Első pont: N 46° 15,442' E 17° 06,126'
A táblán található felirat második sorának első öt betűje. Második pont: N 46° 15,296' E 17° 05,643'
A Csokonai padtól balra szemben (ülj a padra, onnan nézd) örökzöld bokrok alatt kő tövében 10x8x8 cm-es négyfülű műanyag doboz.
A ládába TruvelBug, geoérme helyezhető.
Pótjelszó: N 46° 15,299' E 17° 05,641'
A padon lévő felirat második sorának, második szava.
A teljes jelszó a két részből áll össze. Egybeírva.
Csurgó története
A Belső-Somogyi dombság déli lankáin fekvő település történelme, az államalapítás idejére nyúlik vissza. Első okleveles említése a hagyomány szerint az 1019-es zalavári apátság alapítólevelében történik, amelyben a vásártartási joggal felruházott települések között szerepelt. E kiváltság ismeretében Csurgó már abban az időben központi szerepet töltött be a környéken.
A település az Árpád-kor elején királyi birtok volt egészen a templomos és a johannita lovagok megjelenéséig. A johannita rend Csurgót III. Béla 1193-as adománylevelében kapta birtokul. A lovagok három évszázadon át alakították a település életét. Az 1217 és 1226 között alapított rendházuk országos szinten számottevő volt, mivel egy ideig magyar-szlavón rendtartomány központjaként szolgált és mint, hiteleshely a jog és írásbeliség központi funkcióját töltötte be a Dél-Dunántúli térségben. Ebből az időből származik a város legrégebbi műemléke a Szentlélek templom gótikus tornya, mely eredetileg egy erődítmény része volt.
A középkorban dinamikusan fejlődő településnek Luxemburgi Zsigmond 1405-ben mezővárosi rangot adományozott. A XVI. században a települést Zrínyi Miklós és Török Bálint felváltva birtokolta. Török Bálint felesége Pemfflinger Katalin az Óvárostól északra alakította ki "Magyarország legszebb virágoskertjét".
A vidék Szigetvár eleste után került török kézre. A hódoltság követő időszakban, 1726-ban került a Festetics család tulajdonába. Új tulajdonosai birtokuk központjává tették. Festetics György 1792-ben megalapította a gimnáziumot, mellyel örökre beírta a város nevét a magyar művelődéstörténetbe. A kezdeti években a gimnázium tanárai között tudhatta Csokonai Vitéz Mihályt, valamint Nagyváthy János volt az első iskola inspektora, akik nagyban hozzájárultak a Festetics birtok európai színvonalra emeléséhez. Eötvös József Csurgón alapította Somogy első tanítóképzőjét, amely 1869-től 1933-ig működött.
A város fejlődése a kiegyezés után gyorsult fel. Megépült a vasút, tejszövetkezet alakult, len-, és orsógyár létesült. Ebből az időből származik a városközpont képét meghatározó eklektikus épületek többsége. Sajnos Trianont követően határszélre került a település, mely meghatározta a további fejlődési lehetőségeket. 1950-ben hivatalosan is egyesült Alsokkal, 1989-ben nyerte vissza városi rangját. Majd 2013. január elsejétől ismét visszaszerezte a járási központ szerepét a térségben.
További segítség a multi láda pontjaihoz:
A multi láda első pontja N 46° 15,442' E 17° 6,126' 150 m [GCCSUR-1]: a gimnázium alapítójának tiszteletére létrehozott parkban található. A jelszó első része, az emlékmű tábláján található felirat második sorának első öt betűje.
A multi második pontja N 46° 15,301' E 17° 5,641' 137 m [GCCSUR-2]: A történetek szerint ezen a helyen szeretett órákat tartani Csokonai Vitéz Mihály, ennek emlékére készült a Csokonai pad. Probléma esetén a padon található felirat 2. sorának 2. szava pótjelszóként funkcionál.
