WAP: a láda 1 literes kb. 5cm magas konyhai doboz a magassági ponttól nyugatra, kicsit lejebb, 20m-re egy szikla alatti üregben, kövekkel álcázva.
A hegyről
A Csúcsos-hegy a Velencei-hegység legkeletibb csúcsa Nadap és Pázmánd között. Magassága 268m. Ez volt Nadap község szőlőhegye, melyet olyan érdekes módon műveltek, hogy akik a községben szomszédok voltak, azok a szőlőhegyen is azok voltak, tehát a birtokszerkezet szinte leképezte a községet. A hegy alaktanilag másodlagos vulkáni csonka kúp, hegységalkotó kőzete gránit. Alakja szinte szabályos kúp, környezetéből jellegzetesen emelkedik ki, messziről is jól meghatározható. Szoknyáján szőlők, zártkertek sorakoznak, feljebb bozótos, alacsony tölgyes. A csúcson, közel a magassági ponthoz egy fakereszt található. Innen kitűnő körpanorámában gyönyörködhetünk, mely vetekszik a jóval népszerűbb Bence-hegy kilátójával. D felé a Velencei tó és a Bence-hegy, NY-ra a Templom-hegy és a Meleg-hegy, K-re Pázmánd és a Budai-hegység láthatók.
A láda
A láda hagyományos, szokásos méretű, 1 l-es lapos konyhai doboz (kisebb terjedelmű ajándékok férnek bele), a csúcstól NY-i irányba, kissé lejebb, a magassági ponttól mintegy 20m-re, egy szikla alatti üregben van rejtve, kövekkel fedve a nyílás.
GPS nélkül is megtalálható.
Megközelítés
A hegy aljáig könnyen eljuthatunk bármilyen járművel Nadapról Pázmánd felé indulva az aszfaltozott úton és itt érdemes a hegy felé fordulni:
N 47° 15,746' E 18° 37,810' 168 m [GCcshy+kereszteződés]
Mivel a hegy annyira jellegzetes, akár térkép és GPS nélkül is nekivághatunk. A hegy lábánál, szőlők, illetve zártkertek találhatók, itt az autóval érkezők több helyen is parkolhatnak.
A tetőre a déli fekvésű zártkertektől egy meredek kaptató vezet fel, ami kezdetben szélesebb, később szűk ösvény, az utolsó kb. 300 m-en a szintemelkedés 65-70m. Ez az ajánlott útvonal, ami egyébként megkopott

jelzéssel is el van látva.
Nadapról
Nadap közel 500 lelkes település a Velencei tó északi részén. Már őskori leletek árulkodnak az emberi élet itteni korai nyomairól, Gravette-i korú településnyomokra bukkantak: tűzhelymaradványok, állatcsontok, pattintott kőeszközök jöttek napvilágra. A Nadaptól 200-300 méterre délkeletre, a János-hegy oldalában került elő egy 628 darabból álló bronz kincslelet, Kr. e. XII. században használt szerszámok, fegyverek, edények, ékszerek gazdag készlete.
A középkorban a Csák nemzetség birtoka volt. A törökkel vívott háborúk során kihalt, betelepülése német ajkú lakossággal az 1700-as évek elején kezdődött. Virágzó mezőgazdasági kultura alakult ki ezután. Az 1900-as évek elején lakossága 700 fő körül volt, melynek 90%-át a II. Világháborút követően kitelepítették, a falu lakossága 6 családra apadt. Később nógrádi bányászcsaládok települtek be.
Érdekesség, hogy a falu - korábban elpusztult - templomában keresztelték meg Vörösmarty Mihályt, 1800 december 3-án
Nadapról és környékéről bővebben
itt találsz
Kellemes ládavadászatot !