WAP: A betontoronytól Katalinpuszta felé az első kanyarban bal kéz felé a határkő buckája mögött a facsoport tövében. Kérlek ha tudsz, mellékelj a megtalálásról fotót, úgy színesebb lesz az oldal :)
A GCNaTe geoláda első kihelyezése még 2002-ben volt. Az első felújítás 2005 nyarán történt, ekkor a láda új helyre is került, messzebb az első rejtektől. 2007 december 1.-én történt ismét ládacsere, a rejtek mindössze pár métert változott.
Az új rejtekhely, leírás alapján, műszer nélkül is megtalálható - ha valaki ügyes.
Megközelítésnek én tiszta szívvel az Országos Kék Túra útvonalát javaslom, Katalinpusztáról.. Azért is, mert bár hosszú, csaknem 6,5 km, de izgalmas terep, az elsö 4-5 kilométer lankásan emelkedik, liftezik is, és csak az utolsó 20 percnyi út nagyon meredek, mászós, egyensúlyozós, izzadós. Majdnem félúton található a Bik-kút N 47° 50,576' E 19° 7,833' 339 m [GCNaTe+Bik-kút], amelynél kellemes, fedett erdei pihenöt alakítottak ki, ahol kellemesen le lehet ülni, enni-inni, lazítani. Innen a kúttól a jelzésen lehet átvágni a Gyadai-réti tanösvényhez.
A másik praktikus megközelíthetőség (inkább autóval rendelkezőknek és kisebb távú túrára vágyóknak) Kosd felől adódik. A település északi részénél lehet a kivezető úton parkolni. N 47° 48,889' E 19° 10,875' 171 m [GCNaTe+Kosd-parkoló] Majd a jelzés egészen a csúcsig visz, közben a gerincen találkozik a jelzéssel. Útközben a meredek emelkedő végén mintegy pihenésképp kitérőt lehet tenni a Násznép-barlanghoz is. N 47° 50,037' E 19° 9,769' 500 m [GCNaTe+barlang] A láda után a jelzésen tovább menve Kosd déli részére bukkanhatunk ki, vagy visszafele is lehet a felfelé vezető úton jönni - ha nem unalmas.
A rejtekhely, a 652 méter magas hegytetőn álló betontoronytól a mentén Katalinpuszta felé található. Az utolsó kanyarnál, fentről nézve jobbrakanyar, bal kéz felé található egy kis földhalom, a tetején egy határkővel, ezt már az útról is lehet látni. A kis bucka túloldalán, a mögötte lévő ritkásabb részen egy facsoport tövében, kövekkel letakarva bújik meg a ládikó. Mérete: 26*15*7 cm.
A rejtek közvetlen közelében található kedves hangulatú kis "mesterséges építménynek" nincs köze hozzánk.
Azt beszéli ezer száj,
De szép kis hegy a Naszály!
S ha majd mész fel a hegyoldalon,
Legyen Tiéd e fogadalom:
Egy életed, egy halálod,
A Geoládát megtalálod!
Megtaláltuk! Köszönjük a rejtést és a ragtapaszt! :-) Jó kis emelkedős túra volt, de 3-4 ivás idejére történő megállással az 5 és 7 éves gyerekek is teljesíteni tudták. :-) Ádi, Vivi, Tomi
Húsvéthétfői ládázás sógorékkal.
Ősagárd felől jöttünk, majd arra is mentünk vissza. Az utolsó 2-3 km kemény volt, de közben a Cserhát felé nagyon szép a panoráma.
Útba ejtettük a Násznép-barlangot is, odabenn is szétnéztünk.
Kb. 450 méter felett most virágzik az odvas keltike, a földút mindkét oldalát virágszőnyeg borítja.
1200. találatom!
Nagyon szép napot fogtunk ki a Naszály-tető megmászására apukámmal. Kosdról indultunk és az első 2 km-n (a Kopasz-tetőig) majdnem megdöglöttünk, meg aztán a csúcs előtt is volt egy hosszabb kaptatás felfele, de csak feljutottunk. Felmentünk a toronyba is, csodálatos, 360 fokos panoráma van, sajnos elég párás idő volt, de így is láttuk a Csóványost, a Dunakanyart (a visegrádi vár eltűnt?? Egyszerűen nem találtam fényképezővel bezoomolva), Ősagárdot, Nőtincset, stb. Elrejtettem a GCPC-t, ettünk-ittunk, aztán folytattuk utunkat, innen szerencsére gyakorlatilag végig lejtő volt. A láda könnyen meglett. Köszönjük a rejtést!
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (1090 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.