A gimnázium parkja (az arborétum) szabadon látogatható 9-17 óráig, a kapun keresztül, de hátulról bármikor megközelíthető (kiv.: tanítási órák). A tapasztalat szerint a kapu oldalt a temetővel szemben mindig nyitva van.
Kiindulásként a Korona szálló előtti parkolót vagy vele szemben a Lidl áruház parkolóját javasoljuk. N 46° 15,344' E 17° 5,920' 134 m [GCCSUR+parkoló] itt is lehet parkolni.
Az eredeti leírás:
Csurgó "Somogyország" délnyugati részén fekszik, 10 km-re a Horvát határtól. 1989 óta város, közel 6000 lakosa van. Érdekesség, hogy Csurgó lakossága száz évvel ezelőtt is ennyi volt.
Számtalan nevezetessége közül, a leghíresebb a Református gimnázium. Itt tanított egy évig, Csokonai Vitéz Mihály (1799-1800-ig), aki a magyar irodalom egyik jelentős költője volt.
Festetics Györgynek és Nagyváthy Jánosnak sokat köszönhet Csurgó városa. Ők azok ketten, akik a legtöbbet tették a csurgói iskola alapításért, a csurgói oktatásért és művelődésért és azért, hogy Csurgó a régió központja lehessen. Festetics rengeteg anyagi támogatással és sok időt, energiát beleölve megalapította az első "oskolát" Somogyban, Csurgón 1792-ben. A birtokot is ő adományozta a városnak. Az iskolaszervezést Nagyváthy János jószágigazgató irányította.
Az újabb iskolaépület 1896-ban épült, a város központjában, mely köré Kegyeleti parkot létesítettek, ahol számtalan híres ember szobra, emlékműve megtalálható.
Ládatörténet
2012.02.16. A multi egyenlőre virtuálissá vált. Csak az első két pont kereshető!
2014.05.05 - új ládagazda: Pomisa
2017. 5. 27. A több mint 1 éve áthelyezett tábla új koordinátáját bemértem és javítottam a leírásban. A ládaoldalt is aktualizáltam. [Admin(Fazék)]
2021.07.03. - új ládagazda: Kikyo
2021.07.12. A multi második pontján újra hagyományos láda került kihelyezésre.
2022.08.10. A láda tegnap eltűnt, a mai napon újat helyeztem ki, kissé eltérve az eredeti rejtektől, mert az sajnos használhatatlanná vált.
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
+
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Kellemes csalódás a csurgói multi. Utolsó ládánk a mocsári kockásliliom felkeresése után. Lidlnél parkolva gyalog könnyen felkereshető mindkét pont. A park is szép, jó időben biztosan sokan felkeresik. Az iskola parkja pedig csodálatos, ilyen környezetben talán tanulni és könnyebb.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.8]
Csurgó (nekem Csokonai és az óvónők városa) valahogy kiesik az útvonalaimból - hiába nincs annyira messze, nemigen emlékszem, hogy voltam-e itt valaha. Pedig mint épp kiderült, unokatestvérem is itt volt gimnazista, méghozzá későbbi férjével mint osztálytárssal. Egészen romantikus a kastély-szerű iskola-kollégium a zöld park hatalmas fái között, régi szerelmek és Csokonai lábnyomával - aki mint utólag olvasom, a sok emlegetés dacára alig fél évet tanított itt. De a legendához úgy látszik, ennyi is elég volt - a pad és rajta a vers pedig egészen kedves élő emléket állít. A borongós-szemerkélős időben is tetszett szellősen tágas zöld kisváros, ahogy a sportcsarnoktól körbesétálva bejártuk a lányokkal, Botika-cukrászdás kitérővel.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.1.2]
A gimnázium parkját körbejártam, közben megtaláltam Petőfit is.
A logbook elázott, a pótjelszót használtam.
Sajnos a gimnáziumon és az arborétumon kívül nemigen volt említésre méltó az alig városkában. Külön bosszantott, hogy nem találtam se egy éttermet, se egy cukrászdát vagy legalább egy tisztességes pékséget, pedig sokáig kellett a buszra várakoznom.
