Megye/ország: Csongrád-Csanád
Elhelyezés időpontja: 2005.11.28 14:00
Megjelenés időpontja: 2005.12.01 19:30
Utolsó lényeges változás: 2015.09.20 11:33
Utolsó változás: 2022.01.17 16:10
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Kisházi family
Ládagazda: Joanne Nehézség / Terep: 1.0 / 1.0
Megtalálások száma: 932 + 5 sikertelen + 13 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.9 megtalálás hetente
Újra kereshető doboz formátumban is.
A láda 2019. május 19-én reggel pótlásra került.
Hagyományos geoláda egy fa üregében. Guggolva jobb kézzel nyúlj be. Mélyen lent van az üregben. Nem a nagy fában van, hanem attól kb. 10 méterre lévő az úthoz közelebbi kisebb fa odvában van a láda, a bokrok felől.
A pótjelszót a liget bejáratánál lévő információs tábláról tudhatod meg. A háromnyelvű tábla magyar szövegét keresd. A jelszó a szövegrész harmadik sor utolsó szava és a negyedik sor első szava egyben.
Szentes város Magyarország dél-alföldi régiójában, azon belül Csongrád megyében, a Tisza és a Hármas-Körös által közrefogva helyezkedik el a Kurca-folyó két oldalán, mely hosszában szeli át a települést. Csongrád megye harmadik legnépesebb városa (29.000 fő).
A liget születése
Széchenyi István 1846 nyár végén látogatott Szentesre, amikor a Tisza szabályozása ügyében fáradozva megpihent a városban. A szentesiek nem felejtették el, hogy a nagyszabású árvíz-mentesítési munkálatoknak köszönhetően csökkent az árvízveszély, jelentős termőterületet hódítottak el a Tiszától, megindult a gőzhajózás, és mindezek következtében élénkült a térség területeinek gyarapodása.
Szentes Város Községi Választmánya maradandó emléket kívánt állítani a legnagyobb magyarnak úgy, hogy emlékének örökítése végett a Vecseri-fok sziget Széchenyi-liget, a mellette lévő országút pedig Széchenyi út nevet kapja.
1863-ban az új polgármester, Oroszi Miklós megfontolás tárgyává tette a liget kialakítását. Az alakítandó népkert a "Széchenyi-liget" nevet viselte, így örökítve meg a nagy hazafi nevét.
1866 tavaszától megkezdődtek a Széchenyi-liget sétakert munkálatai is. A régen várt fordulat 1868 őszén következik be, amikor az új városi tanács 3 tagú küldöttséget (Farkas Gedeon főbírót, Török János mérnököt és Szabó Károly tanácsnokot) bízott meg a feladattal, hogy készítsen javaslatot a díszkert mielőbbi befásítására vonatkozóan. Török mérnök felvette a kapcsolatot a Földművelésügyi Minisztériummal annak érdekében, hogy díszfákat és díszcserjéket ingyenesen igényeljen a város, arra hivatkozva, hogy közpark születik. A minisztérium először elutasította a kérelmet, majd némi közbenjárással megérkezett az értékes adomány.
A liget ma
A liget jelenlegi mivoltában a Kurca-folyó által övezett természetvédelmi terület, egyben Szentes turizmusának központja. Hét hektáros, árnyas liget, melyet a Kurca és a Vecseri-fok-csatorna által határolt szigeten alakítottak ki. Öreg fái közül a platánok, vadgesztenyék és a magas kőrisek értékesek. Alattuk kis- és nagylevelű hársak, narancseper, zöldjuharfák láthatók. De híresek az örökzöld mocsári ciprusok, fekete- és simafenyők, ill. az öreg kocsányos tölgyek is. A Kurca-parton száz éves platánsor vezet a strandfürdőig.
Szép és rendezett park, s mint örök renitens és explorer, az ajánlás ellenére is, a bal kezem használtam! Így is működött! 👍
Köszönet a korrekt rejtésért! 😇
Délelőtt Csongrádon, délután itt Szentesen sétáltunk egy kellemeset a rejtések kapcsán. Ennek a parknak olyan arborétumos feeling-je van.
Köszönjük a megmutatást!
A főtérről gyalog jöttünk át a folyón, és ha már itt jártunk, itt ettük meg a magunkkal hozott ebédet is egy szép árnyas játszótér mellett: jó helyük lehet itt a gyerekeknek. A téglaboltozatos híd is tetszett, de az eszperantós emlékek nem. Az eszperantót utálom.
Köszönöm a rejtést. A szarvasi hétvége után a Szentes-Csongrád-Soltvadkert-(Solt-Szfvár) útvonalon is sikerült geoládákat keresnem, ha nem is annyit, amennyit szerettem volna. Ilyen az, ha az ember 6 muglival nyaral.
Mondjuk az elsőt rögtön elszerencsétlenkedtem. A logokat olvasva az sem biztos, hogy jó helyen kerestem, de a pótjelszót is majdnem elgombáztam. Én ugyanis valami fém-, vagy egyéb lapkán lévő feliratot kerestem, sikertelenül. Itthol figyelmesen elolvastam a ládaoldalt, szerencsere a táblát lefényképeztem.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.4.1]
Szép liget, de kicsit elhanyagoltnak tűnt. Ezért kár, mert a környezet alapvetően szép :( Köszönöm a lehetőséget! :)
25 évig éltem itt a városban. Nagyon szép lett a központi rész. Örülök, hogy a színház is szépen felépült, itt voltam a megnyitóján. A ligetben és a sportpályán nagyon sokat "szaladgáltam" körbe-körbe, /atlétika és tályfutás/ ürügyén. Sportoltam.
Köszönjük szépen
Hódmezővásárhelyi három napos karándulásról hazafelé Szentesen álltam meg pihenni és ládikázni. Szép város Szentes.
Köszönöm a lehetőséget.
[g:hu+ 2.10.16]
Erre bóklászva ezt is sikerült előkotorni. :) [Geoládák v3.12.10]
Először nem is a geoládát találtam meg, pedig a látszólag triviális rejtekhelyen is volt egy doboz, de csak gyerekrajzok voltak benne logbook nélkül. Aztán a leírást elolvasva picit odébb mentem, és meglett az a doboz is, amit én kerestem. :) Kellemes hely, köszi a rejtést.
"(...) kijelentette, hogy (...) szeretné megnézni a közparkot. (...) miközben a férfi a növényeket (...) csodálta.
M.C. Beaton ~ Agatha Raisin és a parázna lódoktor-
A GCSZEN ládától sétáltam át, a virtuális pótjelszót találtam meg. Logolás után kicsit bemerészkedtem a parkba. Készítettem pár fotót, majd továbbálltam.
Szép és nyugalmas park, sokan futottak a pályán. Külön köszönet a rejtek precíz leírásáért, városi környezetben nagyon jó, ha nem kell sokat keresgélni. Köszönöm!
Köszönjük! Sajnos az időjárás nem nagyon kedvezett, így csak pótjelszóval sikerült a megtalálás. De még biztosan visszatérünk, nagyon szép a környezet. -Tatabánya
Meglett, de csak pótjelszóval. A ládát is kerestük kitartóan az esőben, szerintem a megfelelő fánál, de ott csak az üres odut leltük. A Liget ettől függetlenül nagyon szép! [Geoládák v3.4.1]
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.6.7]
Láda nincs, pótjelszó van. Hangulatos, bájos liget, nem csoda, hogy eléggé forgalmas.
