WAP
N46°42,518 E17°45,932 - 10x15x5 cm-es műanyag láda a múzeumban elkérhető.
Pótjelszó: N46°42,515 E17°45,943 - mágneses lapocska
Nyitva tartás: Péntektől vasárnapig, 10-16 h-ig. Hétfő szünnap.
A többi napokon előzetes bejelentkezéssel látogatható. (Bejelentkezés látogatás előtt legalább 1 nappal).
Jegyárak:
18 év alatt: ingyenes
18-62 éves korig: 1500 Ft/fő
62 év felett: 750 Ft
70 év felett: ingyenes Minden hónap első vasárnapján ingyenes a belépés.
Tárlatvezetési díjak ( kb. 90 perc )
Egyéni 3000Ft
2-10 fő-ig 5000 Ft
11-15 fő-ig 6500 Ft
Somogytúr
Somogytúr egy jellegzetes somogyi falu, nem messze a Balatontól, hegyes, völgyes, ligetekkel tarkított környékkel. Itt élt és alkotott évtizedeken át a XX. század magyar festészetének jelentős és kitüntetett alakja: Kunffy Lajos.
Kunffy Lajos
Somogy megyében, Orciban született 1869-ben. Művészi tehetsége korán feltűnt, de először elvégezte Budapesten a Jogi Egyetemet, majd Münchenbe, onnan hamarosan Párizsba ment a Művészeti Akadémiára. Első képeit Munkácsy Mihály hatása alatt festette de hamar felhagyott a sötét tónusú, drámai hatásokat kereső festőmodorral, és a színesen, világosan festő párizsi művészek példáját követte. Legsikeresebb képeit az itthon töltött nyaralások során festette. Festői motívumául felfedezte magának a nagy hajú, sötét bőrű tarkaruhás cigányokat. Ez Párizsban nagy népszerűséget hozott neki.
Kunffy a párizsi művészélet ismert alakja lett. A francia-magyar kultúrdiplomáciában is sikereket ért el, ezért megkapta a francia állam Becsületrendjét. Az első világháború miatt hazatelepült Budapestre, és itthon is elismerés, megbecsülés várta.
1934-ben végleg Somogytúri birtokára költözött, gazdálkodott és alkotott. A második világháború során a házát kifosztották, közel ezer képe elveszett. Birtokát felszámolták, de műterme és a háza megmaradt, mert vállalta, hogy ezentúl csak a festészetéből kíván megélni.
Paraszti témájú képeit szívesen fogadta az államhatalom zsűrije, kiállítását 1955-ben még Pekingbe is elvitték. Műtermét 1958-ban nyilvánosan látogatható képtárrá avatták.Több kitüntetést is kapott. Élete utolsó nagy kiállítása 1960-ban (91-éves korában) az Ernst Múzeumban volt. 1962-ben hunyt el. Síremléke a műterme előtt van.
Művészi hagyatékát, 300 db képét az állam megvásárolta. Otthonát az eredeti berendezést megőrizve 1979-ben művészi értékekben igen gazdag Emlékmúzeummá rendezték be.
A bejárat kőoszlopain faragott barokk kővázák jelzik, hogy régi nemesi kastély kertjébe lépünk. Az Emlékmúzeum két épületben van Kunffy egykori otthona, egy XVIII századi kisnemesi kúria és egy fehér oszlopos, timpanonnal koronázott görög templomot idéző műterem. Az Emlékmúzeumhoz tartozik egy szép park, de sajnos ez is csak a látogatási időben van nyitva.
A múzeumot érdemes megnézni, értékes szép képek, hangulatos környezet, gondozott park várja a látogatót..
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! Este érkeztünk, így pótjelszavaztunk. A múzeum előtti park viszont nagyon szép, kicsit megpihentünk ott. [Geoládák v4.4.1] [Geoládák v4.4.1]
Balatonszárszói táborozás után, az új e-kerékpárt használva tettem egy ládavadászat kört. A múzeum sajnos már zárva volt, így az alternatív jelszóval logoltam. Köszönöm a rejtést!
Megtaláltam.
Köszönöm a lehetőséget.
[g:hu+ 2.10.16]
Pénteken, munka után indultunk Kaposvárra. Sajnos, a zárás előtt 25 perccel érkeztünk a múzeumhoz.
Esélyünk sem lett volna bejutni, pláne nem végig nézni a kiállítást. Így maradt a pótjelszó. Mivel azt olvastam, hogy mágneses, célirányosan nyúltam a jelszó hordozó felé. A környéken nem volt mozgás, így a rejtés nem bukott le.
Remélem, egyszer korábban fogok erre járni, és a tárlatot is meg tudom csodálni.