A találathoz egy "Jelszó nélküli" logban tölts fel egy fotót, ami egyértelműen a helyszínen készült, és lehetőleg Te is rajta vagy (divatos szóval egy selfie-t az oszloppal :)
Ha véletlen a kora tavaszi - késő őszi (ne adj'Isten téli) időszakban az oszlop nincs a helyén, akkor egy (aktuális koordinátákat mutató) GPS képernyőfotót csatolj a loghoz.
A HSz szerint 50m-re szabad megközelíteni az objektumot, ez tökéletesen elég egy jó fotóhoz :)
Érdekes helyre, a Balaton (na jó, a keleti medence) közepére rejtettem ezt a ládát. Meg lehet közelíteni sokféleképpen, de vitorlással célszerű. Bármelyik parttól legalább 4.5 km-re van, ezért gyalog, evezős csónakkal, vízibiciklivel, gumimatraccal, ilyesmivel veszélyes és tilos! (bővebben a szabályokról)
Pár szó a Balatonról: a Balaton (latinul Lacus Pelso, németül Plattensee) becenevén "a magyar tenger" Közép-Európa legnagyobb tava. 79 km hosszú, 13 km széles, 594 km² a felülete. A tó átlagos mélysége 3,0-3,6 m, legmélyebb pontja 12,5 m, vizének hőmérséklete nyáron elérheti a 28 °C-ot is. Déli partján a vize sekélyebb. A Balaton és környéke Budapest mellett az ország egyik leglátogatottabb területe. A Balaton viszonylag fiatal képződmény, a kutatók 18-22 ezer évre becsülik a korát. A jégkor legvégső szakaszában kezdődött a kialakulása, amikor is ezt a térséget a Pontuszi-tenger, később annak maradványa, a Pannon-tó borította. A területet a vízgyűjtő terület különböző patakjai lassan feltöltötték, azonban a jégkorszak végi földmozgások töréseket hoztak létre, így kialakult egy medencerendszer a kéreg lesüllyedésével. Ezután különböző felszíni hatások eredményeként a több, kisebb tóból egy nagyobb medence jött létre, ez a folyamat hozzávetőleges 5-7 ezer évvel ezelőtt zajlott le. A továbbiakban a klimatikus változásoknak megfelelően alakult a Balaton területe is. Előfordultak szélsőségek is, például, hogy a Tapolcai-medence tanúhegyei szigetként álltak ki, de volt arra is példa, hogy szinte kiszáradt az egész Balaton. A Sió-zsilip (Siófok) 1863-as megépítése óta állandó a tó vízszintje (a 0 pont 104.9m-en van).
Élénk szélben, többnyire 1. fokú viharjelzésben, Alsóörsről kerülve; egy kicsit megnéztük Tihanyt is, és így rajzolunk egy háromszöget. Még csak egy bója jelölte az állomás helyét. 21 km lett a napi táv.
Siófoki túránk során 3 órat vártunk 1 hajóra,ami motorhiba miatt végül nem indult.Aztán béreltünk egy mororcsónakot.Reméljük elfogadod.Köszönjük az élményt.