WAP-barát leírás
Királyrétről a zöld sáv jelzésen indulj Kisinóc felé. A megadott pontnál keress egy "árulkodó" madarat, aki elcsicsergi neked a láda helyét.
A ládába Travel Bug nem helyezhető. A megközelítésről
Autóval Budapestről a 2/A főúton Vác-északig jövünk, majd ott lekanyarodva a 12-es úton haladunk tovább. Kismarosnál a Királyrét táblánál jobbra fordulunk. Innen már nincs más dolgunk csak követni az útat a végállomásig. Ha a tömegközlekedést választjuk, akkor Budapest Nyugati Pályaudvarról Vácig vonatozunk, majd ott átszállunk a Szobig közlekedő személyvonatra és Kismarosig utazunk. Tavasztól őszig onnan kisvonattal, vagy busszal utazhatunk Királyrétig. Útközben megállhatunk a kisvasút Paphegyi megállójánál levadászni a GCKiEV ládát.
A rejtésről
Miután ez az első ládánk, így hosszas előkészület előzte meg a rejtést. Próbáltunk minden részletre odafigyelni, remélem sikerült. A helyszín kiválasztásával volt a legkevesebb gondunk. Egyértelmű volt, hogy az első ládánk a Börzsönybe kerül, hisz túráink 90%-ára itt került sor. Szeretjük! Királyréten sajnos már nem tudjuk Ákos Büféjében megkóstolni a világhírü "hersenős-virslit", mert a büfé 2016 márciusának végén bezárt. Királyrétről a zöld sáv jelzésen indulunk Kisinóc felé. Kellemes 3/4-1 órás sétával 2,5 kilométer múlva érjük el célunkat, a multi első pontját. Itt figyelmünket szegezzük egy feleslegesen fecsegő madárra, hátha elkotyogja nekünk a láda koordinátáit... Itt szeretnék megkérni minden kedves játékost arra, hogy vigyázzon az "árulkodóra" nehogy baja essen és az utánunk jövőknek is tudjon felvilágosítást adni! Kérem a fényképek mellőzését is! Köszönöm! Ha sikerült szóra bírni segítőnket, már nincs más dolgunk mint az új infó birtokában megkeresnünk a ládát, amelyet onnan 300 méterre találunk a "sűrűben" fenyő tövében, kidőlt fa alatt. A csésze egy hagyományos mikrós doboz 130x80x80-as méretekkel. Az útvonal oda-vissza 5 kilométer jól járható turistaút 102 méter szintkülönbséggel. A végén "kicsit" bozótos. A multi kényelmes sétával 2 óra alatt lejárható. A pontokat 700 mérésből rögzítettük, így remélhetőleg elég pontosak. Itt szeretném megköszönni a hathatós segítséget magpetnek, akitől sok tanácsot kaptunk és nem utolsó sorban a készüléket is kölcsönöztük!
A ládát 2014.01.25.-én megörököltem Horgerr-től. Belátható időn belül felújítjuk, új helyet keresünk neki. Kérlek addig csak akkor keresd, ha vállalod, hogy a pontért bizony meg kell küzdened a kemény, tüskés bózóttal és némi mocsárral!
A természetet és a megtalálás élményét beszennyező, ládát beázni hagyó és nedvesen tartó, bepenészesítő undorító nejlonzacskók ellenzői vagyunk, ezért kéretik ládáinkat ettől megkímélni! Köszönjük! A vízálló dobozaink viszonylag szellős helyekre vannak rejtve, így majd csak megszáradnak maguktól...
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megvan, köszi!
