a túra végén szokásos zsíros kenyér és tea is felszolgálásra került. A szervezők sajnos itt sem voltak a topon, így inkább magamnak kentem kenyeret, mint várjak hosszú percekig. Innen a Hódos-ért követve folytattuk utunkat a közeli multi első pontjáig, amit szembe küzdtünk le, mert már kellett a szint.:)
Ismét kellemes séta következett és a vasútállomás előtt a multi 2. pontját is sikeresen megtaláltuk (ide már nyomok vezettek a hóban, így gondoltuk, hogy valaki kesser-gyerek is van előttünk:). A vasútállomásnál megszereztük a 2. pecsétet és megnéztük a közeli gpsgames rejtést is , amihez pár lépcsőfokot le is küzdöttünk, sőt griffs egy kis talajgyakorlattal el is szórakoztatott minket:). A TT a Zörgő-hegy felé vitt volna minket, de bevállaltuk a Cuha-szurdokot, lesz ami lesz (ez nagyon jó választásnak bizonyult). Egy nagyobb csoport vidám, ittas ember is megérkezett az állomásra és ők is a szurdokban terveztek egy kis túrát Vinyéig, így lőttek a természet csendjének, de legalább érdeklődéssel követtük őket, miközben a Cuhán kellett pár alkalommal a hideg vízben átkelni a köveken egyensúlyozva.:)
A multi 3. pontját és Janó ládáját "szinte" egy helyen kellett megkeresni. Elég brutális mászás után (miért ne pont szemből küzdjük le ezt a szirtet:) meglett a láda is, sőt a pazar kilátás meg is koronázta ezt a sikert. Lefelé könnyebb volt!:)
Innen már csak kellemes 8 km-es séta volt hátra a célig a gyönyörű szurdokban. Fantasztikus élmény volt nézni, ahogy Cuha jeges vize a mederben található fákra, gallyakra milyen csodálatos mintákat, képződményeket varázsolt. Közben a hó is elkezdett szállingózni, ami igen kellemes téli érzéssel fűszerezte a túrát.
Ez sajnos Vinyénél már véget is ért. Megszereztük a 3. pecsétet is és elindultunk a cél felé. A bakonyszentlászlói multi 2 pontját is megszereztük és befutottunk a célba. Itt az utolsó kellemetlen meglepetésen is túlestünk, ugyanis elfogyott a kitűző.:( Nem is kellett nagyon noszogatni, hogy menjünk már hazafelé.
A túra helyszíne gyönyörű volt, amihez a TT szervezetlensége nem volt méltó. Remélem okulnak belőle és jövőre ez jobban megy majd.
Összesen 23,5 km és 480 m szint. Köszönöm a lehetőséget, jó volt!
A hosszú hétvége első kiadós túrája!
Bakonyszentlászlón hagytuk az autókat, majd gyalog, Vinyén keresztül tettünk egy kisebb kört a Hódos-ér - Cuha-szurdok mentén.
Bár a társaság elfáradt a túra közben, a hangulat azért végig jó volt.
Öt év alatt sikerült begyűjteni az összes pontot. Még szerencse, hogy nem változtak a koordináták. A végső láda, ennél magsabban már nem is lehetett volna, legfeljebb a Cuha-szirten.
Másodszori nekifutásra meglett. Ugyan a sárga+ jelet elvesztettük időközben, de végül sikerült ráakadnunk. Elég gáz ez a rész szerintem! A többi nagyon jól járható és tényleg szép. Jó tanács az Ördög forrásból NE igyatok.
A "Bakonyi nyári Mikulás" elnevezésű teljesítménytúra alkalmával jártunk erre. A túra útvonala: Bakonyszentlászló -(szalagozás, sárga kombinációk ) Porva-Csesznek ( piros, szalagozás ) - Bakonyszentlászló volt. Táv: 21,8 km/ 285 m szint volt. Az oda-visszaút bőven megért egy ládát, nagyon szép ez a bakonyi rész IS. A jelszó sajnos nem állt össze, a fotók alapján szeretnénk kérni egy jóváhagyást.
Bakonyszentlászlói teljesítménytúra közben két kedves sporttárssal közös találat :)
Köszönöm a lehetőséget, nagyon klassz helyen van az utolsó pont! Csodás :)
A 2. ponttal kicsit meggyűlt a bajom. Először szétbontottam a fát, de nem került elő a palack, aztán favágók akadályoztak. Harmadik nekifutásra végre sikerült túljutnom rajta. Innét a láda már könnyű is lehetett volna, de előbb végigtúrtam a környék összes víznyelőjét, aztán amikor már-már abbahagytam volna a keresést, véletlenül belebotlottam. Mindenesetre szuper kis séta, szép környezetben. Köszönöm!
Már nagyon régóta szerettem volna begyűjteni, ma végre sikerült.
Könnyen ment, hosszabbra és nehezebbre számítottam.
Az első pont fele picit megkevert a jelzés, de gond nélkül meglett. Mind a két palack ott van.
A második pontig sima út, gyors találat. Innen viszont rengeteg ember, sok bicajos és sajnos autóssal is találkoztunk.
Jól megizzadtam mire felértem a ládához. Gyorsan meglett szerencsére, mert egy pár ült nem messze.
Nagyon tetszett és szuperül éreztük magunk.
Köszönjük!
Simán egy úttal:)))
10.40-kor indultunk, és 15.50-kor már a parkolóban is voltunk.
Nagyon ügyes multi. Imádjuk a körtúrákat, főleg, ha előre tervezhető, mint ez.
És egyáltalán nem volt megerőltető.
Az utolsó harmadon túl sok volt már a kiránduló - gyalogos, biciklis, lovaskocsis, motoros:(, autós:( - és ennek megfelelően elég hangos volt az erdő.
Télen, hóban megismételjük majd!
Köszönjük a rejtést.
Sziasztok!
Mi két gyerkőccel vágtunk neki a felkutatásnak gps nélkül, sajnos a pillepalackokat nem találtuk, illetve az emlékműnél lévő ládát sem, így áttértünk a kirándulás szintre, de gyönyörű a hely, igaz a sárga L jelölést az elsőt elnéztük, érdekesebb volt a fahasábok egymásra pakolása, mint az útvonal, így ahol le kellett volna ismét térni a sárga vonal jelzésre, mi ott mentünk fel, így dupla utat jártunk azon a szakaszon, de így is jó volt, amint szerzünk gps-t újra próbálkozunk talán kicsit hűvösebb időszakban. Szuper a környezet és a túra is maga, valóban nagyon figyeljétek a jelzéseket.
Üdv.
Cat
Végigjártuk a pontokat, nem volt könnyű túra.
A ládát a jelzett ponton nem találtuk, pedig a környéken több gödröt is felkutattunk. Az első két pont rendben volt, de maga a láda sajnos nem lett meg. Gis-Russa navigációval voltunk, de a térképen a jelölt helyen semmi nem volt. Remélem csak mi nem leltünk rá, és nem lopták el a ládát. Azért a kilátás kárpótolt mindenért :) (a srácaim is lefáradtak).
Két részletben.
Elsőre 2012.02.13-án, amikor nem dolgoztunk. Végre tudtam egy jót túrázni Fenyőfő környékén. Akkor, -8 fokban és 15 cm hóban ennek a multinak az első pontját is sikerült begyűjteni.
Ma került sor a "második félidőre". A családdal terveztünk egy kiruccanást a Cuha völgybe. Úgy alakítottuk a programot, ahogyan ez a multi megkívánta. Eddig általában Vinyétől Porváig vagy Porvától Zircig túráztunk. Ma fordítottunk rajta. Indulás 8:06-os vonattal Veszprémből, érkezés 8:53-ra Porva-Csesznek állomásra. Itt először begyűjtöttük a második pontot. Sajnos, a fa környékén erdő ritkítást végeznek, a rejtekhely eddig megúszta. Pont bepötyögése után meglátogattuk a közelben lévő másik játszóteres rejtésünket, aztán irány gyalog Vinye.
Út közben egyre melegedett az idő, egyre több kirándulóval találkoztunk. A gyerekek vidáman futkároztak, élvezték a mozgást a szabad levegőn ebben a remek tavaszi időben.
A láda közelében csak Marci akart feljönni a helyszínre, ezért ketten evickéltünk fel a vízmosást követve. A rejtés egyből meglett. Bár a leírással ellentétben, nem a "gödörben", hanem a peremén kívül, egy mesterséges rejtekben (kérgekből épült). Logoltunk, aztán lementünk a "bejáratott", emlékműhöz vezető ösvényen.
A továbbiakban még várt ránk jónéhány izgalmas patak átkelés, végül Vinye határában (mivel még volt 1 óránk a 12:44-es vonat indulásig), meglátogattuk a Kőpince-barlangot is.
Összegezve: Szuperül felépített multi, remek pontokkal, gyönyörű útvonalon. Köszönet!
Ez egy hosszú történet...
Még tavaly januárban kezdtem az első pont megkeresésével, miközben a Dornyay emlékutat jártam. Aztán kevéssel utána a hó hiúsította meg a további keresést.
Az elmúlt majd' két évben ugyan sokat jártam a Cuhában, de a további keresés valahogy mindig elmaradt.
De eljött a várva várt nap mikor a barátaimmal sütögetni indultunk. Míg ők falatoztak én begyűjtöttem a maradék 2. pontot és a ládikót.
Az év méltó lezárásának, talán az egyik legszebb helyen lévő multit sikerült begyűjteni. Nem mellesleg ez volt a 300. találatom így remekül sikerült "jubileum".
Köszönöm a rejtést!
Megvan! Az első pontot pár hete a "farkasordító hidegben" találtam meg , a pápalátó kőtöl visszafelé jövet. Akkor nem tudtam fojtatni , mert indult vissza a vonatom.
Most barátaim társaságában nekivágtunk Vinye felől. Séta a Porva Cseszneki vasútállomásig , majd vissza. Útközben egy kis szalonnázás a patak parton egy pihenőhelyen. Nagyon élveztük, bár a végláda tényleg "cudar" helyen van....
Szuper multi, a teljesítménytúra pont a ezen a nyomvonalon vezetett. Elég sok kitérőt jelentett mindig felkapaszkodni az adott ponthoz, de a kilátás kárpótolt minket.
Nagyon szép!
Gyönyörű helyeken járhattunk.
Kipróbáltam a túrabakancsomat minden közegben :D levegőben :P ( I acélon keresztülsétálva) vízben :) homokban, betonon, földön, barlanban :)
Nagyon jó kis túraútvonal! Szerintem még egyszer kétszer még megcsinálom ezt a szakaszt :)
Köszönöm ezt a multit, nagy kedvenc lett, és örülök, hogy a rejtő bevállalta a hosszú gyaloglós multival járó kisebb látogatottságot.
Vinyéről indultunk, első lépésként a földvárhoz mentünk, majd egy kis túramozgalmazás keretében jött a Pápalátó-kő, Bejáró-barlang. Alízháza felé visszatértünk a sárga jelzésre, és innen már a multi ajánlott útvonalát követve végigjártuk a szurdokot.
Mivel leírást csak végszükség esetén olvasunk, ezért először a meredek kapaszkodást, egy tizenöt méter magas meredek sziklafal állította meg, de aztán útvonalhelyesbítés után már könnyedén megtaláltuk a záróládát.
Alapvetően nem szeretem az olyan multikat, ahol nem látom rögtön az összes pont elhelyezkedését, mert nem könnyű úgy megszervezni a túrát, ha több mindent meg szeretnék nézni, ezért az ilyen ládákkal nem is szoktam foglalkozni, itt viszont a leírásból ki lehetett deríteni, hogy melyik pont nagyjából merre található, így be tudtuk illeszteni az Öreg-Bakony Bakancsosa mozgalom pontjai közé.
Az már csak hab a tortán, hogy másik kedvenc ládám, a GCCszi, a szurdok másik oldalán található :)
5 napos bakonyi barangolás 17. ládája a 29-ből.
Két napos láda volt nekünk... Nem találtuk meg a sárga + jelet, (sem gémeskutat nem láttunk), így egyszer csak Porvára értünk! Másnap folytattuk a keresést, Porva-Csesznek vasútállomástól indulva.
Nagyon jól felépített multi!
A leírás szerint mentünk. Indulás Vinyéről - Hódos-ér - Porva-Csesznek - Cuha-völgy - Vinye.
Felmentünk a likas kövekhez is, így 17 km-es séta a bakony egyik legszebb részén.
A rejtésre többen azt írták szivatós. Valóban magasan van, de ennek biztosan oka van. Nagyon forgalmas kirándulóhely, ide már nem jönnek fel a kirándulok, csak a magunk fajta elvetemültek. :) Így van biztonságban a ládika.
Mintaszerű multi, nagyon tetszett. A leírást nem is olvastam, csak utólag, de nem is volt rá szükség. A gázlókkal meggyűlt a bajunk, főleg az idősebbeknek (80 körül!), de megoldottuk. A ládához a rossz irányból másztunk fel, a combig érő avart a gyerekek élvezték.
Megvan!:)
Két szem almával neki vágtunk,bár már nem egyszer voltunk a Bakonyban mindig lehet mit csodálni:)Az első pont jó magasan,picit megizzadtunk de tetszett.A másodikhoz közel majdnem eltévedtünk de egy bácsika pont arra sétált és segített...már nagyon éhesen értünk a vasútállomáshoz,de a büfé zárva volt,a turistaházban kedvesen fogadtak minket,kaptunk ingyen chipset kávét ami ránk is fért.Picit megpihentünk és folytattunk az utunkat a 3ponthoz!Köszönjük mi nagyon élveztük!:)
Részletekben. 400 éves földsánc még 2008-ban, most Hungária kupa 3. napi rajtmenet ott ment el mellette. Majd a célból a sárgán elmentem a 2.-hez. A jelzések azon része, ami réten ment, meleg, szúnyogos és sűrű volt. A rejtek fának letörött egy ága, de a rejtek így is tökéletes.
Ma egy kisebb ám meredekebb túrával fejeztük be a multit. Az emlékműnél mikor meglátták a többiek, hogy merre és mennyit, azt mondták: menj. Így minden felesleges tehertől megszabadultam, pedig lett volna üres füzetem. A füzetben már csak egy rövid log fér el!
