Megye/ország: Somogy
Elhelyezés időpontja: 2007.04.08 11:00
Megjelenés időpontja: 2007.05.12 00:10
Utolsó lényeges változás: 2023.02.21 16:41
Utolsó változás: 2025.03.09 22:53
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Telkes család
Ládagazda: túráZoo Nehézség / Terep: 3.0 / 3.5
Megtalálások száma: 196 + 2 sikertelen + 14 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.2 megtalálás hetente
WAP:
A napelemszárnyú GéP-Szeráfok digitális sugallatai a forrástól kb. 120 méterre lévő, nehezen megközelíthető juharfához irányítanak, melynek mellmagasságában található odújában van a láda.
FIGYELEM! A FB-on megjelent egy ide vonatkozó hír:
Most csak az egyik fele látható, abba is beleállt egy nagy bükkfa. A sziklahasadékban található cseppköveknek nagy szerencsére nem lett semmi bajuk. A másik felét, ahonnan a bővizű forrás fakadt, azt teljesen betemette a leomló partoldal. (2023.02.20.)
Megközelítés:
A -en haladóknak csupán másfél kilométer kitérő a jelzésen, mely egészen a célig visz. Fontos! Ez a -rel jelölt út már máshol vezet, mint a régi térképeken jelölt, így nem keresztez privát területet.
A gálosfai Festetics-kastélytól, mely most öregek otthonaként funkcionál (egy éjszakára kipróbáltuk :-) 7 km séta a kéken (és máris nyakig vagy a DDK teljesítésében ;-), de leggyorsabban talán Szágyból lehet eljutni a ládikóhoz, mert az utolsó 500 méterig földút halad. Ez Szágy északi végétől nagyjából 2 kilométernyit visz nyugatra, majd a "T" elágazásnál egy picikét még dél-délnyugati irányba, a legmélyebb pontig. Innen indul a harmadik fotón is látható -rel jelzett ösvény. Az erdőbe beérve egyre jobban lejt a terep, itt már a bicósok fékcsikorgását is elnyomhatja fogcsikorgásuk hangja.
"A hátráló erózió nyomán mélyülő völgyekből kiemelkedik egy viszonylag kemény, vízszintes, pados rétegződésű homokkőfal, melynek tövében az elég bővizű, egyenletes vízjárású forrás, a Csepegő-kút fakad. A forrás közvetlen környezetében májmoha és gímpáfrány tenyészik, ami nemcsak az állandó, magas páratartalmat jelzi, hanem azt is, hogy a talaj és a víz egyaránt szennyezetlen, hiszen ezek a növények csak teljesen tiszta környezetben élnek. Feltétlenül érdemes ide lejönni, mert a vízben szegény Zselicnek ez mindig biztos víznyerő helyet jelentő forrása."
(A fentiek forrása pedig: Rockenbauer Pál Dél-dunántúli kéktúra turistakalauza)
A láda:
Szágy irányából K-ről, ha leérünk a lépcsőkön a szemközti oldalon (Ny-i) irányba húzódik egy mély hasadék.
Ennek az oldalvölgynek a bal oldalán meredeken kell felmásznunk a Kék jelzéstől kb. 80 m-t. (Nem nehezebb a feljutás, mint ahogy lejöttünk.)
Egy kb. 40 cm vastag korai juhar törzs oldalán mellmagasságban van egy odú, ahova könyékig benyúlva érjük el a 25x15x10 cm méretű, ovális alakú ládát. (Ennek elhelyezését ezúton is köszönjük a közelben lakó Telkes családnak!)
Tartalék mikroláda:
2025.03.07:
"A pótmikro láda koordinátája: N 46° 13,964' E 17° 55,392' 205 m [GCsep+pótláda]
Leellenőriztem, hogy teljesen légmentesen záródik. Kis papírtekercset és egy kis darabka ceruzát tartalmaz. A rejtek egy kéttörzsű fa "Y" elágazásánál, fejmagasságban van." (12. fotó)
Pótlását köszönjük Mr Zerge kessertársunknak!
2022.08.05:
"Az ismertető tábla jobb oldalától 10 méterre lévő kéttörzsű fa "Y" elágazásánál lévő kis odúban egy filmesdoboz. Csak logbook van benne, íróeszköz legyen nálad!"
Telepítését köszönjük LionDaddy-nek és csapatának!
Mivel itt a GPS jele is ritka látogató, megtalálás után segítsd az utánad érkezőket a ládakeresésben!
Ezt teheted úgy is, hogy csak akkor vegyék igénybe, ha szükségük van rá!
Részletekért kattints ide!
A kapos.hu oldalon megjelent egy ide kívánkozó szép írás is erről a kis csodáról, amit itt olvashattok. (Köszi peetair!)
Kérünk, hogy csak akkor keresd meg a ládát, ha alkalmasnak érzed magad a helyszínen lévő terepen történő közlekedésre! Ez esetben is szükséges a kellő körültekintés, óvatosság! A rejtők nem vállalnak felelősséget a keresés közben esetlegesen elszenvedett káresemények miatt.
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
A doboz odu tényleg nehéz megtalálni, de megvolt, szerencse az előttem lévő a dobozt úgy tette be hogy látszott egy kicsit... és nem az odu alján volt... én se tettem be az aljára [Geoládák v4.5.8]
A Sasrét pihenőtől még tovább autóztunk a jól járható, kissé kátyus úton. Itt parkoltunk: N46 12.548 E17 54.320 154m. Innen egy körturával kerestük meg a GCNEML és a GCsep pontokat. A GCNEML-1-l kezdtünk. A tovább vezető út megkapóan szép zölden hullámzó mező mellett vezet. A kék forrás jel eleinte könnyű, utána egyre keményebb lépcsős hegyoldalban folytatódik. A csepegő kő nagyon látványos. A meredek, csúszós hegyoldal helyett a pót jelszót választottam. Ehhez hoztam egy pót mikroládát (filmes doboz).
A pótmikro láda koordinátája: N46 13,964 E17 55,392 205m.
Leellenőriztem, hogy teljesen légmentesen záródik. Kis papírtekercset és egy kis darabka ceruzát tartalmaz. A rejtek egy kéttörzsű fa "Y" elágazásánál, fejmagasságban van.
