A rejtés sajnos megsemmisült, amelynek pótlása, 2023. november/december várható. Addig is pótjelszó a helyén van, ill. fényképes jelszó nélküli találat bejelentése elfogadott.
WAP: A láda a tótól dny-ra eső kis erdőben található. Megközelítés a Park utca, József Attila utca kereszteződésétől egy sétányon haladva kb. 200 m, vagy a N 46° 47.063' E 17° 11.219' pontban lévő ingyenes murvás parkolóban a focipályával szemben, ahonnan szintén 200 m a láda. Pótjelszó: N 46° 47.128' E 17° 11.281'
A ládába TravelBug helyezhető. Hévíz története
Hévízen és közvetlen környékén a középső újkőkortól kezdődően a honfoglalást megelőző karoling korig folyamatosan lakták ezt a területet. Hévíz nevét elsőként 1328-ban említik. Az oklevélben Hosszúsár néven feljegyezték azt a hatalmas mocsarat, amelyet a tóból szabadon kiömlő meleg víz táplált. A 18. század végén megszületett Hévízfürdő. 1731-ben Bél Mátyás leírásában aránylag részletesen beszámolt élményeiről. A század vége felé a hévízi tavat már egyes térképeken is feltüntették. A II. József-féle 1783. évi, első katonai felmérés térképén a ''meleg, kénes tó'' megjelöléssel illették a hévízi tavat. Hévíz neve 1780-ban jelent meg először nyomtatásban. A század utolsó évtizedében került előtérbe a gyógyító víz hasznosítása, melynek újra felfedezése és a fürdőhely kiépítése gróf Festetics György érdeme. 1871-ig a tó közelében hét ház épült meg. Az 1870-71-ben épült ún. "Hetes ház" ma is áll. A két világháború között Hévíz jelentősége egyre nőtt, Magyarország legjelentősebb fürdőjévé vált. A tó körül folytatódtak az építkezések, s 1926-ban kiépült a strandfürdő. 1970. január 1-jén Hévíz nagyközségi rangot kapott. Az 1990-es évek minden eddiginél nagyobb fejlődést hozott a településnek. 1992. május 1-jén Hévíz megkapta a városi címet.
A tóról
A Hévízi tó 60,5 hektáros természetvédelmi területen fekszik, melyből 4,44 hektár a tó felszíne. A tavat körülvevő lápok törvényileg védettek. Ellentétben a világ többi melegvizes tavával, melyek általában vulkanikus eredetű agyag- vagy sziklatalajban nyugszanak, a hévízi tőzegmedrű forrástó. Az 1975-ben felfedezett, nagyméretű barlangban több hideg- és melegvizes forrás karsztvize keveredik össze egymással. Innen a kevert gyógyvíz egy szűk folyosón halad tovább, majd egyenletes, 38,5 °C-os hőmérsékleten jut a forrásbarlangból a gyógytóba. A tó élővilága a víz hőmérsékletéből és sajátos összetételéből adódóan egyedi. A víz és iszap mikroorganizmusai nagyban hozzájárulnak a tó gyógyító erejéhez. A tó legszebb növénye a tündérrózsa Hévíz szimbóluma lett, s bekerült a város címerébe és zászlajába. A tó a világ legnagyobb, közvetlen fürdőzésre is alkalmas gyógytava. Forrás
A ládát 2014. július 4.-én fogadtam örökbe Vucsi-tól. Remélem, hogy hosszú életű lesz a láda, s minél többen örömüket lelik benne!
Kellemes időtöltést kívánok,
a rejtő
Mákos E ládát felkereső játékosok tudomásul veszik, és teljes mértékben elfogadják az alábbi oldalon leírtakat: felelősség
Állapot: beteg
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
+
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
+
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Október 20-23 között egy 4 napos OKT túrázás és mikronyaralás közben jártam erre.
1. nap Sümeg - Zalaszántó
2. nap Zalaszántó - Hévíz (+Rezi vára)
3. nap Hévízen fürdőzés a tóban
4. nap Hévíz - Keszthely (+Festetics kastély)
A pótjelszót megtaláltam, köszi a rejtést! :) [Geoládák v4.1.2]
Utoljára 2012-ben jártunk itt, akkor készült el a kilátó és nem volt még átadva, most jó pár évvel később erre volt dolgunk, és újra felkerestem a ládát és maga a lombkorona kilátót.
A ládának hűlt helye, szétesve a rejtek, logbook egy darabja van csak már meg, viszont a pótjelszó az funkcionál. Jelezném ezúttal a láda karbantartás szükségességét!