A koordináta tökéletes, beugrottam a gödörbe, egy ággal kotorgattam egy darabig nem nagy lelkesedéssel és mikor felnéztem, kupacot láttam. Így jobb is, mert ha tényleg víznyelő a gödör, egy nagyobb víz el is vihetné a dobozt.
A doboz fedelét rögzítő egyik pánt letörött.
Jó volt.
Remek kis láda volt. Az 1. pont kissé megizzasztott de nem volt nehéz. A 2. rejtése nagyon tetszett, a 3. az roppantul szívatott. Rossz irányból mentünk és piszok nehezen lett meg a doboz, nem mellesleg még a hegyre is felmásztunk fölöslegesen...
Ez egy klasszikus hely, amit mindenkinek látnia kell és legalább egyszer végigjárni is illik. Nekem már több alkalommal is volt hozzá szerencsém. Hol csak egy-egy szakaszt, hol a teljes völgyet. Voltam már itt majd' minden évszakban, s ennek megfelelően más és más arcát mutatta a természet. Most épp a nyárival barátkoztunk. A Pápalátó-kő felől széles, jól járható utakon érkeztünk. Kicsit meg is szuszogtatott a rövid, ám erős emelkedő az egykori sáncra. Itt egy kicsit keresnünk kellett a palackot mire előkerült. Visszaereszkedve előbb egy sziklákkal határolt szűkebb részen, majd széles völgytalpon vezetett az út. Amikor kiértünk a rétekkel tarkított részre, jól szemügyre vehettük az elmúlt időszak áradásainak helyi viszonyait: a patak annyira megduzzadt, hogy a meder partjától, azzal párhuzamosan több méteres sávban minden növényt kimosott a földből. Mindezt hosszú kilométereken át. Nagyon tanulságos látvány volt. A S-/S+ elágazásnál már nem áll a régi gémeskút, pedig pár éve, amikor a Rómer Flóris emlékutat jártuk végig, a mellett ebédeltünk. Innen megint egy kisebb emelkedő jött, hogy a vonulat túloldalán leereszkedjünk a Zirc-Győr vasútvonal Porva-Csesznek megállójába. Mivel az egykori állomáson éppen nyitva volt a büfé, így kihasználtuk a remek alkalmat egy ebédre. Pihenés után Kokóval felmásztunk a Felszabadulási emlékmű még megmaradt, tábla nélküli maradványához, majd kezdetét vette a kalandtúra. A patak folyamatosan keresztezte utunkat, s mi hol a vasúti töltésen és az alagutakon, hol a meder fölötti meredek parton egyensúlyozva jutottunk át rajta. Valterék inkább minden egyes alkalommal fel-levették a cipőiket. A szurdok legvadregényesebb részén azután felmásztunk a ládához. Innen kilátás nem volt, ellenben a gps-nek köszönhetően tettünk egy (fölösleges) tiszteletkört egy másik magaslatra is. Lefelé épp a Millenniumi emlékműnél és a viaduktnál értük el a síneket, hogy innen támadjunk GCCszi ládához, de az már egy másik log története. Brumi jött velem.
E.T. ezt is megtalálta. A leírt módon közelítettünk, de nem gondoltuk volna, hogy 6-8-szor kell patakon átkelni vagy megkerülni. A fenntaró ezek közül egyetlen egyre gondolt hidat tenni... Magasszárú gumicsizma erősen ajánlott. Érdekes egy túristaút... Az első két rejtés rendben volt, de a harmadik szerintünk indokolatlanul nehéz terepkörülmények mellett közelíthető meg. Ha egy kis eső van már kérdéses a balesetmentes közlekedés.
Jó kis séta, közben patakátkelésnél tesztelhettük az új bakancs vízállóságát... :) Az utolsó pont elég nehéz helyen van, legalábbis a jelenlegi sáros viszonyok között. Bár mi felmentünk, de szerintem érdemelne emiatt a láda kicsit erősebb nehézséget. A sáros dombra fel és leszánkózáshoz, illetve kissé megáradt patak kiálló szikláin történő átugráláshoz a túrabot javallott.
Köszi a rejtést, egyik kedvenc helyünk a Cuha völgye!
Ma csak az elsö két pont lett meg, de gondoltam írok, mert ki tudja, mikor lesz alkalom befejezni...
A Likas kötől kezdtük, jó kis ereszkedés majd mégszebb kaptató, de az első láda meglett. Majdnem kifogott rajtam, az adott helyen kerestem, csak kicsit magasabban a kelleténél. Aztán indultunk tovább négyesben KToMékkal a második ponthoz, ahol a palackot megfogtam, odébbtettem, de nem vettem észre. Mikor mondom Tamásnak, hogy valahol a közelben kell lennie, nem érti, mi a bajom, hisz az orrom előtt van :-) Kicsit más szögben látta, mint én. :-)
Szóval mindkét pont tetszett!
Kis pihenő és frissítés a vasútállomáson, majd indultunk a harmadik ponthoz, azonban az első gázlótól vissza kellett fordulnunk, mivel legalább 20 centis vízen kellett volna átkelni, s hasonló lett volna még vagy 6...Így inkább visszafordulva kerültünk egy nagyot a Zörög-hegy felé. Azért remélem, még idén sikerül ezt is befejezni, s a közeli Szirtet is megmászni...
Köszi az eddig látottakért is!
Eddig ez az egyik kedvenc ládám. Két héttel ezelőtt kezdtünk bele, de besötétedett. Sajnos most sem volt szerencsénk, mert most meg esett, ezért Évi inkább vissza is fordult Vinyére. Fent először egy másik gödörbe ugrottam be, ahol két felfordított szikla alatt a láda helyett bágyadt lábatlan gyíkokat találtam. Gyönyörű a kilátás innen, bár inkább a patakra, a szomszédos Cuha szikláról távolabbra is ellátni.
A második pont rejtése nekünk is nagyon tetszett! Köszönjük a rejtést!
Túravezetői gyakorló túránk során bejártuk az egész környéket.( 26 Km, 650 m szinttel!) Nagyon szép időben, kellemes társasággal kellemeset kirándultunk.
Profi. Persze jobban szeretjük az előre megadott pontokat, de...
A 2. pont megoldása a mai legjobb!
Mai kör 26 km plusz az apró, GCCszi, GCHLK, GCuha, GCPALA, GCfnny, 3 vaddisznó, egy muflon, 3 emlékmű, kereszt...
Szép időben nagy élmény volt! Köszönjük..
Sajnos az időfaktort rosszul kalkuláltuk, nem maradt idő az utolsó pontra két másik környékbeli láda után. Majd legközelebb.
Kicsi nehezen lett meg az első palack, mintha megkergült volna a GPS. A sárga kereszt jelzést a vége felé elvesztettük, lehet, hogy kivágták a fákat a jelzéssel, mert végül egy favágók által irtott területen értünk a második palackhoz, toronyiránt, nem kis nehézségek után. Porván ért minket a sötétedés, de úgy döntöttünk, nekivágunk a telihold alatt, annak ellenére, hogy épp jött a vonat. Bár ne tettük volna...
A vaddisznók tudnak olyan morgó hangot kiadni, mint egy nagy kutya? Ha nem, akkor egy nagy kutya akarta az úttól húsz méterre tölteni az éjszakát, de mi felzavartuk szegényt. Ki tudja, ki ijedt meg jobban...
A végén már nem kerestük a köveket átkeléskor, nagyon cuppogtunk, mire beértünk Vinyére.
Igazán szép kis körtúra volt! :)
A végén először ezért a ládáért másztam, majd a Cuha szirt ládájáért. Mindkettőnél más volt a fel és a lefelé vezető utam. Szép kis mászások voltak! :)
Amikor leértem innen az emlékműhöz, éppen jött a vonat, szóval minden fotótéma megvolt. =)
Már régóta tervezgettük a multi bejárását, végül a mai gyönyörű tavaszi napot választottuk ki rá a szüleimmel. Vinyén parkoltunk, onnan kezdtük a bejárást. De nem a sárgáról közelítettünk, hanem rögtön felkaptattunk a felső dózerútra, és fölülről közelítettük meg a sáncokat. Innen a sárga L-en ereszkedtünk le a Hódos-érhez, majd a másik oldalon pedig felkaptattunk egy vadcsapáson a Likas-kői ládához. Innen Alízháza érintésével erszkedtünk vissza a sárgára. Innen már az ajánlott S és S+ útvonalat követtük. A fa odvában rejtőzködő palackot nagyon ötletesen rejtette vissza az előző megtaláló. A végládához már csak apával kaptattunk fel. Így a 15. km környékén már nem volt annyira kellemes, de legalább nem kerül illetéktelen kezekbe. A kocsiig pedig a már számtalanszor bejárt, de annál kedvesebb úton, a Cuha mentén mentünk.
A Fenyőfő felé vezető úton áltam meg, és indultam el a körtúrára. Gratulálok a multihoz, szerintem nagyon jól sikerült összerakni. Annál is inkább, mert a második pont után kis kerülővel még két másik ládát is összeszedtem. Apropó második pont: a palackot a fától félredobva a földön találtam, a felirat szinte teljesen szétázott benne, de végül sikerült a darabokból összerakni a "megoldást". A jelszórészletet és a koo-kat átírtam egy új papírra és beletettem a palackba. A korábban említett másik üres palackot elvittem és kidobtam. A második pont visszarajtésésnél figyelembe vettem a rejtő leírását: " Ne a földön keresd".
A vinyei kirándulásunk koronája lett az láda megtalálás. Még péntek reggel érkeztünk Vinyére a vendégházba (amikor megláttam a házat rögtön beugrott, hogy vagy 10 évvel ezelőtt már jártam itt osztálykiránduláson). Kettő körül sikerült rávenni a csapatot arra, hogy elinduljunk a sárga jelzésen egy kis túrára és közben kincset vadásszzunk. Habár eddig egyetlen multi ládában sem vágtunk bele!
Közben kiderült, hogy minden mondatra figyelni kell felolvasásnál, mert a sárga L vezet és a sárga elvezet nem feltétlenül azonos :o) Ha az első sárga L-nél mész fel, akkor elég durva sáncokon kell átkelni, és egy kis domb tetején találsz egy nagy odvas fát ami nem a rejtek, pedig nagyon jól elüt a környezettől... a rejtek szolídabb viszont megtévesztő, mert a 10. ember vette csak észre :)
Utána a második pontig viszonylag eseménytelenül sikerült eljutni a gémeskútnál egy kis patakon való átkeléssel. A palack tényleg kicsit beázos, de a fánál két palack is van, természetesen a másikban nincsen semmi, szóval ez egy picit megtévesztett minket. Utána Porva-Csesznek vasútállomás... és ekkor kezdett el sötétedni, úgyhogy kollektív döntés értelmében vonattal vissza Vinyére.
Másnap egész nap esett, kissé kilátástalan volt, hogy meglesz az első multi ládánk! Viszont egymást nagyon sokszor levadásztunk a Bang! társasjátákkal :)
Vasárnap irány a 3. pont és a láda... sok patakon való átkelés után meglett az emlékmű is, de onnan még jó sokat kell felfelé menni. Nekem mondjuk nem volt triviális, hogy a víznyelő a tetőn van :) és habár az első két "ládát" én találtam meg a dicsőség végül nem az enyém lett :(
Nagyon szép környék, remek rejtés, köszönöm a kis csapat nevében is!
Háromnapos zirci hétvégénk első ládája. Vinyéről indultunk, s tettünk egy szép kört többek között e multi segítségével. Klassz a szurdok, és a vonatot is láttuk néhányszor, reméljük, nem szüntetik meg. A második ponton a palack sürgős cserére szorulna.
Köszönjük a rejtést!
Nagyszeru rejtes. Az utvonal is kivallo, mindenkinek nagyon ajanlom.
A 2. ponton levo palack beazzot. Fel kellene ujitani, mielott teljesen olvashatatlan lesz a cimke.
Kalandosan megtaláltam. Az első pontot még június 28-án, aztán egy hatalmas felhőszakadás miatt félbehagytam Porva-Cseszneken maradtam. Most a Túrázz a Vonatért teljesítménytúra keretében ejtettem útba a második pontot végül meg kerestem a ládát.
Nem kedvelem a multikat!De ezt végre megtaláltuk.Tök véletlenül pont ebben az irányban csalinkáztunk a környéken.A rejtőnek üzenem ez úton hogy a második pont palackját mi cseréltük ki egy újra,mert teljesen össze volt nyomorodva a pakack,és beázott,alig lehetett kibetűzni a tartalmát.Úgyhogy ott kéne egy kis felújítási munka a jelzéseket illetően......Amúgy érdekes ez a rivalizálás a láda rejtők körében.(vagy túl sok itt az érdekes látnivaló!!?? :) )A másik minden esetre egy kicsit macerásabb,nem is tudtunk rá idötszakítani.Legalább lesz miért vissza térni ide.....
Ezt a ládát is már régen kinéztem, de csak most vettem rá magam, hogy megcsináljam. Jobb is, mert már ismerem a http://turistautak.hu -t. :-D Így annak ellenére tudtam egy vázlatos térképet készíteni, hogy nincs megadva mindhárom koordináta.
Reggel 4:50-kor indultam Győrből. Még akkor is sötét volt, amikor megérkeztem Vinyére. Az első pontot elég sokáig kerestem, mert persze nem ott van a láda, ahova először gondolnánk; nagyon jó rejtés! A sárga L-t is nehezen találtam meg, először rossz irányba is mentem...
A második pont könnyen lett meg, és jöhetett a Cuha-szurdok. Már voltam itt, de még mindig nagyon tetszik, főleg a viadukt és az, hogy 8-szor kell átkelni a folyón, híd nélkül. Ahol a vonat keresztezi a folyót, találtam valami répafélét, töltök fel róla képet..
A láda tényleg túl könnyű rejtés, de legalább gyorsan meglett. Nagyon jól megtervezett multi volt, tökéletes leírással!
Gergővel közös túránk utolsó állomása.
A harmadik pontnál mikor másztunk felfele és olvastuk a "megtévesztő" leírást miszerint a milleniumi emlékmű közelében van, kicsit elbizonytalanodtunk, de azért sötétedés előtt még épp megtaláltuk. :)
Szép túra volt, köszönet érte! A 2. ponton a palack csak a földön hevert, próbáltuk a vélelmezett helyére visszatenni. A 3. pont koordinátáit háromszor is leellenőriztem, mert nem akartam elhinni a szintvonalak láttán, hogy tényleg ott van:-) Ha már idáig felmászat a rejtő, lehetett volna valami színvonalasabb rejtést alkalmazni.