Innen egy kissé nehezen követhető ösvényen mentünk a GCNEML még hiányzó pontjaihoz.
Üdv Mr Zerge.
Gyönyörű környezet! Sajnos nagyon felázott a domboldal és sötétedett is. A forrásra beszakadt felülről egy nagyobb föld darab, de ezen kívül a környék magával ragadó! [Geoládák v4.5.7]
Kérjük a következő látogatót, vigyen magával egy kis papírtekercset, amivel kicserélheti az elázottat. Térerő híján még előtte hívjon a jelszóért.
Segítségét előre is köszönik a rejtők!
Kerékpárral(e-bike) mentem le Gálosfa felől, amit utána a lépcsőkön kellet felvonszolnom. Sajnos a ládát nem találtam meg. A tartalék mikroládát a mellékelt kép szerinti állapotban teljesen elázva találtam meg. Kérem a találat elfogadását a kép alapján.
Itt a láda, hol a láda, leginkább megtalálva! :-) Köszönöm a rejtést. Pótládával; fáradt voltam az eredetihez, mert a Dél-dunántúli Kéket csinálom. :-)
Csodálatos hely, örülök, hogy elvezettél ide [Geoládák v4.5.0]
Ott voltunk, esőben, sárban leküzdöttük magunkat a mélybe, kerestük a ládát, majd a pótjelszót és nem találtuk! Kérjük a képek alapján az elfogadást, köszönjük!
Megtaláltuk, köszönjük a lehetőséget.
[g:hu+ 2.10.16]
A GCNEML első pontjától jöttünk le ehhez a rejtéshez. Próbáltuk a ládát megtalálni, de sajnos nem sikerült. A pótrejtés jelszavával logoltunk. A kicsi dobozka beázott, a papír nedves benne.
RPDDK-s túra útvonaláról tértem le.
Csodálatos környezetben fekvő a helyszín.
Geoládás rejtést nem találtam meg, a GPS koordináták által mutatott ponton.
2 db pótjelszót is sikerült megtalálni közben.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
A Németlukafára vezető úton továbbmentünk kocsival a közel derékszögű kanyarig, ott leparkoltunk. Onnan kb. 100m méter után becsatlakoztunk a K jelzésbe, majd a KO jelzésen mentünk a ládáig. A kihelyezett pótládát (fiolát) kerestük csak meg. Rövid pihenő után indultunk vissza és a lépcsők hamarabb véget értek, mint gondoltuk volna. Oda vissza kb. 1,5 óra volt kényelmes tempóban.
A terep nekünk kicsit nehéz volt, a dimbes dombos erdőn át, jó kis izzasztó 8 km-es túra Gálosfától (oda-vissza). Köszönjük a rejtést, meseszép a környezet.
Képek segítségével találtuk meg a rejtést. Sajnos leomlott a fal, így nem tudtuk megcsodálni a Csepegő köveket. Vizet sem tudtunk kinyerni onnan. Maga a természet viszont gyönyörű! [Geoládák v3.12.10]
4 napos zselici csavargás Anita, Bea, Judith, Molka, kópé1993, LionDaddy és pliptai társaságában. Idei bázisunk Almamelléken volt, ahonnan csillagtúráztunk. A szokásos frenetikus hangulat mellé szokatlan meleg társult, de ez nem vette el kedvünket a környék felfedezésétől.
Mivel felújítás miatt nem jár az Almamelléki kisvasút, ezért autóval mentünk a GCNEML első pontjáig a magtárig. Az épület is felújítás alatt van, de senkivel nem találkoztunk. Innen indultunk a Csepegő-kőhöz. Tempósan haladtunk, az erdőben, majd a kukoricás mentén. Bő 2 km után letértünk balra és pillanatok alatt 70 méter szintet vesztettünk. A völgy gyönyörű, ahol több hasadék fut össze. A természet dolgozik, több kidőlt fa van a szakadékokban, a pótjelszó hídja is megsemmisült. A Csepegő-kő valóban csepeg, hihetetlen ez a kis ökoszisztéma.A kő mélyedésében még cseppkő is van! A ládát sokáig kerestük, de végül meglett, teljesen rendben van, de nagyon nehezen megközelíthető helyen. Emiatt elrejtettünk egy pótládát az ismertető tábla jobb oldalától 10 méterre levő kéttörzsű fa aljába. Filmesdoboz, csak logbook van benne, toll legyen nálad.
Köszönöm, hogy elhoztál ide.
2020 és 2021 zempléni geotúrái után idén a Zselicre esett társaságunk - Anita, Bea, Judith, Molka, kectam, kópé1993 és pliptai - választása. Ennek megfelelően almamelléki szállásunkról csillagtúráztunk az ott töltött 2 napon, de odafelé és hazafelé is keresgéltük a ládákat. 32/7. találat.
Délelőttre egy kisebb túrát szerveztünk Sasrét körüli ládákkal, így a Magtárnál tettük le autóinkat. Onnan jelzetlen erdei utakon, majd a RPDDK-ban csatlakozva értük el a forrást. Az utolsó 200 m nem könnyű terep. A ~ 80 m szint sem lefelé, sem felfelé nem esett jól a furcsa lépésközökkel megépített falépcsőkön. Sokszor inkább mellette haladtam, mert jobban kijött az ütem.
Lefelé már látni lehetett, hogy milyen hatalmas és látványos az a hely, ahol a hasadékok összefutnak és előbukkan a homokkőfal. A forrás megközelítése is kívánt némi elszántságot, mert a hasadék aljában nagyon felázott, saras volt a talaj és sok kidőlt fa, leszakadt ág volt össze-vissza. A kis mélyedésben valóban csepeg a forrás és cseppkőszerű képződményeket is láthattunk.
A ládát sokáig kerestük, végül Kópé találta meg a leírás szerinti nehezen megközelíthető helyen. Mivel a pótjelszót rejtő fahíd az enyészeté lett, elrejtettünk egy mikroládát az ismertető táblától jobbra levő kéttörzsű fa "Y" elágazásánál lévő kis odúba.
Remek helyet mutatott meg a láda, az ilyen élményekért szeretem a GC-t. Számomra ez volt az idei geotúránk legjobb ládája.
