Ennek a geoládának a jelszava némi internetes kutakodással (Google Photos) könnyen kitalálható volt, ezért betegre állítottam és a jelszót megváltoztattam. 10-15 évvel ezelőtt még biztonságosnak tűnt egy leolvasós jelszó, de manapság már könnyedén lehet egy árulkodó fotót találni. Ilyen virtuális jelszóképzést a friss ládáknál már évek óta nem fogadunk el.
Akár ládagazdaként, akár következő keresőként, ha arra jársz, vigyél magaddal egyedi jelszóhordozót (pl. laminált lapocska) és helyezd el ügyesen, a koordinátát és jelszót írd meg egy tetszőleges adminnak (Elnökség, ládadoki, logbíró), aki majd aktualizálja a ládaoldalt. Ha a ládagazda javította, akkor persze a ládaoldalt ő is aktualizálhatja. Esetleg nagyon szerencsés esetben, egyedi helyszíni jelszóhordozó is elfogadható (pl. valami műszaki készülék gyári száma). Persze igazi ládát is rejthetsz, ha megfelelő a helyszín. Köszönjük. [Admin(Fazék) 2025.2.1]
WAP: A jelszó, az oszlop alsó részén található 13 karakteres szám. Kérem, ne mellékeljetek a loghoz olyan képet, ami elárulja a jelszót. Köszönöm.
A Hagyományos geoláda többszörös eltulajdonítása következményeként, sajnos kénytelen voltam virtuálissá átalakítani.
Nadap települést megközelíteni, pl. az M7-es autópályáról, a Velence-i letérőtől lehet. A kőobeliszk melletti parkolóban lehet hagyni az autót, majd onnan egy pár méter magas, fekete fenyővel telepített dombtetőre kell felkapaszkodni.
Az alacsony, - de elég sűrű fenyőerdő - eléggé hatásosan képes rontani a GPS hatékonyságát (10-12 méteres pontosság), de egy kis tisztáson 5 méteres pontossággal meg lehet határozni a nagyon precíz irányt és a 10 méteres távolságot. De innen már látszik is - a geocaching-es számára egyértelmű rejtekhely.
Magyarország térképészeti Szintezési Főalappontja (Nadapi Ősjegy), a vasráccsal körülvett feliratos kőobeliszk, melyet a rég megállapodott, gyakorlatilag változatlan magasságú őshegység egyik pontján helyeztek el. A hazai geodéziai (magasság) mérések alap (fix) pontja ez az obeliszk. Teljesen változatlannak ez a pont sem tekinthető, néhány évtized alatt mintegy 32 mm-t emelkedett az Adriai-tenger null pontjához viszonyítva.
Kiegészítés:
"A magassági ősjegy hivatalosan 173,8385 m magasan van az Adriai tenger partján, Triesztben levő Molo Sartorio vízmércéjén 1875-ben megfigyelt középvízszint-jel felett. Később újra megmérték a középvízszintet, amely 9 cm-el eltért az előzőtől, ezért bevezették a "nadapi alapszintet" (vagyis azt mondták, hogy a magasság nem a tengerhez képest, hanem egy képzeletbeli felülethez képest értendő, amely 173,8385 méterrel van a nadapi jel alatt).
Még később az is kiderült, hogy a nadapi szint meghatározására a XIX. század végén végzett katonai szintezés során súlyos hibákat vétettek, de újramérni már nem tudták, mert az első világháború elszakította Magyarországot a tengertől.
A II. világháború után a nadapi alapszintről áttértünk a kelet-európai alapszintre, az ún. balti (kronstadti) alapszintre, amely 0,6747 m-rel feljebb van, mint a nadapi alapszint (ez egyébként sok gondot okozott a vízügyi létesítmények építésénél). A Nadap főalappont magassága így 173,1638 mBf (a balti alapszinthez viszonyítva).
A magasságot egyébként az obeliszk talapzatának üregében lévő gránittáblából kiemelkedő csiszolt felület jelöli."
Köszönet az értékes kiegészítésért Kolesár Andrásnak.
Eredményes geoláda-vadászatot kívánunk,
Anikó és Miki
2006.09.23. 10:18 Ládakarbantartás, új logbook.
Figyelem! Az eredeti rejtekhely közvetlen környezete megváltozott, ezért kénytelenek voltunk a ládát pár méterrel odébbköltöztetni.
2007.09.15. 10:18 Ládakarbantartás, új logbook.