Kellemes túra volt. A csalánok még a nadrágon keresztül is átcsíptek, de a szúnyogok nem mertek próbálkozni, be voltunk fújva (kullanccsal sem találkoztunk). A ládához a köves nyiladékon mentünk fel és le, még a Milleniumi emlékmű előtt.
R-Gyu
A fenyőfői őstündér és a Pápalátó szikla után ezt a multit céloztam be mára.
A sárga - turistajelzés kezdetén az erdészet elrettentő táblája fogadott, miszerint a személy- és vagyonvédelmi okokból az út mindkét oldalról le van zárva a korábbi viharkárok miatt.
Sebaj ez gyalogosmódra nem vonatkozik. :-D Az első ponthoz mire felvonszoltam magam a bicajjal annyi kidölt fát láttam, hogy a két kezemen sem tudtam volna összeszámolni őket. A sárga L ösvény egyébként is szivatós, az összes csalán kitöltötte rajtam a mérgét, nem beszélve a felzavart szúnyog hadakról. Az 1. pont könnyen meglett hála a jó leírásnak és képeknek. Innen a lerakott autó miatt nem követtem a leirást, inkább követve a sárga L-t visszatértem a Hódos-ér melletti sárga - -ra. Az autóval legurulva a vinyei állomásra folytattam az utam. Kis gázlózás Porváig a 2. pontig, majd tekerés vissza a végső ponthoz. Mivel egész idő alatt hol jobban-hol kevésbé esett az eső, az "alvázmosás" már meg sem kottyant :-D
A 3. pont a ládával jó magasra sikeredett, véletlenül tuti nem fog rábukkani senki sem.
Köszönjük a rejtést! Szép volt a túra. A második pontnál azért gondolkozóba estünk, mert nem találtuk a palackot. 20 perc keresgélés után a földön leltük meg az említett fától kb 10 méterre. A vihar egy kicsit megtépázta a fát és kirepülhetett.
Visszahelyeztük.
Ez a TT számomra nem csak kalandos volt, de gazdaságos is: 3 napja nem-igen kívánom a folyadékot. És a tusolás sem tart 2 percnél tovább. Már ha egyáltalán :)))
Öntött ürge-nap a Bakonyban Zöldfülűvel.
Terveink szerint a Cuha 25-TT alatt az útvonal mentén elérhető ládákat gyűjtögettük volna be, de a vihar kissé módosította az elképzeléseinket... Mozgalmasra - és igen vizesre - sikeredett napunk történetét 3 logban osztom meg az utókorral, ebből kettő megtalálás, egy pedig egyéb.
Emlékezetes túra marad, az biztos! :)
Bizonyára ritka, hogy az ember láda-nem-keresési tapasztalatait hosszú 'Egyéb' logban ossza meg, de ez az eset igazán megér egy bejegyzést! :)
A Cuha25 teljesítménytúra kapcsán szerettük volna begyűjteni a multi pontjait Zöldfülűvel, de a keresést végül elmosta a vihar. A tervek szerint az útvonalba esett volna a multi 2. pontja és a láda is, az 1.-hez meg elmentünk volna a túra után.
Ezek után nem sokkal, kb. féltáv környékén, az Üveghuta felett, a Kopasz-hegyen kapott el minket a vihar (épp előtte futottunk össze véletlenül a szüleimmel, akik az itt megrendezett tájfutóversenyen indultak, ezt meg is örökítettük :) ). Már a völgyben a rét szélén láttuk a felhőket közeledni, elő is vettük az eső elleni alkalmatosságokat, úgy indultunk tovább.
Percek alatt csaknem teljesen sötét lett (késő szürkületi fényviszonyok), feltámadt a szél, és hamarosan kövér cseppekben kezdett esni. (Innen aztán pár perces szüneteket leszámítva végig esett, hol durvábban, hol kevésbé.)
Először nem hagytuk magunkat, de amikor félgesztenyényi meg féldiónyi méretű jegek kezdtek potyogni, és egyik-másik telibe talált minket, akkor kb. az ötödik 'Aúú!' után átmenetileg visszavonultunk, és kicsit vártunk az erdőben.
Amikor újra nekiindultunk, észrevettük, hogy irhánk mentése okán kissé el is tértünk az útvonaltól (szerencsére csak párszáz métert). Gyorsan korrigáltunk, és a helyes útra visszatérve folytattuk utunkat alul-felül vízben. Porva-Csesznek vasútállomást megpillantva rájöttünk, hogy a multi első pontja mellett szépen elmentünk észrevétlenül. Némi hezitálás után úgy döntöttünk, hogy ilyen időjárási viszonyok mellett talán mégsem kellene az erdőt túrni (én az esőkabát ellenére már csurom vizes voltam, azt hiszem), és tovább mentünk. A vasútállomáson több résztvevő összegyűlt, még egy Brúnó névre hallgató vizsla is akadt a társaságban, valamint egy igazán csöpp fiúgyermek, aki zokszó nélkül tűrte a megpróbáltatásokat (emlékeim szerint Juju meg én sokkal nyűgösebbek voltunk ilyen helyzetben ennyi idős korunkban). Mi is letáboroztunk rövid időre, ettünk, rendeztük sorainkat, aztán tovább indultunk.
Itt kezdődött a Cuha 'kerülgetése'. Összesen kb. 10x kereszteztük a patakot a felső és az alsó szakaszokon való átkeléseket is beleszámítva. Ezen alkalmakkor minimum bokáig gázoltunk benne, helyenként sokkal mélyebben. Épp az egyik gázolásunkat választotta ki Zöldfülű arra, hogy megossza meg velem az info-t: az ótvar egy csúnya betegség, amit pl. úgy lehet összeszedni, ha ilyen kétes tisztaságú vizek érik az ember nyílt sebeit. Azért persze csak mentünk, egyre vizesebben, orrunk eltelve a patak "mocsárillatú" aromájával.
A kiírás szerint a túra utolsó 8 km-ében az Alsó-Cuha-szurdokban is végig kellett volna menni. Ezzel szemben a 4. ep-nál, a viadukt alatti pihenőhelynél azt mondták a pontőrök, hogy ezt a szakaszt ki lehet hagyni. Aki akar, visszamehet szép széles turistautakon a célba, el fogják fogadni a teljesítményét. Feltették a kérdést, hogy akar-e valaki az eredeti útvonalon menni végig, mert akkor egyikük arra jön... és hát akadt két bőrig ázott nőszemély ;), akiket holmi kis "szemerkélő eső" nem rettenthetett el az i g a z i teljesítéstől. :)
Mint utóbb kiderült, utánunk már nem jött más a szurdok felé, mert rövidesen háromszoros méretűre dagadt a patak, és a többiek mind az alternatív útvonalat választották. Hogy előttünk mennyien jöhettek erre, nem tudom. Nem láttam nyomokat, bár ha valaki még a vihar előtt eljutott idáig, az biztos végigment.
A szurdokban való közlekedésünket nagyban megkönnyítette, hogy térdtől lefelé már nem volt rajtunk száraz felület (rajtam felette sem sok). Vidáman gázoltunk a vízben: ahol a szurdok oldalában meredek és sáros lett volna az ösvény, ott inkább a patakban "rövidítettünk".
A túra csúcspontja számomra: a partvonal mellett éppen felfelé igyekezve a sapkám ellenzőjétől nem láttam egy méretes ágat keresztben; úgy vertem bele a fejem, hogy vissza is pattantam azzal a lendülettel. Amennyire rekonstruálni tudom az eseményeket, hátraestem és bukfenceztem egy felet a patak felé, épp a vízbeesés előtt torpanva meg. Újra fix talajt érezve magam alatt az első dolog, amit szemmagasságban megpillantottam, ZF bokája volt, közvetlen a fejem mellett - a segítségemre sietett oda, igazi elkötelezett túratárs! :) A látvány érthetően némi aggodalomra adott okot. :) Mondtam, hogy minden rendben, jól vagyok; bár a lábam még akkor is enyhén remegett, amikor a szurdokból kiérve az Ördög-réten lévő ellenőrző ponthoz érkeztünk. Ott kissé megmosakodtunk a már szelíden csordogáló Cuhában - elvégre egy nő legyen mindig tipp-topp :)))), ettünk egy kis ropit, beszélgettünk a pontőrrel, majd nyakunkba vettük az utolsó három kilométert. Ahogy az oldalban kapaszkodtunk felfelé, még szédültem kissé, és a buksimat most is érzem (másnap délben), de ennyi kell. :) A fő, hogy nem estem vízbe (csak önként és dalolva sétáltam bele, ahol épp arra vezetett a logikus útvonal). Ez a víz helyenként combközépig tudott érni, ami 70-80 cm-t jelent kb., nem tudom, mekkora szokott lenni egyébként - én most jártam itt először. De nem utoljára!
Köszönöm alkalmi túravezetőnknek (a vállalkozó szellemű pontőrnek, akinek a fia lelkes ládász, s bár nem sikerült kiderítenünk, hogy pontosan ki is lehet, ha magára ismer, szóljon :) ), hogy végigkísért bennünket, ZF-nek a társaságot az egész túra során, az időjárásnak pedig azt, hogy legalább a szúnyogoktól nem kellett tartanunk :))) - egyetértettünk abban, hogy sokkal rosszabb lett volna tikkasztó hőségben a vérszívókkal hadakoznunk. Elvégre mit nekünk egy kis eső, nem igaz? ;)
Kalandos volt, de nagyon tetszett, és még így is egy órával szintidőn belül voltunk. Szerintem összességében még egy órával kevesebb lett volna, ha nincs a vihar, de majd jövőre leteszteljük :)
A multiért pedig vissza fogunk jönni, remélem, még idén! Gyönyörű ez a táj, és kíváncsi vagyok, hogy egy szelíd nyári napon vajon milyen izgalmakat tartogat a szurdok. Egy biztos: túraszandiban és mezítláb érdemes teljesíteni ezt a szakaszt. Ha mégsem, váltócipő csomagolása erősen ajánlott! :))
Fenyőfőn táborozó gyerekcsapattal indultunk neki a multinak BBird-ék vezetésével. Az első pont simán meglett, örültünk (főleg a gyerekek). A második pontnál megtaláltuk az érdekes fát (tényleg érdekes!), körbeszaglásztuk, beletúrtunk minden repedésbe, a bátrabbak megnézték felülről is. Palack sehol. :o( Végül találtunk egy üres palackot, vagy ez volt valamikor a geoláda vagy csak valaki szemetelt, nem derült ki. Így aztán a harmadik ponthoz felmásztunk, láttuk az emlékművet, meg is próbáltunk megfelelő gödröt vagy víznyelőt keresni, de hiába. Idő és buszindulás szorongatott minket, úgyhogy feladtuk. Sajnáljuk... :o(
Az előző esti eső miatt a Cuha hömpölygött, többször kellett mezítláb átkelnünk rajta. :o)
Páromnak tetszett a környék, én nem szeretem a nem+-os bejegyzéseket. Rá fogunk duplázni! :)
Az első pontot még 2008 októberében kerestük fel. Nem lett meg, mert nem volt semmi a fa odvában :). Ma a második pontot kerestük fel, de itt sem leltünk semmit sem a fa odvában :))
A láda pedig kb. 40m-re van a koordinátáktól a mi mérésünk szerint.
Elég nehezen lett meg, köszönet Puszkányéknak a segítségért :)
Fotók később.
15,5 km-es séta néha kis mászással. Útba ejtve GCSZI ládát. Kész röhej, hogy a makadám útra bringával behajtani tilos, persze 15t-s rakodógéppel sima liba, csak engedély kell hozzá, kac-kac. Gombát kerestünk, de sajnos nem találtunk...
Köszönjük a nagyon ötletes rejtéseket, gyönyörű környezetben, csodálatos Húsvét vasárnapot töltöttünk a kereséssel.
Sajnos a 2. pont rejteke elég beteg, megpróbáltuk azért ügyesen visssza rejteni.
lebert63+krisztin
Pápalátótól vettük célba a multit. Az első pont rendben van, szépen vezetett a második palackhoz. A2. pet sajnos a földön hever, a koo.-ták nehezen, a jelszórészlet pedig egyáltalán nem olvasható. Nagyon kevés időnk maradt, így csak elmentünk az emlékmű alatt. A folytatás hamarosan!
A képek és koordináták alapján beazonosítottuk a helyet (fákat), de az általunk jónak ítélt fában nem találtunk semmit! Le is fényképeztük a környezetet és az ominózus fát. Sőt az egész odút kívül-belül átpásztáztuk, még a kutyánkat is bevettetük, de semmilyen palackot nem találtunk a megadott koordinátán. Lehetséges, hogy kivette valaki és nem tett vissza a helyére a palackot vagy csak mi voltunk rossz fánál? Bár ezt kétlem, hiszem végignéztem az összes hozzászóló fényképeit és mi is megtaláltuk a fát. Segítséget szívesen elfogadunk! Ez volt az első kiszemelt cél kicsit rosszul érint a dolog, hogy esetleg rajtunk kívülálló dolgok miatt nem jött össze az első "küldetés".
A mai nap igazi célpontja ez a multi volt, amit már tavaly decemberben elkezdtünk, de akkor a rossz idő miatt az 1. pontról visszafordultunk. Most Vinye felől sétáltunk a piros jezésen. Nagyon tetszett. A második ponton a palack rejtekét jól benőtte valami szép sárga gomba :)
Jó kis túra, érdemes végigjárni. Én a GCPALA-val kezdtem és utána folytattam a Gcuha túrával. A láda nem gödörben van hanem hegyen, ezért félúton felfelé egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy hátha nem jól olvastam le a koordinátákat. Végül természetesen meglett.
