Megye/ország: Baranya
Elhelyezés időpontja: 2002.02.28 14:00
Utolsó lényeges változás: 2009.05.16 10:22
Utolsó változás: 2016.02.21 07:26
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Merk család
Ládagazda: befi Nehézség / Terep: 3.0 / 4.5
Úthossz a kiindulóponttól: 1700 m
Megtalálások száma: 401 + 8 sikertelen + 7 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.3 megtalálás hetente
Tériszony akadály!!! Erdészeti út mellett, patak fölé emelkedő sziklaorom felső részén, öblös sziklamélyedésben, rejtés nélkül, jól láthatóan nagyobb láda. Ne menjetek a pataktól toronyiránt! Veszélyes és nagy eróziót okoztok.
A sziklafallal szemben állva jobbról (nyugatról) nagy ívben fel kell menni a a sziklák mögé. Minél nagyobb ívet választ valaki, annál könnyebb feljutni, és annál kevesebb kárt okoz a leguruló kövekkel, farönkökkel, és a leesés veszélye is kisebb.
A patak fölé emelkedő sziklaorom mögött növő fák egyikére jól látható nyíl van festve, ami - már a patak felé tekintve - jobbra lefelé mutat. A nyilat követve egy pár méteres szűk párkányon lehet az öblös sziklamélyedést megtalálni, ahol a láda van.
Száraz időben biztonságosan megközelíthető, csúszós, nedves, jeges talajon nem ajánlott. A sűrű erdő miatt a gps vétel akadozik.
2009.05.13-án a ládát örökbefogadtuk, köszönjük a Merk családnak a lehetőséget. A láda maradt az eredeti helyen, felújításon esett át, a jelszava is megváltozott.
Megközelítés: Magyaregregy után a N 46° 14,045' E 18° 18,425' [GCMerk+leteres] ponton lévő kereszteződésnél kell a Máré vár felé fordulni. Az autókat a vár alatti parkolóban N 46° 13,658' E 18° 19,301' [GCMerk+parkol] (sajnos nem teljesen üzembiztos) lehet hagyni. Még jobb, ha sikerül felmenni a várhoz, ott is van néhány parkolóhely, az biztonságosabb.
A lenti parkolótól tovább, patak mentén, az aszfaltos erdészeti úton haladva lehet elérni egy kanyar után egy kis fakorlátú hidat, ahol már látható a sziklaorom, amit meg kell mászni. A kalandosabb kedvűek a vár mögött elérhető piros csík turistaútvonalon is elérhetik a fahidat (A vártól a táv kb. 2 km). Így nem kell aszfalton haladni, cserébe néhol szűk, meredek domboldalon oldalazó, időnként kidőlt fával nehezített erdei ösvényen lehet haladni.
Az erdészeti úton van, aki megpróbál továbbmenni autóval, és a kis híd környékén félre is lehet állni, de tábla szerint behajtani tilos, és időnként egy lezárt sorompó is nehezíti a dolgot :)
Magyaregregy:
Egregy azokról az égerfákról kapta a nevét, amelyek a mai napig a falun átfolyó Völgységi patakot két oldalról többé-kevésbé kísérik. Ma a településnek közel 900 lakosa van. Híres Mária-napi búcsújárásáról, a régi mészárszék-vendéglőből kialakított Arnold-ház múzeumáról, és a tavaszonként megtartott Egyregyi Ízek Fesztiváljáról.
A Kelet-Mecsek tájvédelmi körzet része a Máré-vár környéke. 1977 óta védetté nyilvánított terület. Számos védett növény- és állatfajtával találkozhat a szerencsés szemlélődő. Tölgyeseiben, bükköseiben, gyertyánosaiban legjellegzetesebb az illatos hunyor, a "mecseki tea" alapjául szolgáló nagyvirágú méhfű, az "illatos" medvehagyma, nagyvadak közül a gímszarvas, az őz és a vaddisznó. A "párnalávák" mintegy 130 millió éve, a kréta korban keletkeztek. A számos forrás többsége pedig a mészköves területeken ered. Fent a szikla tetején, a láda környékén a legbujább hónapoktól eltekintve szép kilátás, lent patak, közelben több forrás, védett és ritka páfrányfélék. (Tájvédelmi körzet lévén a növény és bármi más gyűjtése tilos!)
Állapot: kereshető
2 játékos jelölte kedvenc ládájának
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
+
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Természetesen felmentem érte. De a leírást felületesen olvastam el, csak az maradt meg bennem, hogy a láda "álcázás nélkül, szabadon van". Sokáig fent voltam, "keresztbe kasul" bejártam a sziklát, mindenhol voltam, de nem találtam meg.
Megköszönném, ha a mellékelt képek alapján elfogadásra kerülne a találat! [Geoládák v4.5.8]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!Ez a láda is benne volt a muszáj megcsinálni kategóriába. Nagyon óvatosan, kerülővel kerestem csepergő esőben a ládát. [Geoládák v4.5.6]
Megtaláltuk, köszönjük a lehetőséget.
