Megye/ország: Hajdú-Bihar
Elhelyezés időpontja: 2007.09.16 00:00
Megjelenés időpontja: 2007.09.21 12:19
Utolsó lényeges változás: 2021.07.17 14:43
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Szőke-Kiss
Ládagazda: Szoke-Kiss Nehézség / Terep: 1.5 / 1.0
Úthossz a kiindulóponttól: 50 m
Megtalálások száma: 317 + 2 sikertelen + 2 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.4 megtalálás hetente
A falubeliek a hagyományos ládát rendszeresen eltüntették, ezért most mikroládát keress (5cmx12cm), amit kérlek ugyanúgy rejts vissza. Ha mások is tartózkodnak a helyszinen, inkább az alternatívval logolj.
Alternatív jelszó szemmagasság fölött (Kb 2 m.) olvasható az N 47° 13,5330' E 21° 6,8400' koordinátákon. A ládába TravelBug NEM helyezhető.
Anonymus a Gesta Hungarorumban (1200 körül) azt írta, hogy a honfoglalók útja az Omsó ér felől (az Ér folyó alsó szakasza) Szeghalom irányába a Szerep sár (lutum Zerep) mellett haladt. A község neve elsőnek a Váradi Regestrumban fordul elő. Osváth Pál még azt jegyezte fel híres könyvében, hogy a vízszabályozás előtt, például 1851-ben a szerepi határ volt a legkisebb, "a község, mint tengeren egy kis sziget, úgy lebegett a roppant víz között. Ekkor csupán udvari felől egy másfél öl keskeny mindkét oldalról buja náddal szegélyezett földtöltésen lehetett Szerepre bejutni."
A falu nevezetessége a Zovárd nemzetség által Szent György tiszteletére állított monostor, illetve a kora gótikus műemlék jellegű falmaradvány, amit közönségesen Csonkatoronynak neveznek.
A torony különböző méretű téglákból áll, jelezve, hogy építészetileg nem egyöntetű, az évszázadok során újabb testek épültek be a falába.
A monostor első, biztos említése 1283-ból származik, amikor is a birtokos Zovárd nemzetség tagjai megosztoztak két elhalt rokonuk birtokain, s ekkor rendelkeztek a Szent Györgyről nevezett szerepi monostor kegyuraságáról is.
Második, s egyben utolsó adatunk 1322-ből maradt fönn, amikor Budun fiai szerepmonostori birtokukat három részre osztották.
Ettől az időponttól kezdve többé nem hallunk a monostorról, ami kevéssé meglepő, ha tudjuk, hogy a falu népe a XVI. században a kálvini hitre tért, s meg is maradt abban mind a mai napig.
A monostor talán bencés apátság lehetett, ennek tartja F.Romhányi Beatrix és Koszta László is a magyar bencés monostorokat, illetve Dél-Magyarország egyházi rendszerét ismertető tanulmányában.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.1]
Pótjelszóval. Elkövettem azt a hibát, hogy sötétedés után jöttem ide, és a rossz irányba indultam a találat logolása után. Az út Püspökladány felől borzalmas állapotban van, így aki teheti az Sárrétudvari és Szerep felől jöjjön és menjen.
Köszi a lehetőséget!
Nem találtam meg sem a ládát, sem a pótjelszót. Valószínűleg helyi lakosok áldozata lett. Ládatulajdonos készségesen segített, nagyon szépen köszönöm neki! [Geoládák v4.3.0]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Hosszúhàt felől közelítettük meg autóval, nagy hiba volt, mert az út botrànyos! Ellenben Sàrrètudvari irànyàba meg hibàtlan! [Geoládák v4.2.6]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.0.3]
A láda nem lett meg, (talán csak a romjai), de a pótjelszó jól olvasható.
A hely azért is érdekes, mert egy északi (patkányfejű) pocok kolónia él ott szinte háborítatlanul. Ezeknek az állatkáknak az eszmei értéke 250 ezer forint, de itt nagy számban élnek. Ösze-vissza rohangásztak a lábunk alatt és beszaladtak a lukaikba.
A mai nap egy műtét utáni, térdkímélő, sokat autózós, kevéssé mászkálós ládapusztító kört tettünk a környéken Sirgalahad-del. Pont erre alkalmas, borongós-napos időben tudtuk felkeresni a helyeket. 545km, és 17 ládatalálat volt az eredmény.
Nádudvar felől jöttünk, valami borzalmas minőségű sokad rendű úton, mert rövidebbnek tűnt a térképen. Lépésben lehetett csak haladni. Nem azért, mert sok luk volt az aszfalton, hanem azért, mert kevés aszfalt volt a lukak között! Szóval visszafelé inkább nem erre mentünk.