Gratulálok a rejtőknek! Nagyon jó kis multi sikeredett belőle, nem gondoltam, hogy ennyire el fogok fáradni. Nekem a túra 15.6 km-re jött ki. Már az elején a sorompótól nem láttam a sárga L jelzést, így simán menten a Hódos-ér mellett. Aztán egyszer csak láttam egy ösvény be az erdőbe, és előjött bennem a rossz érzés, hogy bizony oda fel kell mászni... Valószínű, ha megvan a sárga L, akkor nem ilyen húzós felmászni, így viszont nagyon az volt... Az első pont könnyen meglett, még a sűrű fák között is végig volt vétel, erre figyeltem, kb. 5-6 műhold mindig látszott. Első pont után vissza le ugyan azon az útvonalon (na lefelé sem volt kellemesebb...) majd újra a Hódos ér melletti hosszú séta. A második pontig jó sokat caplattam, és bizony volt rész, ahol a csalán kb. 2 méteres volt, ki sem látszottam belőle, itt jelzés sem volt, de egy csapa szerűség, azért bizakodásra adott okot. Hát a gémes kút, az szerintem egy körbekerített valami. De szerencsére a homokos út az egyértelmű volt. A sárga + út az jól van jelölve, meglehetősen sűrűn. A 2. pont is nagyon jó hely, sajnos a fa tényleg odavan. Innen szinte egy köpés a Porva-Csesznek vasútállomás. Meg is lepődtem. Azt gondoltam, hogy innen már sima ügy. Hát maga a láda: ezt hivatalosan magasra tettétek. Nagyon nagyot kell mászni érte. Kicsit zavart, hogy sehol nem adtatok meg magasságokat, és tippre mentem (végül is fel a tetőre). Ez a szurdokból bizony 120 méter mászás egy meglehetősen meredek oldalon. Örültem mikor felértem, a visszamászás sokkal jobban esett. Ha nem lett volna nálam bot, nem biztos, hogy megmászom se az első, se a harmadik pontot. Összességében nekem nagyon tetszett, gyönyörű környék, csend, viszonylag kevés kiránduló (az első részen senki...), sok felfelé mászás, meg is lepődtem, mikor láttam, hogy csak ennyi volt a táv, többnek éreztem. Aki nem szeret sokat felfelé mászni, az jól gondolja meg ezt a multit. Köszi a rejtést.
Másodszorra lett meg. Az első alkalommal besötétedett a 3. ládánál és a leírás is félrevezető. A második alkalommal végig jártuk mert elkavartuk a korábbi túra alatt megszerzet infókat, de megérte. A környék csodálatos. A 3. láda nem egy "kicsit" van távolabb és nem gödörben hanem mellette.
Két menetben egy kissé rendhagyó módon kerestük meg a pontokat.
Először április végén Székesfehérvárról indított turistavonattal jártunk itt. Akkor a 2. palackot és a ládát találtuk meg némi segítséggel.
Az első palackot ma kerestük meg Áron csapatával együtt útban a Pápalátó-kőhöz.
Szép volt! Köszönjük a rejtést!
Már délelőtt elkezdtük csak közben kis kitérőt téve a Pápalátóhoz és utána folytattuk. Közben magunkhoz vettünk egy kis sütnivalót az autóból. Így a két kör sikeredett 19km-es túrának. A gyaloglástól elszokott kessertársakat kicsit megviselte a táv. Az erdei iskolánál szalonnát sütöttünk vacsorára, hogy legyen még egy kis energia.
Nagyszerű túra volt, néhány kullancs kíséretében.
Szép tavaszi időben, gyönyörű tájon sétáltunk. Nagyszerű túra lett volna, ha a sárga és sárga+ utakon nem kellett volna folyamatosan a terepmotorosok, quadosok miatt leállni (és egyszer még arrébb is ugrani, hogy el ne üssön).
Hétvége Cseszneken. Bejártuk a környező völgyeket, árkokat vasstyúkékkal és Gergőékkel.
Gyönyörű a szurdok. Bár az előző napi mulatozás után kicsit nyomottan, de nagy reménnyel vágtunk neki a szurdoknak. Atesz hozott valami tájfutó-térképet, még ők mérték anno, úgyhogy nem csodálkoztunk, mikor már a kocsikkal Vinyére is földúton érkeztünk. Ott a közelgő esőfelhők ellenére (amiből aztán szerencsére sokáig nem lett zuhi) nagy hepaj volt, a Pokol-csárdával szemközti rét tele gyerekekkel, műsorok, zene, finom bográcspapi illat...
Átvágtunk gyorsan a szurdok felé, ahová fentről, a multi első pontjától csapódtunk be. Innen - az átkeléseket leszámítva - már autópálya volt végig. Van itt minden, ami egy jó kiránduláshoz kell: hegy, völgy, patak, rét, szántó, üde zöld erdő, (napsütés, szórakoztató társaság).
A zárópont alatti pihenőhelyen aztán elővettük a finomságokkal teletömött diszkoszt, s megraktuk a tüzet. Közben eleredt az eső is, behúzódtunk a faház előterébe. A csoda azért elkészült. A felső két elszenesedett réteg eltávolítása után még találtunk ehető részeket is! (Az alja pl. teljesen rendben volt, ott gyűlt össze a zsiradék.)
Közben az eső is elállt, így legyalogoltuk a maradék 1 km-t.
Megoszlott a vélemény, van-e szükség az első és harmadik pontot ilyen magasra rakni: Nekünk a harmadikat kellett csak megmászni, de ott kilátás nem lévén, sok hozzáadott értéket nem tudtunk felfedezni. Ezt az egy apróságot leszámítva a láda tökéletesen illeszkedik a szurdok pompájához. (További képek a környékbeli barangolásunkról itt.) P
A sárga + jel kezdete nem volt egyértelmű, a gémeskút helyett csak egy körbekerített gödör volt, rajta jel, de utána vagy 200mig semmi, csak a dombon a két út között egy nagy fenyőn.
A második pont jellegzetes fája nagyon tetszett, bár szegény fa egészsége már nem a legjobb.
A ládához sokat kellett felfele menni, szerencsére a kütyü nem hagyott cserben. A nagy gödröt én is széttúrtam, és csak utána olvastam el a logokat. Utána már könnyű volt.
Nem gondoltam, hogy egy patakparti multiládában ennyi szintet kell mászni, de szép és érdekes helyek voltak. Ja, és sokszor gondot jelentett a patakon való átkelés, de megúsztam.
A láda nehézségét a rejtő alábecsülte. Jó, nem egy Kinizsi Százas, de azért csaknem félnapos túra, sok szint, néhol nehéz terep, fürdési lehetőség...
Nem tűnt teljesen egyértelműnek a hely, az emlékműhöz képest jóval magasabban van a gödör. Megküzdöttünk a meredek, sziklás hegyoldallal. Megkönnyebbülés volt rátalálni a ládára (végre-valahára)
2007.11.28-án (lásd kettővel lejjebb) már elkezdtük ezt a multit, de akkor az ott leírt okok miatt csak az első pontig jutottunk. Mára terveztük a teljes befejezését. Bemelegítésül elcsíptünk egy 2. helyet az új GCZORO ládánál, kalandos körülmények között. A lemerült PDA-ba sikerült egy kis életet (illetve energiát) lehelni, így bátran vágtunk neki a 2. pont felkutatásának.
Eredetileg vonattal terveztük megtenni az utat a Porva-Csesznek-i vasútállomásig, de az új láda felkeresése miatt a reggeli vonatot lekéstük, a következő meg majdnem este indult volna, ezért gyalogosan vágtunk neki az útnak.
Nagyon szép volt a Cuha völgye ismét! Sok helyen szinte összefüggő vastag jég fedi a patakot, kivéve, ahol az utat keresztezi! :-)
Ott rendszerint 15-25 cm közötti a vízmagasság, így minden kötéltáncos és egyensúlyzó tudásunkat kellett elővennünk, hogy ne legyünk a kelleténél vizesebbek.
A palack nagyon jó helyen volt elrejtve, ötletes!
A visszaúton annak ismeretében, hogy több órán keresztül nem jön vonat, rövidítésként a sínek mentén haladtunk. Ezáltal egy egészen más perspektíváját mutatta a völgy, mint a szokott turistaúton.
A láda rejtése tökéletes!
Hiszen épeszű turistának eszébe se jutna odamenni, ahol a láda található. Erre a mutatványra eddig -velünk együtt- 111-en voltak képesek, de hát a kesserek nem is épeszű turisták! :-)
Mindezt azért írtam le, mert valószínűleg rutintalanságunk miatt mi nem találtuk meg a ládához vezető 1,5-es erősségű utat... :-)
Összegezve:
Jól összeállított pontokkal remek rejtéssel szép környezetben. Tetszett!
A multi első pontja könnyen adta magát, innét visszasétáltunk a Vinye állomásra, hogy vonattal menjünk el a Porva-Csesznek állomásig, azt terveztük: a következő palack keresésére onnét indulunk. A vonatot azonban lekéstük, így gyalogosan indultunk el, de az 5. gázlónál már nem tudtunk tovább jutni a mély és elég nagy sodrású patak miatt.
A táj és az erdő gyönyörű volt, beszéljenek inkább a képek!
Alacsonyabb vízálláskor még visszajövünk, és befejezzük a megkezdett multit.
Jó kis túra volt. Csesznekről indultunk és oda is érkeztünk. Ez így kb. 26km-re sikeredett. Ebből az utolsó 5.5km már sötétben, Villányi bortól örömködve... :)
Jó kis túra. Megközelítőleg 8 -kor indultam Vinyéről és az utolsó ládát kb 14-órakor találtam meg. Innen egy kis pihenővel elindultam GCuha megkeresésére.
Tátrai túrázás helyett, bakonyi kirándulás Belga és scele társaságában.
Másfél év után végre sikerült a ládát is megtalálni. :-)
Feltettem a régi, téli képeket is a mostaniak mellé. Érdemes megnézi, van különbség.
------------------------------------------------------------------------
2006.02.11 12:10 - Nem találtam meg
Már többször is kirándultam a Cuha mentén, így azt is tudtam, hogy hol van az emlékmű (szállásunktól kb. 1,1 km-re). Ennek ellenére mégsem találtam meg a ládát. Az első két pont gond nélkül meglett. Reggel 10 körül indultunk és az első ponthoz 11 előtt értünk. A másodikhoz 1 óra után, az emlékműhöz pedig 3 óra után érkeztünk meg. Fél ötkor feladtam a keresést és másnap reggel folytattam, de mindhiába. :( Kb. 14 km volt a táv.
Ez egy nyakatekert ládázás volt.
Tavaly októberben végigcammogtunk a Cuha-völgyben és a leírások alapján felkutattuk a harmadik ponton lévő ládát. (Hát, nem volt trivi.:-)
Az első pont egy hónappal később, a pánik vonatozás után került utunkba, de akkor már nem akartunk visszamenni a maradék jelszórészletért.
Most Dornyay Béla vezetett ide minket...
Három nekifutásra 1 éven belül, de mindig nagy örömmel keresem fel ezt a tájat. Első pont december végén a Cuhaszirt ládában hagyott tollamért visszatérve a maradék időben. Második nekifutáskor meglett a 2. pont, de besötétedett mire a 3. ponthoz értem. Ma Orsi lányommal, aki nagyon élvezte a kirándulást, a hegymászást, a patak-átkeléseket, meglett a dobozka. Még ajándékot is cseréltünk. A szakadt Tesco-szatyrot is kicseréltem egy fekete Speedshopos zacsira. Tetszett a rejtés.
Végre sikerült a multi 2. és 3. pontját is abszolválni. Az első július elején lett meg. Veszprémből vonattal érkeztem Porváig. Tájékozódtam kessertársaimtól, hogy a 2. pont a vasútállomás közelében van, így érdemes lesz itt kezdenem. Valóban. Aztán irány a Cuha-szurdok. Nagyon jó és izgalmas volt :), mivel éjszaka rengeteg eső esett és a Cuha meg volt áradva. Némelyik átkelésnél rendes előkészületeket és több perces fejtörést, tájékozódást igényelt, hogy hogy fogok átkelni :) Végülis sikerült száraz lábbal átérnem mindenhol. Ez köszönhető egy kis logikának, gondolkodásnak, kreativitásnak, és a túracipőmnek, mely az átlagosnál vízhatlanabb :)
Gyönyörű és békés volt a táj! Nem találkoztam egyetlen emberrel sem, a máskor oly közkedvelt kirándulóhelyen.
A szurdokban egyáltalán nem volt jelem, így fordulhatott elő, hogy egyszercsak beértem Vinyére, ez gyanús volt. Telefonos segítséget Hampitól kértem, így kiderült jócskán vissza kell gyalogolnom. Nem bántam. Nem volt jel továbbra sem így kizárásos alapon egy - jól gondoltam - kesserösvényre hagyatkozva feljutottam a ládához. Itt kissé féltem, az előző logok miatt, hogy sokáig kell keresni, de nekem rögtön meglett. A láda viszont valóban nem gödörben, hanem mellette van. Logolás után turbó sebességre kellett kapcsolnom, hogy elérjem a vonatot, de ez is simán ment. Sőt Vinyén még maradt időm egy kicsit pihenni és közben enni egy helyi fán termett garantáltan bio vadalmát.
Nagyon jó volt ez a túrázás a szépséges tájban, a megáradt Cuhával. Ez is egy olyan élmény, amit nagy valószínűséggel geocaching nélkül nem élek meg. Köszönöm.
Ezt a kirándulást egy olyan napra tartogattam, amikor gyerekeink is ráérnek eljönni. Ma végre mindenkinek volt ideje, és az időjárás is igazi kiránduló idővel várt minket.
A Vinye vasuti megállónál parkoltunk, és a Cuha szirt útba ejtésével pont 13km lett a teljes út hossza. Nagyon változatos erdei tájakon jártunk, amit külön fűszerezett még az elő-elő bukkanó vasuti pálya és a néha megjelenő kis vonat. Kellemes kirándulás, mindenkinek tudom ajánlani.
A láda rejteke nem tetszett igazán, a csúcs sziklás környezetében az egész multihoz jobban illő, nívósabb rejtést is lehetne találni.
Üdv Mr Zerge.
Tetszett az út. Nem volt nagyon meleg, jól esett a séta. Semmi baj nem volt, egészen a ládáig. Itt a leírás rendesen félrevezetett. Nem gödörben volt a láda, hanem egy gödör mellett. Mindet átnézük ami közel volt a megadott ponthoz, de nem találtuk. Ekkor új stratégiát vetettünk be, ami meghozta az erdményt.
Mai nap harmadik ládája HZ-vel. Érdekes volt a körtúra főleg úgy, hogy a láda mellet elmentünk már ma egyszer, amikor a GCCSZI-től csúsztunk le a Cuha völgyébe.
Köszönöm a rejtést!
Megtalálás Vókó Petivel.
Az első és második pont közti rész nem tetszett tulságosan. A második rész viszont csodálatos volt. Ez volt az első túrám ahol geoládát kerestünk.Eddig csak kirándultam,örülök,hogy a geoládázást is megismertem.
