A ládába TravelBug nem helyezhető.
___________________________________________________
Wap: A kétliteres, téglalap alakú láda a vízesés közelében, egy három törzsű fa gyökerei között található, ágakkal takarva.
Parkolás: N 48° 0,443' E 19° 29,852'
Új helyen a láda!! A megtalálók bejegyzéseit figyelembe véve a ládát kicsit arrébb helyeztem a talaj védelme érdekében. A fenti koordináták a láda új helyét mutatják.
Nógrádsipek Szécsénytől déli irányban, attól 10 km-re fekvő, az Északi-középhegység részét képező, Cserhát dombjai között megbúvó kis község.
Neve vadrózsát jelent, melyet a honfoglalás korában e területen élő szlovákoktól kapott. A falu nevének első említéséről 1265-ből van tudomásunk, Terra-Chipeg alakban fordul elő és puszta földterületet jelent.
A szlovák-magyar határtól mindössze 12 km-re lévő település.
A 2012 hektáron elterülő falu északról nyitott, patakokkal tagolt, 300-400 m magas vulkanikus kúpok közötti völgyben fekszik. A település összterületének több mint felét erdő borítja. A falu szerkezetét a természetes vízfolyások mentén kiépült, párhuzamos, ill. azokat összekötő utcák jellemzik, ami alól kivételt képez a település központja, ahol körforgalmi buszmegállót alakítottak ki, lévén a község zsáktelepülés.
A falu közepén található a Nagy-kúria 9 pilléres tornácával és néhány boltozott szobájával. 1820 körül épült. Középen található a Balás-kúria is. Mindkettő neobarokk stílusban épült.
A falu építészeti látnivalói közül említést érdemel a római katolikus templom, amely homlokzat előtti gúlasisakos toronnyal, kapuja felett befalazott angyalfejekkel rendelkezik. 1713-ban épült, 1747-ben megújították, majd 1917-ben teljesen átépítették és kibővítették.
A palóctelepülésekre jellemző úgynevezett palóckontyos épületekből is láthatunk még néhányat a községben.
Nógrádsipek megközelíthető közúton Budapest irányából a 2 számú, majd a 22 számú főúton, Balassagyarmaton, Szécsényen és Varsányon át, illetve az M3-ason Hatvannál a 21-es főúton Salgótarján felé, majd Szécsényen és Varsányon keresztül. Vasútállomással nem rendelkezik, Szécsényből rendszeres autóbuszjárat biztosítja a közlekedést.
A Hollókőre vezető túraútvonalról kis kitérővel érhető el a Dobos-kúti természetvédelmi terület. Feltárandó természeti értékként tartják számon Rimóc-Nógrádsipek közigazgatási határán található Pusztavár hegyet, amely a feltételezések szerint az 1271. évet követően felépített Sztrahova-várát rejti magában.
(Az adatok a falu honlapjáról származnak)
A falun keresztül vezet az országos Kék túra útvonal.
Alternatív útvonalon szép napsütésben mentünk a ládáért. A koordináta pontos volt, könnyen meglett a rejtés. Vizet alig, vízesést egyáltalán nem láttunk, de köszönjük a hely bemutatását! [Geoládák v4.2.5]
Nógrádi autós-gyalogos túra cserháti kéktúra szakasszal és nyolc találattal, ez volt a második. Szép volt a kilátás az út elején, viszont elég körülményes volt az átkelés a gázlón és az út utolsó szakasza. Én vízesést nem láttam és egy kis kerülővel mentem vissza Nógrádsipekre, hogy ne kelljen visszafelé is ismételni a kellemetlenségeket.
Olvasva a logokat, GCzold után semmi kedvem nem volt újabb bozótharchoz. Emiatt kinéztem az N48 01.504 E19 29.547 pontot, ahonnan térkép szerint jól megközelíthető a rejtek.
Hát, így is lett. Minimális dzsindzsa volt. Vízesés semmi, de ezt az előző megtalálók logjai után nem is reméltem...
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Ha vízesést nem is találtam, de az odavezető út elején szép Nógrádsipekre a kilátás, később pedig a jelzetlen ösvények, a dús vegetáció és a patakvölgyön való átkelés még kalandossá is tették a megtalálást. Faluból indultam fel, az adótorony környékén. [Geoládák v3.12.10]
A munka ünneplése Lopakodóval és Tablettával. Nem láttuk a vízesést :( A Kossuth úton felmentünk a dombra,utána már a térképen jelzett utakat nem igazán találtuk,így árkon-bokron (szó szerint) közelítettük meg a ládát.
Hollókőröl indulva tettem ma egy jókora körtúrát, Sipeket is útba ejtettem. A láda rendben van, magát a vízesést azonban nem láttam. Tetszettek viszont a hatalmas falevelek a földön, ritkán látok ilyet a magyar erdőkben. Köszönöm!
A K4, K felől közelítettem meg és a Kossuth utcán értem le Sipekre. A vízesés szikláit felülről kerestem fel, amiken ezúttal némi víz is folydogált, köszönet a rejtésért!
A végső megközelítés a kellemes sétánál kicsit nehezebb, de így érdekesebb. A tuhu-n jelzett utak nem járhatók, viszont a Kossuth utca folytatásában fel lehet jutni a hegyre/dombra ... :)