Megtaláltuk, köszönjük.
Apukám Nagytótvárosban született (papíron Gálosfán, mert oda tartoztak) és itt is töltötte a gyerekkorát. Az első és a második osztályt Sasréten járta ki (ma faiskola), ahova minden nap gyalog mentek a húgával az erdőn keresztül :) [Geoládák v3.12.5]
RPDDK közben megtaláltam, köszönöm a rejtést!Ládát nem találtam meg,viszont a korlát aljára csavarozott és a tábla hátuljára írt pótjelszó meglett.Érdekes jelenség a "forrás". [Geoládák v3.12.2]
Ad1. Remek hely, szó se róla.
Ad2. A láda nem csupán veszélyes helyen van, hanem felesleges terhelést jelent a környezetre a felkeresése a felszíni erózió felgyorsítása miatt.
Ad3. A tartalék jelszó épp ezért fokozottan fontos lenne. De a hordozóját megette az idő vasfoga, vagy egyéb erdei szörnyeteg, de leginkább egy flashflood.
Ad4. Épp ezért fontosnak tartottam ezt pótolni. A kék jelzés nagy táblájának hátoldalára felírtam a jelszót (jobb felül). Először kevésbé drasztikus megoldást szerettem volna, de a Post-it nem bizonyult megfelelőnek.
Ad5. A ládára egyébiránt is ráférne a karbantartás, és nem csak azért mert nem szeretem a kiürült jégkrémes dobozokat (bár a száraz rejtekben szerencsére jól viseli magát): a logbook réges-rég betelt és a jelszó sem egyértelműen szerepel benne.
Ad6. Ezért csak utólag derült ki az is, hogy a táblára írtakból csupán az utolsó 6 karakter (ami önmagában is egy "értelmes" szó) a jelszó.
Ad7. Legjobb lenne egy kevésbé problémás rejteket keresni.
Gálosfától sétáltunk el a kéken a ládához. Nagyon szép a táj. Az első -jó meredek- kaptató után kellemes séta volt. Találkoztunk turista jelzés felújító csapattal is. A Csepegő.kő és környezete nagyon szép.
Köszönjük a lehetőséget.
A húsvéti nyuszi meglepetés ládája volt ez a csodás hely.
Az erdőben rengeteg a medvehagyma, most érdemes menni, aki szereti. Nagyon szép a szurdok és a Csepegő-kő környezete a kialakított pihenőhellyel. Különleges képződmény a Csepegő-kő, szépek a cseppkő képződmények. Sok tavaszi virág virít az erdőben, az odvas keltike, az erdei galambvirág, az erdei kutyatej, a salátaboglárka és az avar alól éppen kibújó kónya vicsorgó.
A gps először megtréfált bennünket, mert az oldal völgy másik felére mutatott. Fél óra keresgélés után a meredek oldalon meglett a láda, viszont a hátizsák lent maradt, így sajnos nem tudtuk a nedves logbookot kicserélni.
A következő megtaláló vigyen magával egy új logfüzetet.
A kaposvári Meteor Egyesület szervezésében kerestük meg ezt a páratlan helyszínt. Az előző logolók tapasztalatai alapján idő hiányában meg sem kíséreltem megkeresni az oldalban levő ládát. A pótjelszóval logoltam. A helyszín és klímája is fantasztikus. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.6.7]
A Rockenbauer Pál Dél-Dunántúli Kéktúra Abaliget - Zalakomár szakaszát jártam be négy nap alatt, nagy zsákkal, sátorban aludva. A Hollófészek GCHF geoládától jöttünk át a jelzésen. A Gálosfa felőli jelzésen érkeztünk le a Csepegő-kőhöz. Se a GPS, se a térkép nem mutatja pontosan a láda helyét. A legjobb megoldás a leírás alapján a ládakeresés, nekem is így lett csak meg a láda. Köszönöm a rejtést!
Kéktúrázás közben megkerestem. Kaposváron volt 3 éjszaka a szállásunk, így volt időm a napi szakasz gyaloglása közben ládázni.
Gyakran letértem a kék útvonalról, hogy megkeressek egy ládát. A túra társakat nem érdekelte a láda keresés, ezért gyakran kellett kocogni utánuk, hogy együtt folytassam Velük a túra többi részét. Mind ezt nehezítette a nehéz hátizsák, előző napok esői.
Ezt a ládát kb 15 percig kerestem és nem találtam.
Néhány méteren belül is voltam, csak akkor jutott eszembe, hogy készítek egy képernyő képet, amikor már távolodtam a ládától.
Kérem a jelszó nélküli elfogadást. Köszönöm.
HEURÉKA! Köszönöm a REJTÉST! Ilyen gyönyörű katlant még nem láttam a Zselicben! A fotók alapján könnyen meglett, de a gps valóban az oldalvölgy jobboldalára vitt volna. Maradjatok a baloldalon és nézegessétek a fotókat. [Geoládák v3.0.0]
Kéktúrázás közben "megtaláltam". Huhh, ennek a ládának/találatnak az értékelése kemény dió! Konkrétan a ládát nem találtam meg. Nyilván a hiba bennem van, de azért hadd világítsak rá a részletekre, amiben az ördög lakik. A koo rossz helyre mutat, ez már a leírásban is olvasható. Viszont nekem a GC Kupa okán fel kellett oda is másznom. Aztán olvasom, hogy a rossz a GPS vétel, nem is ott a láda, hanem a hasadék másik oldalán. Lejövök, újra nekiveselkedek a meredeknek. Felmegyek egészen a szinte sík tetőig, megvizsgálok szinte minden szóba jöhető fát. Se odú, se láda. Újra előveszem a leírást és most már megnézem a képeket is. Lemegyek vissza a padokhoz. Oké, a dupla nyilas fa megvan, nézzük a többit. Kiderül, hogy ettől balra kell menni a képek alapján beazonosított másik hasadék felé. Ekkor elém kerül a leírásban a pót jelszó, ugyanakkor az is, hogy valaki szerint ezt a korlátot nemrég lecserélték. Ez a szemrevételezés alapján valószínűnek tűnik, de azért megnézem és ott a jelszó. Bevallom a tervezett fél órás keresés másfél órásra sikeredett, így innentől a valódi ládát hagytam a csudába és indultam vissza a kéktúra útvonalra.
