A geoláda megtekinthető a geocaching.com-on is.
A láda tudomásunk szerint fokozottan védett területre esik.
Fokozottan védett természetvédelmi területen csak jelzett turista és kerékpárutakon, valamint burkolt erdészeti feltáró utakon szabad közlekedni. Azokról letérni vagy a természetet bármilyen egyéb módon károsítani tilos!
sárga jelzésen kell indulni, s a cél előtt mintegy 200 m-re a
kék jelzésre kell letérni.Intelligens logszűrés
-re, majd a
-ra, ami vissza vitt Jósvafőre. A jelszót képző tárgy elég meredek... Vajon mi volt a terv?
jelzésen. Néhol igen nehéz volt követni. Aztán rákanyarodtunk a
jelzésre és kényelmes sétával elértük a "ládát". Kicsit néztük a jelszót, aztán indultunk tovább a GCfeSV ládához. Hogy merre mentünk? Inkább ne kérdezzétek:-( Egyszer csak odaértünk...
-et követve. Ez a "követés" leginkább csak nagyjából sikerült, mivel a hegyoldalban az indulás, és a borókásban való haladás általában csak ráérzésből ment, turistajel szinte nem is volt. Az erdőbe érve szerencsére már az emelkedő is szelídebb lett, és a földút szépen mutatta, hogy merre kell mennünk. Különösebb gond nélkül elértük a
-lel való találkozást a N48° 29.372' E20° 34.515' pontban, aztán azon mentünk tovább kelet felé.
, majd a 
-et követtük, visszafelé végigjárva a tanösvény pontjait. A Szelce-völgy déli végénél lekanyarodtunk a
-re, ami miatt ugyan kimaradt a hucul ménes karámja, de a lovak délelőtt még fent voltak a völgyben, így sok értelme nem lett volna ennek a vargabetűnek. :)
turistaúton. Útközben összefutottunk a méltán híres Hucul ménes reprezentánsaival is. Az utunkat a
jelzésen folytattuk, ami egészen a ládáig visz. Menet közben találkoztunk sok érdekes élőlénnyel, amelyek némelyike fotók formájában látható. Sikerült megriasztanunk egy hatalmas szarvast is, aki nagy csörömpöléssel menekült tova. Kellemes séta volt szép környezetben. Pont jó levezetés a verseny után.