Mosonmagyaróvári séta 4 virtuális ponttal.
Jelszó 1. része: N 47°52.481' E017°16.149' 133m - az épület kapuja fölötti 4 számjegy összege.
Jelszó 2. rész: az N47°52.642' E017°16.281' 127m koordinátán található szobor készítőjének vezetékneve (4 karakter, ékezet nélkül).
Jelszó 3. rész: N47°52.753' E017°16.463' 127m - a kápolna homlokzatán látható szám harmadik és negyedik számjegye.
Jelszó 4. rész: a Wittmann parkerdőben a gyalogösvény mellett álló fa talajszinti odvában átlátszó vitaminos doboz. (A koordinátái az oldal fejlécében.) A fa tövéből 3 törzs ered, az egyik elágazik, így lesz 4 ágú a fa.
------------------------------------------------------------------
Mosonmagyaróvár Mosonból és Magyaróvárból 1939-ben egyesült, ma kb. 30 ezer lakosú város - a Kisalföld nyugati részén, a Kis-Duna és a Lajta találkozásánál fekszik. Magyaróvár helyén már a római uralom idején Castrum ad Flexum néven ismert település volt. Moson vidékén avar emlékek maradtak. Az ősi eredetű, történelmi vonatkozásokban, műemlékekben gazdag város a Szigetköz és a Hanság nagy részének gazdasági, kulturális központja. Szembeötlő vonása a vízi városi jelleg: belvárosán a több ágra szakadt Lajta folyó kanyarog át, hogy hamarosan egyesüljön a Mosoni-Dunával. 17 kisebb-nagyobb híd ível át a folyóágakon. A környéken kitűnő alkalom nyílik vízi sportokra, horgászatra. A nagy idegenforgalom a sok látnivalónak is köszönhető: a vár és az azt körülvevő őspark, a Sóház, a szép barokk polgárházak, a Hanság Múzeum sok látogatót vonz. A Magyaróvár városrészben található termál strandfürdő és kemping, a város melletti Duna-ágak kirándulóhelyei felüdülést biztosítanak a kikapcsolódásra vágyóknak. Szeretjük ezt a hangulatos kisvárost, meg aztán méltatlanul kevés láda található errefelé, ezért gondoltuk úgy, hogy első ládánkat ide rejtjük. Reméljük, nektek sem okoz majd csalódást!
Mosonmagyaróvár könnyen elérhető vonattal, autóbusszal is. A vasútállomás és a buszpályaudvar a belvárostól délre fekszik, innen a Kossuth Lajos utca vezet a város középpontjába. Az út gyalog elég hosszú, érdemesebb helyi buszra szállni.
A 10-es úton kocsival érkezve a Szent István király úton haladjunk egyenesen, majd a Fő úton, a Régi vámház tér környékén érdemes leparkolni (fizető H-P és Szo. de.). A Szigetközi úton, Halászi felől érkezve a multi utolsó pontját érintjük először, a Lajta híd után célszerű leparkolni, és elsétálni az első ponthoz.
A jelszó első része: a N 47° 52,481' E 17° 16,149' 133 m [GCMOVA-1] koordinátán található épület kapuja fölötti 4 számjegy összege. Az itt induló sétálóutcán bőven találhatunk helyeket az éhség és a szomjúság csillapítására.
A Szent László teret elérve megnézhetjük a város legszebb, értékes építészettörténeti emlékét, az Óvári R.k. plébániatemplomot. Középkori eredetű, nagyméretű oldalkápolna-soros barokk templom, homlokzati toronnyal. 1668-ban építették, 1777-78-ban átalakították. A jelszó második része a N 47° 52,642' E 17° 16,281' 127 m [GCMOVA-2] koordinátán található szobor készítőjének vezetékneve (4 karakter). A Magyar utca végén jobbra látható a Régi Malom épülete a Malom-csatornával.
A helyiek szerint a kapu mindig nyitva áll a várkapuban, ahol a Lajta folyó ágai által közrefogott szigeten fekvő régi várhoz a hajdani felvonóhíd helyén mellvédes, pilléres téglahíd vezet. A boltozatos, alagútszerű, 10m hosszú várkapu két oldalán gótikus ülőfülkesor látható. Így érünk be a falakkal övezett várudvarra, amelynek közepén a négyszög alaprajzú, kétemeletes, sarokbástyás várépület magasodik. A Hanság és a Duna mocsaraitól védett területen a nyugat felé irányuló forgalmat ellenőrző középkori várat első formájában a IX. században valószínűleg Bajorországból ide települt németek építették. A vár történelmünk során viharos időket élt meg. Egykor négy tornya volt, de a nagy átépítés során 1810-ben az északi tornyok beleolvadtak a második emeletbe. A vár árokrendszere, kazamatái, folyosók bonyolult rendszere, külső falainak jelentős része, az egykori börtöncella, ahol a lőcsei Fehér asszony raboskodott, továbbá a vár kútja ma is megvan, de nem látogatható. A területen ma Agrártudományi Egyetem működik, de a belépés több kapun is lehetséges, díjtalan és problémamentes - legjobb tudomásunk és eddigi tapasztalataink szerint. A kapu után mindjárt jobbra érdemes egy körsétát tenni felfelé a lépcsőkön, majd az épületek között is. Aki ügyes, megtalálhatja a kis tavat, amely időnként béka-kuruttyolástól hangos.