Hát ez a torony nem is torony. Jó messze van a településtől, de szépen karban van tartva. Igazából tetszett! Szeretem az efféle elhagyott helyeket.
Sajnos a láda nincs meg! Illetve szerintem megtaláltuk, de szét van törve a kis gyógyszeres fiola a bokor tövében. Ezért a pótjelszóval sikerült logolni!
Elég fura, hogy a jelszóhordozó az romra van felcsavarozva.
Kerestük a rendes ládikát is, de nem találtuk. A fákat elrendezte a tavalyi aszály, lassan kiszáradnak.
Megtaláltam.
Köszönöm a lehetőséget.
[g:hu+ 2.7.16]
Két láda is van egy viszonylag jól eldugott rejtekben, ami azért avatatlan szemnek nem annyira feltűnő. A csatos üvegben valóban csak elázott papírok vannak, de a másik fehér gyógyszeres doboz tetején rajta van a jelszó, ami jól olvasható.
A pótjelszót én nem találtam, de lehet, hogy ügyetlen voltam, mivel mások viszont igen.
Maga a falmaradvány szerintem érdekes, így a sárréti puszta közepén és a környezete is rendezett.
Megtaláltuk a Palásti családdal közösen. A láda újra van rejtve, így két láda is van egymás mellett. Jelszót a segéd helyről szereztük, de utólag meg lett a normál láda is. [Geoládák v3.11.3]
Pótjelszó nincs, torony (lényegében) nincs, (makro)mikroláda van. Görögországban láttuk Paris palotáját, ami két bokáig érő kőkupacból állt ... na annál azért jobb. Püspökladány felé mentem tovább, nem volt jó ötlet ... ld. pgyp logja:)
A 2x3 cm-es mikrót a falban kerestem. Hát nem ott van és nem 2x3 cm. A pótjelszó egyáltalán nem látszik.
Ennek ellenére tetszett a mementóként itt maradt rom.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.6.0]
Ez a láda nagyon kiesett eddigi útjainkból, de végre nem idegesít a pötty a térképen - hát ennél többet nem is ér. A Csonkatorony nekem mást jelent (GCHERP), itt csak egy kőrakás van, amit egy Waldorf iskolás csoport egy délelőtt fel tudna építani...
A Pladányból ide vezető út gyalázatos (bár távolsági busz is jár rajta), érdemes Bnagybajom felől közelíteni.
Hajdú-Bihari kalandozások során itt jártunk Robogo es tabletta társaságában. Nyíregyháza, Debrecen, Hajdúszoboszló környékével ismerkedtünk, közben sok érdekes helyet is felkerestünk, hus és comos ládákat is kerestünk.
Nagyon szépen köszönöm a rejtést és a munkát, amit a láda kihelyezésébe fektettél.
A dobozban csak egy fecni volt a jelszóval, így pótoltuk a füzetet egy tabletta által felajanlott füzetkével. [Geoládák v3.3.2]
Sok megyés (Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Heves) ládázós hosszú hétvégén kerestük fel a ládát kitkat0123 és tabletta társaságában. Hu-s és com-os ládát se hagytunk megtalálás nélkül. Ma Hajdúszoboszlóról hazafelé vettük az irányt a Tisza-tó felé, majd Kisköre és Poroszló után felkerestünk pár Heves megyei ládát.
Köszönöm a rejtést!
Vonattal jöttem Püspökladány felől Szeghalom felé, leszálltam itt is ládázni. Nem véletlenül hívják a környéket Sárrétnek. Nem értem be a pótjelszóval, végül a sövény végében megtaláltam a "ládát" is, ami egy a leíráshoz képest viszonylag nagy, fekete gyógyszeres doboz. De sajnos abban is csak egy cetli volt a jelszóval.
Campus Fesztivál utáni rehabilitációnkat Berekfürdőn töltjük:) innen indulva begyűjtjük a környező ládákat.A ládát nem igazán leltem, pótjelszóval beküldve, de azt is bogarászni kellet éppen, hogy látszik.
Köszi a rejtést
A láda könnyen meglett, még mindig békésen bujik a sövényben. A csonkatorony nagyon érdekes volt, hihetetlen, hogy 800 évvel ezelőtt épült és csodával határos, hogy még mindig megvan ennyi belőle. Köszi a rejtést!
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.5.2x] [wapon beküldött szöveg] Köszönet a rejtő segítségéért. A ,,láda" a helyén, de korábban beázott, most össze volt a papír fagyva. A téglán nagyon nehéz felismerni a jelszót!!
A torony környezete tiszta, rendes. Padok, szemetes, ismertető tábla. Így legalább tudja a látogató, hogy mit is lát. Tetszett a torony legendája is.