Szegény Csokonai, biztos igen magányos lehetett itt.
Somogy-megyei csavargás kópé1993, LionDaddy és pliptai társaságában. A szokásos remek hangulathoz a mai napra csatlakozott hozzánk az időjárás is: csodás napsütésben volt részünk egész nap. GCHUN láda felé tartva találtuk meg. Mindkét pont rendben van.
Köszönöm, hogy megmutattad.
Zalakarosi téli wellness pihengetés, előtte-közben és utána városnézéssel és geoládázással.
Mivel ez a láda már ad hoc jött be a képbe a hazaúton, nem tájékozódtam előre a pontokkal kapcsolatban. Így próbaképpen a Csokonai padhoz légvonalban legközelebb parkoltam és a kerítés mellett addig mentem befelé, míg egy alkalmas helyen be tudtam lépni a parkba. A láda rendben, leírás alapján is adja magát, még GPS sem kellett hozzá.
Az első ponton a park szépen rendben van tartva, de mint látványosság, nem fogott meg.
Somogyi hétvége alatt kerestük fel a helyet kitkat0123-mal. Hu-s és com-os ládát se hagytunk megtalálás nélkül. Ma Kapsvártól nyugatra kezdtük a felfedező túránkat Segesd - Nagyatád - Kaszó - Csurgó útvonalon. Első megállónk a segesdi multi volt, legjobban a váras játszótér tetszett, Következő állomás az Ötvösi várrom volt. Ma napon a legérdekesebb a Nagyatádi Szoborparkban a Tüntetőtábla-erdő volt. Sok gondolatébresztó tábla volt és mindenki megtalálhatja a hozzá legjobban illőt. Tettünk egy kis kitérőt a Somogyi zsiványok ládához, impozáns lehetett a fa. Sikerült egy szülinapos ládát is felkeresni, ez már a harmadik a tízből. A napot a Csurgói multi felkeresésvel zártuk. Gyorsan meglettek a pontok.
Köszönöm a rejtést!
Az eredeti tervünk egy szlovéniai kirándulás volt ami sajnos meghiúsult, így pár napot Zalában töltöttünk. Sok szép és érdekes helyet láttunk és közben számtalan ládát találtunk, összesen 39-et.
Az első pont nem mutat túl sokat, de a második ponton a gimnázium udvara tetszett és a rejtés is jó. Megtalálás után ettünk egy jó fagyit a közeli cukrászdában, majd a ládakeresést felfüggesztve indultunk úszni egyet a gyékényesi tóhoz.
LefüLELVE :-)
Amíg a vasemberek letekerték a 180 km-t, én szimpátia-ládázást tartottam a környéken :D
A hírneves iskola diákjaival gimnazistaként rendszeresen összefutottam különböző rendezvényeken.
Köszi a rejtést
HEURÉKA! Köszönöm a rejtést! Mindig különleges élmény Csurgón járni! Anyai Dédapám itt tanított a tanítóképzőben, illetve Ő volt a lövészegylet vezetője. Az első világháborúban hősi halált halt. Az emlékmű nevei között mindig furcsa érzés olvasni a nevét. A Nagyapám 2 éves koráig abban a házban lakott amit a Dédapám építtetett. Ez a mostani katolikus plébánia. Szóval számomra fontos település.
Hazafelé menet még megálltunk ezért a multiért. Megérte, különösen az iskola épülete és a parkja tetszett nagyon. Bár lenne hagyományos doboz! Köszönöm a lehetőséget!
Sziasztok! Az első pont koordinátáinál, ne a korábbi bejegyzéseknél látható emlékművet keressétek!!! Ezen a koordinátán egy új van! A rajta lévő tábla, ahogy elnéztem a régiről kerülhetett át az újra. Tehát a jelszó összerakható!!! Köszönjük a rejtést.
Kaszó fele menet ejtettük útba Csurgót. Az iskola parkja nagyon szép, jó lehet itt tanulni. Az első ponton sajnos hiányzik a tábla, a második pont a helyén van. A képek alapján kérem a megtalálás elfogadását.