Dél-Börzsönyi kutyás körtúra után átkocsikáztunk és a Kóspallagról Királyrétre vezető aszfaltos út mellett leparkolva, srégen ÉNY irányban, szinte nyílegyenesen egy földúton gyorsan elértük a rétet. Bár tábla nincs, de tudom, hogy védett a terület, ezért tisztességből a már meglévő vadcsapásokat használva közelítettem a bokros részt délről, nem törtettem át a sáson. Jelenleg a bokrokig teljesen száraz a talaj, csak gödrös, ezért érdemes ésszel, bokakímélő módban haladni. A pont környékén is legfeljebb saras, vízbe lépni nem kellett. Nem volt kifejezetten egyszerű, elég sűrű a bozót, de legalább nem tüskés. A "madárka" megvan, ott lóg a helyén. Ismét csak meglévő vadcsapásokat használva nyugat felé távoztunk.
A második ponton szerencsém volt, hogy nem tapostam a ládára, mert nem a kidőlt fatörzs alatt volt, hanem előtte a földön, de letakarva. Visszatettem a fatörzs alá és elétettem egy nagyobb fadarabot.
Összefoglalva, én minden ilyen hm..., értelmetlen ládát szeretek, szóval ezzel sem volt semmi gond. Pláne, hogy előtte már nyomtunk Makival egy igazán remek túrát, remek ládákkal. Csak ezért a pontért külön senki ne jöjjön ide. ;)
Láda rendben.
Királyrét környéki barangolás Csillaggal. Ez volt a nap utolsó találata, és háááát..., a nevéből kicsit másra számítottunk. A susnyásba már egyedül mentem be. Itt azért jó lenne eg ajánlott kiindulási pont, bár igen nehéz lenne egyértelműen lerögzíteni. Mondjuk azzal még ki tudok békülni, hogy be kelljen menni a rét (vagy inkább micsoda) közepére, a második pont viszont tökéletesen felesleges szerintem. A "belátható időn belül" már lassan 10 éve tart, szerintem érdemes lenne megfontolni az átalakítást. De azért köszönjük a rejtést! Majd a találat után lóhalálában rohantunk a kisvasúthoz, amit épp, hogy elértünk.
Egyedül senki ne vágjon neki, mert tényleg van mocsaras rész, ami süllyed! Nappal még ok, mert észre lehet venni, de sötétedéskor már nem. Ahogyan a leírás is utal rá rövid nadrágban nem tanácsos, mert szana-szét fog kaszabolni a nád. A rét szép, de csak egy rét, nem látom értelmét, hogy be kell caplatni a nádas-susnyás közepére. A második pont is abszolút jelentéktelen, mert egy kidőlt fa az erdőben. Simán elég lenne egy hagyományos pont is, vagy mondjuk a második pont lehetne a Viktor forrás(nem haza beszélek ;-), mert az legalább látnivaló.
Az 1. pont alig olvasható, tippeltük a koordinátát. Most még járható a zsombékos a növényzettől, de beázott a cipőm, akárhogy vigyáztam. Börzsönyi túra keretében ez is begyűjtve.
Korábbi megtalálók segítségével és tanácsára egyből a második ponthoz mentem a Kóspallag-Királyrét út mellett parkolva, majd a KC jelzést toronyiránt megközelítve. Ezután a védett réten is sétáltam egyet. Ez utóbbi remek volt.
A doboz oldala betört, cserére szorul. Az első pontot sürgősen meg kéne szüntetni, ilyen természetkárosító rejtésekre nincs semmi szükség.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
Most csak a második pontot érintettük, mert az elsőt már 2015-be megkerestem... Hogy miért nem mentem el a következő pontjához, azt én már nem tudom, de legalább nem is értem... :)
Most csak pár karcolást szereztünk a bokrok miatt, ahol bementünk a fás részre... A ládát valószínűleg egy vaddisznó vagy valamilyen jószág kitúrhatta, mert szabadon volt az erdő közepén. Most ez nekünk szerencse volt, mert ezen a ponton mindkét telefonom beadta az unalmast és nem talált jelet... De legalább így a láda meglett, amin szerencsére sérülés nincs és meglett ez a félbehagyott multi is. Természetesen a ládát visszarejtettük.
