Megye/ország: Budapest
Elhelyezés időpontja: 2002.03.30 12:40
Utolsó lényeges változás: 2021.03.05 16:21
Utolsó változás: 2023.03.05 18:42
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: mikszi + @david
Ládagazda: ht01 Nehézség / Terep: 3.0 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 50 m
Megtalálások száma: 967 + 36 sikertelen + 32 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.8 megtalálás hetente
WAP: A templom hátsó részétől látni lehet egy környezetétől eltérő diófát, amelyet - a látszat ellenére, csekély bozótharc árán meg lehet közelíteni. Onnan már csak pár méterre, fejmagasságban érdemes keresgélni. Itt nem fognak zavarni a logolásban.
A kiindulópont távolsága a templomtól mérhető, légvonalban.
Vigyázzunk a rejtekre, valamint kérlek, a rejtekről és környezetéről ne tegyél fel képet!
- Elképzelhető, hogy a koordináták kisebb pontosításokra szorulnak, ha ilyet tapasztalsz, kérlek jelezd! -
A ládába TravelBug NEM helyezhető.
Megközelítés
Autóval: A Hidegkúti útról lekanyarodva Pesthidegkút-Ófalu irányába, a Gazda u. - Nóra u. - Patakhegyi u./Hideg u. - Gercsényi u. útvonalon egészen a templomig el lehet jutni (drive-in cache). A Patakhegyi út végétől azonban már csak hiányos aszfaltú-, majd földút vezet. Télen és nagy esőzések után nem ajánlom az utolsó szakaszt. Itt több autó is tud parkolni: N 47° 34,028' E 18° 58,068' 265 m [GCGER+parkoló] innen 1,2km a láda vagy 1,9km a jelzésen.
Tömegközlekedéssel: A Hűvösvölgy végállomásról induló 57,64,164,264 számú buszok bármelyikével, a Községház utca vagy a Templom utca megállóktól érdemes gyalog elindulni (1,9km).
Túra közben: A Solymár - Virágos-nyereg - Hármashatárhegyi (pesthidegkúti) repülőtér félgyűrűből lehet megközelíteni.
Rejtek
Jellegzetes diófa közelében, váll/fejmagasságban.
Vigyázzunk a rejtekre, valamint kérlek, a rejtekről és környezetéről ne tegyél fel képet!
Gercse
Gercse egykor falu volt, első írásos említése 1212-ből való, amikor az óbudai káptalani birtok egy határjárási okmányában bukkan fel Gercse falu és Gercse-szőlőhegy neve.
Gercse templomának (Gercsepusztai Boldogasszony Templom) helyén vélhetőleg már a római időkben állt valamilyen épület. A templom eredetileg román stílusban épült, falai a 12. századból származnak; patkó alakban kiépített szentélye ritkaságnak számít Magyarországon, csak a Felvidéken találni elvétve hasonló megoldásokat. Régebbi Cartographia térképen gercsényi templomromként szerepel az azóta felújított épület.
Miserend: Húsvéttól Mindenszentekig, minden vasárnap 17 órakor.
A környezet
A Kálvária-hegy(GCKOTE)-Tökhegy(GCTHKI)-Csúcs-hegy(GCTOP)-Hármashatárhegy(GC3hat) vonulata előtt lévő - Pesthidegkúti-medencének is hívott, nyílt területen cserjés, fás, szelíd dombok váltják egymást, mezőkkel és legelőkkel tarkítva. Itt található a Hármashatárhegyi (hidegkúti) repülőtér(GCerep) és hangárai, a jellegzetes "szélzsákdomb"; a Vörös-kővár (GCJGTS), az egykor szebb napokat látott Rozmaring TSZ, valamint itt ered a Paprikás-patak(GCwiz) is. A távolban látható a János-hegy, a Hárs-hegy, a Remete-szurdok vágata és a Budai-hegység Nagykovácsiig terjedő hosszúkás nyúlványai.
A kis templom egy fákkal körülvett tisztáson található, messziről nem is észrevehető még; szomszédságában egy lovardával, ahol szinte mindig békésen legelésző lovakat látni. A természeti szépségek összhatása és templom hangulata miatt érdemes felkeresni a helyet és gyönyörködni benne.
Ha erre jártok, ajánlott felkeresni a - környéken lévő többi ládával együtt, a GCKLEH a ládát, amely helytörténeti és történelmi érdekességeket mutat be.
Ládatörténet
2018.09.30 a láda megújult formában, a templom közelében, újratelepítésre került, jelszavas logolással
2018.08.30 a láda adoptálásra került
2017.04.23 újratelepítés, 20m-el arrébb
2008.01.01 kód törlése, helyette fénykép
2007.10.20 láda hely váltás, újratelepítés
2004.11.26 ládagazda-váltás, új: @david
2004.07.24 Zsiráf újratelepítette a ládát, a kőfalban.
2003.09.26 zsorzs újratelepítette a ládát a bokroknál
Eredeti tulajdonos: mikszi, (láda: 47 33.875 18 58.844)
A régi ládaoldal itt elérhető. Köszönettel az eddigi gondoskodásért.
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! A Hideg utca felöl indultunk, tettünk egy kört. A megtaláláshoz szükség volt egy kis bozótharcra. A láda teteje sajnos lukas, a logfüzet penészes volt. [Geoládák v4.5.3]
Megvan.
pikniket terveztünk ide a mai napra.
Délelőtt nagy meglepetésünkre a kápolna nyitva volt, így rendkívül szerencsésnek éreztem magam, hogy még van lehetőségem belülről megnézni.
Tíznél többen jöttünk össze, különböző kirándulások alkalmával megismert túratársak.
Hamar nekiláttunk a bográcsozás előkészítésének. Remek időnk volt, a főzés zökkenőmentesen zajlott. sok lett a paprikáskrumpli, így néhány arra járó kirándulót is vendégül tudtunk látni. Mikor jól laktunk, megkerestük a ládát, ami valóban fa tövében talajszinten rejtőzik. Szerencsére a kesserösvény simán odavezetett. Ezután még kicsit sétáltunk a Csúcs hegy oldalában, a zöld jelzésen a Tök hegyi kőbányáig, majd vissza. Remek nap volt, remek emberek társaságában.