Elhelyezés időpontja: 2012.06.09 18:51
Megjelenés időpontja: 2012.07.01 17:03
Utolsó lényeges változás: 2020.08.23 16:54
Utolsó változás: 2020.08.24 15:10
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: jeti-matterhorn,Ági,Bia,Marci,Kofola Bt.segítségével
Felhasználó: jeti-matterhorn Nehézség / Terep: 1.0 / 4.0
Úthossz a kiindulóponttól: 9000 m
Megtalálások száma: 185 + 3 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.4 megtalálás hetente
A turistaútvonal mellett, kb. 8 méterre. 10x10 cm műanyag doboz.
Rejtekhely: bükkfa mellett lévő farönkbe helyezve, kövekkel fedve.
Újra rejtve: 2020.08.22-én.
Tollat vigyél magaddal! (Utólag pótlom)
Köszönet: "Fazék"-nak
Túra
Kemence faluból a kék sáv és zöld sáv jelzésen haladunk egészen a strand utáni ifjúsági táborig. Ott követve a jelzést tovább a börzsönyi alappontig. Itt a zöld sáv jelzés felfelé indul a Miklós-tető irányába. Mi tovább megyünk a kék sáv jelzésen a Csarna-völgybe. Autóval érkezőknek parkolási lehetőség a Fekete-völgy Panzió előtti parkolóban van.
Egyszerre csak az út igen meredekké válik, majd sziklaképződményeket pillantunk meg. Követjük a jelet és ott, ahol felérünk az élre egy sziklapárkányt találunk, rajta csipkebokorral. Ez a Kőkorsó. A csipkebokortól keletre (balra) magasodik a Csóványos. Szemben a Szabó-kövek, ahol a gerinc köti össze a Csóványost a Nagy-Hideg-heggyel.
Királyrét felől tetszés szerint fel a Csóványosra, majd onnan a Hangyás-bércen keresztül,a piros- és zöld sáv
(P, Z ) jelzésű turistaúton a Magosfa irányába. Magosfa előtt a Három-hányásnál élesen nyugati irányba ágazik le a kék háromszög jelzésű turistaút.
Ezen haladunk a Kőkorsóig.
TravelBug nem helyezhető el.
A kék háromszög jelzés felvisz a piros sáv és a zöld sáv jelzésig, arra a nyeregre, mely összeköti a Magosfát és a Csóványost.
Kemence
A falu Pest-megye legészakibb csücskében, a fővárostól 80 km távolságra az Északnyugati-Börzsöny lejtőin lefutó Kemence-patak völgyében, közel 220 m magasan fekszik.
Kemence nevét arról a patakról kapta, amelynek mentén épült.
A név szláv eredetű (Kamenca, Kamenica) és olyan patakot jelent, amelynek köves a medre. Egyik legrégibb településünk 2006-ban ünnepelte fennállásának 850 éves jubileumát. Első ura a Hunt nemzetség volt. A hagyomány szerint az ebből a családból származó Godó alapította a falut, aki ide várat is építtetett.
A főúton még láthatók a régebbi, a jellegzetes felvidéki " hosszú folyásos házak", ilyen a Fő út 244. alatti tájház is. Kiemelkedik a házak közül az 1751-ben, barokk stílusban épült megyeháza (ma iskola), amely Hont vármegye székháza volt 1752-től 1806-ig. 1858-ban, romantikus stílusban átalakították. Ugyancsak a XVIII. század második felében épült az új, nagyméretű templom és a parókia. Ebből az időből maradt fenn az úton járók védőszentjének, Nepumuki Szent Jánosnak a szobra is. 1910 és 1912 között készült a kálvária és a Szent Sír, mely a szőlőhegy oldalában helyezkedik el. Innen gyönyörű kilátás van a községre és a szomszédos Szlovákiára, valamint a Börzsöny hegység csúcsaira. A községből jelölt erdei turistautakon egy, illetve tetszés szerint többnapos túrákat lehet tenni.
Egy kis királyréti séta után a Cseresznyésfa-parkolóból indultam a Kőkorsóhoz, két multi még hiányzó pontjait is közbeiktatva. Lent még sáros őszies, feljebb már havas télies volt az idő, szinte mindenhol sűrű köddel.
A nálam lévő ládaleírás szerint a fekete betűs fehér régi információs táblát kerestem. Amikor gyanús lett a helyzet, hogy ennek semmi nyoma, tehetetlen voltam, mert se térerő, se mobilnet, hogy bárkinél rákérdezzek. Így maradt már otthonról a segítségkérés egy korábbi megtalálótól.
Felkerestük a pontot a GCFT 2. és 4. pontja után. Remek lett az új doboz, tollat raktam bele, meg egy pár ajándékot az idevetődő gyerekek kedvéért. Köszönjük a rejtést, a pótjelszó is megvan a helyén. :)
Mint admin a geoládát utolsó logjai vizsgálata alapján és a rejtő inaktivitása miatt betegre állítottam.
Ha van rá lehetőséged, kérlek javítsd! További tudnivalók a beteg ládákról.
Email-t küldtem a rejtőnek.
GCFT közben sikerült nem megtalálni a ládát. :(
Lentről küzdöttük fel magunkat, de sajnos hiába kerestük az ominózus táblát, nem volt sehol. Azt sejtettük, hogy a tábla már nem funkcionál, de a viharban szétfújt avar között is hiába túrtunk.
Aki legközelebb arra jár és megtalálja, bajtársiasan odatámaszthatná egy nem feltűnő fa oldalába.
Forrástúra közben útba esett. Persze nem készültem, így azután nem is találtam meg a humuszban a jelszóhordozót (pedig ez volt a kézenfekvő megoldás, de mégse) ... kaptam segítséget. :)
Én is azt hittem, hogy már mindent láttam a Börzsönyben. Pedig még itt sem voltam korábban. Fentről közelítettem a helyet, és ugyanarra is mentem vissza. Nyugodtan nevezhetjük meredeknek. A jelszót hordozó információs táblát végül a földön találtam meg, arccal lefelé.
Magashegyi mászásra való felkészülés jegyében egy hosszú és sok szintemelkedést tartalmazó túrát tűztünk ki célul a mai napra. Az idő tökéletesen alkalmas volt a Börzsöny kevésbé látogatott, utat is csak nyomokban tartalmazó részein falni a kilométereket. 28km és 1400m szint lett a nap végére a túra. Nagyrészt tökön, paszulyon közelítettünk a Természetbarát-forrástól a rengeteg kidőlt fán átmászva, élmény volt ez a vadregényes táj:) Gábor, Toti