Köszönöm a rejtőnek.
(Pótoltuk a kupakot az első pontnál!)
Erika, Anna, Gazdy, Zoli, Samee, vokopeti, (Zsombor, Zalán egy darabig) és Rex ;) és Kérimami
Hát egyáltalán nem egy drive-in cache. :) Az első és második pont közti részt nem kifejezetten élveztük, de gondolom a körtúrához mindenképp szükséges. A második rész viszont számomra felejthetetlen élmény volt! A 124. ládám, az eddigiek közül ezért a ládáért kellett a legjobban megdolgoznom. Az utolsó pontnál a GPS-em valamiért megadta magát, 200 m-es pontosságot tudott csak kihozni magából, de szerencsére egy szimpatikus kis csapattal találkoztam, akikkel az utolsó pontot együtt gyűjtöttük be. Az utolsó pont miatt szerintem a terep legalább 2.0, ha nem 2.5. Szerintem...
Mégegyszer köszönöm a rejtőnek!
(Pótoltuk a kupakot az első pontnál!)
Kériné Mami, Erika, Anna, Gazdy, Zoli, Samee, vokopeti , (Zsombor, Zalán egy darabig) és Rex ;)
Ez nagyon bejött. :) Már nagyon sokszor jártam itt és talán számomra a Bakony legkedvesebb része.
(A multi első pontján a palack kupakja hiányzik és sajnos nem tudtuk pótolni...)
Másfél év alatt sikerült ezt a multit abszolválni. 2005.
októberében kapaszkodtam föl a földvárhoz, és ma szántam rá magamat a porvacseszneki sétára, és onnan vissza a milleneumi emlékműhöz. Nagyszerű környék, amelyet kellemes kirándulóidőben járhattam most be. A Porva-Csesznek állomás kitűnő büféjében ittam egy pohár sört, és ez elég energiát biztosított a multi befejezéséhez. Szerettem volna a Cuha-szirt ládát is felkeresni, de végül nem jött össze: egy kissé túl maganak tűnt a szirt, pedig nem is volt messze (légvonalban) a milleneumi emlékműtől. Így aztán bizonyos, hogy még egyszer felkeresem a környéket. Remélem, hogy a vasút még akkor is közlekedni fog, okvetlenül kipróbálom azt is.
Remek körtúra volt, az egész család nagyon élvezte. Az első két ponttal nem volt semmi gondunk, de a harmadik pont előtt lemerült a GPS. A víznyelőt emiatt csupán próbálgatással jártuk végig, míg ránk nem sötétedett. Köszönjük a rejtőnek ezt a körutat, ide is a geocaching játék hozott el, csakúgy mint az ország más helyeire. Csodás helyeink vannak, ez a szurdok ezek közé tartozik.
Három különböző időpontban kerestük és találtuk meg a multit, ez a képeken jól követhető. Az első két pille rejtésére nagyon jó választás volt a két nem mindennapi fa odva. A harmadik állomás ládája nem a víznyelőben volt elrejtve, hanem annak a szélén.
Skali-Margó
Nagyon tetszett, jó kis multi. Bakonyszentlászlón keveregtünk egy kicsit, míg megtaláltuk Vinyét. Ott éppen valamilyen programok zajlottak, parkolni lehetetlen volt, Fenyőfő felé a turistaházaknál álltunk meg. A sárga L egy kicsit kaptatós, jobbról erdőirtás volt, a jellegzetes fa könnyen meglett. A gémeskútnál a lovak etetése, itatása, majd irány a második rejtek. A völgy nagyon szép, a ládánál viszont sajnos csak egy-két rozsdás műhold került fölénk. Az emlékművet besaccoltuk, onnan a kb. értékkel fel-le rohangásztunk a domboldalon. A Rejtő telefonon - Köszönjük - megerősített a feltételezésben, a sziklákat megkerülve, a gerincen végig könnyebb volt a megközelítés. A régi leírás alapán, megszellőztettük az avart a viznyelőben, majd odébb megtaláltuk a rejteket. (Nekünk a terep 2.5-3 volt :-) Közben találkozunk két vonattal is. Vissza a turistaházhoz, borogatás a kopott végtagokra.
Nagyon tetszett minden, szép a patak, érdekes az állomás is.
Rengetegen voltak az erdőben szalonnát sütöttek, Vinyén több száz autó állt annyian voltak az erdőben a kirándulók.
Nagyon szép volt a túra, főleg, hogy jó időnk is lett. A multi keresés izgalmasnak ígérkezett. Az első 2 állomás viszonylag gyorsan megtalálható volt, de végül a láda hozott némi nehézséget :) Mindenesetre egy kis kerülő, és kalandos sziklamászás után megleltük a tett helyszínét. Érdememes felkutatni.
A húsvétot Fenyőfőn töltöttem a turistacsoporttal. Szombaton a gcpala után a Likas-kőig még együtt mentünk, majd ők a zöldön Vinye felé vették az irányt, és onnan haladtak a Cuha mentén Porva-Csesznek vá.-ig. Mivel nekem az ellenkező irány kellett, elhagytam a társaságot. Az első pont után rossz kesser módjára nem jelzésen, hanem a műszer után mentem, sokáig egy kanyargós, de széles, kényelmes úton, így elhaladtam a Keselő-hegy mellett is. A vasútállomásnál szembetalálkoztam a csoportommal. Mivel nekik sokat kellett várni a vonatra, kb. akkorra értek az emlékműhöz, mint én a ládához. Ha a rejtektől látszana a vonat, integethettünk volna egymásnak. A Pokol-csárdában ők már nekikezdtek a vacsorának, mire odaértem. Onnan már együtt, sötétben tettük meg a kötelező 4,5 km-t a szállásig.
Ez az a láda amit fél alatt szedtünk össze, tavaly októberben az első pontig jutottunk aztán ránk esteledett. Ma azonban begyűjtöttük a hátralévő két pontot. :)
OK
Szép séta volt a megadott útvonalon, GCPALA beiktatva kb. 18 km. A ládánál áttúrtuk az összes víznyelőt, de nem ott találtuk, hanem mellette fadarabokkal álcázva. Mi is oda rejtettük vissza!
Kösz.
Szép időben sikerült ezt a közepesen hosszú túrát megtennünk.
Az ünnepnap rengeteg embert kicsalt a természetbe, de szerencsére nem zavarta meg a keresgélést.
Szuper rejtések!
Ez jó kis túra volt. Az előző logot olvasva kicsit aggódtam az első pontnál, de a hiányt pótolta a rejtő. A láda nem pont "gödörben" van, de azért meglett. Igaz kicsit átszellőztettem 3-4 víznyelőben az avart.
HECT Bevetés alkalmával. Gyönyörű környék, jó kis multi. Belefűztük a Pápalátó és a Cuha szirt nevű ládákat is. Így lett teljes a napunk, amit a Pokol csárdában illetve vinyei szállásunkon zártunk méltóképpen.
HECT bevetés keretében. Jó kis túra, szép pontokkal. Az első pont eltűnt palackját pótoltuk, éppen ott ittam ki a mérget, és képződött egy üres pillepalack. A jelszót és a következő pont koordinátáit Mákos emlékei alapján írtam bele.
Elég későn érkeztünk és további időt vesztettünk az első ponton, mert a palack eltűnt. A rejtő segített, és megadta a következő pont koordinátáját, amit ez úton is köszönünk, de ránk sötétedett, így fel kellett adnunk. Kár.
Eszméletlenül jó hely, jól elfáradtunk, nem gyakran sétálok ennyit (sajnos). Nagyon szép volt, a rejtőnek pedig tényleg köszönjük. :) Annyit tennék hozzá, hogy a legvégét figyelembe véve szerintem ez nem 2-es terep, de lehet, hogy csak onnan nem, ahol mi fölmásztunk. :) Lefelé végülis tényleg nem volt vészes (az emlékmű-kőoszlop felé).
Megvan! Úgy tűnik a környéken nincs szerencsénk a sötétedéssel. A multi uotlsó pontját eléggé körbejártuk fel-le a sziklán, de sajnos nagyon rossz volt a vétel. Uolsó alkalommal talán a legnehezebb és legmeredekebb részről próbáltuk támadni a helyet. Ekkor kezdett gyorsan ránksötétedni, ami elég ijesztő volt sziklamászás közben. Végül aztán felhívtuk a rejtőt - köszönjük a segítséget - hogy még szürkületben megtaláljuk a ládát. Lefele egy kicsit veszélytelenebb szakaszt találtunk, majd spuri Vinyére az autónkhoz. A hely fantasztikus, köszönjük a rejtést,
A javasolt parkolótól előírás szerint bandukoltunk, a sánc környékén komoly erdőírtás van, de az út második fele már nyugodtan telt. Találkoztunk rengeteg szarvassal, majd a Cuha szurdokban pedig rengeteg kirándulóval. Szép a környék, a parkoló melletti Pokol csárdában ettünk-ittunk, szóval jó volt.
Cuha menti tekergés 20 km
Zsorzs - aki megismerte az autómat a Pokol csárda parkolójában - azzal a jó hírrel hívott fel , hogy nála van a Várvándor láda és a multi első pontjánál levő sáncnál hagyja.
A multi sokkal könnyebbnek bizonyult mint amire számítottam, szinte végig kerékpárral is teljesíthető. Emlékeim szerint a Cuha szurdok sokkal nehezebben járható helynek rémlett, ezzel szemben végig jó minőségű javított földúton lehet végigsétálni. Nagyon szép helyen megy a vasút nyomvonala,imponálóak a mérnöki létesítmények , alagutak , hidak. Megdöbbenve olvastam a Porva-Csesznek állomáson, hogy ezt a vonalat is megszüntetik az idén.
Két Cuha-menti ládát összekötve kellemes újévi ládázás kl-el és zsorzzsal.A természet szegény összekeveredett: nyíló sárga kisvirágot és rügyezni készülő bokrokat láttunk.+10 ° folt!!keva
Úgy gondoltuk karácsonyi ajándékképpen meglepjük magunkat egy tartalmas túrával. Már régóta szemeztünk ezzel a multival, de most hogy Janó a közelbe rejtett egy ládát, egyértelmű volt, hogy ide kell jönnünk! Nem bántuk meg. Hosszú ideje ez volt az első napsütéses nap és a -1 fok biztosította, hogy ne legyen túl nagy sár. Nekünk Ati és Janó rejtései tetszenek a legjobban, és most sem kellett csalódnunk. A láda csupaszon hevert az avaron, a zacsija pár méterrel lejjebb. Visszacsomagoltuk és szépen elrejtettük. A multi és a Cuha szirt együtt 16 km -es kör volt.
A hóesés végig kitartott. Én is! A GPS sajna nem; az utolsó pontnál lemerült.
A "cudar" idő ellenére nagyszerű séta volt - ilyennek még sosem láttam ezt a tájat. Az út egy részét levonatoztam :) Hihetetlen időzítéssel, a vonattal egyszerre érkeztünk a Porva-Csesznek megállóhoz. Innen Vinyéig hóeltakarítás az öltözékről, majd Vinyén a vonatról leszállva usgyi a 3. pont felé. Az emlékműtől még felkapaszkodtam a havas-csúszós hegyoldalon, de az akksi nem bírta tovább az egész napos strapát (előtte a cseszneki vár). Közben besötétedett, úgyhogy lefelé már csak a patak-csörgedezés hangja volt az iránytű. Vinyére visszafelé igyekezve a patak hűsítő vizében párszor megmártóztam bokáig :) A teljesen behavazott autó kicsomagolása után már vágtáztam is hazafelé a puha havon, 40-nel. Az elemekkel :) való küzdelemből mára ennyi jutott.
A multi pontjainak felkeresését igazoló "dokumentumokat" a Rejtőhöz emailben eljuttattam, hátha érdemesnek ítéli elfogadásra. Ha nem, visszajövök :)
Tádé
Szép az út és a szurdok is. Mi is kicsit eltévedtünk, mivel a S+ nem volt teljesen egyértelmű az egyik kanyarban. A hármas pont előtt a vasúti híd igazán érdekes volt.
Lelkes csapattal indultunk útnak. Nagy élmény volt keresgélni, két csapat még versenyzett is egymással. A ládánál nem igazán volt vétel, de nem adtuk fel. Kicsit nehéznek éreztük megtalálást, nem túl pontos, hogy az emlékmű közelében van!
Az első palackot még Zicsával közösen halásztuk ki, a fennmaradó két pontban viszont Eszter, Luca és Lupus93 erősítette a csapatot. A Cuha szurdokvölgyet -beleértve az északabbra található vadregényes szakaszt is- többször megjártuk, így ismertük népszerűségét a turisták körében. Sajnos most azzal is szembesülnünk kellett, hogy a krosszmotoros eróziómunkások is felfedezték maguknak. E szép napos vasárnap még ők sem tudták teljesen tönkretenni körtúránkat.
A ládaleírásban lévő kört terveztük végigjárni, de végül két alkalommal, kicsit másképp találtuk meg a pontokat. Először egy Likas-kő - Pápalátó-kő kitérő után indultunk a sánc meghódítására. Az S+ dél felé eső ágán mentünk felfelé, mely nagyon meredeknek bizonyult. A tetőn hamar megtaláltuk a lehetséges rejteket, azonban a palack a fa tövénél található. Mivel nem akartunk gatyaféken lecsúszni, továbbindultunk a pálházai vadászház felé és felhagyott szekérúton értük el újra az S jelzést. Itt megállapítottuk, hogy világosban már nem tudjuk teljesíteni a kört, ezért visszaballagtunk Vinyére.
Másodszorra a P jelzés Vinye-Zirc közötti szakaszát jártuk be. Mivel az ellenkező irányból közelítettünk, a 3. pontot GPS nélkül kellett megtalálnunk. Egy nagy pihenőhely mögött a kijárt ösvényen megindulva értünk el az emlékműhöz, a mellette folytatódó meredek ösvény pedig a tetőn szinte a ládához vezetett. A hevenyészett tűzrakóhelynél pihenő társaság szerencsénkre éppen távozóban volt. Visszafelé kicsit kalandos módon a Csörgő-kút völgyén jutottunk le, a patakban most nem volt víz.