A folyóparton is érdemes sétálni egy jót.
Köszönjük a rejtést!
Pont mikor ide értem, egy nagyobb csoport a fától nem messze álldogált. De szerencsére a bringámmal voltam, azon meg mindig van mit nézni meg szerelni... :)
Azért a park nyáron biztos szebb... :)
Köszi a rejtést! [g:hu 1.6.6]
Láda újrarejtve ma reggel. Az üregben volt egy másik láda, az egy másik játék része. :) Így dupla meglepi várja az erre járókat. Keressétek a GCKURC feliratút a jelszóért és a logfüzetért. Zsolt
Budapestről vonatoztunk Szentesre, mivel nemrég itt járt ismerőseink nagyon dicsérték a várost. Nem csalódtunk. A három, városban található ládák mindegyike kiemelt helyre van rakva. A park szép és tiszta. A Kurca patak mellett sajnos már nem volt időnk sétálgatni. Mi is csak a pótjelszót találtuk meg. Láda volt ugyan, de jelszó nélkül.
Én is végül a pótjelszót használtam, de a park nagyon tetszett. Ahol parkoltunk az út másik oldalán volt egy nagyszerű Puskás Öcsi szobor, azt is boldogan lefotóztam. Köszi a rejtést!
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget. Bővebben otthonról, fényképek később. [g:hu 1.5.3y] [wapon beküldött szöveg]
Nagyon tetszettek a szökőkutak a Kurcában. A liget is szép, tiszta, egészséges fákkal. Sok helyen,sajnos nem így van az országban. A rejtek környezetét, a nyomokból ítélve WC-nek is használják. Reméljük a ládát rejtő üreget senki sem nézi céltáblának.
Szentes Kupa tájfutó verseny 1. ládája. Harangszóra meglett! Sose jártam még a városban és meglepően szép a parkos, ligetes, szökőkutas tereivel, szép utcáival - és sok a köztéri szobor is! Köszönöm a rejtést!
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. Szerintem inkább, hajolj le és vedd ki. Első sort elolvastam, és minek tovább, ha már úgyis megfelel. Jó mélyen benyúltam és valami megszúrt, és még egyszer. Kezemre húztam a kinyomtatott papírt és az iratgyűjtő bugyit. Meg is lett. Nem a láda, hanem szegény süni aki ott pihent. Ekkor tovább olvastam. ÉS TÉNYLEG A KISEBBIK FÁBAN VAN!!! FELÜLRŐL KELL BENYÚLNI, NEM ALULRÓL MÉLYRE!!!!
Bocsi a hosszú leírásért, hátha a következő megtaláló többet olvas és nem háborgatja szegény sünit.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.5.3y] [wapon beküldött szöveg]
Megtaláltuk Ciconnal, kellemes séta közben a Ligetben. Nagyon szép környezet. érdemes megnézni!
Nagyon nehéz volt levadászni, mert tele volt mugli futókkal, és mugli iskolásokkal, akik kíváncsian szemlélték, hogy két felnőtt mit keres a bozótosban oly vehemensen!
Ezt is megtaláltam! Köszönöm a rejtést. Nem volt hiába eljönni ide. :)
Részletek és képek hamarosan.
A GCSZEN és a GCEML között ide is ellátogattam. Jó kis csendes hely, jó volt itt is sétálni. A parkban szerencsére nem voltak sokan, így a láda probléma nélkül előkerült, a nem messze lévő padon tudtam logolni is. [g:hu 1.5.3y] [wapon beküldött szöveg] 588.
Gyulára menet alternatív útvonalon. Sajnos hiába drukkoltunk, hogy elálljon az eső, egész nap kitartóan esett. Itt álltunk meg másodszor Csongrád után. A ligetben nem sokat időztünk...
Az aktuális kéktúra szakasz végén, még egy gyors találat a vonat átszállás előtt. Szentes még mindig egy nagyon szép város, mindenkinek csak ajánlani tudom. Köszönet a rejtésért.
Nagyon tetszett a város! A nagyobbik lányunknak volt országos képzőművészeti versenye a városban. Szabadidőben barangoltunk a városban, kellemes, kora nyári napsütésben.
Nagyon irigylem a ligetben lévő rekortán futópályát. Ha itt laknék rendesen koptatnám. Verseny után kimentünk a gátra görkorcsolyázni.
Köszönjük!
Megvan!
Ma Derekegyházon volt dolgom, hazafelé kinéztem pár ládát, ne teljen unalmasan az út! Ez volt a második találat.
Szép kis liget, tetszett. A láda közelében gyerekek fogócskáztak, de szerencsére sikerült minden feltűnés nélkül kiszedni és visszarejteni a ládát.
Köszi a rejtést!
Szépen karbantartott a park, látszik hogy sokan járnak ide.
Először én is a benyúlást választottam, de a láda nem ott van, ahol a leírásban írva vagyon. A nagy fától kb. 10 méterre lévő kisebb fa odvában van a láda, a bokrok felől. Egyébként a láda jó állapotnak örvend. Köszönöm a rejtést.
Nagyon szép és gondozott a liget, olyan mint egy arborétum a rengeteg különböző fajtájú fákkal és díszbokrokkal. Hangulatos látvány a Kurca folyóba épített szökőkút. Köszönöm a rejtést és a lehetőséget.
Szegedi tartózkodásom közben Szentesre is elkalandoztam. Jó nagyot sétáltam a 3 láda kapcsán.
Az előző logok alapján sejthető volt, hogy ládát nem fogok találni, de ha már erre jártam megnéztem ezt a ligetet is. Ki tudja eljutok-e ide még egyszer? Tetszett a park, melyben akkor is dolgoztak munkások.
A képek alapján kérlek fogadd el ezt a megtalálást, melyet előre is köszönök.
Szegedre vezető utunk során tettünk egy kört Szentesen, megnéztük mi is a ligetet, és sajnos csak a láda helyét. A liget ettől függetlenül nagyon szép és hangultos volt. Ez úton szeretném kérni a rejtőt, hogy fogadja el a találatot a mellékelt képek alapján.
Megtaláltam, köszönöm a lehetőséget. A többit majd otthonról... :) [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
Ez volt a mai napi Szentes-Csongrád ládavadászatom második találata a négyből... :)
Keresztlányommal buszoztunk ide Halasról, mivel még egyikőnk sem járt Szentesen. Szebb város, mint gondoltuk, jó volt egyet sétálni a szép időben.
Köszi a rejtést! :)
Kissé késve, de azért egy elfogadás reményében írom a logomat, sajnos a ládát nem találtam pedig az utánam jövők megtalálták. Ezután kerestem GCSZEN multi pontjait, de a ládát ott sem sikerült meglelni. Pár fotót feltöltök ottlétemről, lefotózott fát véltem rejteknek a GPS szerint.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
Már teljesen beötétedett mire a parkba értünk. Zseblámpa fényénél gyors és könnyű találat volt.
Fogtam!
A Vasutas Természetjárók Szövetsége tavaszi csillagtúrája volt Szentesen. Onnan jöttünk ide is....
