A ládát a kövektől kicsit távolabb, a "Holdviola tanösvény" mellett, egy sekélyebb víznyelő szélén álló fa, földközeli odvában találjátok.
A ládába TravelBug
NEM helyezhető.
Bükkszentkereszt
Bükkszentkereszt, a Bükk hegységben - 600 m átlagmagasságban fekvő község, Magyarország egyik legmagasabban elhelyezkedő települése. A község a Bükk hegység keleti részén, a Miskolc és Eger közötti úttól néhány kilométerre található.
A község fekvésénél fogva tiszta, gyógyhatású levegője több betegség gyógyulását elősegíti. Enyhülést nyújt azon betegek számára, akiknél a pajzsmirigy kóros működése játszik szerepet. Több Basedow-kórban szenvedő egyén esetében kedvező eredményeket értek el a levegőkúrával. Szintén a levegő gyógyhatása érvényesül az asthma bronchiale súlyos légzési nehézségekkel küszködő betegeknél. A beteg pár óra alatt megnyugszik, lélegzete egyenletessé válik, a hurutos tünetek visszafejlődnek, a köhögés csillapodik és a tüdőtágulat megszűnik. Dr. Mandel a települést szubalpin gyógyhelynek minősítette, vérszegények esetében előkúrának is ajánlotta. A vörös vérsejtek és a haemoglobin regenerációja rövid időn belül számszerűen is kimutatható volt. Ezeken kívül tüdőcsúcshurutos, duzzadt hilusmirigyű, ideges és kimerült betegeknek is javallotta e levegőt.
A domborzati viszonyok a települést észak felől valamelyest védik a hidegszelektől. A fekvésnek köszönhetően a hőmérsékleti viszonyok viszonylag mentesek a szélsőségektől. Az átlaghőmérséklet július és augusztus hónapokban nem lépi túl a 18 °C-ot, a leghidegebb januárban és februárban pedig a -8 °C-ot. A hóréteg vastagsága januárban és februárban elérheti a 25-30 cm-t, melynek köszönhetően a község - Bánkút mellett - a téli sportok egyik kedvelt hazai célpontja.
Bükkszentkereszt megközelítése
Személygépkocsival: Budapestről az M3-as autópályán, vagy a 3-as főúton érhetjük el Miskolcot. Bükkszentkereszt Miskolcról Lillafüred, vagy Bükkszentlászló érintésével közelíthető meg. Ajánlottabb a Lillafüred felőli megközelítés. Egerből Felsőtárkányon keresztül, szép hegyi úton juthatunk Bükkszentkeresztre.
Tömegközlekedéssel: A fővárosból Miskolcra a Keleti pályaudvarról indulnakvonatok. Az út hossza két óra. Miskolcon helyi közlekedéssel juthatunk el a Búza-térre, ahonnan körülbelül óránként jár busz Bükkszentkeresztre. Közvetlen busz közlekedik hétvégenként Debrecenből és Egerből is.
Boldogasszony köve
A legenda szerint valaha Bükkszentkereszten járt Szűz Mária. Útja a falucska melletti erdőn vitt keresztül, és amikor elfáradt, leült egy kőre pihenni. A kő megpuhult alatta. Azt a helyet a falubeliek csak Boldogasszony kövének nevezik, szent és egyben gyógyító helynek tekintik. Az itt élők ugyanis úgy tapasztalták, hogy aki ott megpihen, hamarosan felgyógyul a betegségéből. Vannak emberek, akik úgy érzik, hogy a köveknél elzsibbad a kezük és a lábuk. Mára az erdőt rengeteg kiránduló keresi fel, az ország minden részéről jönnek a gyógyulni vágyó betegek. Már sokan közülük és természetgyógyászok is igazolják a kövek gyógyító energiáját. Az energia ereje változó intenzitású. Azonban nem csak a kövek sugároznak, hanem a közelében lévő fák átölelésével is lehet érezni az energia erejét. A kövek mellett a tiszta, egészséges erdei levegő jótékony hatása is vitathatatlan. Ha csendben közelítitek meg a helyet, akkor nagy valószínűséggel találkozhattok az ott lakó mókusokkal is.