A közelben N 47° 52,753' E 17° 16,463' 127 m [GCMOVA-3] található a szép, barokk, fatornyos Szent Anna (Lucsony) kápolna, amelyet a pestisjárványtól való megszabadulás emlékére építettek. A homlokzatán látható szám harmadik és negyedik számjegye a jelszó 3. része.
A műemlék mögött, a Lajta folyó hídján túl a Wittmann parkerdő kezdődik, amely szabadon látogatható. A nyáron sűrű lombú fák miatt elég gyér műholdvételre kell számítani, a rejtéskor minden trükk bevetése ellenére is csak 8-10m-es pontosságot tudtunk elérni.
A negyedik jelszórészlet a koordinátán álló 4 ágú fa talajszinti üregében található. A fa tövéből 3 törzs ered, de az egyik elágazik, így lesz 4 ágú a fa. A jelszóhordozó egy átlátszó vitaminos doboz, benne papíron a jelszórészlet. Kinyitni nem kell! N 47° 53,019' E 17° 16,429' 134 m [GCMOVA-4] Elővételkor és visszarejtéskor is óvatosan járjatok el, nagy a forgalom a parkban!
Abban az esetben, ha megint eltűnne a doboz (mint már annyiszor...) az 4. jelszórészlet a N 47° 53,014' E 17° 16,375' 124 m [GCMOVA+potjelszo] koordinátán álló ház száma.
Ajánlom figyelmetekbe a közelben található Szigetközi vízivilág nevű ládánkat is, valamint a másik móvári multit, a GCM56-ot!
Kellemes sétát és jó keresgélést kívánunk:
NZs & KáVé
Ládatörténelem:
A ládát 2008.02.24. és 04.09. között ellopták. 04.20-án újrarejtettük a park távolabbi, csendesebb részén az aszfaltos gyalogúttól egy-két méterre, egy Y-alakú vastagabb fa aljánál levő üregbe. Reméljük, itt hosszú ideig megtalálható lesz - azonban ehhez a Ti segítségeteket is kérjük! A láda elővétele és a visszarejtése előtt nézzetek körül, nem lát-e valaki benneteket! Köszönjük.2009.05.11. Több jelzés szerint 04.19. és 05.09. között az 5. ponton a dobozt ismét ellopták. További intézkedésig a láda beteg.2009.05.26. Móváron járva ellenőrzést tartottam. A láda valóban eltűnt, a rejtő odú teljesen kipakolva, kipucolva. Sajnos semmit sem sikerült megtalálni a logbookból. A GCMOVA mától átalakul virtuális multivá - köszönhetően azoknak a gondatlan, felelőtlen és végtelenül önző keresőknek, akik képtelenek körülnézni, óvatosan ténykedni egy városi parkban elrejtett ládánál! Higgyétek el, én is sajnálom, ez volt az első ládánk, szomorú, hogy így alakult, de elegem van már a szélmalomharcból.
Adatok a leírásban módosítva.2014.09.21. Az 5. pont koordinátájának pontosítása, a régi rejtekbe egy mikrocache elhelyezése és egy pót-pót tartalék jelszórészlet kihelyezése megtörtént.2018.11.07. A folyamatos problémák miatt ismét új rejtekhely keresése. 2021.10.12 Szilágyiék a helyszínen járva ellenőrizték, a 3. pont megközelíthetetlensége kiszedve, az adatok áttéve a rejtett mezőbe.
Ládázós gyerek altatás közben megtaláltuk, bár a pótjelszót használva. (A vitaminos dobozt sehogy se találtam!)
Velem tartott Ági ès a négy hónapos ládavadász Pongrác.
Köszönöm a rejtést!
[Geoládák v4.5.3]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.3.0] Sajnos nem volt a jelszó a kis hengerbe. Szeretném hogy a képek alapján elfogad a találatott. Köszönöm szépen
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Jakab Udival a Futura kiállításon, mi sétáltunk Cetlivel a városban. Nagyon szép kisváros, főleg a Dunaparti rész.
[Geoládák v4.2.4]
Megtaláltam, köszönöm a lehetőséget. Bővebben majd otthonról... [g:hu+ 2.10.16]
Eddig még sosem jártam Mosonmagyaróváron. Ennek a ládának, és a GCM56 multinak köszönhetően egész jól bejártam ezt a várost, amely nagyon tetszett...
Köszi a rejtést! :)
Rámsötétedett kissé....
Egy újabb, közel 20 éves ősláda a tarsolyban.
Ünnepnapi nyugi a városban. Minimális ember és gépjármű mozgás.
Városi sétához ideális. Nincs sár és a korai sötétedésben is meg lehet találni mindent.
Ennyi hódot egy helyen ritkán látni. A Lajta még árad.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (679 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.