Senkivel sem találkoztunk sem az úton, sem a láda közelében, így nyugodtan körülnézhettünk, keresgélhettünk, bár nem kellett sokáig kutatni. Egy hengeres dobozt találtunk az adott helyen, de csak a logbook fagyott masszája volt benne. (Elázott, majd belefagyott a ládába.) A pótjelszót nem tudtam elolvasni (nekem alacsonyabban van a szemem), így csak fotóztam több irányból. Itthon, megfelelő nagyításban, több részletből összeállítva kitaláltam.
Köszönjük a rejtést.
Köszönjük szépen! Útban Hortobágyra esőben logoltunk a láda szét volt esve a füzet a földön a bokorban hevert, mert a füvet és a bokrokat lenyírták és áldozatul esett, a jelszó eppen olvasható, ha megy arra valaki vigyen egy új füzetet!
Ez volt az első megtalálásom, nem igazán értem még mindig a "szakszavakat", elnézést, ha valamit elrontottam.
A ládát könnyen megtaláltuk, a jelszóval ellentétben. Mondjuk 40 fok volt a szántóföldön kb., szolgáljon mentségünkként, és a nap mindenfelől sütött :) Remélem, a lányom fotója bizonyíték, magát a ládát is lefotóztam, de nem tudtam, fel lehet-e tenni. Ajándékok és füzet volt benne, beírtuk magunkat, vittem egy ceruzát, mellétettük, mert nem fért bele.
Tetszik a játék :)
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.5.2] [wapon beküldött szöveg] Rejtői segítséggel. A láda nem volt a helyén, pótoltuk. Az új láda 5*8-as henger. Logbook, ajándék van benne, toll nincs. A toronyról levált kövekkel takarva. Megálltunk a kocsival, előkészültem a cserére és megérkezett a rendőrség. Begyulladva elárultam, mit motoszkálok ott. A rendőr rám nézett, s csak annyit mondott: valamelyik sz... már megint ellopta? Szóval geocaching támogató volt a közeg.
Bölcsesség 229.: megismerni valakit nem legközelebb kell, hanem legyen igényed, hogy elsőre.
Sajnos a ládát nem találtuk, mert időközben levágták a sövényt, ahol a geoláda helye volt, így onnan eltűnt a láda. Az alternatív jelszó nehezen olvasható a falon.
Püspökladány felől egy rossz minőségű úton jutottam el a csonkatoronyhoz. Elég sokáig kerestem a ládát mire sikerült megtalálni. A pótjelszóval viszont sikertelenül próbálkoztam, pedig háromszor is körbe böngésztem a falat. A területet gondozottnak találtam. Visszafelé Sárrétudvar felé egy jobb minőségű úton mentem, de előtte Szerepen lebélyegeztettem a templomromos túrafüzetemet.
Debrecen környéki bicajozgatás előtt egy kis kitérő Szerepre. Hosszúhát felől először a rom esett útba. A környéken időnként kaszálnak, gondolom a láda is ennek szokott áldozatul esni, valami új helyen talán nagyobb biztonságban lenne (pl. sövény). A pótjelszót is próbálgattam egy darabig fűvel, földdel olvashatóvá tenni, végül tollal követve derült fény a hatbetűs, az objektumra vonatkozó, találó jelszóra. :)
A mikroláda sajnos ismét nincs meg. Az alternatív jelszó ugyan meglett, de valaki szándékosan kikaparta valamivel az írást a tégláról. Sajnos nem volt olvasható csak egy részlete. Ezt a részletet el tudom küldeni email-ben, sőt fotót is készítettem róla. (ezt jobbnak látom nem feltölteni). Kérlek fogadd el a találatot a képek és a tracklog alapján.
Köszönöm!
Tisza-tavi nyaralás alatt Poroszlóról látogattuk meg Sárrétudvari rokonainkat.Püspökladányban is ládáztunk ezért egyből a szerepi utat választottuk. Kár volt! Személyautónak gyalázatos az út,gödör gödör hátán. /Gyerekkoromban is ilyen volt,de azt hittem 40 év alatt változik /Sokkal jobb bemenni Sárrétudvariba és onnan pár km kerülő de legalább járható az út.Amikor megérkeztünk egy egerészölyv leskelődött a tornyon a párja a közeli fán volt
A láda könnyen meglett,de a pótjelszót nem találtuk.Viszont az egyik tégla mögül egy kisegér nézett velem farkasszemet. Szerintem őt kereste az ölyv.
Ezt is megtaláltam! Köszönöm a rejtést!
Nem volt hiába eljönni ide. :)
Részletek és képek hamarosan!