A földön találtuk meg a jelszót tartalmazó cetlit, betettük az ágak közé. Láda sehol!
De jó lett volna, ha tudom, hogy néz ki a tiszafa. A GPS 20 méteres körben vitustáncolt, így sok fa áttapogatásával kellett megkeresni a ládát. Okulásért beteszek egy képet tiszafákról.Köszönöm a rejtést
Szentesi kirándulás első állomása volt a Széchenyi-liget. Nagyon jót játszottunk a közeli játszótéren, utána megkerestük a ládát, majd átsétáltunk a Eszperantó-hídon és megetettük a kacsákat a Kurcán.
Mai tervem Szegvár - Szentes - Csongrád ládáinak gyalogos keresése. 41 km, gyalogos kupában 15 pont. Hűvös reggel után gyönyörű napsütésben öröm volt gyalogolni.
A GCSZEN után kerestem ezt a közelben lévő ládát, a park és környezete szép és rendezett.
Csúnya dolog beteg ládára rámenni, de olyan ritkán járunk Szentesen, konkrétan most először, hogy rábízom a rejtőre magam. A park és a Kurca szép, ha nem lett volna 40 fok, akkor biztos nagyobbat sétálunk. Gondoltam ezt a ládát is pótolom, de a kicsit betettem a főtérre és azon kívül csak egy nagy volt nálam, de meglátva a rejtek helyszínét, letettem róla.
Nagyon hangulatos a liget, tiszta és gondozott. A láda remélt helyén egy kinder-tojás fél darabját találtuk, ládát nem. Ha ez volt a láda akkor nincs meg, ha nem, akkor nem találtuk. Kérjük a találat elfogadását a képek alapján, köszönjük.
A mai napon Csongrád megyében dolgoztunk és ládáztunk atipapa kessertárssal, így adta magát, hogy a koo birtokában megnézzük a beteg ládát és a parkot.
A képek alapján kérjük a találat elfogadását.
A jelszót egy társunk segítségével sikerült megtalálni! A környéken több facsonkot találtunk, elképzelhető, hogy a fát, amin a rejtés történt kivágták. Köszi!
Már többször megfordult a fejemben, hogy a geoládák tartalma bizony hagy némi kívánnivalót (tisztelet a ritka kivételnek), és nem lenne-e inkább megfelelő pusztán egy logbookos rejtés...
Hát ilyen is van, sőt még kicsit puritánabb is, de nekem nagyon tetszett. A rejtés pedig kifejezetten tökéletes volt, bízom benne sikerült nekem is szépen vissza rejtenem.
Érdemes kicsit sétálni, barangolni a parkban és a Kurca mentén. Szentes ugyan egy kisváros, de rejteget szép látnivalókat.
Köszönöm a lehetőséget!
Sajnos a mikroláda nem volt a helyén, lent a földön az avarban találtuk meg, majd
visszahelyeztük a leírásban szereplő helyére. Bizonyára egy túlbuzgó mókus kitakarította a lakosztályát.
Könnyű találat! :) Gyorsan kerítésen belülre kerültem, és kocogtam a szemetesig .. ha már futópálya. :) Aztán egy gyors pillantást vetettem arra, hogy mit keresek. Megvártam a szemben parkoló zöld jármű tulajdonosának és -talán- feleségének távozását és ráraboltam. A színesfém (szúrós férfiemberfa) csak később lett meg.
Könnyű, ötletes és szép helyen van! A település is megnyerte a tetszésem.
Reggeli séta keretében Párommal megkerestük, nem volt ezt a helyet olyan nehéz megtalálni, jó a rejtés, és a koordináták is. Pláne az ismertető jegyek.... Az a réz tábla bizony jól látható! Köszönjük a rejtést! Kittiferi7050
Klassz a park. Kicsit veszélyes a dolog, mert sok volt épp az arra kocogó emberke, meg a kerítésen kívül is megláthattak volna. Csak óvatosan... :)
Köszi a rejtést!!!
Sokat bolyongtunk a partba, szinte minden fát végigmásztunk... A réztáblára hagyatkoztunk és nem igazán találtuk, és már teljes elkeseredésbe voltunk, indulatba, de én még visszasétáltam a kerítés mentén és pont rányúltam egy fán a kindertojásra, de réztáblát én akkor se láttam...
Közös találat SempergerL-el úgy mint mindegyik ládát a mai napon.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. Jó messze van az eredeti helyétől. A láda kicsit beazhat, mert nedves a jelszó. [g:hu 1.3.17] [wapon beküldött szöveg]
leFILelve. [wapon beküldött szöveg]
A Kurca partja nagyon szép, kellemes, szépen kialakított és karban tartott hely. A ligetet most nem jártuk körbe, a helyiek viszont úgy tűnik nagyon kedvelik, rengetegen futottak, sportoltak. Reméljük sokáig megmarad a mostani állapotában. A "láda" könnyen előkerült, sajnos beázik, a jelszót tartalmazó lap nedves, a jelszó még olvasható rajta. Köszönjük a rejtést!
Sose láttam ilyen futópályát, gyorsan futottam rajta egy kicsit! Közben meg ... közben meg rátaláltunk a "ládára"! Most nem volt benne meglepetés (mint egyébként szokott), de a jelszónak is örültem!
Köszönet!
Gyönyörű környezet, büszke lehet rá a város! Látszik hogy a helybéliek nagy szeretettel óvják, no és főleg lelkesen (ki)használják a lehetőséget.
Köszönöm a lehetőséget.
Megvan.
Köszönöm az elrejtőnek hogy megmutatta ezt a szép helyet.
Aznapi kirándulásunknak ez volt a legszebb pontja.
A futó pálya tényleg nagyon tuti, nem különben a Kurca Szentes közepén.
Nagyon szép park és nem kicsit irigylem a szentesiektől azt a remek jó futópályát! Viszont egy megjegyzés. Nekem a gps kb 15 méterrel arrébb mutatta a láda helyét mint valójában. Köszönöm a rejtést!
Cserkeszőlői wellnessezés 12. ládája. Mint ilyen "pihenés" alkalmával szoktam, reggeli előtt indultam kesselni. A pont könnyen meglett. Nagyon tetszett a park és környéke. Köszi a rejtést.
"Gipszes" Gergő 12. szülinapi ajándéka volt ez a ládázós körút. Öten voltunk: Nagyapó, nagyanyó, Gergő (törött csuklója miatt felkarig gipszben), Enikő, aki most kezdte felfedezni a keresés örömét, és Penge, a kesserkutya, aki önfeláldozóan összeszedte előlünk a kullancsokat. Szerencsére van nyakörve, de a "műtétet" nem kedveli.
Végre egy hely, amit nem nyakig érő fűben kell megközelíteni!
Nagyon tetszett a liget, a gyep szépen nyírva, a futópálya nagyon klassz, és az étteremben tiszta, kulturált mosdó van.
