Megye/ország: Veszprém
Elhelyezés időpontja: 2007.02.05 16:11
Megjelenés időpontja: 2007.02.07 18:40
Utolsó lényeges változás: 2023.11.16 13:49
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Kopi
Ládagazda: Kopi Nehézség / Terep: 2.0 / 2.5
Úthossz a kiindulóponttól: 2500 m
Megtalálások száma: 391 + 3 sikertelen + 1 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.4 megtalálás hetente
A láda (15x11x7 cm) a kilátótól kb. 200 m-re Bakonyjákó felé, egy jellegzetes, jó kilátást nyújtó szikla keleti, alsó részén található, mellmagasságban, egy üregben, kövekkel álcázva.
Azonban a Bitva-patak nem várt kellemetlenségeket okozhat. Az átjutás kalandokat (néha akár kellemetlent) ígér. Három gázlót tudok ajánlani.
A legjobbnak tűnő gázlót a N 47° 13,939' E 17° 35,246' [GCTAKI+útpont 1] ponton letérve érhető el az utat követve rövidesen.
A sárga jelzésű utat követve a ládát elérhetjük közvetlen ,,csúcstámadással". A Tuhu térkép jelzi ezt az ösvényt. A N 47° 13,881' E 17° 34,872' [GCTAKI+útpont 3] pontnál balra indulva egy vékony ,kesser" ösvénen haladva elérünk a N 47° 13,854' E 17° 34,826' [GCTAKI+útpont 4] ponthoz. Erre fogunk beérni az erdőbe, ahol már nem lesznek bokrok, és akár szabad szemmel is megfigyelhető a szikla, mely a rejtek is egyben.
Kényelmesebb, ámde hosszabb út a ládához, ha tovább megyünk a sárga jelzést követve a sárga háromszög jelzésig. Ez felvisz a kilátóig, melnyek koordinátája: N 47° 13,805' E 17° 34,674' [GCTAKI+kilátó]. Innen célozzuk meg a N 47° 13,802' E 17° 34,753' [GCTAKI+útpont 5] pontot, ahol betérve a fák közé hamar megtalálható a rejteket adó sziklához való lejutási lehetőség.
III. Döbröntéről indulva is könnyen ide lehet találni. Szarvaskő várától a sárga vár jelzést követve jutunk el a sárga jelzésig, ez a Bitva-völgye. Folytatjuk utunkat a sárga háromszög jelig, ami a kilátóhoz vezet.
A LÁDA:
A láda 15x11x7 cm méretű műanyag doboz. A sziklatömb keleti részén található, egy üregben, kövekkel álcázva, mellmagasságban. A sziklára a bátrabbaknak érdemes felmenni, innen a legszebb a kilátás (a kilátó hiánya miatt). Egy létra segít a feljutásban, vizes időben is bátran használható.
A KÖRNYÉKRŐL:
A 324 m magas Mánc-hegyen 1964-ben építettek egy kilátót, amit Táncsics Mihályról nevezvetek el. Táncsics Gannán volt tanító. Sajnos a kilátó nem használható. Nagy kár, mert remek kilátás nyílhatna róla a Ság-hegy, Kőris-hegy, Döbrönte és a Bitva-völgy irányába. Talán egyszer újra felépül.
Kellemes hely a Bitva-völgy. Északnyugatra a pataktól változatos, bokros-ligetes lankák; délkeletre fákkal (fenyő, fűz, boróka) sűrűbben benőtt hegyoldal emelkedik. A patak hangulatosan kanyarog, néhol pár méter mély utat vágott ki magának. Többször találkoztunk a környéken birkákkal, népes csapatokban legelnek a környéken.
Kellemes időtöltést kívánok!