Sajnos a láda nincs meg, így a jelszót MJANEZ-től tudtam meg, a jelszót felírtam a Sly-ék által talált lapokra. A tasakot a torony hátuljánál az út felé fordulva bal oldalon keresd! A rom sajnos elég elhanyagolt, semmilyen tábla nem jelzi, mi is van itt. Még a helyi barna népség egy tagja is megkérdezte, hová megyek, én azt mondtam, hogy a csonkatornyot megnézni, ennyit kérdezett vissza: -Azt a sz*rt?. Tehát még a helyiek sem nagyon vannak oda érte, bár a 90% napon barnult. Kellett egy kis keresgetés, mire egyáltalán a tasak meglett. Viszont a tornyon két nagy méhkast láttam, szóval óvatosan közelítsétek meg a helyet, és ne zajongjatok! Mivel a jelszó minden lapon fel van írva, ne kérjetek jelszó nélkülit! Nem sikerült mindegyiket egyformán szépen írnom, inkább nézzetek meg több lapot is! :) [g:hu 1.5.0t] [wapon beküldött szöveg] 160.
A romot megtaláltuk, a ládát nem, csak a helyét.
A pótjelszót megtaláltuk, de biztos nem jól olvastuk le,
mert nem sikerül bejelentkezni vele.
A képek alapján kérjük a találat elfogadását.
Köszönjük szépen.
Sárréti ládázás Madymmal vonattal Karcagig, onnan biciklivel 85 km napi penzummal. Ez volt a nap 5. megtalált ládája az ötből. Madym részletesen leírt mindent az alábbi logban. Mivel a GPS-em totálkáros lett az arborétum előtt 3 km-rel, így csak ezt az útvonal térképet tudom mellékelni (A:start, B:cél).
K:Pisti www.geocaching.LAP.hu - minden, ami geocaching
Pótjelszós találat. Sárréti geós biciklitúra Kpistivel, 5/5 felkeresett láda, immár Szőke-Kiss birodalmában. Hosszas keresgélésünk ellenére sem lett meg, ezért használtuk a pótjelszót, a szemmagasság nagyjából egy 190 centis emberre van méretezve. A rejtő szerint nem igazán van rejtekhely, ennek ellenére mi kapásból vagy kettőt kitaláltunk, úgyhogy nem igazán értjük ezt a megjegyzést. Innen Füzesgyarmatra tekertünk, de az ottani ládát idő hiányában már nem kerestük fel. Majd talán egyszer visszatérünk. Köszönöm!
Végezetül egy kis magánvélemény. Szőke-Kiss rengeteget rejtett, ezek egy részét sikerült már megtalálnom, másik része pótjelszós találat, illetve olyanok is vannak, amelyekre különböző okokból jóváhagyást kértem. Egy nagyon jó rejtés például a GCkrs1 láda, vagy a GCBAFA. Viszont akad finoman szólva borzasztó rejtés is, ilyen volt a GCtszk, ahol egész egyszerűen dzsungel-és csalánharcot kell vívni a megtalálásért, a rejtek egyszerűen érthetetlen helyen van, és amelyek rendesen el tudják venni a kedvet a geózástól. De ezeken túl kell lépni, hiszen annyi jó hely, látnivaló, és rejtek vár még ránk, ilyen lehet talán a legközelebbi felkeresendő Szőke-Kiss rejtés is!
Ez a hely csak Apának tetszett, akit elvarázsolnak az ilyen kis pusztai magányos falmaradványok.
Rengeteg véletlen megtalálója van a ládának, a logbookban pedig szerelmi vallomást is olvashattunk.
Csíksomlyóból Szombathelyre hazafelé menet ez a láda lett az utolsó megtalálásunk. Püspökladányban már csak vacsoráztunk ( a Korona Hotel étterme jó hely!) , és téptünk haza. Püspökladány-Szombathely:511 km, 5 óra.
FONTOS! A rejtő megjegyezte, bár a leírásban nem javította, hogy a LÁDA ÚJRATELEPÍTVE! Ne mikroládát keressetek. Én is végigbogarásztam másfél méter magasan minden repedést, amikor megláttam a ládát.
A ládát nem találtuk meg.A torony környéke és a bokrok alja is le van kaszálva és átgereblyézve.Feltehetőleg így keveredhetett el a "láda".A téglán lévő jelszóval sem boldogultunk,mivel szinte minden "írható "tégla tele van karcolva.Egy bő órás olvasgatás után és tucatnyi tégla fotózása és satírozása után az otthoni találgatás sem járt sikerrel.Kérem a rejtő elfogadását a fotók alapján.