Az első ponton tornáztunk egy kicsit! A második pont nagyon szép környezetben van, remélhetőleg az oda járó gimisek is értékeli, hogy ilyen jó helyen tanulhatnak! Köszönet a rejtésért!
Mindkét pont környéke tetszett, a játszótéren gyermekeim hosszasan játszottak, a gimnázium is hangulatos volt az ősfákkal. Az viszont sajnálatos, hogy az 5 éve virtualizálódott ládára még mindig van utalás a honlapon. Meg persze, hogy 1+ éve más helyen van az első pont, de ezt most rögtön javítom is.
Nagypénteki családi keresztút, utolsó stáció. Az emléktáblát nem találtuk meg. Később a logokból visszaolvasva kiderült, hogy már régen nem ott van.
Kérem a ládagazdát, hogy a privátbe küldött levelem alapján(is) fogadja el a megtalálást. Köszönjük.
medvecr250
Nincs szerencséje szegény emléktáblának. Hol áthelyezik, hol letakarjak, de szerencsére régebbi kessertársak fotói segítenek a megoldásban. Csurgón jártunk egy munkával kapcsolatban átutazóban, így kötelező találat volt. A parkban egy hölgy a geocachinget Pokemon Gonak nézte, de mi maradunk a geocachingnel :)
Kedves Rejtő! Nem volt nálam leírás, csak a GPS, így nem olvastam,hogy a kőtábla odébb van elhelyezve, így az első pont nem lett meg. Csak a pad. Kérem, a log elfogadását.
Megtaláltam! :) Sose jártam még Csurgón; épp itt volt az ideje... :) Kár, hogy a végláda 3 éve nem kereshető; bár a korábbi logokat elnézve ez talán annyira nem is baj... :) (Mondjuk meg lehetne oldani, hiszen láttam sok szép templomot, ahol elférne a doboz...) A ládaoldalra amúgy ráférne egy frissítés. Köszi a lehetőséget.
u.i.: Szinte biztos voltam benn, hogy az emlékmű le lesz takarva, de érdekes, hogy idén nem téliesítették...
Megvan.
Mindíg csak átutaztam Csurgón, sosem álltam meg.
Köszi, hogy megmutattad a várost.
Lehet azért nem volt szimpi a hely, mert volt néhány csurgói osztálytársam és ők hát... elég érdekes arcok voltak :D
Lehet nem ez alapján kellett volna ítélkeznem.
Pécs-Szigetvár-Barcs-Gyékényes-Zalakaros-Keszthely hatnapos biciklitúra alkalmából felkeresve.
9/?
Gyors találat, sajnálom, hogy virtuális a multi, lehetne szerintem rejteni, az elso pont kicsit kérdőjel. A kert rendben, de azért remélem a közeljövőben lesz lada is mert virtuális multit talalni nem olyan nagy jatekelmeny. Azért köszi. [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
"Somogy-járás" munka közben Ákossal /2.
Míg Ákos dolgozott, gyorsan felkerestem a pontokat. Sietnem kellett, így nem láttam túl sokat a településből -, bizonyára ez az oka, hogy bennem ez a város nem hagyott maradandó nyomot :-(
A ládát mindenesetre köszönöm.
Mind a két éve "ideiglenesen" virtuális rejtés mind a ládaoldal gondoskodás után sír. Igaz, a város is, de azon nem tud a rejtő segíteni.
Szomorú egy letűnt kor szép emlékeit látni a mai, kevésbé fényes díszletek között.
HEURÉKA! Megtaláltuk, köszönjük!
Képek később. [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
Kár, hogy a gimnázium közelébe nem tudtunk menni, pedig nagyon szép épület.
Az első ponton levő eldugott emlékmű számomra kicsit érdektelen hely volt. Annál érdekesebb a református gimnázium környéke. A sétányon levő emlékműveken végigkövethető az iskola egész története.
A leírásban nincs szó, az iskola kertjébe történő belépés feltételeirő és időbeli korlátozásáról. Ezeket pótolni kellene a leírásban.