Én elfogadom, hogy rossz a vétel, de akkor miért nem lehet a láda helyét legalább megközelítőleg arrébb tenni mondjuk BaseCampban, hogy legalább a valósághoz közelebb legyen.
A másik amit nem értek, hogy egy ilyen erdőben, ilyen helyen sokkal kevésbé nyaktörőbb helyre is lehetne úgy elrejteni, hogy azt a magamfajta testes, lomha mozgású kesser is megelégedéssel kereshesse. És nem a földre dobott avarral befedett megoldásra gondoltam. Láttam én már kicsike sziklát rejteknek kialakítva, madárodút, stb... Így megmaradna a keresés élménye és nem kellene odaírni vastag betűs kiemeléssel, ami most ott van a felelősség vállalásról. És persze értem én azt is, hogy nem kell minden ládát megkeresni, de higgyétek el, hogy ez a kis katlan ez gyönyörű, párja nincs (vagy nagyon kevés). Csodaszép! Nagyon nagy kár lett volna kihagyni! Szerintem érdemes lenne újragondolni a rejtést. De ez persze az én véleményem, elfogadom, ha másnak más, de ez kikívánkozott belőlem!
DDK közben kitérővel. Az egyik kedvenc helyem a DDK mentén, most járok itt harmadszor. Pedig rohanni kellett a gálosfai buszhoz, különben várhattam volna 3 órát. A láda csak a képek segítségével lett meg, különben kereshetném még most is. A koordináta jó 30 m-rel félrevitt, a kis vízmosás másik oldalára. Bár azt azért hozzá kell tenni, hogy ott lent a völgyben elég rossz a vétel.
RP-DDK végigjárása közben tettem egy kitérőt a kék forrás jelzésen. Sok kilométer volt már a lábamban, de megérte megtenni ezt a plusz kitérőt. A lépcsőt már megint építik, habár az alapanyag felét ott hagyták szerte-széjjel. A pótjelszavas korláton a keresztlécet is kicserélték. A koordinátán tanácstalanul kersgéltem jó pár percig, utólag nézve a fényképeket vagy jó 30 méter távolságra a ládától. Szerencsére az utóbbi idők szárazabb időjárása miatt a forrás környéke is egész jól járható maradt. A kékre a mező melletti úton kaptattam vissza.
Hálás lennék, ha a fényképek alapján elfogadnád a megtalálást.
Megtaláltuk, köszönjük!
Unoka fárasztós túra! Mindjárt az elején a tengernyi nagy kátyúnál letértünk balra, hogy majd visszajövünk a kitérő után (ja, Szágyon a faluban hagytuk az autót...) ugye ami eleinte hegyes szög az majdnem jó irány, de egy óra múlva ... Na mindegy dzsindzsán át hegyen völgyön pont a kék pöttyhöz értünk ki, innét már vidáman ment a dolog. Töröttkezű segédkesserre való tekintettel eleve a segéd jelszóra gyúrtunk - meg is lett - aztán visszafelé már sétagalopp volt. Én minden esetre q-ára elfáradtam de ezek..........
Van újabb útja is a ládának a hajmási szabadidő farm felől (6 km) de a legegyszerűbb Kistótvároson át lenne ha az új döbrögiek nem akadályoznák ezt meg.
Első megtalálásom!
A hely fantasztikus,a rejtés merész, először amikor észrevettem a fát, kicsit elgondolkoztam, hogy hogyan jutok a fáig, de megoldottam.
A dobozba tettem egy új tollat, mert ami benne volt nem fogott.
A jelszó beírásnál azt írja nekem, hogy a megadott jelszó nem egyezik meg az adatbázisban tárolttal, pedig megtaláltam a pótjelszót is, le is fotóztam.
Kérem a megtalálás elfogadását.
Köszönöm a rejtést!
3 napos DDK túra második ládája. A kék kör jelzésen érkeztem, mikor lentről egy kb. 30 fős kisiskolás csapat is megérkezett. A GPS pontossága nem segített (a pótjelszót én sem vettem észre), de az egyik kisiskolás a fényképek segítségével ügyesen megtalálta a ládát.
Kolléganőm kislánya napközis táborban van Kaposváron. A tegnapi nap programja: kirándulás Csepegő - kőhöz és kincsesláda keresése. :-)
Nagyon tetszett nekik, a kislány csak azt sajnálta, hogy nem vehetett ki ajándékot, mert nem volt nála semmi, amit betehetett volna.
A vasárnapi sarkvidéki viharos szélben, az eső után jártunk egy 18 km-es kört a Zselicben Kaposgyarmatról. A Csepegő-kő volt a legtávolabbi és leghidegebb pontunk. A ládát nem találtam meg, mert a gps pontosság 24 m volt, a pótjelszóról pedig nem tudtam. Kissé el van hanyagolva ez a különleges geológiai csoda. A szebb napokat látott pihenő teljesen lepusztult. A Kistótvárosi magánbirtok 2 km2-es lekerített területe kicsit levon a hely vadregényes szépségéből. Egyébként Kaposgyarmat mellett, Somogy megyében is van egy hasonló magas mészkőtartalmú homokkő formáció, mésztufa csepegő vízzel és cseppköves üregekkel, ahová út nem vezet, a Lózsiti-kút völgyben, a Cseppköves mésztufahasadék, GCLOZS. A túránk során először utóbbit néztük meg. Visszafelé pedig benéztünk a Gálosfai kocsmába, ahol hihetetlenül otthonosan éreztük magunkat a barátságos Maci kutyával és Sári nénivel.
Köszönöm! Nagy kár, hogy szép táblát kitudnak rakni, hogy milyen jó nekünk túrázóknak, de a dzsindzsát kiirtani a turistaútról (ráadásul kék) vagy egy padot asztallal kirakni már nem. A hely amúgy csoda.
Gyönyörű hely, hihetetlen, hogy van ilyen a Zselicben.