Püspökladányról hazafelé jövet álltunk meg. A mikroládát nem találtuk, hiába is túrtuk át a levágott, megszáradt füvet... A tégla satírozása tollal pedig nem igazán működött, így csak tippelni tudtunk, hogy mi lehet a jelszó.
Köszönjük a rejtést!
Ez az a hely, ami szinte semmi a semmi közepén:-)
Némi fantázia kell ahhoz, hogy elképzeljük, mi lehetett itt valaha.
Szőke-Kiss Lacit megismerve gondban lehetett a rejtéssel, hiszen még egy fa sincs látóhatáron belül nemhogy dzsumbuj :-)
Víz viszont annál több, a falut most is bekerítve.
A ládához vezető út a kb. a csonkatoronnyal azonos állapotban van. A traktorok által az útra felvitt sár következtében az autó úgy nézett ki mintha valami off-road versenyen vettem volna volna részt. :-) Köszönet a rejtésért!
Mivel a mikroládát gyönyörű darázspókok őrizték, maradt a virtuális jelszó. A satírozás nem vált be, ezért silabizáltam...
Köszönjük a rejtést!
(Viki, Geri, Krisz'), TZ
Nem tudom miért, de nagyobbnak képzeltem el. Persze azért így is tetszett, köszi!
És jó volt látni Kollár-László kessertárs áprilisi légi felvételeit! :)
Megvan az első megtalálásom légi úton.
Még mindig meztelen a sövény ahol a rejtés van, messziről látszik.
Félő, hogy szemétszedéskor összegyűjtik.
(talán jobban el lehetne rejteni)
Könnyű volt, most jóformán nem fedi növénytakaró-)
A környezet: furcsa látvány a puszta semmi közepén egy vaskos faldarab, mely a dicsőbb múltnak áll emléket.
Régen sokat bicikliztem erre, most a láda miatt megint felkerestem. Könnyed kis 30 km-es biciklitúrának indult, de végül 15 km biciklizés, és 15 km séta lett belőle, mert a haverom defektet kapott...
Emlékezetes volt, főleg mert ez volt életem első ládája! Ha jól látom a ládának pedig ez volt a 100. találata. :)
levelek nélküli bokorban kissé nevetségesen mutat a rejtés. Úgy néz ki mintha valaki odatűzte volna az csupasz ágak közé a zacskót.
Az új ládaértelmezés értelmében miután nincs az üvegcsében logbook (csak tájékoztató és megmagyarázhatatlanul sok befőttesgumi) már virtuálisnak számít.
Megtaláltuk a geoládát. Ebben sokat segített, hogy a rejteket adó bokor levél nélkűl alig rejt.
A téglára írt segédjelszónak azonban nem találtuk nyomát.
A mikró ládát nem leltem, a falat végig tapogattam.
Körbe fotóztam és otthon sem találtam meg.
Szerintem már nem olvasható a tartalék jelszó, ezen a téglán lehetett.
Megtaláltuk! Éjszakai találat volt. A terepszínű ládazacskó jól kifogott rajtunk, kb. ötödjére sikerült megtalálni, pedig nagyon alaposan átnéztük előzőleg is azt a bokrot. Az alternatív jelszót nem láttuk a tornyon. Érdekes hely volt, köszi!
Az alacsony pontszám nem a rejtőnek szól, hanem ennek a pusztának, ahol élünk. Elég szomorú, hogy 3 négyzetméter faldarab már látványosság.
Ami viszont pozitív, hogy ezen a nagy síkságon szerintem az összes műholdat látja a GPS:)
A falon egyáltalán nem találtam meg a jelszót, a mikró viszont korrekt, terepszínű zacsiban, és pontosan a jelzett koordinátán.
Egy kis rejtői segítséggel, igaz vissza kellett fordulni, de megtaláltuk.
A falon nehezen,illetve szerintünk egyáltalán nem olvasható a jelszó.
Köszi a rejtést és a segítséget.
Hazafelé vezető utunk első állomása volt ez a rom, ami valójában nem is rom már. Az annyira utált 4-es főutat elhagyva valahogy az ember egy másik világba érkezik - ahogy itt is: A semmi közepén egy faldarab, amit régen is jelzésnek építettek, csak éppen egészen mást jeleztek vele. Kár, hogy mára már csak ennyi maradt belőle.
Első körben még a régi leírás szerint, a fal tövében levő rejteket kerestük, a helye meg is lett, de az elvileg fölötte levő alternatív jelszót nem találtuk, illetve nem bírtuk kiolvasni. Még szerencse, hogy a műszerben frissebb volt a leírás a kinyomtatott verziónál, így aztán már könnyen meglett az első fagyalban levő mikroláda is.
Meglepő volt, hogy logolni nem lehet sehová, ez így azért picit kár.