Majd visszaérve a királyréti állomásra megnéztünk egy kiállítást, ami nagyon tetszett. A kis makettok éltek és működtek, bemutatva a víz erejét, hogy mire használták... De a gravitációval működő csille is nagyon tetszett, ahogy a teli csille felhozta az üreset.
Köszi a rejtést!
Simán be lehet menni most akár futócipőben is északról a leghosszabb úton 6-7 m fákon végiglépdelve az első ponthoz. :-)
Pár elszáradt ágat letörtem. Így már járható dágványban kúszás nélkül is.
A végladát hátulról érdemes keresni onnan nem volt takarva. Én is leírom , hogy nem pont a koordinátán van.
A két láda közötti út is "Fokozottan védett természetvedelmi terület"-re esik
.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.5]
A logok alapján rögtön a második ponttal próbálkoztam. Gondoltam sikerrel járok, mivel Kiki = Patkó, az meg ugye a szerencse tárgya. Sokáig keresgéltem a fenyőket eldőlt fákkal. Ne próbálja meg senki, esélytelen.
Nem is értem hogyan lehet egy fokozottan védett természetvédelmi terület közepére tenni egy pontot. Mivel indulás előtt olvastam KP logját, gondoltam én is úgy teszek ahogy ő. Így értelmetlenül nem tettem tönkre a ruházatomat az első pont keresésével.
Gyerekkori nyaralások során többször is átsétáltunk Királyrétről Király-rétre. Most a 20 éves jubileumi kör teljesítése közben tettünk ide kitérőt. Előrelátó voltam és a korábbi bejegyzések elolvasása után a biztonság kedvéért elkértem a 2. pont koordinátáit egy korábbi megtalálótól. Azért megpróbáltam az 1. pontot is megkeresni, a rét embermagasságú növényzetén még sikerült átverekedni magamat, a hosszú száraz idő miatt a mocsár sem okozott most problémát, de az áthatolhatatlan tüskés bozót megállított 15 méterre a céltól. Én ezt nem kihívásnak tartom, hanem a kessertársak szivatásának és megalázásának. Ha kell a pont merülj bokáig a mocsárba és karmoltasd magad véresre a bozótosban! Nem véletlen, hogy előttem négy hónapja volt itt az utolsó megtalálás.
Két dolgot nem értek ebben a rejtésben. Először is miért nem elég egy hagyományos láda a rét bemutatásához, másodszor miért került egy normális cipőben járhatatlan mocsárba a pont, amit ráadásul az év nagy részében egy áthatolhatatlan tüskés bozót vesz körül. Annyi sokkal jobb rejtekhely lenne ezen a szép nagy réten.
A koordináták ismeretében a láda megtalálása már nem okozott gondot.
A GCSIT végládája felől jöttünk, majd a zöld sávról toronyiránt a mocsárba vetettük magunkat. A mellig érő sás leküzdése volt a rosszabb, a víz most az első pontig nem akadály.
A második pont kis kerülővel, békésebb megközelítéssel bír. A koo közelébe érve megláttuk a ládát, takaratlanul hevert az avarban. Mivel eredeti helyét nem ismerjük, a legközelebbi kidőlt fa alá rejtettük vissza.
Emlékezetes 1100. találatunk.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Biztos, hogy egy fokozottan védett természeti terület közepén van a legjobb helye egy olyan pontnak, amit az év nagy részében csak bozótharccal lehet megközelíteni? [Geoládák v3.10.5]
Pfúúú, utólag olvasva a logokat... hát igen, az első ponthoz gumicsizma nem ártott volna, de szerencsére a Quechua bakancs is állta a lápost. A leírás alapján más madárra számítottam, és könnyebben megközelíthetőbb rejtésre. És még valami... a kökények és szedrek szúrnak és olykor foglyul ejtenek... Nettelenség miatt a láda végül ösztöneimre bízva került megtalálásra a fenyőnél. Kalandos volt, a rejtőt sokat emlegettük közben, de azért köszönjük a rejtést! CsabaiMangó (Ági, Dani és Lexi kutya) [Geoládák v3.9.6]
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (392 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.