A község további érdekes látnivalói:
Az egyik oka annak, hogy a koordinátákat nem mértük be az, hogy a falu nagyon jól el van látva mívesen faragott útmutató táblákkal. A másik ok az, hogy a láda felkutatásán túl érdemes több időt szentelni a település érdekes és olykor egyedülálló látnivalóinak felfedezésére, megismerésére is.
Bükki Üveghuták Ipartörténeti Múzeuma
A múzeumban az üveg alapanyagaival, az üveggyártás eszközeivel ismerkedhetnek meg a látogatók.
Templom
A barokk templom a XIX. század elején épült. A belső berendezés jelentős része a diósgyőri volt pálos kolostor templomából származik.
Szabadtéri Néprajzi Gyűjtemény.
Kiállítás régi munkaeszközökből, használati tárgyakból.
Milleniumi Emlékmű
A 2000-ben felavatott emlékmű a település múltját, hagyományait szimbolizálja.
IV. Béla emlékmű
A legenda szerint IV. Béla király vitézei a Muhi csatából menekülve a Lófőtisztáson ütköztek meg utoljára a tatárokkal. Az emlékmű mögötti erdő ózonszintje igen magas.
Március 15. emlékmű
Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére felállított emlékmű.
Gyógynövény kert
A javasasszony unokájának, Szabó György gyógynövényeket bemutató kertje, amely szabadon látogatható.
Gyógynövényház
A javasasszony unokájának, Szabó Györgynek a gyógynövényháza.
Kemencék Somosbérc alatt
A Kishollós és Lapka közötti köves útról szép kilátás nyílik a falura. Ezen az úton található a legtöbb mészégető kemence a faluban. Esténként a működő, izzó kemence látványa mindenki számára nagy élmény.
Akit a fenti látnivalókról bővebb információt szeretne, azt a
település weboldalán megtalálja.
Jó keresést kívánunk mindenkinek!
Ládatörténet
2023.06.21
Láda karbantartás.
A sérült ládát cseréltem, ajándékokkal feltöltöttem.
2021.04.11
Az elveszett ládát pótoltam. Kérném a kesser társakat, hogy lehetőleg hétköznap, vagy vasárnap késő délután, este felé keressék ezt a ládát, ugyanis hétvégén nagy a "mugli" jelenlét a gyógyító köveknél. Ezen kívül figyeljenek a gondos visszaejtésre!! Köszönöm.
2018.11.18
Az örökbefogadott ládát karbantartási céllal megkerestük és mindent rendben találtunk. :) Igyexünk gondját viselni.
profán-pofák
2018.10.29.
A ládát a profán-pofák örökbe fogadták.
2018.06.10.
A láda eltűnt, de tapiapi-nak köszönhetően gyorsan cserélve lett! Köszi!
2015.08.22.
A ládát megtaláltam és NaSza felajánlása folytán végül örökbe fogadtam.
Másnap új helyre, új ládát telepítettem.
( Régi koordináta: N 48° 3,414' E 20° 37,768' )
skiccpausz
A láda régen:
"Egy kék fedelű konyhai tárolóedény, melyet a Boldogasszony köve közelében egy kő üregében találhattok meg. CD nem fér el benne. Tekintettel a hely forgalmasságára, kérjük a gondos visszarejtést. Lehetőleg semmiféle feltűnő álcát ne használjatok pl: fakéreg, farönk. Elég a falevél és néhány kis ágacska. Köszönjük."
2009.04.04.-én ládaellenőrzést tartottunk :) A törött dobozt kicseréltük.
2007. szeptember 29-én láda karbentartást tartottunk, mindent rendben találtunk.
2007. június 15-én ládakarbantartást tartottunk (19 órakor) mindent rendben találtunk.
2007. február 24-én ládaellenőrzést tartottunk (fél 10 és 10 óra között), mindent rendben találtunk.