Havas időben voltunk itt. Az akácoson átjutottunk, de nem tudom, hogy nyáron ez hogy lehetséges. Havas-sáros-csúszós lépcsőkön nem volt veszélytelen a lejutás. Visszafelé a forrástól NY-i irányban haladó régi K jelzésen mentünk inkább.
Köszönöm a rejtést!
DDK közben.Nem sok hasonló hely lehet
Magyarországon.A viz kiváló,kár hogy nem
volt több flakonunk.Érdemes volt csendben
megközeliteni mert sok szarvas ivott a
patakból.
Gyönyörű hely! Tipikus "geocache nélkül soha" . És még most is volt benne víz, amikor a legtöbb forrás már kiszáradt ebben az aszályban.
A rejtek halálában is szép. Sajnos már nagyon korhadt, de vigyáztunk rá.
Nagyon rég szerettem volna már ide eljönni, de ehhez kellett a DDK Vándorlás, és néhány ember, akit lekísértünk ide.
Nagyon szép hely, jövök még ide...
Összel már egyszer voltunk itt, de levertük a lécet. A GPS a szűk völgyben akkor is, most is nagy pontatlansággal működött (30-50 m) és össze-vissza ugrált. Most is sokat kerestük és szinte véletlenül találtuk meg. A rejtekhely megtalálásához a leírás is csak közvetett utalásokat tartalmaz. A GPS jelvétel problémái miatt javaslom a leírást kissé egyértelműbbé tenni. A környék egyébként gyönyörű.
Megtaláltuk!A Szágyból kivezető betonba öntött köveken autóval nem lehet a föld útra jutni az erózió miatt.Visszafordulni sem egyszerű!Így hát maradt a gyaloglás a frissen szántott földek között.Nagyon szép a hely! Érdemes ide eljönni!köszönjük.
Megtaláltuk. Kétnapos bringázás találata. Az erdőbe induló része a jelzésnek kicsit megtréfált, csak másodszorra találtuk meg a jó bevezető részt. A hely nagyon szép, látványos, csak ajánlani tudom. A láda hamar meglett. Köszönjük.
Terdik Családdal közös találat. A környéken a Zselic TT-k során már párszor jártunk, de emellett a láda mellett valahogy mindig elmentünk, na most ez pótolva lett. Gálosfa felől érkeztünk, ahol szemerkélő esőben kezdtük a túrát, amit a röpke emelkedő rögtön feledtetett. Attibatti által említett kerítés menti rövidítést használva jutottunk el a láda környékére, ahol a pontatlan koordináta miatt keresgélni kellett picit, de meglett.
Már régóta terveztük ezt a ládát, csak ez hiányzott a Kaposvár környékiekből. Gálosfáról közelítettük a helyszínt. Az utat egy kicsit rövidítettük, a kanyart levágva a magán gazdaság kerítése mellett mentünk le a völgybe. A rejtés koordinátái nekünk elég pontatlanok voltak, éppen a vízfolyás túloldalára mutattak, elsőnek ott túrtuk fel a kidőlt fák alját. A kitartó munka azért meghozta eredményét.
A láda idei első megtalálásának vágtunk neki így Nagyszombaton. Édesapám 1963-ban járt itt először és kb. 25 éve utoljára, most 73 évesen Ő is elkísért minket. Gálosfa felől közelítettünk. A kék út ezen szakasza számomra ismerős volt a régebbi Zselic 40 túrákról. Emiatt lehetett az, hogy a 46°14,035' 17°54,691' pontnál balra vettük az irányt és egy kicsit levágva az útból a régi kéken mentünk a ládáig. Kellemes időben kellemes kirándulás volt. Mielőtt haza értünk volna, megkerestük még Balee húsvéti ládáját is... Köszönjük a rejtést!
2024-ben írom ezt a logot. Nem értem miért nincs megtalálva a láda, hisz a mellékelt kép dátuma szerint 2011-ben ott jártunk édesapámmal és akkor már kereshető volt...
Ibafa-Hollófészek-Kán-Hetvehely -Ibafa 53km gyalog 1040 m szint
A Sasrét felöl közelítettem meg mai kirándulásom harmadik ládáját.
Indulás előtt gondosan megterveztem a Mapsourcon az útvonalat, mivel nem mindig jelzett úton terveztem megtenni a kört. Az egyik jelzetlen utas szakasz végén, közel a jelzett úthoz egy kerítés állta utamat ami 2-3 kilométeres kerülőre kényszerített. Tőbb kapu is volt , de mindegyik gondosan leláncolva így sehol nem tudtam átvágni a turistaútra.Végül amikor a kerítés egy kapu után élesen elfordult úgy döntöttem, hogy lesz ami lesz nem kerülök tovább , valahogy átjutok a kerítésen. A kapu alatt volt egy 20-30 centis rész , azon pasziroztam át magam. Mikor felálltam hogy leporoljam magam észrevettem, hogy a kapu nem is volt bezárva , egyszerűen két újjal ki lehetett volna nyitni.
A balklövések sora ezzel még nem ért véget. Csak itthon vettem észre - mikor nem fogadta el a jelszót a program - hogy a ládát a Gccsep láda leírása alapján kerestem. Nem csoda, hogy a környéken nem találtam sziklát. A láda azért meglett: a hegyoldalban néhány méterre a rejtekadó fától rejtés nélkül feküdt. Mivel nem tudtam hol volt az eredeti rejtekhely a kidölt fa tövénél levő oduba tettem vissza, levelekkel álcáztam. A koordináta a hibahatáron belül változatlan.
Csak egy újabb kedd reggel, van egy rajz óránk, utána semmi.Hát úgy döntöttünk menjünk valamerre-Kittivel. elindultunk Bőszénfára, onnan terveztük e szép hely megközelitését, majd Gálosfa következett volna.
kb 13óra volt mikor elindultunk Bőszénfáról, már az elején akadályba ütköztünk, mivel ahol a zöld-,piros+-re lefordultunk volna, le volt zárva az út. No nekem még a térképem régi, gondoltam lehet változott, mondjuk a jel nem volt törölve, úgyhogy átmásztunk a 4-5 madzagon,amivel jelezték az útlezárást, majd a villanypásztor alatt is átbujtunk, mivel láttuk az út végét...ott is átbujtunk alatta. Haladtunk, Csepegő-kőig szépen el is értünk. Ott aktivan kerestem az "alvó"fát:) csak hát kb mindenhol az volt, nekem meg se gps se semmi. telefonos segitségem volt, nagyon köszönöm a rejtőnek, hogy készségesen segített:) miután beszéltünk rögtön meg is lett, kiszemeltem már messziről a fát-érdekes előtte nem ragadt meg a szemem rajta:) meg is lett a dobozka. Életemben nem estem-csúsztam ennyit mint ma.