Sajnáltuk, hogy Penyu miatt nem mehettünk be mindnyájan, ezért csak Enikővel kettesben mentünk be. Jó hogy jött velem, mert Ő szúrta ki, hogy hol lehet a rejtek. És lám, a fészekben ott volt a kis tojás! :-)
Én meg 24.-i leírás alapján kerestem. kb.20 percet kolbászoltam, mire feladtam. Egy futó srác 3 kört futott addig, a 3. körnél már nagyon figyelte, hogy mit túrom a földet :)
Erre fel most olvasom, hogy kereshettem volna napestig a borostyános fák tövében. :(
Nagyon tetszett a park na meg a futópálya is.Sajnos a láda nem volt a helyén....Most látjuk, hogy már kindertojás és nem filmesdoboz....és utánunk két és fél órával változtatás.... :)Ha ezt tudjuk akkor megvártuk volna :)
Elsárgulok az irígységtől, hogy Szentesnek ilyen parkja van. Tiszta, rendezett, friss kavics a sétányon, ja és a rekortán borítású futópálya ... A rejtés pedig nagyon tiptopp. Köszönjük.
Szolnokról haza Szegedre, közben kis pihenő. Micsoda kellemes kis hely , micsoda luxus, külön műanyagborítású futó-gyaloglóút. Most is sokan edzettek. A rejekeadó fa egyik része kiszáradt, több ága letört, nehogy kivágják. A rejtés szerintem szenzációs! Köszönet a rejtőnek.
Nem semmi ez a rejtés. Szem előtt van, de mégsem könnyű megtalálni. Minden városba kellenének legalább ekkora parkok...
A város útjai fel vannak marva, kiállnak az aknafedelek. Ültetett kocsikkal vigyázzatok, amíg el nem készül az út. :)
A láda megtalálása és a liget körbe sétálása után megnéztem a múzeumban a Koszta József festményeit, amit kár lett volna kihagyni. A belvárosban nyitva találtam a kis ortodox templomot, így sikerült belülről is megcsodálnom.
Kenuval jöttünk Szegvárról a kempingbe osztálykirándulni, így begyűjtöttük a mikroládát. Toll nem volt nálunk, így nem tudtunk logolni.
Köszönjük a rejtést!
Megtaláltuk!
Könnyű kis séta (GCSZEN) a főtértől. Kellemes park, biztosan sokan fordulnak meg itt.
A ládát egy kicsit körbetakarítottuk az eső miatti szennyeződésektől megtisztítva!
Köszönjük a rejtést!
Húsvéti kosárlabdatorna volt Szentesen, és két meccs között gyűjtöttük be a két szentesi ládát. Szép a park, bár nagyon forgalmas, nem csoda, hogy eltűnt az előző láda, reméljük, hogy ez most tovább bírja.
Köszönjük a rejtést: szbarna + csapata
Megtaláltam, de már csak a láda helyét.
A rejtővel történő telefonos konzultálást követően pótoltam a kinder dobozt egy "fehér" színű filmes dobozra, benne egy teljesen új logbokkal. Szerencsére volt az autómban pár "gógyító" eszköz és felszerelés. Remélem ez tovább tart az előzőnél. Képek később!
Megvan?
A rejtek és a rejtés maradványait megtaláltam DBell társaságában. Kérném a megtalálás elfogadását.
Ja és tényleg 16:03 csupán a fotómasinérián még nem volt időátállítódás.
Sajnos a ládát a gaz alföldi betyárok ellopták!
Régják le a ládatolvajok falábát a hódok!
Az üreg meglelve, látnivalók megnézve, rejtővel konzultálva :o)
Szóval nekem így is tetszett. Végül is nem a doboz a lényeg, hanem a látnivaló.
Azért nem ártana egy alternatív jelszó, felirat valahol...
A megadott rejtekhelyet kifosztva találtam. :( A logfüzet a fa mellett hevert, sajnos alaposan átnedvesedve. Próbáltam menteni, ami menthető (nejlonzacskóban visszahelyeztem a rejtekbe), de mindenképpen ráférne egy teljes "nagygenerál".
Verseny másnapján könnyed ládázgatásra indultunk a környéken. Mai 8/6.
A láda mellett levő kempingben szálltunk meg a verseny előtti, és utáni nap. Így minden gond nélkül megleltük a ládikát. Éppen a mellette levő Liget étteremben vacsoráztunk előző este. :)
TFTC!
A mártélyi geoverseny miatt jöttünk erre. 3 napot töltöttünk itt. A jurta kempingben faházban szálltunk meg. Pénteken sikerült időben elindulnunk, így még sikerült kerékpárral bejárni (gurulni) Hódmezővásárhelyt. A versenyen a kerékpárosok táborát erősítettük. A harmadik nap Szentesre gurultunk el. Végül 11 ládával és sok élménnyel sikerült hazatérni. Végig jó időnk volt.
Mai 5/4, össz: 456. megtalálásunk. Kerékpáros ládázás Mártély és Szentes között oda, majd vissza. Szép a környék. Közeli étteremben próbáltuk éhségünkön enyhíteni, de 45 perc alatt sem voltak képesek hozzánk szólni, ezért éhesen távoztunk.
Nekem nem igazán jött át a ládatelepítés miértje. Adott egy kis park egy vidéki kisvárosban. És nagyjából ennyi. A főút mellett láttunk egy levert vakolattal épp felújításra váró kúriát. Remélhetőleg nem marad így az idők végezetéig, hanem elnyeri a méltó arculatát. A park kerítését cserélik és árkot is ásnak hozzá. A koordináták elég pontatlanok; nekünk teljesen más helyre mutattak. A parkban sétálva több alkalommal is bemutattam a vadgesztenye-hámozó mutatványomat. Nagy sikere volt. Picúr volt velem.
Blue Mali barátommal közösen találtuk meg GC versenyre tartva. Épp kerítést építettek a láda köré, de mi megtaláltuk a rést a pajzson. :-) Előttünk 10 percel Dorisz2004-ék logoltak, találgattuk is kik lehetnek, lehet hogy szembe jöttünk egymással. Este a szállásunkon megismerkedtünk szállásszomszédainkkal és ekkor derült ki, hogy épp ők a szállásszomszédaink, nem sok kelett volna, hogy ne a szálláson találkozzunk elösször.
Köszi a rejtést.
Dr.Lada barátommal kerestük fel a GC versenyre tartva.
Mai első ládánk, s már feltűnt a Dorisz2004 hűtőmágnes:)))
Ők voltak később a szálláson a szomszédunk.:))
Jót is szalonnáztunk velük a verseny után.
A rejtés necces, mert eléggé feltűnő. Remélem sokáig megmarad a láda, mert a liget szép.
Az új út építése miatt kicsit sokat keresgéltünk, futókat kerülgettünk biciklivel (mi persze toltuk a bicajt....). Az a bizonyos befújt hab-izé segített. Aztán már könnyen meglett, alá is írtuk a kis füzetben nevünket.
Örülök, hogy legalább ezt megtaláltam, mert lemerült a telefonom, a fejlámpám és a gps-ben is csak pislákolt az élet!!
AZ éjszaka üzemelő öntözőrendszer lespriccelt, az új járda gödrébe beestem ............szép város Szentes meg kivilágítva is!!
A GPS rendesen tréfálkozott velünk... Először a Kurca túloldalára vitt minket, ahonnan egy zárt kapun és a folyón keresztül vezetett a legrövidebb út. Aztán az egészet megkerülve folyamatosan bele akart vezetni az árkon és kerítésen keresztül a ligetben vezető gyalogsétányokra. Végül csak sikerült leparkolni a strandnál, onnan már könnyű találat :-)
A láda közelében valóban munkálatok folynak, elég nagy a forgalom, úgyhogy csak óvatosan a logolással!