Hajdúszoboszlón töltjük a hosszú hétvégét, ezért levadásztuk a közeli ládákat is: GCPLAD-GCTILA-GCKUNE-GCSZRP-GCtet útvonalon.
Meglepő a puszta közepén egy gondozott torony és környéke. A falon található jelszó számunkra is olvashatatlan. Hosszasan kersgéltük a mikroládát (utólag kiderült rossz helyen), végül a rejtő segítségét kértük, amit ezúton is köszönünk. Ő egy másik helyre irányított, de ott sem találtuk a ládát. Végül a tarló közepén találta meg mama a ládát, távol a rejtekétől. Újabb telefon a rejtőnek, aki megmondta, hogy hova rejtsük a ládát. A toronyban több kisebb darázscsalád is fészkel, vigyázzatok velük.
Köszönjük a rejtést.
Megtaláltuk!
Jó volt a keresés.A jelszót eltudtuk olvasni,a mikroládát is megtaláltuk(nagyon ötletes a rejtés).A filctollal felírt téglát szerintünk kivették.Köszönjük!
A mkroláda nem található, fél óráig kerestülk, a falon a jelszó alig olvasható, azt is újabb fél óráig kerestük. Lehet, hogy nem voltunk elég figyelmesek...
Egyébként tetszett! Honlapunkon további leírások, képek
Hortobágyi versennyel egybekötött Debrecen körüli ládázás 16/61.
A verseny nem volt elég fárasztó, így eredményhirdetés után ismét útnak eredtünk new will-ékkel ládákat vadászni.
Majdnem drive-in cache, a ládát nem találtunk, de a jelszó egy kődarabra felírva meglett. Visszafelé jól megijesztettünk egy egy szegény nyuszit.
Érdekes látvány a termöföldek közt a kimagasló fal, a ládához vezető uton részletesen átnéztem a ládához kapcsolódó információkat is - élmény volt ott lenni.
Fattilával közösen.
Ládát nem, viszont egy "élő" és egy lehullott darázsfészket találtunk. A környezet szépen rendben van (fű lenyírva, nincs szemét).
Kicsit hiányoltuk, hogy nincs kitáblázva a hely.
A nyomok alapján valaki autóval egészen a romig hajtott, csodálkoztunk, hogy az a cca 50 méter gyaloglás nehézséget okozott...
Most olvasom, hogy Mathaunak köszönhetjük a könnyített jelszót!
Természetesen Szőke-Kiss Lacinak is köszönjük az ötletet, a rejtést!
Egy icipici jubileumot ünneplek:
ez az ötvenedik sikeres megtalálásom :)
Nagyrábé felé menet kerestük fel. Amikor oda értünk épen egy golya állt a fal maradványon. Mezei nyulak is voltak a füves részen. És a falnál azért ovatosan mert kettö darázsfészket is találtunk.
Kietlen táj kellős közepén egy kupac tégla. A falban egy szépen fejlett darázsfészek van. A kukoricamezők fölött három rétisas körözött. Az idevezető út minősíthetetlenül rossz!
Hát sajnos ebből nem sok maradt. Most éppen darázsfészektartónak használják. Sok a boldog,új lakó. A mikró nincs meg viszont a jelszót megtaláltuk, bár sajnos elég nehezen olvasható.
Sajnos mikró nem volt nálam, hogy pótolhassam a dobozt, de egy ott heverő tégladarabra felírtam a jelszót filctollal és befelé fordítva felraktam a falra. Tehát ha esetleg nem tudnád leolvasni a tégláról, vagy az egyszerűbb megoldások híve vagy a tégladarab a fal hátulján jobb oldalt, befelé fordítva kb 160cm magasan van.
Nekünk megvolt még a mikro-ládika is, igaz, csak a rejtő segítségével találtuk meg. Ugyanoda, ugyanúgy rejtettem vissza, ahol találtam - elég biztonságos rejteknek tűnt. Szerintem lehetséges, hogy még ott van, csak az utánunk keresőknek nem volt meg az az info, amit a rejtőtől telefonon kaptunk - anélkül lehet, hogy mi is föladtuk volna. A darázsfészek a tornyon elég félelmetes, szerencsére a toronynak nem ugyanazon az oldalán van, mint a pótjelszó.
Ez volt az egyhetes ládázós nyaralásunk első napjának utolsó ládája, ezután elautóztunk Hercegkútig.
A ládát nem találtuk meg csak a helyét :S És a téglába vésett jelszó és alíg kisilabizálható, de a rom az nagyon poén :) Egy osztlop áll a puszta közepén :)
Keskeny az út és éppen akkor jöttek-mentek a traktorok óriási kapákkal. Igyekeznünk kellett mert az út mellett álló kocsinkba könnyen beleakasztják a boronát "ajómunkás agráremberek"!