A multi 2. jelszórészletét könnyedén megtaláltuk, de az első részlethez sajnos nem fértünk hozzá, ugyanis az emlékmű még le volt takarva (valószínűleg a téli hó-és fagyvédelem miatt marad rajt a védőfólia). Egy fotót készítettünk melyen rajt vannak a GPS koordináták, reméljük a kedves rejtők így is elfogadják a megtalálásunkat.
A tapogatás nekünk is bejött:)
A 2. pont különösen tetszett. Ami nem tetszett, az az igazgató üzenete a bejárati táblán. Fényképezni csak az igazgatóval történt előzetes egyeztetés után szabad:(((
Örülhetnének a látogatóknak! Csodás az épület, a park!
Köszönjük, hogy megmutattad.
Felkerestük, köszönjük a lehetőséget. Az emlékhelyen a márványtábla téliesítve van fekete fóliával, de azért kitapogattuk egyenként a betűket. Jó kis móka volt.
Megtaláltuk, de a jelszó fele többértelmű volt számunkra.
Csurgó nagyon tettszett, de főkép a pad környezete botrányos állapotban van. Köszönjük. Andzsy&Robi&Vajk
A GCSZS ládánk meglátogatása után stílusosan átjöttünk Csurgóra Szentán át az erdei utakat használva. El sem tévedtünk. A padot mintha más helyen láttam volna 25 éve, amikor itt jártam. A másik hely kicsit lehangoló környezet.
Berzencéről indulva (majd oda visszaérkezve) éppen belefért ez a kis séta az ebéd előtti másfél óránkba. Somogyországnak ezúttal egy általam kevésbé ismert területén volt szerencsém dobozt hajkurászni, ezúttal harmadmagammal.
Szomorúan konstatáltuk, hogy a végláda nem kereshető, ennek ellenére szép volt a sétánk, az időjárásról nem is beszélve!
Köszönjük a lehetőséget!
Gabeszosz + Doriszka, avagy a két kis vadgesztenye! (+Orsi!)
300. találatunk.
Bár többször jártunk már munkaügyből kifolyólag Csurgón, most úgy döntöttünk, hogy e 3 pontos múlti lesz a 300. találatunk. Az első két ponttal semmi problémánk nem volt szép helyen voltak. A ládához való eljutás a leírásnak megfelelően vadregényes. A láda az katasztrofális (leírást tegnap töltöttem le, Y42 logját ezért még nem láttuk), teljesen átázott, valami másik rejtési módot kellene alkalmazni. Sajnos fotó masináink a túránkat szabotálták, ezért erről a kis ünnepségünkről képpel nem tudunk szolgálni.
Köszönjük a rejtést.
Bár betegre volt állítva a multi azért bepróbálkoztunk, sikerrel.
A harmadik pont megközelítése nem semmi volt, de csak a kimenekülés után jutott eszembe, hogy érdemes lett volna beloggolni az utat. Majd egy utánnunk jövő kolléga 1x biztos megteszi :-D
Én az iskola mögötti egykori úszómedence felől közelítettem a patak partán. Az átkelés 1xű volt, utánna pedig nem biztos hogy a legrövidebb út az az egyenes!
A dobozba elhelyeztem egy pót-logbookot, azt hiszem egy tollal egyetemben egy műanyag zárható tasakban. A sok szúnyog miatt nem sokat időztem.
A láda sajnos beteg, pedig a helyén van. Ráférne egy felújítás, de a jelszó egyelőre olvasható. A park 8-17 óráig látogatható, de a 2. ponttól ha tovább mész a kerítés mellett vagy 100m-t, be lehet jutni mert le van taposva.
Útbaesett...
Az 1. pont nem igazán tudom minek. A kastély rendben. Én Análisan, hátulról cserketem be, a kerítésen át...
Láda sima ügy, de ráférne egy kis felújítás.