Mivel elment az idő, meg tetszett a hely, és már 16 óra volt, kissé féltünk ránksötétedik, nem akartunk ugyanazon az uton visszaindulni, gondoltam térkép alapján röviditünk a gálosfa felé menő út felé. Hát nem jött be:) mire kitámolyogtunk a szép kis pusztára, ahonnan lementünk a forráshoz, kezdett aktivan lemenni a nap, na akkor már ugy voltunk, csak jussunk lakott helyre:) elindultunk a földúton-mivel Gálosfát már nem értük volna el jelzésen, világosban- végül kilukadtunk Gődre-szénáspuszta nevű helyen, innen már sötétben gyalogoltunk Gödrére:) ahol sikeresen elment mellettunk a busz még mielött a megállóba értünk volna, ugy h maradt a kocsma:)
hazaértünk, ettünk-ma nem ettünk sokat, mert ha igy jön egy túraötlet a legközelebbi busszal elindulunk, föleg h most kevés már a világos.
nagyon kellemes nap volt, nagyon szép helyeken,a Csepegő-kővet Kitti barátném úgy élte meg, mint egy másik világot, teljesen el volt ájulva a mély völgyektől:)
nekem is nagyon tetszett és mégegyszer nagyon köszönöm a telefonos segitséget! (amit megsugok már a végén tettem meg, elötte tesomat nyuztam h az egész leirást netről olvassa fel és navigáljon!)
elmondhatatlanul klassz nap volt!
(képek:telefonnal készültek, nem jo minőség)
ui:megnéztem a Bőszénfáról leágazó zöld-;piros+ jelzést, "turistautak.hu" szerint nincs, viszont a jel nincs törölve a helyszinen. sebaj, most már tudom.
BiharyG-t invitáltam egy könnyű, autós-gyalogos, Kaposvár könyéki ládázáshoz. Nem kellett sok ahhoz, hogy kötélnek álljon. 8 körül vettem fel Siófokon és rögtön neki is estünk a mai programnak.
Mosolyogtam, mert itt is jártam már. Ha jól csal az emlékezetem, akkor egy Mikulás napi ládázás keretében: Fűkockával, Bal3-mal és jalso Gyurival (2006-ban). Ismertem a megközelítési lehetőségeket, de mivel nem volt kedvem körbeautózni a fél világot, így a jól bevált módszert alkalmaztam: kerékpárra pattantam és a hatalmas, korszerű (de magán) gazdaságon keresztül nyomultam a ládához. Nem is volt semmi gubanc: tiszteletteljesen köszöntem a helyieknek, akik barátságosan visszaintegettek. Mindenki tette a dolgát. A láda aránylag hamar meglett. A hely most is szép. Nem bántam meg, hogy újra el kellett jönnöm. Kösz!
Ohhh, örülünk, ha csenevész fotóinkkal sikerült átadni valamit
a kéktúra bejárásunk élményeiből.
(Amennyiben már belevágtál és azt veszed észre, hogy nincs több üres pecséthely a füzetedben, várunk a turatop.hu oldalon!)
A környék csodás, a rejtés ötletes! Nem tudom, miért kell a Zselicben minden ládát a szurdok oldalába telepíteni? Igaz ilyen sáros időt sem könnyű kifogni... :-)
Üdvözöllek benneteket, sűrű látogatója vagyok a kéktúra leírásotoknak.
http://www.atom.hu/Kalandjaink/OKT/OKT/index.html
Köszönöm!
Szágy felől érkeztem földúton, majd a kék ponton, mely kissé elhanyagoltnak tűnik, már most is nehézkesen járható és tele van kullanccsal. Csepegő-kő természetesen száraz volt, de megérte a séta. Dog Tag TB-t elhoztam.
Korábban Szágy felől próbálkoztam, de rám esteledett, így akkor visszafordultam.
A mai nap a kék utas megközelítést vállaltam. A dobozba beraktam egy TB-t. Sajnos utólag vettem csak észre, hogy a láda nincs bejelentve a com-os oldalon.
Mivel nem túl valószínű, hogy mostanában ismét meglátogatom a Csepegő-követ, a com-os oldalon elhelyeztem egy rövid leírást a ládaadatokról és a megtalálás mikéntjéről ezen weboldal alapján.
Visszafelé megint találkoztam ismerős vadásszal. Úgy általában, a világnézetük számomra nagyon szimpatikus.
BEAC szilveszter. Terecseny- Sas rét- Csepegőkő- Terecseny túra
Mágnes50-nel és Zahy-ékkal.
Sokadik alkalommal jártunk itt, most szép jégcsapokat láthattunk.
BEAC szilveszteri tura (szamunkra) utolso napi turaja. Ugyes a rejtes, bar a nalunk levo GPS-ek ugraltak rendesen, es a rejteshez kepest vegul kb 20-25 meteres elterest mutattak. A hely gyonyoru, ilyen hideg idoben jo kis jegbarlang fotokat lehetett kesziteni.
Fantasztikus helyre sikerült eljutnom, köszönöm. Egy esős nap után inulunk megkeresni a dobozt. A táj lélegzeteállító volt, megérte átvergődni a helyenként kialakult sártengeren. Nagyon szépen köszi a rejtést. Erről a ládáról csak szuperlatívuszokban lehet beszélni:)
Szágy felől gyalogoltunk a ládáig, de száraz időben autóval is jól járható a földút. Az utolsó párszáz méter viszont helyenként meredek, az elején kicsit szedres-csalános ösvény, érdemes a jelzést követni. A ládát rövid keresés után találtuk meg, a szurdok miatt a pontosság nem a legjobb, de kevés szóba jöhető kidőlt fa van a környéken.