Ha sietős a dolgod, akkor a ládához közel, az építkezés mellett is van parkoló, onnan gyorsan megközelíthető a láda (akkor persze kimarad a liget és a múzeum).
A város nagyon szép, a liget hangulatos, de a borostyán nagyrészt elszáradt, valamint a fa oduját valaki purhabbal nyomta tele :-/ ilyet se láttunk még... ezenkívül nagyon közel van az adott fa az úthoz, ahol munkálatokat is végeznek. Esetleg ajánlott lenne egy áthelyezés! Ja, a logbook meg nedves :(
A liget klímája egy cseppet kellemesebb volt a városénál. Talán a páratartalom... A doboz közelében az nagy gödröt ástak éppen az aszfaltba. A borostyánnal benőtt fa meg nem zöld..., hanem barna, mert a borostyánt gondolom megnyesegették és a 10-20cm feletti része elszáradt...
Jó lehet a Szentesieknek, hiszen a szép városközpontjuk mellett számtalan ligetes területtel rendelkeznek, és akkor még a Kurca partról nem is tettünk említést!
A játszótéren sokan voltak, s a rejtekhez közeli utcában is dolgoztak az útépítők, így elég nehéz dolgunk volt a doboz elővétele, majd visszarejtése, de sikerrel megoldottuk a feladatot. :-)
...a láda nevében van egy felesleges ékezet! (Széchenyi a helyes, nem a Széchényi)
Jól el van rejtve:-)) Napsütéses, szép időben jártunk ott, körbe-körbe a hídat, de a jelszót most sem tudom pontosan.:-) Fotók mellékelve a rejtőnek jóváhagyás végett, bár kicsit nagy a választék potenciális jelszavakban s van nyomdafestéket nem tűrő felirat is:-)
Köszönjük,
Gps nélkül találtam meg! Sajnos kezd kicsit veszíteni a fényéből a rejtés, mert a környékbeli odvas fákhoz eléggé kijárt csapások vannak.
majd a tél megoldja.
Kicsi kiegészítés a Liget leírásához: a Múzeum felköltözött a Kossuth térre a volt megyeháza épületébe.
A helyszín este is szép, a kis híddal, szökőkúttal. Sajnos a ládát nem sikerült meglelni a sötétben, pedig mág a csalánossal is sikerúlt közelebbről megismerkedtem. A csonkított fákat és a lepényfát azért sikerült megtalálni.
Az összes lehetséges odú sorbatapogatása után csak meglett... Valóban nagyon egyformák voltak a fák. A félig letaposott kerítés pedig alattomos. De azért kellemes volt. Köszi!
Felkutatva!
Esti elemlámpás keresés volt, elbíbelődtünk ezzel a ládával... Több lehetséges rejtekhely volt, és több bejárat volt a sűrű fák közé, nem maradt más hátra, egyenként végig vizsgáltuk az ösvényeket, és meglett a kincs.
Ebben a parkban még eddig soha nem sikerült sétálni. Pedig a közelben lévő strandon sokat jártunk amíg a gyerekek versenyszerűen úsztak. Az itt elrejtett láda azonban pótolta ebbéli hiányosságunkat.
Köszönet a rejtésért!
Szentes főterétől pár perc séta után már a parkban voltunk. A park szép, gondozott, sehol egy szemét :-)) a játszótér kifogástalan nagyon tetszett. A szomszédban levő strandon sokat voltunk amíg gyermekeink versenyszerűen úsztak, de a Kurcapartot és a parkot most jártuk körbe igazán.
Köszönjük a rejtést!
Megtaláltuk Elmerikkel az első ládánkat. A nyárra való tekintettel rövidnadrágban mentem ki, ez a láda környezetében lévő több centis akáctüskék miatt nem volt a legjobb ötlet :-)
Az egész bozótost körbejártam mire meglett, jó lett volna elolvasni a leírást előtte... A füzet kicsit ázott volt, ezért a szakadt "Auchan" zacskót egy fekete szemeteszsákra cseréltem, épp volt nálam. :) És még a buszomat is elértem. Kösz a rejtést.
Mai 15/19 ládánk (280 km/582 km) GyeKo-Team-mel közösen. GCSZEN-nel együtt gyüjtöttük be Alföldi túránk során.
Kicsit kerestük mire meglett a láda. Köszönjük a rejtést!
Kedves barátaink invitáltak minket egy kerti partira Szentesre. Az éjszakai mulatozás után, másnap indultunk a környékbeli ládák becserkészésére, melyre természetesen szűz kesser vendéglátóink is elkísértek. A főtéri kis körültekintés után a gyönyörű Kurca parton és a hídon át érkeztünk a ligetbe. A Geko-t sajnos még mindig nélkülözni kényszerültünk, ezért a Mio és a Russa navigált minket - meglehetősen pontosan. A megadott ponton csak hárman, fiúk merészkedtünk a bökős bozótba, de harcunknak a néhány karcolás ellenére is meglett az eredménye.
Köszönjük a rejtést!
A ligetben található erősen EU-s játszóteret minden korosztály figyelmébe ajánlom!
9 évet éltünk Szentesen 7 évvel ezelőtt. Mivel itt volt dolgunk összekötöttük a kellemeset a hasznossal. A szökőkút akkor még nem volt a Kurcában. Annak idején volt egy komolyabb oxigénhiányos állapot a vízen amikor is motorcsónakkal kellet levegőztetni a pipázó halakat. Tetemes halpusztulás volt azon a nyáron. Nem is gondoltuk milyen hatalmas halak élnek ebben a vízben.
Jó rejtés, nem lett meg. Talán jövőre...
Tánctáborban voltam Szentesen 1 hetet, hazafelé gondoltam begyűjteni a ládát. Csak a pont volt meg, a leírást nem olvastam. Vagy egy jó fél óra keresgélés, és egy látszólag kifosztott rejtés után feladtam. Az ál-láda a kursa parton volt, az út másik oldalán, mint ahova gondolom most már az igazit. Szépen be volt csomagolva, még szolídan el is rejtve...lásd első kép... benne viszont semmi... :)
Miután az első geoládánk volt, és teljes mértékben a gps-re hagyatkoztunk a geoláda környezetében mindent átkutattunk, kb egy órán keresztül a susnyásban a tüskés bokrok között, már majdnem feladtuk mikor, eszünke jutott egy régebbi megtalálás mikor is a gps 10 métert tévedett. Végül is egy könnyen megtalálható oduban ráleltünk, szóval a végén már mind a hárman mosolyogtunk, de előtte azért kicsit szidtuk a tulajt, de már nincs harag :)
Megvan.A rejtés nagyon jó.A ládát nem csak a tüskés bozót védi.Ottjártunkkor egy hatalmas darázs is őrizte.Ekkorát még életemben nem láttam.A liget nagyon hangulatos,tiszta.Az EU szabvány játszótér mellett van wc!Ez sem általános országosan.A Kurcában a szökőkút szép látvány és a halaknak is jó.Utoljára Salernoban láttam ilyet a tengerben.
Gyönyörű környezet, híd a folyón, erdő, kacsák. A ládát szúros tüskék védik.