2008.07.06. Ládakarbantartás a 100. megtaláló tiszteletére.
Ha megtaláltam és tetszett, vagy nem tetszett - vagy teljesen közömbös hogy mit érzek, akkor is csak ennyit írok logként: Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.3]
Megtaláltuk, köszönöm a rejtést!
kissé kalandosra sikerült, mivel a jelölt túra útvonal (Bakonyjákó focipályától) már igen csak visszahódított terep. De élveztük nagyon szép a kilátás a környékre. [Geoládák v4.5.2]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Nehéz volt, felmenni, a dombra de a kiszögelésre létrán eljutni és körbenézni hatalmas élmény! Mindenkinek aki szereti a Bakonyt el kell oda mennie egyszer az életben! [Geoládák v4.5.1]
Döbrönte felől jöttünk 5 gyerekkel a vártól a sárga jelzésen. Először a sárga csíkon, az elágazástól a sárga háromszögön. Egyszer kellett átkelni a patakon egy rozoga hídon. A láda kicsit nehezen megközelíthető.Teljesen jól teljesíthető túra. Gyönyörű az erdő, érdemes volt feljönni. Köszönjük a rejtést! [Geoládák v4.2.6]
Sajnos a GPS nem ismerte az új sárga jelzést, én meg nem olvastam rendesen a ládaoldalt, ezért meg kellett kűzdeni a gázlóval a régi (már nem létező) sárga jelzésen - odafelé sikerült, visszafelé majdnem ... . A GPS által ajánlott direkt megközelítés esélytelenül bozótosnak látszott, de kicsit tovább a kitisztult erdőben sikerült közvetlenül a sziklához navigálni. A kilátót majd máskor(?) megnézem ... :)
Döbrönte felől jöttünk, különösebb dzsindzsharc nélkül. Magáról a ládát rejtő szikláról jó a kilátás, de a túratársakat nehéz volt meggyőzni, akik csak a kilátó romjaiig jöttek el, hogy ezért érdemes volt felmászni.
Reggeli bemelegítés pont jó időzítéssel. A hajnali eső elállt, bár fel nem száradt, így viszonylag hamar eláztam alulról a térdemig. A nagyobbat és hosszabbat viszont sikerült megelőznöm, holtversenyben értünk Gannára, a szállásunkra, pedig Döbrönte felé felé igyekezve a visszaúton már nagyon lógott a lába, sőt már villámlott is rendesen a nem is túl távolban.
A sárga várjelzésen elindulva jutott eszembe, hogy mind a ládaleírást, mind a tabletemet a szálláson felejtettem. Reméltem, enélkül is menni fog. Hát nem. Vissza kellett telefonálnom, hogy mi köze is a rejtésnek a mementóként meredő névadóhoz. Igaz ezt már annak a sziklának a tetejéről tettem, amelynek az aljában a doboz lapult. A feljutáshoz az odakészített létrát vettem igénybe. Köszönöm annak, aki odahelyezte.
És hogy miért kellett mindenképpen beiktatni ezt a ládát? 34 éve dolgozom a TAKI-ban.
Bakonyjákó felől kezdtem. Az elhagyatott futballpálya elhagyása után nem sokkal vissza kellett fordulnom a 83-as úthoz, mert akkora volt a csalános, hogy nem láttam értelmét, hogy én azon most átkeljek. A 83-ason 100 métert gyalogolva befordultam balra az útra, ami szintén sárga jelzéssel van. A villanypásztorhoz érve anyáztam egyet, mert nem tudtam, hogy most bemehetek-e én oda, vagy sem, de végül kiakasztottam és bementem, a túlvégen meg szintén kiakasztottam és kijöttem a körülzárt területről és gyalogoltam a sárga háromszög jelzésig.
Kicsit kifulladtam a döglesztő melegben, mire felértem a tetőre, de pár perc pihenés után elindultam a láda felé. Nem mondom, hogy könnyű volt a meredeken lemenni s ládáig, de megoldottam. Valószínűleg a láda nélkül sosem jöttem volna ide, erre a nyugis helyre.
Köszi!