A második pontot ezek után már gyerekjáték volt megtalálni, az állomástól kapaszkodtunk fel a dombra, ahol a szétesőben lévő fa messziről látható volt. Az út során többször kell átkelni a Cuhán, még alacsony vízállás mellett is javasolt a vízálló bakancs vagy váltócipő, de a látvány bőven megéri a sétát.
A rejtés jó, de véleményem szerint nem nehéz, a terep a pontok közelében viszont igen (FAQ alapján 3.5-nek mondanám), gyerekekkel nem ajánlott. Emiatt talán szerencsésebb lett volna egy ilyen népszerű kiránduló helyre kicsit könnyebb ládát telepíteni.
Mai legnehezebb feladat. A Cuha-szurdok multija. Lenyomtuk. A hely csodálatos. Holnap biciklis verseny lesz. Mindenütt nyilak és szalagok... A rejtésekhez mindig valami doboldalra kellett felszaladni. Talán ez nehezitette csak az amúgy könnyű túrát.
Köszönjük!
Izgalmas túra volt. Sajnos az eső a nap nagy részében esett. Az első pont könnyen meglett, a második előtt kétszer is eltévedtem, a harmadiknál meg sokat keresgéltem. Sajnos az első két pontnál csak a koordinátákat néztem meg, a jelszórészletet nem.
Az első hídnál egy lovaskocsi belefordult az árokba, a lovak valamitől megijedtek. A rajta ülő gyerekeknek nem esett bajuk. A kocsis először telefonos segítésget kért tőlem, a gyenge térerő miatt ez nehezen, de összejött. Majd feltűnt két motoros, s négyen kiemeltük az árokből. Iszonyatos szerencséjük volt, hogy megúszták sérülés nélkül, az egyik ló lehorzsolta a lábát. Egyébként az eső ellenére is rengetegen voltak.
Kérem megtalálásom elfogadását. Előre is köszönöm!
Pisti barátommal és természetesen Cherry kutyával indultunk útnak 9 óra körül, a legideálisabb időben. Az első pont helyét messziről kiszúrtuk, annyira adja magát, szinte csukott szemmel nyúltunk az oduba... és nincs ott semmi. Kb 20 percig keresgéltünk, megnéztünk minden fát, de semmi. Végül mégegyszer alaposan megnéztük az eredeti helyet és persze ott volt a palack.
Végig a Hódos ér mellet, nagyon kellemes séta, a rét utáni szántóföldnél nem jó irányba indultunk, de aztán az erdő sarkánál egy jelöletlen úton visszatértünk a sárga+ -ra, irány a második palack. Ez egy annyira jellegzetes fán van, hogy tényleg nem lehet eltéveszteni, ráadásul a kütyü is centi pontossággal odavezet. Találat kb 10 másodperc.
Meglepődtünk milyen közel van az állomás. Kicsit elidőztünk itt, nagy kár lenne, ha megszűnne a vasut és a környék lepusztulna.
Megnéztük a "felszabadulási emlékművet" is az állomás fölött, vajon miért bontották ki belőle az emléktáblát :-)
A Cuha völgyben kb annyian voltak mint a west endben aranyvasárnap, minden tüzrakóhelynél kisebb nagyobb társaságok bográcsoltak.
A láda nem lett meg túl könnyen, a jel sem volt túl jó, úgyhogy a mászást nem teljesen jó irányba kezdtük, a tetőn aztán jó irányt fogtunk, de találtunk hibahatáron belüli pontossággal, vagy négy víznyelőt, ráadásul avarral, fadarabokkal letakart ládát kerestünk, úgyhogy felforgattunk három víznyelőt feleslegesen, míg aztán a negyedikben, kövekkel letakarva meglett.
Nekünk kb. 14 km volt. (úgy 2 km kimaradt akkulemerülés és nem észrevevés miatt, ezért nem tudom pontosan).
Kitűnő szombat délelőtti szórakozás volt ! Sajnáltuk, hogy mivel más délutáni program miatt sietni kellett haza, nem tudtuk kipróbálni az egyébként nagyon vonzó csárdát.
Köszi a rejtőnek.
Az Erdőalja 25-ös teljesítménytúra során szerettünk volna a geoládát megtalálni. A fenyőfői ősfenyvesben és a Pápalátó-kőnél szerencsével is jártunk, de a Cuha völgyet ellenkező irányban kellett volna teljesíteni, hogy sorrendben meglegyen mindegyik pont.
Azért mi ott voltunk és megnéztük így is. :o)
Szombaton az Északi Bakonyban túráztunk Karillal a Bakonyszentlászló, Fenyőfő, Pápalátó kő, majd jelzetlen utakon a piros +, innen a sárga sáv, majd a Hódos ér után a gémeskuttól a sárga + , Porva Csesznek vm., Cuha völgy , Vinye, Bakonyszentlászló útvonalon.
Ez az Erdőalja 25 teljesitménytúra volt a Fenyőfői és a Pápalátós geoládát begyüjtöttük ezt viszont csak egyelőre jelszó nélkül tudjuk regisztrálni mivel a megindulási pont éppen nem esett bele a túra útvonalába. A Cuha völgy és térsége gyönyörű része a Bakonynak az itt kanyargó kis piros Bzmot vonat sajnos utólsó napjait éli. A természet és vasút barátai próbálkoznak a megmentéssel de hát a politikával szemben kevés az esélyünk.
Fordított irányú teljesítést IS nem lehetne valahogy beleszervezni?
Kicsit esett az eső, már kellett is egy kis felfrissülés. A második pontot keresgéltem egy kicsit, mindenáron jóval előbb akartam megtalálni, de azért összejött. Nagy ostobaság lenne, ha megszűnne ez a vasútvonal. Éva, Pali
[:9:]
Elég jó időt sikerült kifognunk a kiránduláshoz. Arra számítottunk, h sok víz lesz a patakban, de hogy ennyi...?? Még jó, hogy vittünk pár zacskót, és a sekélyebb részeken a cipőre húzva nagyjából szárazan túljutotunk az átkelőkön. Ahol lehetett, a köveken ugráltunk át. Kicsit más sorrendben jártuk végig az utat, igy a 3. ládával kezdtük, ami kis telefonos segítség után meg is lett. aztán jöhetett a másik 2 is. A Porva-Csesznek - Vinye utat már megjáruk párszor, de a Hodos-ér még nekünk is új volt, és nagyon tetszett. Sajnos az utat nemsikerült teljesen száraz lábbal befejezni :) ,és még a fényképezőmet is sikerült megfürdetni a patakban (de száritás után már működik :).
ja, és nem ártana egy új zacskó is, elég szakadt a jelenlegi :)
Nem sok jóval kecsegtetett az időjárás, mégis nekivágtunk a multinak. Jól tettük, csak egy kis záporeső esett a túra alatt. Kicsit talán megtévesztőek a leírásban lévő fotók elnevezései, legalábbis én félreértettem az első, és a harmadik pontra vonatkozót. Így kicsit tovább tartott a keresés, mert a rejtekek közelében legtöbbször nem a GPS-t nézem, hanem a kinyomtatott fotókat, illetve a szöveg alapján keresek. A ládánál sajnos kevés a támpont, és ottjártunkkor műhold sem nagyon járt az égen, illetve a völgy miatt nem látszódtak. Itt kissé bosszús voltam, csak sokára találtam meg a helyet, ami "kicsit távolabb" volt attól, ahol kerestem. Maga a túra szuper, csak a szántóföldnél indultunk más irányba, de a turistautak.hu- ról GPS-be feltöltött térkép alapján hamar rájöttem a tévedésre. A műholdállásra jellemző, hogy a trekkemet használhatatlannak minősítettem, és ki is töröltem.
A túra végén jól megvacsoráztunk a Pokol csárdában, a vörösboros vadpöri galuskával, savanyúsággal nagyon fincsi!!!
tibbigeo&Zsani
Pár éve már jártunk a Cuhánál, nagyon jó volt visszajönni. A Hódos érnél viszont még nem jártunk. Erre nagyon kevesen voltak, szinte senkivel sem találkoztunk. A Cuha Vinyei szakaszánál annál többen sétáltak. Az első két pille palack nagyon könnyen meglett, a ládánál Gps minket is a másik viznyelőhöz vezetett, nehezebben is találtuk meg , de ez köszönhető a nagyon jó rejtésnek is. Összesen 14 km-et gyalogoltunk. Köszönjük!
Győrből indultunk a 7 órási vonattal Vinyére. Onnan a megadott leírás alapján mentünk. A sárga jelzésen akár korcsolyával is mehettünk volna, olyan síkos volt az út. A multiláda pontjai könnyen meglettek, egy kis időt a S+ keresésével töltöttünk el, mert nem igazán találtuk a homokos utat a hó alatt :) A 2. pont nagyon érdekes helyen van elrejtve, itt meg is ebédeltünk, és utána meglepődtünk, hogy milyen közel van Porva-Csesznek :) A vonatot meghallva jöttünk rá, hogy itt vagyunk egy hegynyire. A visszafele út nagyon tetszett, szinte végig a vasút és a Cuha-patak mellett megy. Mindkét dolog érdekes volt, megszemléltük az alagutakat, az egyikre fel is másztunk, a patakon pedig jópárszor át kellett menni, egyszer be is szakadt alattunk a jég. Nem gondoltuk, hogy a ládához fel kell menni a hegytetőre (miközben az emlékmű a völgyben van) nem volt egyszerű, mivel minden tiszta hó volt (lefelé sielve jöttünk :) a rejtés nagyon tetszett, viszont a gps-em egy másik víznyelőhöz vezetett, meg is ijedtem, mert az be volt omolva. Az idő nagyon szép volt, egész nap sütött a nap, csak Vinyén kezdtünk fázni visszafelé, mikor 1 órát vártunk a vonatra. Szuper túra volt Köszönjük
Nagyon szeretem ezt a környéket. Sokat tájfutottam, kirándultam erre.
Hajnali vonattal Veszprémen át Vinyére. Fenyőfői Őstündér + Jelvényszerző geoláda - Cuha-szurdok körút - Ördögrét körút. Nagy (20-50 cm), nedves, nehezen járható hóban, legtöbb helyen nyom nélkül. Egy helyen a mély víz miatt mezitlábas Cuha-patak átkeléssel.
2004.05.03 egyéb log:
A hétvégén, a láda rejtésekor, Fenyőfőnél volt tájfutóverseny. A láda közvetlen közelében mászkáltunk (Cuha-völgy, Likas-kő).
VP és Mila
Köszönöm az elrejtőnek, hogy második ládánk megkereséséhez "on-line" komoly segítséget nyújtott. Így a rejtő szerint mintegy 16 km-t - nagy örömünkre - sikerrel teljesítettük.
Győrbe vonattal érkeztem, innen a 82-es úton nyomtam kerékpárral a Nyúl, Écs, Bakonygyirót, Bakonyszentlászló, Vinye útvonalon. Begyűjtöttem az új győri ládát, és a két Bakonyszentlászló és Vinye közti multit.
GC666 ládájától az erdei aszfalt úton gurultam a kezdőpontig. Fenyőfő irányában, majd a mentén érkeztem a patakvölgybe.
Az 1. palackhoz a földvárat gyalog vettem be :-). A jó volt a gémeskútig, aztán a merdek, agyagos szakaszán vittem a bicót. Fent a szántóföldeket megkerülve egy meredek, csalános erdei szakaszon értem el a vasutat. Ezt követve a Porva-Csesznek állomásig sétáltam, majd a bicón ülve nyomtam a 2. palackig.
A vasúti viaduktos-alagutas szakaszon már többször kirándultunk. Valahol itt született meg gyerekeimben és bennem az elhatározás, hogy terepasztalt kellene építeni. A terepasztal 6 éve elkészült, számos tereptárgy és építmény ihletője ez a környék volt.
A Millenium emlékműtől visszafelé vezető úton már végig lehetett tekerni Bakonyszentlászlóig, kivéve a patakon való átkeléseket. Megpróbáltam szárazon végigjönni, ha már a reggeli harmatból megszárítkoztam. De amint elértem Bakonyszentlászlót, a semmiből hatalmas záporeső kerekedett, az utolsó pillanatban zúdultam be a falu vasútállomására :-).
A mai három láda gond nélkül teljesíthető kerékpárral.
Az első pontot likaskő felől közelítettem meg, lemásztam a domboldalon, át a patakon. A rejtés tetszett, csak a helyszínt nem értem. Sáncok helyett én inkább csak dombokat látok, de honnan veszik a 4000 évet? Az még a rómaiak és a görögök előtt volt. Akkor itt még csak ősemberek voltak (történelmi ismereteim szerint) és az építkezés nem volt szokásuk...
A második pont közelében a Vista elkezdett sztrájkolni, és ez kb. este 7-ig úgy is maradt. Így egy PDA-Socket BT GPS páros váltotta le, és működött is sokkal sikeresebben. A második ponttal nem is volt gond, mert szemembe ötlött. A harmadiknál tragédia amit műveltem. A cél előtt 300m-el felmástam egy dombra, aztán onnan hátulról kb. 10-15m-re megközelítettem a rejtekhelyet és ezután olvastam el a leírást, így visszamentem az útra, majd újra fel...
A visszafelé vezető piros csík útban az az érdekes, hogy ugyanaz a patak megszámlálhatatlanul sokszor keresztezi, így lehet vízben gázolni. Áradás esetén felejtős, egyébként ajánlott a lealább magas szárú vízálló cipő vagy lehet mezitláb lábat mosni...
Az út vége felé rengeteg tanösvény tábla van, de ezeket idő hiányában kihagytam és megcéloztam a falusi buszmegállót. 10 percet sem kellett várnom az utolsó buszra...
A Bakony egyik legszebb részét ismerhettem meg e jól szervezett körtúra teljesítésével. A Cuha patak magas vízállásának köszönhetően többször is lábmosásra kényszerültem. A jelszó összeállításánál volt egy kis gondom, de Ati segítségével megoldódott e probléma, amelyet köszönök neki. Az egyik legjobb rejtésnek tartom. Gratulálok az elrejtőknek.
Bicóval elég kemény, de +csináltuk. [wapon beküldött szöveg]
Ugyan az elrejtő nem X-elte be a "Kerékpárral is ajánlott" kategóriát, de előzőleg már több kessertársunk is végigcsinálta, és a javarésze tényleg tekerhető. Multi1-nél és 3-nál azért kell egy kicsit mászni, illetve a két völgy között egy darabon tolni.