Nem hittünk a szemünknek amikor láttuk, hogy az egyik kacsa felmászott a fára. :D Csajnos láttunk egy döglött halat is a folyó parton. A buszpályaudvartól igazán nincs messze. Ajánljuk mindenkinek a Sanyi pékséget, ahol nagyon finomakat ettünk. A játszótéren nagyon jót szórakoztunk a kishugommal. Próbáljátok ki Ti is!
Még nem telt le az ebédidő, igy belefért a Sáp-halom után még egy.
A városi multit majd egy kirándulás keretében később.
Bár egy kicsit megszeppentem mikor megláttam, a kb 100 méter hosszan sorjázó, darabonként 2-3 odúval spékelt fatörzseket !!!
Csak semmi pánik, és a második gyanús törzsben ott volt a kívül-belül elázott láda. Meg sem próbálam írni a füzetbe. Jól esne neki egy szárítkozás,
és egy "esőkabát".
Itt laktam ebben a városban, itt sportoltam a sportpályán, sokat futottunk a ligetben, így gyorsan megtaláltam. Fiatalok gyűjtötték össze a lehulott faleveleket, szép a liget. A láda kicsit nyirkos belül, de jó helyen van. Köszönöm.
Ilyenkor ősszel az ilyen parkok már nem annyira tetszenek, mint tavasszal, de azért most is megvan a hangulatuk. A rejtés jó, és ha a műholdjaid kissé bizonytalankodnak, a geoösvény akkor is odavezet a megfelelő odvas fához a sok egyforma közül. A láda belseje nedves (valószínűleg a legutóbbi esős megtalálások miatt, mert egyébként nincs baja), a napló pedig hamarosan betelik. "Ajándék" gyanánt találtam a ládában kavicsot, követ, vadgesztenyét - ezeket visszaadtam a közvetlen környezetnek, ahonnan nyilván származtak.
Csongrád környéki kerekezés 172 km
Nem is a láda környéke érdekes - elég sok a szemét - hanem a mellette levő szép nagy park és az uszoda. Mikor ott jártam éppen a helyi vizilabdacsapat tartott edzést.
Úgy látom , a ládát felfedezték a környékbeli gyerekek. (A láda majdnem üres). A megtalálás után kicsit még tébláboltam a környéken mikor két tizenéves lánykára lettem figyelmes akik kb egy perc keresés után GPS nélkül megtalálták a ládát. Az egyiküknek sikerült darabokra szaggatni a zacskót, mivel nem jól irányból próbálta elővenni az oduból.
Láthatólag zavarban voltak mikor rájukköszöntem, gondoltam ifjú kesserek, de nem igen akartak velem kommunikálni. Az oldalon azóta sem logoltak.
Gyopárosi háromnapos családi csobbanásról hazafelé.
Mai első megtalálásunk. Gyors megtalálás - Bazsi fiam rövid, döntetlennek minősített küzdelme után a méretes tövisekkel. Köszi a rejtést!
A főtér megnézése után mentunk ki a ligetbe. Nagyon szép a liget, öröm volt sétálni. A strandolást most kihagytuk, de reméljük, hogy egyszer bepótoljuk. Szép rendezett a Kurca folyó környéke. Sajnos a ládát nem találtuk meg, pedig a család minden tagja kereste. A megadott koordinátán az összes odút átnéztük, vagy nem! Valószinű elbénáztuk a keresést. Kérlek fogad el a megtalálásnak a keresésünket. A Katona család
Volt Szentesen egy kis munkánk és a nagy melegben ládázni kezdtünk, kezdő kesser kollégámmal. Valami volt a nyári levegőben, mert valószínűtlen GPS jeleket fogtunk. Ő hitt neki, én hagytam, nem is olvasta a leírást, csak a nyilat nézte a képernyőn. Így megismerkedtünk egy közeli színpaddal és a lovakkal is. A leírás szetint megtámadtam az "alacsonyra vágott, szúros fasort" mikor Csabi, bízva a technikában a patak túloldalára invitált. "Még harminc méter!" Átsétáltunk, de nem hittem neki. Műszer kikapcs-bekapcs és visszajutottunk a már említett fasorhoz. Nem ez volt életem leggyorsabb ládatalálata, de legalább Csabi barátom is megtanulta, hogy nem lehet feltétlenül a GPS-re bízni a ládavadászatot. Köszönjük!
Utoljára 1981-ben jártam itt a ligetben, pontosabban a strandon, az úszó hadseregbajnokság résztvevőjeként. Akkor a liget azért tetszett, mert végre kiszabadultam a marcali laktanyából, most meg azért, mert szép.
Sajnos a ládát nem találtam, ezért köszönet a rejtőnek a segítségért.
3 napos csapatépítő kessing Szeged bázissal - kis nosztalgiával a diákévekre - 50 láda/3nap. 2 nap: 10/21 ládánk.
Ezt a ládát találtuk Szentesen pihenés közben.
"Lenn az alföld tengersík vidékin" - 3 napos szegedi csapatépítő kessing 50 ládával, +1 nap pihenés. 2. nap, 10/21. láda
Rengeteg a szemét a láda körül.
Leültünk Szentes főterén a parkban a laptoppal, hogy kicsit előreolvassuk a még visszalévő ládák logjait, amikor észrevettük, hogy van a közelben még egy láda amit nem vettünk észre otthon. Gondoltuk, hamár egyszer itt vagyunk, ezt is útbaejtjük. :-)
Először aszt hitem, hogy már megint a víz rossz oldalán vagyok, és úszni, vagy ugrani kell. De szerencsére raktak oda okos emberek egy hidat, így már csak a sok egyforma fák közül kellett kiválasztani a megfelelőt.
Szép ez a park, helyi szinten. A ládával bajlódtam egy-két percet, mert nem néztem meg előtte a képeket és a GPS-em az út túloldalán lévő fához irányított. De legalább a Gleditsia töviseit elkerültem.
Mai utolsó ládánk. Kicsit szívatósra sikeredett, mert kb 531253 fának van odúja. Mondanom se kell, hogy utoljára néztem meg azt a fát, ami alatt már totál ki volt taposva minden. Mindenkiben van amatőrizmus, most előjött. Közben természetesen összeszurkáltattam magam, Zsófit nem különben... A Kurca pedig nem igazán nyerte el a tetszésünk, a főút felé egyre ocsmányabb szegény. De hogy jót is mondjak, maga a liget nagyon szép, pestiként irigylem ezeket a vidéki városokat, ahol adnak az ilyesmire. Ha tudná az ember, hogy munkához jut, nem lenne hülyeség egy hasonló helyre költözni. No majd vénségünkre, ha megérjük. :)
A másik szentesi ládát még ősszel megtaláltam, de a térképen akkor nem vettem észre, hogy van még egy másik láda is Szentesen, mert a kis ikon takarta a másikat.
Ma munka miatt volt arra dolgom, így hát megálltam 10 percre és gyorsan begyüjtöttem a ládát. Így, hogy le volt vágva a tüskesor, könnyen és gyorsan végeztem. Igaz, hogy egy kutya végignézte ténykedésemet, remélem nem árulja el a rejtekhelyet:)
Ja és lassan kedz elbomlani a fekete zacskó amiben van a doboz. Lassan érdemes lenne majd kicserélni.
