A láda a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóságának engedélyével lett elhelyezve, az alábbi feltételekkel;
- A geoláda keresését csak úgy szabad végezni, hogy az a terület élővilágát élettevékenységében ne zavarja, a védett területet semilyen módon ne károsítsa.
- A fokozottan védett természeti területként jelzett részekre szigorúan tilos belépni - kivételt képez, ha erre valaki előzetesen írásbeli engedélyt kér.
- Az illetékes természetvédelmi tájegységvezető eseti rendelkezéseit be kell tartani (jelenleg nincs ilyen, de ha lesz, itt a honlapon közzéteszem)
A láda megközelítése nem kíván nagyobb erőfeszítést, a javasolt kiindulóponttól N 46° 17,151' E 20° 38,253' [GCblas+P] kb. 700 m. gyaloglással elérhető. A telepítés folytán a szúnyog populáció lényegesen kisebb volt, mint arra számítottunk. Bizonyára közrejátszott ebben az a tény is, hogy lépten nyomon pókhálóba botlottunk az erdőben. Arachnofóbiásoknak ezért, inkább a téli keresést ajánljuk :-) A doboz méretét tekintve, éppen nem fér bele egy CD.
A ládába TravelBug helyezhető.
Hazánkban nagyon sok nemzeti, történelmi értékű épület halad az enyészet útja felé.
Ennek a ládarejteknek a kialakításával, erre is szeretném a figyelmet felhívni!
A védett Csanádi Pusztákhoz tartozó Csikóspusztára kalauzollak el benneteket, amely jelentős természetvédelmi érték. Kb. 10 ha területű szikes tó, és a Blaskovics- család egykori majorja, kúriája, kriptakápolnája várja itt a látogatót. Itt él a környék túzokpopulációja, itt honos a tavaszi hérics, a vetővirág. A település kiemelt természeti értékét jelentik a Csanádi puszták, mely a Körös-Maros Nemzeti Park területi egységeként 1989. óta áll védelem alatt. Északi része a Montág-puszta, déli része a Blaskovics-puszta. A természetes növénytakaró közül az ősgyep, a tavaszi hérics, kamilla, értékes és védett. Az itt élő egerészölyv, a vércse, a réti sas, a gólya, a parti- és a füstifecske, a gyurgyalag, a túzok védett madarak. Ez egyben madárvonulási folyosó része is: itt a legnagyobb a daruvonulás. A vadásztársaság magaslesei a kirándulók rendelkezésére állnak.
Csikóspuszta, (korábban Nagykirályhegyes puszta) az ún. királyhegyesi csárda környékén terült el. Először 1455-ben Kyralyhegyesse-.ként említik. Kezdetben a vásárhelyi uradalomhoz tartozott. A török uralom alatt többször elpusztult, majd újratelepült. Végső pusztulása után a kincstártól a környező települések bérelték pusztaként. A kiskirályhegyesi pusztára 1844-ben apátfalvi napszámosokat telepítettek, akik dohánytermesztéssel foglalkoztak.
Kullancs veszély:
Állapot: kereshető
1 játékos jelölte kedvenc ládájának
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Ha ez megvan, és szeretnéd a közelben levő "kunhalom" multiját is összeszedni, akkor érdemes lehet a jelzett úton előbb visszamenni. Kalandvágyóknak pedig csak tó'ronyiránt előre : ) Megtaláltam, köszönöm.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Egy koporsó még a helyén maradt, de ezt is megrongálták. Nagyon kár, hogy ezt a helyet veszni hagyják. Végig gyalog jöttünk szelíd nyulak és fácánok között.
[Geoládák v3.12.7]
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (319 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.