Idén Kaposváron volt a Vasutas Természetjárók Találkozója. Innen csillagtúráztunk a ládákhoz. A kocsi tetején a kerékpár, ha kellett levettem és azzal folytattam az utat. ha már azzal sem mehettem tovább, akkor uzsgyi gyalog a közel 30 valahányfokban.
Kistótváros felől próbáltam közelíteni. Behajtás előtt próbáltam a kaputelefonon bekéredzkedni, de nem volt válasz, a sorompó meg nyitva volt. A security megállított a kapuban: ez a terület a főnökasszony intelme szerint nem átjáróház kerékpárral sem. Így ez a láda sajnos kimaradt.
Nem megy nekünk a pontvadászat, Bluemonday barátommal megállapodtunk ebben. Egész napi somogyi-zselici ládázást tettünk, és így is csak későn értünk ide, a mai nap talán egyetlen határozottan eldöntött célpontjához (nem kis habozással GCzsel ládát elhagyva...).
A gálosfai út szélén parkoltunk, és tempósan jöttünk a célig, hogy sötétedés előtt visszaérjünk. Eltökéltük, hogy maximum negyed órát töltünk kereséssel, ha nem megy, hagyjuk. Sikerrel jártunk. :-)
A régi ládát még Kistótváros felől közelítettük meg, akkor szabad volt a bejárás, sőt itt lehetett pecsételtetni is bizonyos jelvényszerző túrákhoz. Most legalább felülről láttuk a gazdaságot, így is megkapó látvány, és már azt is tudom, merre gurul a kék karika...
Gálosfáról mentem kerékpárral. Az első pár száz méter nagyon kemény emelkedő, utána viszont egyészen az árok előtti 400 m-ig szép, kellemes kerékpárral is járható út. Az árokba lefelé - már gyalog - elvétettem a kék kör jelet, és fától-fáig ereszkedtem le az árokba.
Lent sokáig keresgéltem, de nem találtam a ládát; most itthon olvasva a leírás rájöttem hogy azért, mert a GCCSEP láda megközelítése szerint kerestem: "a patak jobb oldalán, sziklafalban". A jobb oldalon nem volt sziklafal, illetve csak elérhetetlen magasságban, a baloldaliakat végignézetem, az oldalágat is... Most már látom: nem csoda, hogy nem találtam meg.
Nagyon szép és érdekes e különös geológiai jelenség, mindenkinek ajánlom a felkeresését. A ládát a rejtők segítségével regisztrálhatom, de a közeli jövőben biztosan még egyszer visszamegyek.
A rejtőknek köszönet! Erre a helyre mindenképpen kellett ládát tenni!
Kedves rejtő Sporttárs!
El sem tudom képzelni, hogyan jön a képbe a kínai vonal, de azt meg végképp nem értem, hogy minek a kínainak álcázott gügyögéssel az ősi kultúrájú kínai népet alázni. A mi városunkban csak kevés kínai él, de azok köztiszteletben állnak, és normálisan beszélik nyelvünket.
Üdv!
"Kár volt elrontani ezt a ládát ezzel a budapesti stílusú leírással..."
Az a kár, ha valaki ezt a nagyszerű játékot provokatív és értelmetlen (mert az oldal a rejtő egyéni stílusát viseli) megnyilvánulásával mások, konkrét esetben egy egész város lakosságának megbántására használja.
(Elnézést a publikus reagálásért, de privátban nem kaptam választ a bejegyzés írójától.)
Hosszú túra kell a megtaláláshoz - ezért nem mindenki szánja rá magát. Pedig ezt a helyet mindekinek LÁTNIA KELL! Csak azt sajnálom, hogy a Zselic majdnem minden szépségét felvonultatja, és ezek után nehéz újat rejteni...
Ma van 1 éves évfordulója, hogy megtaláltam az első ládámat. Ez alatt az 1 év alatt 325 találatot értem el.
Ez a hely az egész Zselic legszebb része! Az az igazság, hogy ennek ellenére most voltunk itt életünkben először. Sosem találtuk meg ezelőtt az idevezető utat valamiért (az utóbbi években pedig nem is kerestük, csak most). Most kicsit sár volt, de ez engem nem zavart, bejártuk nemcsak a Csepegő-kő vidékét, hanem a másik homokköves szurdokot is. Kár volt elrontani ezt a ládát ezzel a budapesti stílusú leírással meg az angol képfeliratokkal. Ezek nem illenek ide a zselici dombjaink közé.
Na, ez most egy különleges bejegyzés lesz. A Csepegő-kőnél 2006. 04. 14-én jártam cmf társaságában, logomat lásd a "megszűnt" ládák között a 690-es számúnál. A rejtő szándékának és a játék szellemének megfelelően megnéztük a Zselic-farmot és a ládakörnyék természeti értékeit, sportszerűen és szabályosan jártunk el. A ládát ugyan nem találtuk, mert elnyelte a faüreg, de a hűlt helyét egyértelműen belőttük, miként a felrakott fotók igazolják.
Ezek után nemtetszéssel észleltem, hogy a felújított, változatlanul ugyanazt megmutatni kívánó láda új számot és új jelszót kapott, "visszafeketedett" a térképen. Úgy éreztem, hogy ez mintegy megfosztott egy érvényes eredményemtől. Rosszallásom jeleként, egyben kis fricskaként az illetékeseknek, megkértem a jelszót Csuhástól, aki meg is adta, és most azzal belogolok. Hangsúlyozni szeretném, hogy a csipkelődés korántsem a láda sorsát felvállaló új Rejtőnek szól (hiszen őt csak köszönet illeti), hanem a moderációnak! Eljárásomat korrektnek tartom, mert jártam a helyszínen, és ahelyett, hogy egy jelszóért ismét elmenjek oda, inkább felkeresek új szép helyeket.
Azért lett itt új láda, mert amikor erre túráztunk, megfogott minket a hely varázsa és a GPS program nem mutatott ládikót. Ezért telepítettük a nálunk lévő instant dobozkát. Csak hazaérve tapasztaltuk, hogy már létezik a helynek egy weboldala, de a ládikója régóta beteg, így nem kereshető. A rejtő már nem tudott vele foglalkozni, lemondott róla, így zöld utat kapott a miénk.