Ezen a hétvégén a Kincskereső Nap szarvasi helyszínén (egy pár kép itt megtekinthető a játék rejtéseiről) voltunk a családdal és Kiskapitánnyal. Elterveztük, hogy a haza vezető út közben megtalálható ládákat felkeressük. Ez a ládamegtalálás a mai 9. találatunk volt.
A gleditsia-val hál' Istennek nem találkoztunk...:-))) Tüskés?... Levágták! ... Jó rejtés, köszi!
A Főtérről érkeztünk, és a fürdő mellett mentünk át a parkon. Egy rendkívül szemetes részre érkeztünk, ahol már messziről jól látszottak azok az "alacsony törzsű fák". A közelmúltban gallyazták őket, így mindenfelé szúrós ágak a földön. Viszont a fák tövében gyönyörű meténg-kolóniák nőttek. Természetesen majd minden fának van odúja, csakhogy ne legyen egyszerű az élet, viszont az avatott szemeknek rögtön feltűnhet az egyikhez kitaposott út. Ezt mi először nem vettük észre, így majdnem egy elhullott madárka tetemébe nyúltunk az egyik odúban, de még időben kapcsoltunk. :( Azután felfigyeltünk egy gyanús zacskóra az egyik fa tövében, gondoltuk valaki megtalálta, és kidobta a ládát. Bele is néztünk, egy kinder tojás műanyag belseje volt benne, egy injekcióstű kíséretében. Ha jól sejtem, nem csak ládát keresni járnak erre a környékre egyesek... Még jó, hogy a tűbe bele nem nyúltunk. Végül azért meglett a láda...én biztosan nem ide tettem volna, de hát ízlések és pofonok.
Üdv,
kisscs, kájé & Zsó
A Főtértől sétáltunk ideáig. Szép város, látszik, hogy foglalkoznak is vele. Most újítják a Főtéri épületeket. A láda egz szép parkban van, bár nem éppen a legszebb helyen.
Nagyon szép a liget, és nagyon szerencsés a láda, hogy a gallyazást túlélte! Nekem kicsit pontatlannak tűntek a koordináták, de azért könnyen megtaláltuk a sok odu között:-)
pgyp és családja
Tiszántúli túrák 12/5
Kedves, bár erősen használt park, jó játszótér. A gyerekeink az égbe hajtották a hintát, és kiugráltak belőle, rosszpéldát mutatva a várban motoszkáló ovisoknak. Én közben a denevéreket figyeltem, egymás után tértek vissza a közeli fák odvaiban megbúvó családjukhoz. Lassan esteledett, ezért elcibáltuk az apró népeket a játszótérről a ládáig. Gerinek tartottam bakot, Viki a pókoktól rettegve kint maradt az úton. Visszafelé még akartunk egy kicsit barátkozni a denevérekkel, de nem mutatkoztak, hiába álltunk Gerivel a rét közepén hosszú percekig felfelé bámulva.
Viki, Geri, Krisz', TZ
Mai napi 7/3. ládám. A főtérről jöttem, a kurca partján parkoltam. Fejfáfjósan bolyongtam, míg végül meg lett. Igaz sokára, mert nagyon jó a rejtés. Teljesen másik odut nézegetettem :)
Dél-alföldi kerékpározás ládázással (335 km)
Gyönyörű zöld sziget ez a park, nagy szükség van ilyen oázisokra az alföldi településeken, különösen ilyen kánikulában. Sokan kocogtak itt, gyerekek játszottak a jópofa, árnyas játszótéren.
A láda rejtését ideálisnak nevezném: nagyon könnyű volt rábukkanni, csak követnem kellett a GPS kis nyilát. Jó a hely, a forgalmas park mellett néhány méterre már senkivel nem találkoztam. Bringával a ládáig tudtam gurulni kényelmesen, ott nem volt kullancsveszély, nem volt dzsindzsa, sem szúnyog, még csak pók sem. Nem kellett indokolatlanul sokat bíbelődni a kereséssel, lehetett nyugodtan élvezni azt a meghívást, amit a láda ide rejtése jelentett: magát a parkot. Nagyon tetszett, köszönöm!
Iván barátomnak meséltem a geocachingről, s amíg a lányok pletykáltak, elvittem egy kis gyakorlati bemutatóra. A ládát őrző tüskés ágaktól beszereztünk néhány harci sérülést.
Alföldi barangolások 3/7
Kiskunfélegyházáról indulva először ezt a szentesit kerestük meg. Mérési hibán belül több, leírásnak is megfelelő rejtek van, viszonylag sokadikra lett meg. Szüleimmel együtt találtuk meg, apám most látott először ilyet!
Jó a park, "régi szerelmek lábnyoma"... Kipróbáltuk az artézi-kutat.
A láda teljesen jó helyen van. Az "alacsonytörzsűre vágott fa odúja" különösen jó megnevezés. Ott csak olyanok vannak. De ezért van a GPS. Köszönjük! Ildi & Józsi
A Strandfürdő közelében zenés mulatság volt. A megközelítésre van egy egyszerűbb megoldás is. A főúton a strand mellett elhaladva, a Kontaset Kft-nél menjetek be balra és onnan közelebb van.
Megtaláltuk!
Pedig szebb helyek is vannak a ligetben!
Reméltem, hogy semmi nem fogja leharapni a kezemet az odúba.
A szentesi strand nagyon jó ha tudjátok látogassátok meg!
Nem vészes a beugró és jók a csúszdák!
Nem a leírás szerint ajánlva a hídnál parkoltam le, hanem hallgattam az IGO-ra, ami még közelebb navigált autóval, mintegy 150 m-re a láda helyátől a Kontaset gyár parkolójába. Érdekes volt hirtelen szembesülni azzal a gyárral, amelynek termékét cégünk forgalmazza. :) A láda levadászása így nem volt olyan érdekes, mert pont a bemutatni kívánt ligetet szinte nem is láttam, ellenben jól összeszúrkált mindenféle fa, bokor... Ám a rejtés nagyon jó, ezt biztosan nem találja meg soha véletlenül egy mugli sem!!! Köszönjük a rejtést!
A várossal való ismerkedésem második hivatalos állomása. A szép idő ellenére a park vegyes benyomást tett rám, mert egyaránt vannak szép, gondozott, de szemetes, elhanyagolt részei is.
A ládikát könnyen magtaláltam. Köszönöm a rejtést!
Nagyon szep napsuteses tavaszi nap volt. Mig a ladat keresgeltem addig a csaladom a jatszoteren jatszott !
Szupi kis hely, mindenkinek ajanlom kiscsaladasoknak foleg !
Sajnos sok a szemét a környéken. Az ágak jó szúrósak. A GPS nem remekelt, talán a villanyvezeték zavarta. Jónéhány fát átkutattunk, mire meglett. Talán át kellene telepíteni oda, ahol a vezeték nem zavarja a műszert.
Könnyed szombat délutáni kiruccanás során megtaláltuk hát ezt a ládát is. Egymilliószor jöttem már el a park mellett, de még egyszer sem voltam bent. Hát most pótoltam a mulasztottakat.
Egy kertészet meglátogatását követően folytattuk az ismerkedést Szentessel. Sajnos ez a láda kissé kellemetlenebb környékre került, mint a minimulti: a környéken mindenütt bokáig érő sár van.