A hely kétség kívül ér egy multit, de a három pont felkeresése után nem éreztem úgy, hogy megismertem volna a városkát :-(. A buszpályaudvar melletti fagyizóban viszont jó a fagyi, és a mellette lévő zöldségesbolt választéka is kiváló.
Nagyon szép a gimnázium és a park. A ládát kissé nehezen találtuk meg, bele is csúsztunk a patakba, szerintünk nem éppen jó az átkelés feltétele.
A GPS is mindig máshova mutatott , és a versben írt erdő közepe is túlzás.
Reggeli eső után, szép napsütésben lett meg a multi. Az első két pontot könnyen megtaláltuk, de maga a láda... Patak ugrás és gyerekek átemelése után szó szerint vettük az erdő mélyét, nem kellett volna :)
Összességében jó buli volt.
Nem ide készültünk, csak véletlenül vetődtünk Csurgóra, de ha már itt voltunk, hát gondoltuk, megcsípjük a multit. Igen ám, de hiába nézi az ember a wapot, a két virtuális pont koordinátája nincs ott (a ládáé sem, de az egyszerű). Ezt azért nem ártana beírni. A ládát kb. 10 percig kerestük. Cica majd belepottyan a patakba. A tó elképesztően koszos, kár érte. A kiserdő is szemetes. A többi két ponttal nem volt gond, bár az 1-es környékét a kutyasétáltaók rendesen elaknásították. Murus és Cica [wapon beküldött szöveg]
A fenyvesben valóban nem volt jel, de mellette a mezőről jól betájolva és kilépve a távolságot, szinte pont oda érkeztünk. A patakot a gyerekek is könnyen vették, most nem volt túl sok víz benne.
Hát ez nem semmi volt :) A két virtuális hamar meglett, na de a láda... Eső után voltunk, a patak hamar meglett, de a rajta való átkelés... Finoman szólva sem egyszerű. Oda-vissza sikerült huppanni, odafelé ráadásul a hátamra estem, most több van pár horzsolással és sebbel :( A rejtés számomra nem mondott semmit, a fenyvesben össze-vissza ugrált a GPS, a doboz teljesen véletlenül lett meg. Ez a város megérdemelné, hogy több ponttal mutassák be, ez így kevés. A patakugrálás miatt óvatosan keressétek, a fenyves szélét pedig alaposan nézzétek át, a GPS-jel bizonytalansága miatt. (Ami az erdő sűrűségéből ítélve nem is csoda)
Nekem tetszett a multi. Az első pont után egy völgy-szerű utcán jöttem vissza a főútra, ami külön tetszett.
A valaha strandként funkcionáló romhalmaz viszont nagyon lehangoló.
A ládához toronyiránt mentem, ami kicsit több sisnyással, de praktikus fenyőtörzshíddal járt, így nekem a patakugrás kimaradt ... odafele.
A második ponthoz a rövidebb úton mentem, egészen be a parkba, majd vissza. Így utólag belegondolva, nem kellett volna visszafordulnom. A láda gyengécske rejtéssel bír, én mégis odébb kerestem a sűrűben...
BEAC bringatúra. Van egy olyan gyanúm, hogy nem sikerült Csurgó legszebb részeit megmutatni. Az első pont is elég semmitmondó, de maga a láda is szinte megközelíthetetlen az embermagasságú csalánerdőben.
A BEAC Ormánsági Bicikliturája (bár itt már elhagytuk az Ormánságot)
A láda meglehetösen elhanyagolt területen közelithetö meg (mi legalábbis nem találtunk jobb utat) de néhány csaláncsipés árán sikerült.
Az első pont elég semmitmondó. A gimnázium meg a parkja szép, bár elég elhanyagolt. A ládát nehezen találtam meg. Persze jól félrevezetett az eredeti rejtekhelyről készült fénykép. Mostanra azt a rejtő már tötölte. Az új rejtés meg teljesen jellegtelen, nem tetszett.
Azt hallottam, hogy a gimnázium melletti fényűző ház kertje a gimnázium parkjából lett kihasítva. A jogászok mindent elintéznek.