Tehát egy új láda, másik névvel és másik helyen, más megközelítéssel igyekszik megmutatni ezt a szép helyet.
TúráZoo
Nem tartom jó ötletnek hogy egy megszűnt ládikától pár méterrel távolabb olyan új ládika születik ami ugyanazt mutatja meg mint a megszűnt. Miért jó ez? A csepegőkő természetes megközelítését sorompók, kerítések gátolják, erre nem szeretik a gyalogturistát. Hátulról hatalmas kerülővel értünk a láda közelébe a sisnyás gazos kék kör jelzésen. Majd sokáig kerestük a ládikát. Segítek: A bal parton a vízre merőleges ..... ( Nincs tovább, a rejtő kérésére nem lövöm le a poént )
A magánterületre bekéredzkedve (Kistótvárosból) rövid úton sikerült eljutni a helyszínre (kb 2 km). Ott aztán nekünk is jött a hosszas keresgélés. Kb. 20 percbe telt mire meglett a ládika. Szép, de nehéz terep kisgyerekkel!
Köszi!
Eső után mentünk, Gálosfa irányából, és sok helyen nagyon csúszós volt a terep. A kék kör jelet lehetetlenség volt követni, mert a végén már nem volt felfestve. Ezért ott már légvonalban haladtunk, és a vízmosáson ereszkedtünk le, ami néhol igen izgalmas és csúszós volt. A végén már a GPS is elveszítette a műholdkapcsolatot. A fát gyorsan megtaláltuk, de fentről nézve nem vettük észre a rejtekhelyet. Mikor már majdnem feladtuk a keresést, akkor vettük észre a doboz lehetséges helyét. Visszafelé már a magánterületen keresztülvágva jöttünk. Hazafelé szép gombákat szedtünk az erdőszélen. Volt köztük ehető is! A képen levőt otthagytuk.
Én még jártam itt az előző ládánál, akkor a magánterület felől.
Most Gálosfa irányából jöttem a K jelen. Aztán a ládától 850 m-re az út hatalmas körívet ír le, hogy megkerülje a magánbirtok sarkát.
A kék kör jel utolsó szakaszán lassan nyakig ér a növényzet, be is szedtem 3 kullancsot. A Csepegő-kő környéke most is szép volt, sajnos a lombok alatt nem sok jel akadt.
Figyelem: a rejtő által feltett kép (Dóri a célnál) nem a rejtekre utal, hanem a Csepegő-kőre.
A gyér jel azért nagyjából kijelölte a területet, ahol a kidőlt fát kellett keresni, szerencsére csak három van a környéken. Mindegyiket módszeresen széttúrtam és fél óra után már majdnem feladtam, de az utolsó nekirugaszkodásra meglett az ügyes rejtek.
Miután kezdett esteledni és vihar is közeledett, átvágtam a magánterületen és toronyiránt felmentem a kerítés mellett futó K jelre.
Hááát, megvan az első "kudarcunk". Igaz, hogy már későn értünk a láda felkutatására a két törpével, de nagyjából 1 órát keresgéltünk, minden kidőlt fa alá benéztünk, végigjártunk az összes mellékágat, de nem lett meg. Biztos benne van a dologban a bénaságunk mellett az is, hogy a két törpe már nem nagyon bírta, így mi is kapkodósra vettük kicsit. A hely egyébként tényleg szép, jó vizes - ez főleg a gyerekeknek tetszett. Lehet, hogy még visszajövünk, ha a többieknek is lesz kedve ismét egy kis mászáshoz. Köszönjük, a rejtés számunkra tényleg tökéletes volt :-).
A kínai spontán buggyant ki az alvás felé araszoló agyműködésemből, talán a rendszeres napi találkozások emlékeit söpörve ki magából.
De most már a Magyar Vándorra is kíváncsi vagyok! Merre szokott túrázni? :-)
Szágy felől közelítettünk, majd megálltunk a bejárata előtt kb 2 m-rel. Innen toronyiránt indultunk (nem vettük észre az utat... :-( ), így a völgy felső részénél lyukadtunk ki. Majd az egyre mélyülő völgyben ereszkedtünk alá egy forrásig, onnan pedig a rejtekadó fáig.
Közben a GPS kicsit kóválygott, nem mindig látott megfelelő számú holdat, így kissé bizonytalanok voltunk pillanatnyi helyzetünkben... Ennek következtében jó negyed órát kóboroltunk, minden kidőlt fa alá benézve...
A találatkor kisebb csalódás ért minket, megelőztek! Sebaj, jó ez a 2-3. hely is... Grat alarm40-nek az elsőséghez!
Nagyon szép környék, bár a korhadó farönkök és az omlósabb falrészek néhány helyen megszenvedték SylverRat 100+ kilóját...
Visszafelé akadt egy kisebb orvosi vészhelyzetünk, a reggeli hiánya és a fizikai megterhetés hatására SylverRat vércukorszintje megpadlózott, így egy kisebb pihenőt, és egy milkivéj-t követően tudtuk csak folytatni az utat.
(a kínait a Magyar Vándor ihlette?)
Reggel későn néztem a gc-re, riasztottam csapattársaimat az új jelszóval: esőkabátod van? Téptünk Pécsről, de elkéstünk. Gratula alarm40-nek, de máskor küldhetnél egy sms-t, hogy "elindultam a szűz ládáért, aludjatok nyugodtan". Szágy felől közelítettünk. Mivel nem találtuk az autótól 2 m-re levő utat, egy gyönyörű szurdokon ereszkedtünk le toronyiránt. Minden kidőlt fához felmásztam a meredek löszfalon, mivel a műszer ugrabugrált, végül azért meglett a láda. Újabb dobogós helyünk lett, bár kicsit morcogtam, nem vasalni kellett volna reggel, hanem kesselni.Kösz alarm40, indulás előtt ránézek az sms-ekre.
A héten harmadszor érek elsőnek ládához :-))
Reggel láttam, hogy új láda van a közelben, úgyhogy indultam is levadászni.
Gálosfánál hagytam az autót, onnan az ajánlott útvonalon. Jó kis séta volt, lenyűgöző a környék.
A rejtekhely ötletes.