Élveztük a túrát, gyönyörű környezetben vitt végig. Különösen poén volt 1-1 átgurulás a Cuha-patakon ;-)
Összességében jó kis láda! Szép, de nem nehéz túra kell a bejárásához.
A Cuhán történő átkelés is izgalmassá teszi az utat. A vasútépítők munkája pedig magáért beszél! Jó a tanösvény is!
Két részletben jártuk neg.
Szombaton délelőtt a GyK pihenőháztól a Sárga-SárgaL útvonalon sétáltunk egyet és figyeltük, hogyan keresik meg barátaink az 1. pontot.
Vasárnap dálután a vinyei állomásról a Cuha-völgyben sétáltunk át a porva-csesznekire érintve a 2-3. pontot.
Aztán jutalombüfé jött és vonattal mentünk vissza Vinyére.
Ez a túra nem tud rossz lenni, most is tetszett.
hujberg, ancsa, lili, luca
Az első pont nagyon közel van a GYK pihenőházhoz, ezért már előző nap, a megérkezés után bemelegítésként megkerestük.
A ládához a mindig csodálatos Vinye-Porva útvonalon érkeztünk, jót tett a ládához vezető kaptató. Nagyon tetszett a rejtek.Könnyen meglett a csúnya fa is, miután Bence gyorsan kiszúrta a hozzá vezető sárga + jelet. Aztán vissza vonattal Vinyére.
Hardos, Iza, Bence
Jó hosszú volt, bár besegítettünk egy kicsit kocsival is. Így is jól elfáradtunk. Szép hely. Jó sok tócsa van itt. A második pontnál rövidítettünk a mezőn. Két kullancstámadást elkaptunk még a csípés előtt.
Mai hattalálatos ládavadászatunk fénypontja! Mudmannel leautóztunk Budapestről, és erre a feladatra biciklit vettünk elő. Eszményi kerékpáros túra! Nagyon jó utak, alig kell tolni (talán 200 métert), gyönyörű a környék, mókásak a patakátkelések. Gyalog tán unalmas lenne kissé. A Cuha völgyéban bicikliztem már, a Hódos-ér viszont új volt, és nagyon tetszett.
Valóban ez volt a mai túra fénypontja.
Pupuval bringára pattantunk, hogy végigjárjuk a multi pontjait.
A földsánchoz persze nem volt kedvünk feltekerni, így a vasak egy kisebb árokban, a kerekek pedig kicsit távolabb egy igazi Flektogonos rejtés védelmében várták, hogy visszaérkezzünk.
A vadkerítés kicsit megnehezítette a dolgunkat, de találtunk rajta fogást. (Igaz, nem is kellett volna...)
Szeretem az ilyen rejtéseket. Rögtön ott kerestük ahol volt.
Gyorsan vissza a gépekhez, majd irány a második palack.
Itt keveregtünk egy kicsit, láttunk muflonokat és kivettük a részünket egy kis bringatolásból is. Ez a palack is meglett.
Innen nagyon mulatságos volt a tekerés. Az első patakátkelésnél mindkettőnk cipője telement vízzel, így a többi gázlónál már nem kényeskedtünk. Közben persze fotóztunk ezerrel, mint valami harmadrendű, japán turistacsoport.
Így érkeztünk a harmadik ponthoz, melyhez ismét macerás lett volna feltekerni. Inkább gyalog mentünk, bár az is elég húzós volt.
A parkolóig még sikerült a gatyánkat is eláztatni, dehát egy túra legyen kalandos, nem igaz? :o)
Kenderfóka kolléga logisztikai megoldását másoltuk le (köszi! :), így is kellemes túra. Az első pont előtt megijesztett a frissen felhúzott kerítés, de némi kerülővel nem kellett mászni. A Cuha völgye most tele volt kirándulókkal, néha egész tömegek jöttek szembe, talán ettől nem ragadott meg a hely. Szerencse, hogy a láda helye kiesik a szokásos útvonalakból :)
klassz tura volt, mi mar ismertuk a korabbi evekbol a javasolt utvonalat ezert inkabb toronyirant mentunk, csak ajanlani tudom. szep a videk!!!
a lada oldala valamikor betorott de azert hagytunk benne csokit :)
Nehéz tervezési feladat elé állított minket ez a láda. Először is a pálya legszebb részének leírt Cuha-völgyön való végigsétálást nem szerettük volna kihagyni. Másodszor pedig nagyon szerettünk volna vonattal is végigmenni rajta.
Mindebből az lett, hogy az első ponthoz először besétáltunk a műúttól, majd felkaptattunk a földsáncokhoz. A palack hamar meglett, a villa alakú fa eltéveszthetetlen támpontot adott a kereséshez, bár szerintem a koordináták nem pontosan a rejtekhelyre mutatnak. Ezután elmentünk a vinyei vasúti megállóhoz, ahonnan elvonatoztunk a Porva-Csesznek megállóig, ami nagyon szép helyen van. Ennek közelében megtaláltuk a második palackot rejtő "nagyon ronda" fát, majd rövid keresés után benne a palackot is, bár egy kósza pillanatig még az is felmerült bennünk, hátha nincs is ott! Bámulatos, hogy egyetlen fa mennyi potenciális rejtekhelyet kínálhat! Majd visszaindultunk a Cuha-völgyön, ami valóban szép. Az ide-oda kanyargó patak mentén haladva sokszor tesztelhettük bakancsaink vízállóságát, a megfelelő lábbeli mindenkinek melegen ajánlott, különösen az őszi sáros-vizes terepen. Végül felmásztunk a harmadik ponthoz is, ezt könnyen megtaláltuk és beírtuk magunkat. A láda körüli aktivitást figyelve lehet, hogy mi tettük el télire, úgyhogy még egy nylonba alaposan becsomagoltuk.
Így végül a szokásos 16 km-es körtúra helyett kb. 10-et mentünk, de viszont vonatoztunk is (a teljesárú menetjegy 88 Ft, de a kalauz hallva, hogy csak egyet megyünk, azt sem kérte tőlünk)! Köszönjük az elrejtőnek, nagyon szép helyekre küldött minket.
Mi bringával teljesítettük a távot, és hát egy kicsit elszúrtuk a középső láda előtt a sárga kereszt egyszer csak eltűnt és bekeveredtünk az erdőbe, minden út nélkül. Igaz 900 m volt a ládáig de megszenvedtünk vele, az erdőn keresztül kb 90-100 fokos lejtőn kellett lemennünk, hát kalandos volt, és a sínekre értünk ki, ahol mennünk kellett még pár száz métert, mert nem tudtunk lemenni róla, olyan sűrű volt a növényzet. Mit ne mondjak eléggé izgultunk, pedig tudom, hogy ritkán jár arra vonat.
Mindegy meglett mindegyik láda, csodálatos körút, nagyon szép környék,egy igazi láda. Ilyen ládáktól van értelme ennek a kedvtelésnek. Köszönjük.
A környék már ismerős volt, ezért most motorral érkeztem. Az első két pontot az egyik irányból, a ládát a másik végpontról támadtam, természetesen láda esetében a gépet leraktam Vinyén. A pontok közelében nem sok jelet fogtam, de Mákos és NZs képei segítettek.
Ez a nap két gyönyörű hellyel gazdagította lelkünket...ez volt a második, s ez nem helyezés, időrend csupán. Meseszép az erdő, amin át sétáltunk, györű patakocska hozta magával kincseit, s Imi mint zakkant Tóbiás, leste a letaposott útból kikandikáló rózsaszín köveket, s zsebelte be a gyűrűnek szánt ékes apróságokat. A második ponthoz súgunk kicsit: fel a dombra a vasútállomás mellett jobbról visz fel egy kis út, onnan közelíts, különben csalán, gaz, s árok vár Rád... hogy az töbör(?) miért rejti a ládát, a Rejtőnek titka marad, mi nem jöttünk rá, miért éppen oda bújt a kincs... de ettől személyes ez a játék, s így szép az élet: telis-teli színnel, s egyéniséggel:o))) Köszönjük, s itt is itt a helyünk újra, a velünk a Katasztrófáknak is:o)
A körút nem volt újdonság nekünk: eddig kétszer már végigjártuk, most harmadszor. Ebből következően könnyen megtaláltuk a pontokat, a pontos koordinátáknak is köszönhetően. Az első palack 12:33-kor, a második 14:08-kor, a láda pedig 16:20-kor lett meg - nyugodt tempóban mentünk. A keresés nehézségét maximum csak a terep és a bejárandó út hossza adja, a megtalálások nem okoztak nehézséget. Két segítség: amikor az első palack után a S- jelzésen kiérsz a rétre és megpillantod a GÉMES!kutat (ld. fotó), a homokos, sárga színű uton balra kell elindulni - ez lesz a S+. Amikor felértél az emelkedő tetejére (ezt onnan tudod, hogy már csak mutatóba kapsz levegőt...), és az út balra fordul, te jobbra indulj a szántóföld szélén (N47 19.472' E017 49.735' 401m). Innen tovább már egyértelműen követhető a S+. A harmadik pontról mit is írhatnék, amit más le ne írt volna még..? Kegyelemdöfés... Az eredeti szöveget annyival egészíteném ki, hogy a Milleneumi emlékműtől kicsit távolabb, és feljebb keresd... ott már akad némi műhold is, végül mi 6m-es pontossággal találtuk meg a dobozt.
Nekünk kb. 13 km volt összesen. A Hódos-ér elhanyagolható, a Cuha viszonylag kevés vizet szállított ma. Szép a környék, mint mindig, burjánzik a növényzet és az állatvilág - főleg a bogarak :) - is.
Lányunkkal és az ő négylábujával indultunk kora délelelőtt hogy bejárjuk ezt a nem rövid , de annál szebb utvonalat. az első két pont megtalálása viszonylag können ment. -Bár az első pont előtt a lV.sánc megtévesztő volt.- A "gémeskút" igazán gémeskút, csak egy kicsit hiányos. A második pont után sajnos a GPS nem igazán müködött, igy az emlékmüvet is szépen elhagytuk.- De azért a Cuha-szurdokot teljesen végigjártuk.- Kanyar vissza, és immáron másodszorra előkerült az emlékmü. Mivel libegő nem volt kénytelenek voltunk gyalog megtenni az utolsó pár száz métert. A ládán kicseréltük a "fürdőruhát" mert a sok viztől megviselt volt.
A meteorológusok előrejelzésétől eltérően igazán szép időnk volt.
Mindenkinek ajánljuk az utvonalat, főleg azoknak akik szeretnek gyalogolni és még egy kicsi fogyni is!!!
Igen, az én Camo-m volt most Freddy hasznára is... szokás szerint megbízhatóan működött. Sőt, Freddy lába is egyre megbízhatóbb, ahogy látom :)). Mert bár sántít még, a gyorsasággal már nincs baj - legalábbis az én tempómmal már vígan felveszi a versenyt! A ládához is felmászott, és két víznyelőbe is lekecmeregtünk, mire előkotortuk a ládát. Hát gusztustalan rejtekhely, de az már igaz, hogy ide önszántából senki be nem kotorna! A sziklák viszont nagyszerűek! A völgy pedig kellemesen hűvös volt a nagy melegben is, a Cuha csak mérsékelten áradt, most szárazon is meg lehetett úszni.
2004. junius vegen, egy csodalatos noi-hetveget toltottunk Vinyesandormajorban egy kulcsoshazban 2 baratnom es jomagam. Pentek este erkeztunk a helyszinre es meglepetesnek szantam a 2 "szuznek" a geocaching turat. Tobb utvonalat is keszitettem, de mindenkepp multiladas turara akartam vinni oket, mert ugy az igazi...foleg ha az elso. Mar penteken beavattam oket a reszletekbe, megmutogattam a ketyeret es nagy izgalommal vartuk a reggelt, hogy elindulhasson a menet.
2004.06.19 12:00 indulas. Az elso pontnal a GPS-re nem erdemes hagyatkozni, mert a lombkorona miatt nehezkes a vetel az erdoben. A fenykepek alapjan is konnyu megtalalni.
A masodik pont megtalalasa sokkal kalandosabb volt mint akik eddig beirtak elmenyeiket. Ezt ugy sukerult elerni, hogy rossz uton indultunk el... pedig 2 barna:1 szoke volt az arany... Erthetetlen... Mendegeltunk egy uton, szep erdo jobbra, szep erdo balra, napsutes, szokello szarvasok elottunk - idilli allapotok. A leiras szerinti mezot es gemeskutat kerestuk, de sehol nem talaltuk. 3 ora alatt bejartuk minden lehetseges utvonalat, ami a kornyeken volt. Nem volt mit tenni, elindultunk a muszer utan, arkon-bokron, vizmosason, szurdokon, sziklan, buzamezon keresztul. Nincs jobb mint a búzamezőn futni a szélben lobogó kalászok között... Megharcolva minden termeszet allitotta akadallyal megtalaltuk a Sarga+ jelzest, a fat es a masodik geoladat. Nagyot pihentunk a fa toveben. Ez mar jocskan este 6-7 fele tortent. A vasutallomason ujratoltottuk a vizespalackjainkat, ahol talalkoztunk egy gombaszedo bacsival is, akivel jot beszelgettunk.
Picit feltoltodve a harmadik/cellada fele vettuk utunkat a gyonyoru Cuha szurdokban. Az egesz napos turaban elfaradva nem volt kedvunk a koveken szokdecselve 7x atkelni a patakon, ezert mar az elso atjaronal cipostul gazoltunk at a vizen. Ez kellemesen lehutotte sajgo labainkat es jelentosen leegyszerusitette a kovetkezo 6 atkelest :). 20:30 Az erdei ut vegehez ertunk, amitol 20 meterre volt a hazikonk es vegre jelet fogtunk. A muszer szerint 800 meterrel eljottunk a 3. lada mellett, ami eleresehez -a leirasok szerint- a Mont Everestet kell megmaszni. Az aznap megtett 20km tura utan a hazikonkat valasztottuk....
2004.06.20 11:00 Lelkesedesunk a regi. Irany a 3. lada. Kis hegymaszas utan meglett, a lelkes "szuzek" ujjongba kapartak ki az esotol aztatott godorbol a ladat... Nezegettek, fogdostak, orultek neki. Beleirtunk, ajandekkal gazdagitottuk es gatyafekkel lejottunk a lejton.
A hetvege olyan jó volt, bármikor rágondolunk jó kedvunk lesz.
