WAP 20x10x9 cm-es doboz a kilátópont közelében, fatönköt keress! Kérlek, nagyon gondosan rejtsd vissza!
A ládába TravelBug helyezhető.
Kismaros fölé, a Nagy-Kősziklához hívlak benneteket, ahonnan szerény véleményem szerint (és sokan mások szerint is) az egyik legszebb kilátás nyílik a Dunakanyarra! Este is érdemes ide ellátogatni, mert akkor is gyönyörűek a fények!
Megközelítés
Vonattal a BP. - Szob vonalon, Kismaroson kell leszállni. Autóval a 12. sz. főúton Kismarosig.
Gyönyörködjetek a kilátásban, készítsetek sok képet! :)
Az egyszerűbb megközelítést kedvelők a zöld sáv jelzésen is megközelíthetik a ládát, amely kicsit hosszabb, de ugyanúgy meredek :)
A láda
A 20x10x9 cm-es műanyag dobozt fatönknél érdemes keresni, vándorbogarak jöhetnek. Kérlek, ügyelj a gondos visszarejtésre! Köszönöm.
A láda megtalálható a nemzetközi oldalon is.
Kismarosról
Földrajzi helyzete, adottságai
Festői környezetben fekszik a falu, a Dunakanyar közepén, a Börzsöny lábainál, a Szentendrei-szigettel és a Visegrádi vár-heggyel átellenben. A lakosság a Duna árterületén kívül sík vidékre települt. A vulkanikus eredetű Börzsöny-hegységnek és környezetének talajszerkezete optimális lehetőséget biztosít a földműveléshez.
Kismaros előtörténete
1972-ben a Duna medréből kerültek napvilágra azok a római gladiátorkardok, népvándorlás- és keresztes hadjáratok idejéből származó fegyverek, szerszámok, melyek ma a Magyar Nemzeti Múzeum tulajdonát képezik. Ezek a tárgyak is bizonyítják, hogy Kismaros területe már abban az időben is alkalmas volt emberi letelepedésre. Ugyanakkor a tulajdonosi öntudatot erősítette mindenkor az a körülmény, hogy a betelepülés időszakában a terület lakatlan volt.
A lakosság eredete
A XVIII. századi Németországban egy viszonylagos túlnépesedés jellemző, míg Magyarországon a törökdúlás és a Rákóczi-szabadságharc következtében nagyarányú elnéptelenedés volt tapasztalható. Ez a magyarázata annak a telepítési tervnek, melynek kidolgozásával Kollonich esztergomi érseket bízta meg az akkori uralkodó, III. Károly, majd Mária Terézia. Josef Moser történész szerint Frankhonból, ezenkívül Mainz, Freiburg, Stuttgart, Karlsruhe és Köln városok környékéről indultak útnak a Dunakanyar lakói 1729 és 1732 között. Míves Ottó, kismarosi tanár kutatásai szerint Ulm városában szálltak tutajra, mely elindult velük új hazájuk felé.
Megtaláltuk! 🙂
Mire felértünk a levegő eléggé párássá vált, igy csak részben tudtunk gyönyörködni a panorámában.
A láda keresése közben az ujonnan telepített villanypásztor drótjai között kellett bújkálnunk. Később megtaláltuk az átjáró kapukat.
Köszönjük a lehetőséget! [Geoládák v3.12.10]
Kismaros környéki kirándulás Gyönggyel. Ez volt a nap első találata. Fantasztikus a panoráma a kilátóhelyről; köszönjük, hogy megmutattad! Köszönjük a rejtést!
A gyerekekkel jöttünk az Öreg Morgótól. Szép napos időben kellemes kis túra volt. A rejtekhely jól megközelíthető, kellő távolságra van a kilátóponttól a nyugodt kereséshez.
Köszönjük a rejtést!
Ez a láda volt a nap pozitív meglepetése. A hegyre elég sokáig fel tudtam menni a (meglehetősen rossz minőségű) úton, de egy kényelmes ponton leraktam az autót, ahonnan már nagyjából szintben közelítettem meg a ládát. Nem számítottam erre a fantasztikus kilátásra! A kilátóponton két másik csapat is volt, így nem időztem sokáig. A láda szerencsére kicsit odébb van elrejtve, így nyugodtan meg tudtam keresni. Hibátlan hely, remek volt, köszönöm!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
Börzsöny kapuja teljesítménytúra ellenőrzőpontjától egy kis kitéréssel meglett. Mivel az átlagom bőven 5-ös felett volt, így ráérősen nézelődtem. Megérte ez a plusz táv már csak a kilátás miatt is. Sokan jöttek fel ide, népszerű kirándulóhely lehet.
Megtaláltam, köszönöm a lehetőséget! [g:hu 1.6.4]
Sajnos ezzel a ládával az időjárás miatt most nem volt nagy szerencsém, ugyanis a nagy köd miatt nem lehetett messzire ellátni...
A ládát könnyedén megtaláltam, rendben a helyén lapul.
Köszi a rejtést! :)
/A találatot a .com-on is belogoltam!/
Hát valóban pompás a kilátás. Fotózási szempontból a kora reggeli vagy naplemente közeli időpont szerencsésebb a délre nézö kilátás miatt. Mia Bibe vártól jöttünk a piros kereszt meg zöld sáv útvonalon. Hazafele torony iránt le a mezökre, az ottani panoráma és nyugalom is mesés. A nagyon lusta bátor autó tulajdonosok fel rudnak merészkedni egészen a hegytetőig 400 méterre a kilátótól
A javasolt parkolótól egészen az első fordulópontig ("itt fordulj balra") fel tudtunk menni személyautóval, csak figyelni kellett a parkolással, kevés volt a hely. A kilátás a ládától gyönyörű. Köszönjük, hogy megmutattad!