A ládát eltünt! Csak egy üres kráter fogadott, a helyén. Szerencsére volt alternatív jelszó. Egész napos robogós ládászás alkalmával kerestem fel. Érdekes hely!
Megint Szoke-Kiss felségterületére jutottunk:) Tavaly tavasszal már végig jártuk Békés-megyei ládáinak javát, de azóta megint születtek új ládák az Ő nevével fémjelezve, köztük ez is.
Mikor kiszálltunk az autóból legalább 30 őzet riasztottunk meg. Valószínüleg a rom takarásában deleltek:)
Tetszett a rejtés.
A nutellásüvegbe oltott geoláda a muglik martalékává vált. Csak azért van meg a jelszó, mert a teteje megmaradt, valamint az üveg is, üresen, de semmi egyéb. Az általam tippelt rejtekhelyre a doboztetőt a jelszóval lefelé fordítva visszaraktam, többet nem tudtam hirtelen tenni, aki arra jár, legalább a jelszót még megtalálhatja, ha már a logfüzetet nem.
OK
Kis kitérővel, vagy úgy is mondhatnám, hogy egy újabb útvonalon indultunk el Tard felé a szokásos szilveszterezésre.
Az útba eső 7/7 láda volt ez.
A tornyot már messziről ki lehetett venni a szokásos sík alföldi tájból.
A rövid leírásban egy kicsit körülményes a láda helye, szerintem megfelelőbb lenne egyszerűen a "torony mögött".
Érdekes volt megfigyelni a földben levő rengeteg egérlyukat.
Köszönjük:
Marcsi&Mirex és Brúnó
Alföldi téli kerékpár edzés 95 km-en a Püspökladány - Szerep - Sárrétudvari - Báránd - Tetétlen - Kaba - Hajdúszovát - Hajdúszoboszló útvonalon. 4 láda meglett, 1-nél a helyi muglik gondoskodtak, hogy ne legyen kereshető. A hideg és sötét ellenére kiváló időjárási viszonyok között ment le a nap, hosszú idő óta először tisztán.
Püspökladány után az út egyre szörnyűbb volt, egyes szakaszokon a rázkódás miatt 15 km/ó-ra kellett csökkenteni a tempót. Ez azért kritikus, mert így télen, amikor folyamatosan fagy, van egy pedálfordulat- és sebességtartomány, amelyben kiegyenlítődik a külső hűtés és a belső hőtermelés. Ha ebből kibillen a kerékpáros, akkor túlhűlhet.
Szerencsére még időben javult az útminőség, és a csonka toronyhoz már normális hőmérsékleten érkeztem. A doboz persze azonnal meglett, az okozott némi fejtörést, hogy hogyan lehet az üvegből a belső dobozt kipiszkálni. Végül sikerült :-).
Megtapogattam az évszázados falakat, aztán nyomultam tovább Tetétlen, GCTET felé.
Különleges a fal. Új logfüzetet nyitottunk, kicsit nehezen fér bele, de legalább van mire írni :-)). A kis egérjáratok is látványosak az úton! Debreceni gc-zés 28/25.
Sajna nem sok maradt. De így is gondolat ébresztő hely, mi volt itt néhány évszázaddal korábban? A rejtés az gyakorlatilag elásás. Mondjuk nem igazán van jobb lehetőség. Télen fagyott földben nem lesz egyszerű keresni. Köszi!
Egésznapos kirándulásunk utolsó állomása e hely már besötétedett, de gyorsan és szerencsésen megtaláltuk a kis ládikát, benne a jelszót. Sikeresen zárult e kellemes nap, eredményes volt hisz hét ládával és kellemes élményekkel gazdagodottunk.
Bicajtúra, vas-kerék-páron (vasúti megközelítéssel), kincskereséssel.
Debreceni Egészségügyi Sportegyesület.
Püspökladány - Arborétum (GCPLAD) - Ó-Berettyó torkolata - Szerep (GCSZRP) - Kaba (GCKAMA).
2/3. Nagyon könnyű.
Itt számomra a valamikori Sárrét vízvájta - építette terepformái voltak érdekesek.
Kelet-magyarországi ládázásunk harmadik állomása. Nagy kesserek lábnyomába léphettünk, így hát kellő megilletődöttséggel logoltunk. A toronyban zsongott az élet, körülötte kis egerek szaladgáltak.
Később, az országhatár felé közeledve egy fura szerkezet mellett suhantunk el. Csak másnap este, amikor a találatokat regisztráltam, tudatosult bennem, hogy a nagy klasszikusunkat láttuk, fekvő-kerékpáron.