Egyébként mi a vízügyes parkolóban álltunk meg, innen (jobb időben :D) csak végig kell sétálni a vízparton a ládához.
Ilyen időben nem nagyon volt kedvünk a parkban túlzottan sétálgatni, úgyhogy inkább csak gyorsan megtaláltuk a ládát, logoltunk, majd továbbmentünk. A vízparti sáros úton egyébként nagy irtásokat csináltak, de szerencsére a ládát rejtő Gleditsia-sort nem bántották.
Tetszett a hely. A parkolóban nagyon sok kocsi állt. A ládát a leírás szerint kerestük meg. A GPS kicsit odébb mutatta, de a fényképek sokat segítettek. Nagyon hideg szél fújt.
Egy nagyot kavartunk a rejtek keresésével. Így legalább bejártuk keresztül-kasul a ligetet - láttunk rigócsetepatét, és kuvikot a fákon. Az étteremhez mentünk előszőr, de utána egy kapu következett, visszafordultunk, aztán a kemping felé vettük az irányt, itt is kapuba ütköztünk. Vissza az étteremhez, majd megláttuk a múzeum előtt elvezető ösvényt - de ez már nem volt sem járdásítva, sem világítva, és ekkor már besötétedett. A talaj erősen felázva, de csak eljutottunk a csatorna partjára, és a kis fahídhoz - innen már ment minden. Vissza a csatorna mellet mentünk egy másik ösvényen - nem jól tettük, ez még sárosabb volt, és a végén kerítés állta utunkat. Aztán csak kievickéltünk. A liget szép - csak mi választottunk alkalmatlan időpontot. [gps nékül]
befi
- törölt user - 2006.02.19 16:45 - Megtaláltam - szerkesztés
Negyon dzsumbujos volt nekünk, de átverekedtem magam érte. Lehet, hogy csak azért, mert rossz oldalról közelítettünk!
Ha már megálltunk Szentesen elsétáltunk ide is. Szép hely. A kezem kockásra fagyott mig az adott koordinátán fellelhető majdnem összes oduból kivakartam a havat, mig a ládát meg nem leltem.
Szentesre vonattal érkeztem. Már útközben zavaros volt az időjárási helyzet: Újszásznál friss hó borította a tájat, Szolnoknál szakadt az eső, de egyszersmind rá is fagyott az eső az előző latyakra, Szolnoktól Szentesig meg szakadt az eső simán. 2 kerékpáros dzseki, meg a szokásos esődzseki volt a védelem, ami bevált, de végülis a mára tervezett utolsó 2 ládát későbbre halasztottam. Lett belőle egy barangolós, ázós, sötét téli edzés.
GCETR és 55 km téli ázás után úgy döntöttem, hogy már csak a 2 szentesi ládát keresem meg. Átzúdultam a városon, és egyenesen a park belső ösvényére érkeztem. Míg egészen idáig csak vizes voltam, sáros nem, addig a liget és a láda környéke pillanatok alatt beborítottak sárral. Arra próbáltam koncentrálni, hogy legalább defekt ne legyen a dologból, mert ekkora dagonyában nem felemelő gumit cserélni.
A láda a víz felőli oldalról támadva azonnal meglett. Logolás után friss fekete nylon zacskóba csomagoltam a ládát, és jó mélyen visszatettem a helyére. Bántó a liget e hátsó részének elhanyagoltsága, szemetessége.
Összeszedtük minden erőnket és ebben a hidegben is felkerestük a ládát. Majd megfagytunk. Persze sikerrel jártunk, de a "környezet természetes védelme" azért elég sok gondot okozott közben. A láda környéke sajnos elég szemetes, de a liget többi része szebb.
Kicsit sétáltunk is a patak mentén, ebédelni pedig beültünk a Liget Étterembe. Mind a kettőt csak ajánlani tudjuk.
A Kurca szép a sok gyalogos híddal, de a láda közelében mindkét parton sok-sok szemét.
Ez az utolsó ládánk, haza kell indulni. Pupuval közös több-mint-24-órás, non-stop (majdnem: 40 percet aludtunk hajnalban), esős, ködös, nagyon saras, de nagyon jó Csongrád-megyei (+1 láda Békésben) kesselés.
A majdnem 750 km autózás mellett összesen 40 km-t gyalogoltunk is, sokszor 20-30 cm mély sárban, felázott szántáson, a csizmába épp be nem folyó mocsárban. Láttunk sok megriadt őzet, nyulat, sok szép (és néhány könnyen felejthető) helyet.
Mocsárjárás, sárdagasztás, iszapbirkózás belvizes vidéken, ködben, esőben, 24 óra hosszan, 24 megtalálással, VP társaságában. Délben indultunk Budáról, másnap délután ötre értünk haza, és mi minden belefért ebbe az időbe... Olvasd-le-a-kocsiból virtuális rejtés, átlagos ládák, éjszakai cuppogás ingoványos vidéken, bonyolult városi multik, dágvánnyá változott mezei utak és 750 km autózás, többnyire eléggé mostoha körülmények között. A sok cudarság persze csak megacélozta elszántságunkat. Ja, és aludtunk is 40 percet, és menetelés közben ettünk néhány szendvicset. Mindamellett jutott figyelem és energia megcsodálni a szélmalmot, átérezni a "hármas határ" abszurditását és általában élvezni az egészet. Szóval szuper volt!
Lehet, hogy más évszakban szebb ez a hely, de most bokáig ért a sár, és nem tudom miért, de mi is a szúrós oldalról közelítettünk. Pedig a másik oldal akadálymentes.
Nem rossz a park. Nyilván más évszakban látványosabb. A Kurcát többször láttam már. A Mobil1 miatt voltam már a torkolatánál is. Most megszenvedtem a kereséssel, mire rájöttem, hogy melyik fa a hunyó! Egyébként jó a rejtek. Teszett Szentes.
Nyakig er a ho! [wapon beküldött szöveg] - Na, ez nem igaz ám, csak Freddy ad hülyeségeket a számba :)) (De legalább (még) nem tett fel ronda fényképeket rólam :)) Szóval, hó semmi, csak egy kis pára a patak fölött... De azért szerintem Szentes jobbat is megérdemelne, mint ez a láda; pl. az "igazi" Kurca-patakról sokkal kellemesebb fényképeket lehet csinálni, mint erről az agyonszemetelt kis ágáról (?), ami mellett a láda van. És a strand melletti vendéglőben már ettünk néhányszor igen jókat - nyáron nagyon hangulatos a kinti része! Kedvcsinálónak felteszek pár olyan képet is a Kurcáról, ami idén júniusban készült.
Még éppen felfértünk a dobogóra. :) Sajnos már csak sötétben maradt időnk erre az új ládára, de Szentest már elég jól ismerem. Csongrádon születtem, nagyszüleim Nagymágocsiak így gyerekkorom óta járok Szentesre is.
Most csak beugrottunk a környék bejárása során.
Nem túl gyakran indul az ember szűz ládáért gyalog a lakhelyéről, pláne 500m-en belül.
Joggal mondhatja a 2. megtaláló, hogy így könnyű. Igen, de ennyi sikerélmény a helyieknek is jár.
Már magam is gondolkoztam hasonló ládán, legalábbis egy szentesi ládán. Talán... Ami késik, (nem) múlik...