Sajnos az ünnep miatt nem jutottunk be az iskola kertjébe (bár a kerítésen volt egy jókora lyuk, de nem szeretjük az ilyen kalandokat), viszont a város tetszett!
Köszönjük ezúton is a rejtő segítségét!
A Korona szálló előtt parkoltunk, innen gyalog közelítettük meg a pontokat. Útközben több olyan épület mellett is elmentünk, ami jobban tetszett mint az 1. pont.
A gimnázium első kapuján keresztül közelítettük meg a 2. pontot. A kert, erdei tornapálya nagyon tetszett.
A vers alapján kerestük a 3. pontot, ahol azt hittük tudunk ugrani egy nagyot. Nem tudtunk. Azért ilyen helyzetekben működnek a reflexek, így némi sárral sikerült megúszni a kalandot.
Sajnos a régi uszoda területe nem a legszebb hely ebben a városban. A fenyves jó lett volna, de az oda vezető út igen lehangoló volt. Vigyázat! Bogáncsveszély!
Csurgó szebb hely, mint amit láthatunk belőle a kijelölt útvonalon! Ha javasolhatnám, kellene bele mindenekelőtt a középkori templom, ami páratlan kincs, aztán a Basa-kút, és a központi parkos részből valami, a rossz-szagú völgy helyett!
A nagyon nyilvánvaló rejtés máshol nem tetszett volna, de a sűrű fenyőerdőben, ahol a GPS bamba, bizony jól jött a feltűnő szarkafészek!
Remélem, a helyi csibészek így se veszik észre.
Tetszett, hogy a ldáért egy kicsit meg kellett küzdeni (átugrás a patakocskán).
Ládarejtések után Ajtonnyal, Judittal és Bélával megkerestük ezt a multit. Jó, hogy van Csurgón láda, de szerintem sem sikerült a legjobban kiválasztani a pontokat. Például a 13. századi templomnak nagyon szép a környezete, sok virtuális jelszólehetőség is van ott. Egy utazó ügynököt beletettem a ládába.
Mailben küldtem a rejtőnek fotókat az első két jelszórészletről és az üres, kifosztott, törött ládáról, ezek alapján kérem a találat elfogadását.
Nem ismertük a várost, de ha ezek a legszebb pontjai, akkor talán nem is olyan nagy hiányosság ez... A halott strand és környéke nagyon lehangoló, a ládát rejtő erdőcskét pedig birtokba vették a környékbeilek. Még valami: be van ugyan jelentve a com-on, de -jelszó hiányában- teljesen értelmetlen ott ilyen típusú multit csinálni.
6.
Sajnos, hiába keltünk át a patakon, ki nedvesen, ki szárazon, csak a láda máradványait találtuk meg. A jelszó érdekében egy kellemesen üldögélő párocskát is megzavartunk, most már csak egy sikeres találat kellene.
Ez egy kalandos láda. Csuhi nagy kalandja a hídon az eseményről pont lemaradtam, az eredmény azonban már látható. Egy kis palacsintával, próbáltuk vígasztalni. Olyan "jól éreztük a végén magunkat", hogy itt száltunk meg / kicsit drága, de jó/.
Egy picit kalandosra sikeredett. A ládikához közelítve az a nagyszerű gondolatom támadt hogy nem egyszerűen átlépem az árkot hanem az átdöntött három fenyő törzset használom hídnak. Rugózott egy picit de nem tűnt vészesnek, egész az út kétharmadáig. Ott elég hangos reccsenéssel megadta magát az amin épp álltam. Estemben elkaptam a másikat, ami szintén eltört. Sajna a kapaszkodási kísérlet elfordított így nem talpra érkeztem. Szóval ne cifrázzuk, becsapódtam a patakba mint egy döglött béka. A fényképezőgépet igyekeztem kiemelni, de kapott így is vizet. Magam viszont derékig sáros lettem. A kis duzzasztott tavacska csurgójánál kimostam a nadrágom, majd gatyában, cuppogó bakancsban vissza az autóhoz. A tartalék esőruha szerencsére nálam volt. Tanulság mi a fenének cifrázni, ha egyszerűen is lehet...