[g:hu+ 2.10.16]
A GCMARV parkolójából indultam és először a GCSzFo rejtekéhez mentem, majd onnan ehhez a ládához. Nem olvastam a leírását, ezért csak a helyszínen szembesültem a feladattal. Persze ha már itt vagyok, meg kell próbálni. A nehéz feljutás után a jelölt fát viszonylag hamar megtaláltam.
"Eddig még jó" - ezt hallották minden emeleten attól az embertől aki kiesett a tizedikről.
Szóval, ha már eljöttem idáig, felküzdöttem magam a tetőre, bármennyire be vagyok tojva, nem futamodhatok meg a céltól 5 méterre. Nos, hogy ezt le tudom írni, azt jelenti, hogy sikerült zuhanás nélkül elérni a ládát, majd visszatérni a biztonságos talajszintre.
Nem szeretem ezt a rejtést.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.4]
A GCWALK #33 során begyűjtött találat. A Dobogó csúcs irányából érkeztünk a sárga majd a piros kereszt jelzést követve. A walk útvonala itt egy elég nagy kerülővel lett kijelölve, ezért sokan a csapatból magán akciókba kezdtek, és "torony iránt" a Somos hegy irányába levágták az utat, járható ösvény reményében. Eléggé szétesett a csapat, így szinte csak pár emberrel mentünk körbe a kijelölt útvonalon. Végül a GCMerk-hez érkezve nagyjából egyszerre értünk oda, bár a csapat jórésze már a hídnál várakozott, de elmondásuk alapján sokkal előbb nem értek oda, és eléggé szívatós útjuk volt.
Ez után pár emberrel én is felmentem a GCMerk ládáért, mivel nekem ez a találat még nem volt meg, így nem szerettem volna, hogy más keresse meg helyettem, és csak bediktálja a jelszót. A tisztesség megkívánta, hogy én is felmenjek érte. Nem volt egyszerű menet, nagyon meredek és csúszós volt az útvonal, ami kivette az összes erőt a lábaimból. Utána alig maradt szuflám folytatni a túrát.
A láda rendben meglett, érdekes a kilátás fentről, bár szerintem lent a patakmederben szebb a környezet. Én nem biztos, hogy feltettem volna a ládát a sziklakiszögellésre, bár kétségtelen, hogy innen nem nagyon fogják ellopni.
Köszönöm a lehetőséget!
33. WALK közben csoportos találat.
Az ilyen eseményeken lehetőség nyílik a láda megszerzésére annak is, akinek ez egyébként lehetetlen lenne annak nehézsége miatt.
Most is így történt. A sziklánál szépen lassan összegyűlt a mezőny, miközben a bátrak és fittek elindultak a dobozért. Lentről drukkoltunk jópáran.
Térerő nem nagyon volt, egy esetleges baleset esetén nehéz lett volna riasztani bárkit is.
Minden esetre jó hely, nehéz ládával.
Köszi
Köszönjük a rejtést. GCWalk#33. során begyűjtve. Ez volt az ötödik közös találatunk. A rejtő útmutatásának megfelelően jobbról, nagy ívben közelítettük meg a ládát, majd a visszaúton Pongi intelme alapján meg sem próbáltunk rövidíteni. Klassz hely!
GCWALK#33 túra során megtalálva.
Nem volt egyszerű a meredek csúszós domboldalon felérni a ládát rejtő sziklához. Mindössze négyen vállalkoztunk erre a produkcióra a lelkes túratársak bíztató tekintetének kereszttüzében.
A GCWALK közben kerestük fel a helyszínt. Gyönyörű látvány a sziklaorom, alatta a csordogáló patakkal. A hídnál sokan voltunk, de mivel a ládához csak egy kesser tudott hozzáférni a sziklás oldalfalon, ezért csoportos drukkolás volt a sikeres fel és lejutáshoz. Köszönjük a rejtést.
Hát ennél a ládánál sem lenne semmi esélyem manapság, bár még egy pár évvel ezelőtt is minden további nélkül fel tudtam mászni ilyen helyekre. Tájfutó koromban a pályakitűzők nagy szeretettel tették a bójákat a sziklák tetejére vagy mögé. Persze a GCWALK alatt ott a sok fiatal, meg segítség is van, így még megoldható. Nagyon vadregényes ez a környék, nekem nagyon tetszett. Köszönöm a rejtést!
Mint önként jelentkező nekimentem a hegynek, de nagy körben ahogy a rejtő is javasolja. Annyira lelkesen mentem felfelé, hogy vagy 20 m-el feljebb voltam már a nyilas fához képest. Én balról kerültem és másztam ki a kőpárkányra. Tériszonyos vagyok, de meg tudtam oldani a kimászást. A láda meglett, logolás, távozás :) [Geoládák v4.5.4]
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (416 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.