A jelszót az adott koordinátán, villanyoszlopra csavarozott gravitáblán, derék magasságban találjátok. A rejtés megtalálásához nem kell a kastély területére bemenni.
A ládába TravelBug
nem helyezhető.
A sorozatos eltűnések, valamint a kifejezetten nagy turistaforgalom miatt a rejtést virtuálisra módosítottam. Kérnék mindenkit, hogy az esetleges rejtési ötletektől kíméljem meg, már mindent kipróbáltam. Köszönöm!
Megközelítés:
Gépkocsival:
M1-es autópályáról Tata (Környe) leágazásnál a Környei úton befelé hajtva a városba, majd a Kocsi útra jobbra lefordulva
N 47° 38,633' E 18° 18,591' 134 m [GCTaEs+kereszteződés)], s tovább egyenesen a Kossuth téren át (a kéttornyú Szent Kereszt plébániatemplom előtt elhaladva) a Rákóczi úton a Hősök terére érve, újfent jobbra kanyarodva, a Kastély téri parkolóban leparkolva
N 47° 38,735' E 18° 19,060' 138 m [GCTaEs+parkolo].
Valamint, bárhol a környező utcákban. A Tatai várnál, Hajdú utcában, több, ingyenes parkolót is találunk.
Vonattal:
Bp - Komárom - Győr vasútvonal óránként közlekedő személy és gyors vonataival.
A kastély nyitvatartása:
Keddtől vasárnapig 10-18 óráig
Hétfőn zárva
Június 1. és augusztus 20. között minden szombaton meghosszabbított nyitvatartás 20 óráig.
Jegyárak:
Felnőtt jegy: 2 500 Ft
Kedvezményes jegy: 1 250 Ft
6-26 év közötti fiatal
62. életévét betöltött látogató
minimum két 18 év alatti gyermeket kísérő szülő
Családi jegy: 4 500 Ft
1 vagy 2 felnőtt + 1 vagy több gyermek 18 éves korig
A kastély udvara és kertje díjmentesen látogatható!
A kastélyról:
A tatai Esterházy-kastély méretében és művészettörténeti értékében talán nem a legjelentősebb, de a nevezetes, történelmi nevet viselő família otthonaként, mint cseppben a tenger, történetén keresztül megragadható a család és a magyar történelem keresztmetszete.
Falai között nem egyszer országos események zajlottak és olyan uralkodók látogattak ide, mint I. Ferenc császár és király, I. Ferenc József császár és király, II. Vilmos német császár és IV. Károly császár és király. Hadak masíroztak el falai előtt, míg a hadvezérek (pl. a szabadságharc idején Görgei Artúr) falai közt tartottak haditanácsot.
Tata 1727-ben került az Esterházy család birtokába, gróf Esterházy (I.) József országbíró ekkor vásárolta meg a Tata-
gesztesi uradalmat. A birtok fejlesztése az elmocsarasodott vidék lecsapolásával, és telepes jobbágyok betelepítésével kezdődött, a kastély csak később épült fel. Először a Rákóczi-szabadságharc idején romossá vált, egykori királyi vár helyén álmodta meg Esterházy (II.) Miklós a kastélyt, amelynek tervezője a tatai uradalom építésze, Fellner Jakab volt. A gróf korai halála miatt nem valósult meg az elképzelés, de az építőmestert éppen ez a terv tette híressé híressé. Fellner megbízásai ezután sokasodtak meg, pozíciója megerősödött, az uradalmi építési iroda élére került, és (II.) Miklós gróf testvérének, Esterházy Károly püspöknek a pápai családi, valamint az egri püspökségi építkezésein is foglalkoztatták.
A kastély hivatalos honlapján minden egyéb információt megtaláltok:
Esterházy Kastély