Gyönyörűséges fekvőbringa-túra, valódi vénasszonyok nyarában. Szerepre még töksötétben értem, és mivel az aszfalt rázós, ráadásul vizes, tócsás volt, ezt az első ládát még kocsiból kaptam le, majd Sárrétudvariból indítottam a kerekezést. Talajmenti ködpárából, kék ég alatt kelő Nap, majd egyre melegebb idő, délben, a Szépapó fánál már félmeztelenül sütkéreztem. Utána nem sokkal rámvillogott és leállt egy szembejövő kocsi: Zsorzs, KL és párja szálltak ki belőle, kedves üdvözletre és érdeklődésre. Nagyon jó meglepetés volt találkozni e kedves barátokkal! Fokozta a nap pozitív hatását, hogy az első romfal után csupa ép kúria és egészséges óriásfa szerepelt a programban - összesen hat láda, csaknem 150 km. Nagyszerű volt, alig akartam abbahagyni.
Ez a fal nem valami izgalmas, de a helység története nagyon érdekes. Nehéz ma már elképzelni azt a régi vízi világot...
Nagyon régen tervezgetjük már, hogy el kellene indulni és meglátogatni szépen sorban a "Szőke-Kiss Birodalmát"
Jó apropónak bizonyult a Szerepi láda megjelenése, mivel nekünk is már csak a ládát kellett volna kihelyezni.
Szóval a szent szöveg: KÖSZÖNÖM A REJTÉST! " Ezt a helyet sem találtam volna meg, ha nincs a geokessing!!!:))) "
Nem írom, hogy kész a ládaterv!
Mellékelek az általam összegyüjtött anyagból, és pótlásnak csatolom a Laci által írt adatokhoz!
Szerep község a Tiszántúlon, Hajdú-Bihar megye délnyugati szögletében, Püspökladány, Sárrétudvari és Báránd szomszédságában található. Szerep a környező településekhez, a 4 kilométerre lévő Sárrétudvarihoz, valamint a 14 kilométer távolságban található Püspökladányhoz, és rajtuk keresztül a külvilághoz közúton és vasúton kapcsolódik. A Püspökladány-Szeghalom szárnyvonalon, mely Ladánynál csatlakozik a Budapest-Cegléd-Szolnok-Debrecen fővonalhoz, naponta 7 járatpár közlekedik. Az utazás időtartama 3, illetve 20 perc. Budapest 1, illetve 2 átszállással érhető el, a menetidő 2ó.31perc és 4ó.36perc között váltakozik a vonatváltás számától és a közbenső várakozástól függően. A község messzire látszó eleme az 1826-32 között épült református temploma.
A Szerep, pontosabban Zerep elnevezéssel a korai középkortól kezdve több értelemben is találkozunk, használták a községet körülvevő láp, a monostor és a hozzá kapcsolódó szolgálófalu megnevezésére egyaránt.
Maga a név puszta személynévből keletkezhetett magyar névadással. Az alapjául szolgáló személynév minden bizonnyal szláv eredetű, s az eredetileg "vad, bősz, szilaj" jelentésű ószláv sverep jelző személynévi alkalmazásából eredeztethető. Talán egy korabeli birtokos, esetleg a monostor alapítója lehetett.
Bárki is alapította a monostort, az biztos, hogy a mai Csonkatorony ennek része lehetett. Ásatások szerint a monostor temploma háromhajós volt. Korábban a falu is itt, a monostor romjainál, a Csonkatorony közelében állt, s csak 1751-ben költözött át mai helyére. Az elhagyott, egykori faluhelyet azóta Pusztafalunak nevezik. Minthogy a születése és az élete, úgy a monostor pusztulása is a feledés homályába vész.. A XIV. században a délkelet-magyarországi monostorok komoly gazdasági válságot éltek át, talán ennek a recessziónak következményeként néptelenedett a szerepi monostor is.
Mára 3-4 ládát terveztem felkutatni autóval Berettyóújfalu környékén, de végül a jó tempónak és a szerencsének köszönhetően nyolcat fogtam meg.
Szép napos őszi idő volt, de délelőtt még elég vizes volt a fű. Ez a 6. találatom. Szerencsés szűzláda találat, FTom barátom szólt rám telefonon, hogy van egy új szűz láda Nagyrábé mellett (GCFSTK), de mivel nem volt róla semmi adatom, felhívtam a rejtőt némi infóért, ő hívta fel a figyelmemet erre a legújabb ládára. Köszönet érte. Tetszett a rejtés, ötletes. Odajött a falugondnok is érdeklődni, hogy mit matatok ott, felvilágosítás után örömmel vette, hogy ilyen módon is reklámozzuk a környéket.