Elhelyezés időpontja: 2007.10.20 11:00
Megjelenés időpontja: 2007.10.23 00:30
Utolsó lényeges változás: 2020.03.06 13:24
Utolsó változás: 2020.06.09 22:10
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Cic és Pityulínó, majd Fazék
Felhasználó: Fazék Nehézség / Terep: 1.5 / 2.5
Úthossz a kiindulóponttól: 1800 m
Megtalálások száma: 114 + 2 sikertelen + 6 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.2 megtalálás hetente
A láda a tanösvénytől kb. 20 méterre egy nagy fatuskó alatt pihen. ~1 literes, négy csatos műanyag dobozt keress!
Magas-bérc erdei tanösvény
A Putnok és Térsége Társulás által Európai Uniós támogatással megvalósított "Természeti értékek megőrzése a Gömöri térségben" elnevezésű project egyik eleme a 2007 tavaszán készített Magas-bérc erdei tanösvény Putnok-Serényfalva-Kelemér térségének természeti értékeit, geológiai viszonyait, élővilágát, erdő- és vadgazdálkodási módszereit mutatja be.
A tanösvény 20 állomással került kialakításra, tájékoztató táblákkal, pihenő helyekkel, padokkal, asztalokkal, szemetesekkel.
A tanösvény kialakítása során gróf Serényi Béla egykori vadászösvényét (illetve annak fellelhető maradványait) újították fel. A séta során rétegvonal mentén haladunk, így nem kell különösen nagy szintkülönbségeket megmászni.
A tanösvény két részből áll, a parkolótól kiindulva 4 állomás, egy 1,8 km-es "light-os" kör megtétele után, az aszfalt út másik oldalán folytatódik egy nagyobb, 5,8 km-es "húzósabb" körrel, melynek utolsó 2,5 km-es szakasza az Országos Kék Túra nyomvonalán halad. A séta végén az autó parkoló ponthoz érünk vissza.
A tanösvény jelzése nem szabványos, egymás alatt elhelyezkedő egy-egy vastag piros és fehér csíkból áll össze.
Aki csak a ládát keresné meg, az a javasolt parkolótól kb. 1,8 km-es sétára számítson (oda-vissza 3,6 km), az elején a szintemelkedés is érezhető, de az út második fel már lankásabb.
A tanösvény csak gyalog, vagy kerékpárral látogatható!
Ládatörténelem
2007. okt. 23. Az eredeti rejtés Cic és Pityulínó jóvoltából 9 pontos, számolgatós multiként mutatta be a soha-el-nem-készült tanösvényt.
2008 - 2014. Az út is itt-ott elgazosodott, az információs táblák soha nem készültek el, a pontok megbetegedtek, a végláda eltűnt.
2015. Az eredeti rejtő adoptálhatóvá tette a ládát.
2016. nov. 6. Csak azért adoptáltam, mert nagyon régen beteg és gazdátlan volt, különösebb egyéb kötődésem nincs, tehát ha valaki a közelben lakik, vagy egyéb ok miatt magáénak érzi a helyet, akkor kérje el, és szívesen átadom a ládát. Az eredeti sok pontos multi helyett én egyetlen hagyományos ládát rejtettem, de egy egyéb logba beírom a régi ládaoldal szövegét, ha valaki - majd egyszer valamikor - ismét multivá akarná alakítani. Fazék
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.6.4] A Mohos tavaktól erdei úton mentünk a ládához, ami egyszerűsítette az utat (nem kellet mégegyszer felkapaszkodni a hegyre). Ez az út kellemes és jól járható. Innen körben mentünk vissza azautóhoz, amit a Pálma forrás pihenőnél hagytunk.
OKT-ről letérve kerestem meg a ládát. Miközben felfelé másztam a nem létező ösvényen és próbáltam túlélni a millió bogár támadását, azon gondolkoztam, hogy elvetemült kessereken kívül jár-e itt épelméjű ember (bizros, hogy nem). Én sajnos sem a "tanösvényben", sem a ládában nem leltem örömömet. Elég szívósnak tartom magam és bejártam már a fél világot, de ilyen élményben ritkán van részem.
Leendő megtalálóknak ajánlom a téli időszakot, akkor talán kicsit könnyebben lehet eljutni a ládához. És tipp: kövessétek az erdészeti utakat inkább, azok léteznek. :)
Kéktúráról tértünk le, kár volt
Nem szoktam ilyet írni, minden ládánál találni valami szépet, itt nehéz volt
A tanösvény nem létezik és még azt sem lehet mondani hogy sétáltunk egy jót mert tényleg millió kullancslégy üldözött. Jártam már erre-arra, de ilyet még nem tapasztaltam! Még este a szállásunkon is előbújt a gatyámból egy.. :-(
A ládához vezető "ösvény" így szeptember végén nehezen követhető már a növényzet miatt, a tanösvényből még annyit sem láttam. Követhetetlen jelzések, benőtt szakaszok, látszik, hogy a madár se jár erre. Amikor ott jártam pedig millió számra akartak felfalni kicsi légyre hasonlító bogarak, fülembe, orromba, számba akartak berepülni. Kínkeserves volt a láda felkutatása, ilyen körülmények között senkinek nem ajánlom. Én minden titkomat elárulom, ha itt kínoztak volna. Annyi időm nem volt egy helyben maradni, hogy a cipőmet bekössem.
Megtaláltam. A Mohos irányából először a kék jelzésen, majd kicsit a tanösvényen, de aztán az erdészeti úton haladva némi GPS segítséggel kényelmes túra. Ezt az útvonalat javaslom mindenkinek. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.6.4]
Lankás dombok között megbúvó apró falvakon keresztül vezetett a mai OKT szakaszunk. A csodálatos napunkat még a technika alattomos makacssága sem tudta lerontani. Telefonom semmilyen kommunikációs hajlandóságot nem mutatott irányomban, ezért egész nap csak ösztöneinkre hallgatva próbáltunk ládikázni. Kevés sikerrel. Ez volt az egyetlen kivétel melyet kifinomult kesser szimatunkkal megtaléltunk. Igaz ugyan, hogy utána jól eltévedtünk, de sikerült egy jelzetlen erdei úton valahogy lebotorkálnunk még a halastó előtt a Kékre. Kalandos találat lett. Köszönjük!
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (122 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.