Barbara, Selloke es Zsuzsi (a szoke es a GPS kezelo)
Az erdei iskola előtt parkoltunk, majd elindultunk a sárga jelzés felé a betonúton. Alig hagytuk el a Vinye táblát, mikor találkoztunk egy geoládázó párral. Kérdeztük, megtalálták e ládát. Még a csúzli alakú fát sem- válaszolták - pedig 6m pontossággal működött a GPS-ük. Úgyhogy eléggé bizonytalanul vágtunk neki a S- később pedig a SL jelzésnek. A terep gyönyörű, igazi bakonyi erdőkben barangolhatunk. A GPS néhol bizonytalankodott, de azért elvezetett a 4000 éves sáncokhoz, majd kicsit később megtaláltuk a csúzlit is. Irány a második pont. A gémeskúton megtaláltuk a S+ jelzést, ami némi kaptatóval felvisz a dombtetőre. Érdemes néha hátranézni is mert egy idő után megláthatjuk a Kőris-hegyi " nyalókát " is. Na persze a dombtetőn elvesztettük a jelzést, így nem maradt más, mint toronyiránt rárontani a célpontra. A gyér aljnövényzetű erdőben nem volt nehéz előrehaladni, és a geopalackal együtt megtaláltuk az elveszett ösvényt is. Kis pihenés az állomáson és indulás tovább a P- jelzésen. A vízi átkelések nagyon tetszettek, igazán hangulatossá tették az utat. Miután áthaladtunk a vasúti híd alatt érdemes egy kis kitérőt tenni jobbra át a folyón, mert igen szép sziklafalakat lehet fotózni. A viaduktnál fel a lépcsőn és már meg is pillanthatjuk az emlékművet. Tanács: ne közvetlenül az emlékműnél mássz fel / mint én :-) / mert rendkívül meredek és csúszós. Menj kicsit tovább a sínek mentén és jóval szelídebb emelkedőn tudsz felkaptatni. A láda hamar meglett, és a környéke teli van árvalányhajjal. Összegzésül: igazán szép túra sok látnivalóval, remek rejtésekkel.
RIPTOR , Gabi
1. pont leküzdve. Nem volt semmi a 45 fokos emelkedőn gipsszel felmenni :-)
A 2-3 pontot nem sikerült elérnünk, mert bátyám nem volt hajlandó kocsival áthajtani a folyón, gyalogolni meg nem szeret :-( Bezzeg a földúton 70-nel tud menni...
Erről jut eszembe: Továbbmentünk az első pont alatti erdészeti úton, és rájöttünk, hogy ez ugyanaz mint amin Porváról indulva a Kőris-hegyre fel lehet menni.
Tehát Porva felől közelítve 10km-rel rövidebb az út ha Veszprém felől jövünk! És szuperjó minőségu! :-))) Mondjuk van egy pár sorompó, de bicajosoknak tuti megoldás.
Nagyot sétáltam. A végén még meg is áztam...
Az első ponton nem néztem mélyen felfelé az oduba, háromszor is vissza kellett mennem... Igen húzós emelkedő volt a földsáncokig, (Freddy megint nagyot alakított!)
A 2. ponthoz kellemes volt a séta, csak a képen látható agyagos úton volt emelkedő. Jó a rejtés! Innen a Porva-Csesznek vá büfébe vezet az út. Fogyasztottam... na nem a kilókat:)) nem is a kólákat...
A patakon könnyedén át tudtam kelni így gyalog, a terepjárós elakadt...
A 3. pontnál nagyon nem tetszett, hogy fel kellett mászni a tetőre! Ráadásul lefelé jól összesároztam magam, nagyon csúszott a meredek hegyoldal. Egészében jó kis túra volt, 3 óra alatt tettem meg Vinyétől-Vinyéig. A terep nekem nem volt újdonság, itt kedtem a természetjárást a 70-es években:)
Kellett ez a láda ahhoz, hogy rájöjjek mit és hogyan kell(ene) csinálni egy valódi geoláda rejtésénél. Túl 113 láda találaton még mindig értek meglepetések. Ez az a láda, amit ha még nem szerzett meg az ember, akkor még nem tud semmit a geocachingről. Különösen tetszett az utolsó pontnál lévő "kegyelemdöfés". Amikor már a lábad rövidebb a kelleténél a sok gyaloglástól, akkor jön egy igazi meredek hegyoldal. Mi zuhogó esőben kerestük ezt a ládát, így még csúszott is a terep.
Nem is írok többet! Ezt a ládát meleg szívvel ajánlom mindenkinek! Ez az a bizonyos "kötelező darab"...
Ezt a kesst is Gps nélkül leírás és fényképek alapján kerestem meg. Egy igazán jó ládát szerettem volna választani a 150. megtalálásnak és ez sikerült is. Szóval 150 ládás lettem.
Hurrrrá! Hurrrrá!
A megtalálásról:
11: 45-kor indultam az Erdei Iskola elől. Az aszfaltos út nekem sem lett a kedvencem.
12:15-kor az első találat. Nem okozott gondot. A csúzlit ki lehet szúrni az út mellől is könnyen. Egy kis számolás és irány a 2. pont.
14:17-kor találtam meg a 2. ponton lévő palackot Ati segítségével. Valahogy már az út elején éreztem, hogy a S+ gondok lesznek. Hujberg logjában említi is. "Ott ahol a S+ elveszik az erdő szélen". Hát igen! A S+ sikerült is elveszítenem ott az erdő szélen. 8)) Csak akkor jöttem rá, amikor megláttam a baloldalon a kőkeresztet. Innen viszont jól látszik a Kőris-hegyen a "nyalóka". 8)) Szóval vissza az úton a turista jelzés megkeresésére. Egy kis help az utánam jövőknek. Amikor eléred a gémeskutat, és az a mellett lévő utat ami visz felfele, akkor azon amikor a tetején eléred a szántóföldet ott be jobbra az erdőbe ott lesz a S+. A kérdéses rejtekfa az útról jól látható. Igaz én nem a földön kerestem azért le is bontottam rendesen a fát. Nektek már könnyű lesz így. 8))
Irány a vasútállomás, ahol egy kis pihegéssel egybekötött számolást abszolváltam.
15:40-kor fogtam meg az utolsó pontot. Először emlékmű aztán hegytető és víznyelő. Valahogy nem igazán kívántam, már ezt a hegyet a végén, de a láda hamar meglett. Gyakorlatilag a S+ keresésével több időm ment el, mint a 3 célpont megtalálásával.
Nekem nagyon tetszett a rejtés és a túra is. De gyerekekkel azért igen csak csücskös. Úgy látom, hogy 6-ból ketten kütyü nélkül találtuk meg. Mit is írhatnék mást.
Jó szívvel tudom ajánlani mindenkinek.
Akár Gps nélkül is. ;-)
Nyugat-Bakony túránk utolsó állomása. A Pápalátó-tól érkeztünk a Likas-kő érintésével, árkon bokron át, hegyoldalban föl-le a "legrövidebb" úton! :-). A környéken éppen valami tájfutóverseny volt. Egy rakás ember rohant el mellettünk a szemöldökét ráncolva, kis térképet szorongatva.
Érdekes, hogy köszönni azt még akkor sem tudtak, ha előre rájuk köszöntünk... :-( Vagy csak külföldiek voltak? Ez már nem fog kiderülni, de egy "hello" azért jól esett volna. "Bunkók ezek!"
Az első pont elég izmos volt a Likaskő-től a hegyoldalban le, majd a túloldalon föl. Az első palackot elég gyorsan megtaláltuk, annak ellenére, hogy GPS jel csak tájékoztató jelleggel volt. Szép hely, ide mi is terveztünk ládát (meg a Keselő hegyhez is, ide nem messze). Egy kicsit azért többet vártunk. Ha nem lenne kitáblázva, sima egyszerű domboknak nézné az ember ezeket a földsáncokat. Na igen, az idő vasfoga.
A második palackhoz gond nélkül eljutottunk, sajna az oda vezető útvonal egy kicsit unalmas. Csak az egyik képen látható geowc :-) dobta fel egy kicsit a hangulatunkat. A rejtek már messziről kiabált, hogy itt vagyok , így nem volt vele túl sok probléma. Az Ent jellegű fa gyorsan feltárta titkait előttünk.
A folytatás végre a Névadó patak völgyében ment tovább. Igazi vadregény, ide akárhányszor jó visszajönni. Még a patakban úszkáló üdítősflakonok, és egyéb elszórt szemetek sem tudták elvenni a kedvemet.
A ládával jól megküzdöttünk! Elég kevés műholdunk volt a hegyoldal és a fák miatt és egész máshová vitt minket a kütyü, mint kellett volna. Nagyjából ötszáz méterrel arrébb. Káromkodtunk is rendesen, amikor a vasút két oldalán oda vissza kellett az emlékmű domboldala és a szemközti fal között ide-oda menni többször is. Végül aztán az utolsó pillanatban meglett a jel, és a kincset is sikerült megtalálni az életmentő seritallal a gyomrában ami még adott annyi energiát, hogy erőltetett menetben elérjük a veszprémbe tartó vonatkát Vinyén. Már erősen sötétedett, közel voltunk, hogy feladjuk!
Kellemes túra volt, köszönjük!
A reggeli vonattal utaztam el a Bakonyba. A bicajt az állomáson hagytam és fölsétáltam a 2. pont jelszaváért. A hegyoldalban láttam egy vadmacskát, ez már a második idén a Cuha mellett.
Aztán meg hazatekertem.
Útközben érintettem 2 további ládát, de egyik helyen se jártam sikerrel.
A fenyőfőinél jól összekaristoltam a lában a sok szederindával. A tényőihez a Róka utcán tekertem föl, nehéz munka volt.
Pár szó a pontozásról.
Környezet - 4
A Cuha-szurdok az egyik kedvenc bakonyi helyem. Mégsem adtam 5 pontot, mert Ati belevett egy fölösleges szakaszt a túrába: a Vinye mh és a Hódos-éri üdülőházak közötti unalmas aszfaltot.
Rejtés - 4
Nem szeretem az útontartó pontokat. Aki a túra miatt megy ládát keresni, az úgy is végigjárja az utat a maga szórakozására. Aki meg autóval keres, azt a földút sem tántorítja el a benzingőzöléstől.
Túl nagy területet foglal magába a rejtés. Jó helynek tartom sáncok környéki bükköst és a Hódos-ér völgyét, de szerintem jobban össze lehetne kapcsolni ezt a részt a Likas-kővel. Így gyerekkel is könnyen járható 2 multi lehetne a dologból.
Hát még, ha a Cuha-szurdok Ördög-rét melletti vadregényes (füves rét, barlangok, sziklás átjárók) szakaszára is kerülne egy láda!
Web - 4
Az oldalon kevés szó esik a Cuha-szurdok igazi látvanyosságairól: a patakmederről, a sziklákról, a tanösvényről, hazánk egyik legszebb erdei vasúti szakaszáról.
A ládát jó szívvel ajánlom mindenkinek!
Műszer nélkül sem lehetetlen. :-))
HURRÁ, megvan a 100. megtalálásom, én is beléptem a 3 számjegyűek klubjába! Reggel a vonaton még Freddy-vel is találkoztunk, elújságoltam neki is a nagy hírt, hogy mától én is "százas" leszek (lehetek). Ő éppen külföldre tartott, "binyiglivel"!
A láda nagyon frankó, szép helyen van, érdekes a multi pontok vezetése. Igazából a mai napra a 3. ládának jó kis levezetés volt, na nem mintha annyira megerőltettük volna magunkat... Régen, ált.suttyós koromban jártam már errefelé, bár csak a Cuha völgyében, a földvársáncoknál, és a Hódos völgyében még nem. Az első pont közelében (néhány méterre tőle), találtunk egy hatalmas "csúzliágasnak" is tökéletesen megfelelő fát (kép). Érdemes fotózni! A második ponton is elég érdekes a fa!!! Soha életemben nem láttam még ilyen idős és élő példányt ebből a fajból, pedig tapasztaltam már sokfélét...
A végére azért lett egy kis gubancunk :-( A második pontnál jöttünk rá, hogy folyamatosan kell összegyűjteni a jelszavat, minden palackban van egy részlet. Először azt hittünk, hogy majd végigmegyünk a pontokon, és akkor a végében a "fullos" jelszó, de döbbenten vettük észre, hogy amit a ládában találtunk, az önmagában nem működik, nem elég. Ígyhát telefonos segítséget kellett kérjünk. (Az első pontnál annyira vakok voltunk, hogy nem is figyeltünk a palackban mást, csak a következő koordinátát...:-()
Jó kis túra volt, a végén meg még futhattunk is egyet a síneken, hogy elérjük a vonatot Veszprémbe...:-)
Én vagyok az a rejtélyes megtaláló, akiről PP megemlékezett.
A Pokol csárdától indultunk fordított (3-2-1) irányban és gyors megtalálásra számítottam, mert a helyszínen már 101-szer jártunk.
A lányok az erdei iskola osztályában pihentek, míg én fölmásztam a ládáért. Elsőre rossz gödröt választottam, de aztán a másodikban megtaláltam a rejteket. Közben megérkezett PP és népes csapata.
A 1. megtalálás dicsőségét és a pezsgőt meghagytam nekik, ránk ugyanis még várt a további 2 pont.
Be:-, Ki:-
A 2. nem sikerült. A leírásból arra következtettem, hogy valahol a S+ mentén és nem közel az autóval járható úthoz van. Emiatt csak a fennsíkon kezdtük el keresni. Ott nem leltük, vissza meg már nem mentünk. Ati fotója alapján nem gondoltam, hogy ilyen hatalmas csersznyefáról van szó. Van egyébként igazi élő és nagyobb is az úton, ahol a S+ elveszik az erdőszélén a szántóföldnél.
Az 1. pont könnyen meglett, sokszor jártunk már a sáncoknál.
Otthon aztán a 2. pont koordinátáival megnéztem a Hiszi-Map térképet és láttam, hogy milyen közel van a vasúthoz.
Megtaláltuk a ládát, igaz, hogy a füzetbe másodikként írtuk be magunkat, de egyidőben voltunk ott az első megtalálóval. Előnyünk, hogy mi már megtaláltuk az első két pontot is. A táj nagyon szép, sokat járunk erre kirándúlni, márcsak a közelsége miatt is. Mindenkinek ajánljuk, keresse fel a ládát, érdemes! Üdv: Piros Patrol és családja