Picit érdekesebben is be lehetett volna mutatni ezt a várost.
A 2. ponthoz alulról közelítve egy kisebb mocsáron kell átvágni, visszafelé bokáig süppedtem a sárba.
Nyáron pedig a feléledő szeder teszi majd trükkössé a megközelítést.
Az itt végzett pedagódusok emlékkapuja. Sajnos lehangoló állapotban. Aztán itt a Basa-kút. Lehet, hogy ez a város legrégebbi építészeti emléke? Sajnos még lehangolóbb állapotban.
A pad kissé hideg, a híd kissé remeg, de a rejtés remek.
Aranyos a borostyánnal befutott fa, mert mindegyik olyan.
A strandon valaki eltette a melegvíz csapjának kerekét, ezért nem fürödtünk. Ja és a lépcsőnél egy tuskó folyton az utamba állt.
Az első ponton be volt fóliázva az emlékmű. Szerencsére átlátszó fóliával. A másodikon végigcuppogtunk a zsombékosban a padig, valaki lebontotta már a kerítést. Vissza cuppogtunk, és körbejártuk kocsival a környéket, de nem jutottunk közelebb a ládához. Közben ránk sötétedett, elemlámpák elő, és újabb cuppogás, megint ugyanarra. A négykézlábos hídmászást nagyon élvezte a csapat. Ez a strandrész kicsit romos, különben a város nagyon szép.
Az első pont nem okozott gondot, a második már kis fejtörést igényelt, hogyan jussunk be a parkba, de mások már megoldották ezt helyettünk... :-)
A 3. pont kacifántosra sikeredett, próbáltunk autóval minél közelebb kerülni, de végül feladtuk, és onnan indultunk neki, ahonnan a 2. pontnak is... Az első 10 m ingovány után buckák nehezítik az indáktól amúgyis csak nehézkesen járható terepet, majd hirtelen egy patak termett előttünk... Ezen (talán az előttünk erre járók?) egy kis hidacskát rögtönöztek, így a 100 kg alattiak át is keltek rajta, és gyorsan meg is találták a ládát. SylverRat meg közben az innenső parton unatkozott... :-)
Érdekes város, több öngyilkosjelölt is mászkál erre, körülnézés nélkül léptek le elénk, nem is beszélve az alkoholmeghajtású kivilágítatlan biciklisekről...
Kellemes meglepetés volt ez számunkra. Egyfelől, mert nem ismertük Csurgó rejtett kincseit; másfelől, mert a patináns iskola és az ősz végi napsütés egészen különös hangulattal ajándékozott meg bennünket.
Nem igazán tetszett a település vagy csak a multi pontjai nem mutatták be a szép helyeket? A kastélypark és környéke sem igazán gondozott. A láda megközelítése a sűrű fenyvesben csak egy irányból, a kis ösvényt követve ajánlott. Az egészben az volt csak jó, hogy csodásan sütött a nap!
Igaza van Zsorzsnak, hogy az első pont felejthető, a gimnázium mögötti elhagyott strand lehangoló, de igaza van a Rejtőnek is, hogy "a táj számtalan meglepetést tartogat a szemfüles kessereknek". Azt hiszem sikerült szemfülesnek lennünk! :)
Kellemesen csalódtunk, nekünk nagyon tetszett az első ponthoz közeli parkocska, a városháza, a Makovecz-épület és a tér, de igazi meglepetés a gimnáziumnál ért: a kegyeleti park hatalmas és különleges fái, az iskola épülete és udvara mutatta, "ládaméltó" hely ez is. Szóval célszerű az utcafront felőli bejáraton menni a második ponthoz és a ládához, máris jobb benyomásokkal távozik az ember Csurgóról!
Csokonai itteni munkásságát lehet, hogy picit túlértékelik, de azt hiszem ez érthető egy ilyen kis városkában!