Elhelyezés időpontja: 2002.04.02 18:00
Utolsó lényeges változás: 2017.11.02 09:31
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: István,Éva,Johi,Zsófi
Ládagazda: befi Nehézség / Terep: 3.0 / 2.0
Úthossz a kiindulóponttól: 530 m
Megtalálások száma: 555 + 2 sikertelen + 14 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
A ládába TravelBug nem helyezhető. A láda egy rétről megközelíthető erdőben található. Ládaméret Ø15x10. Kérjük a láda, és burkolata körültekintő felbontását (nem feltépni), és még körültekintőbb visszacsomagolását tekintettel a speciális vizes rejtekhelyre. Ne szokványos fa tövét keressetek.
Logolás után kérjük a megtalált módon visszarögzíteni a ládát
A vadászok kérésére a ládát csak 8-tól 17 óráig keressétek (jobban mondva napkelte+2 óra, és napnyugta-2 óra közt), illetve, ha vadásszal találkoztok és közli, hogy vadászat van, akkor ne tessék ládázni. Ha ezeket nem tartjuk be, akkor sajnos a ládát meg kell szüntetnünk. 2014.04.29
2005.09.22-én a ládát örökbefogadtuk Moi1-től, rendberaktuk.
2010.12.13-án megszüntettük a com-os kapcsolatot, mert KiVi archiválta a comon a ládát.
A környék látványosságai maga Kisújbánya, az üdülőfalu N 46° 12,650' E 18° 22,142' [GCvmos+kulcsosház], és a Cigány-hegyi kilátó N 46° 12,912' E 18° 21,712' [GCvmos+kilátó], ahonnan főként déli irányban lehet messzire ellátni. Mindkettő a ládától kb 500 méter távolságra van, mindenképp érdemes felkeresni. A ládát azért nem alakítjuk multivá, mert örököltük, és com-os is.
A láda megközelítése:
Kiindulópontnak a Kisújbányai túristaházat ajánljuk. Itt lehet letenni az autót, aki azzal érkezik. Innen visszafelé, a kövesúton a kék jelzést kell követni, addig az elágazásig, N 46° 12,726' E 18° 21,748' [GCvmos+pont1] míg a zöld jobbra a Cigány-hegyre le nem tér. Mi itt forduljunk balra a Püspökszentlászlóra induló sárgára . Néhány tízméter megtétele után egy gyönyörű lankás rét tárul a szemünk elé. Ezen induljunk le, a rét közepén álló első magaslesig. Innen balra fordulva már nagyon közel a rejtek, az erdőszélben, hatalmas bükkfák árnyékában. A túristaháztól oda-vissza kb 2 km.
A falu megközelítése:
Csak erdészeti utakon lehetséges!
1., Mi először Pécsváradról próbáltuk, az tartósan le van zárva a Zengő előtt.
2., Aztán Zobákpusztáról próbáltuk, innen sikerült, az út Pusztabányáig jó minőségű, de keskeny, utána viszont rosszabb minőségű, de nemrégiben javíthattak rajta, mert alig találtunk hatalmas lyukakat. (2007.12.12)
3., Be lehet menni Magyaregregy felől is, itt legújabban már a Máré vár után le van zárva az út, sorompóval, reméljük csak ideiglenesen a fakitermelések és a hatalmas dömpikék miatt.
Persze kerékpárral mindegyik út jól járható, és nem túlságosan vészesek az emelkedők sem.
4., Püspökszentlászló felől, a faluig kocsival, a falu végétől kb 2 km sétával a sárga csíkon - Kisújbánya innen mutatja a legszebb arcát.
5., Óbányán keresztül a kék csík jelzést követve - ez azért egy hosszabb gyalogtúra.
Kisújbánya:
Egy elpusztult élő falu. Miért a furcsa cím? - az egykor üvegfúvóiról nevezetes kis település ma a Kelet-Mecsek egyik legkedveltebb üdülőfaluja. A 18. század közepén keletkezett, német telepesek alapították Neue Glashütte néven.
A völgykatlanban meghúzódó apró falucska már első látásra vidám helységnek tűnik: népi jellegű üdülőházak, kulcsosházak és virágoskertek váltogatják egymást az erdei utak mentén. Kevesen tudják azonban, hogy az egykor önálló település lakosai a kiépítetlen betonutak miatt voltak kénytelenek elhagyni otthonukat a hetvenes-nyolcvanas évek közepén. Miután a kilátástalan helyzetbe hozott őslakosság elköltözött, az elnéptelenedett falu házait üdülőnek vették meg. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy az üdülők tulajdonosai folyatják a német falucska építészeti hagyományait, és napjainkban is a sváb jegyeket viselő házak épülnek.
A környék: Cigány-hegy 524 m magas, a ma látható kilátót 1980-ban építették. Felújítva 2008-ban. Sajnos a kilátó nem épült elég magasra, lassan a fák elérik, kellemes panoráma csak délre kínálkozik. Szürke-rét A láda közvetlen környezete. Csodálatos hegyi kaszáló, az év szinte minden hónapjában virágoktól pompázik. Most éppen az őszi kikericsek nyílnak itt nagy tömegben.
Sok sikert, kellemes túrát, szép élményeket kívánunk. Keressétek fel a közelben található GChuta és GCpszt ládákat is!
befi
2002.04.02 telepítette Moi1:
Második ládánkat szintén a Kelet Mecsek TV Körzetben helyeztük el. Ez a hely egyébként kevésbé jártas mert nem ejti útba egyik turista út sem de ettől szép is. A kiszemelésnél a jó elrejthetőség adta az ötletet. A terület egyébként egy FSC minősítésü erdőrészben van ami egyszerűbben azt jelenti, hogy része a MEFA Rt. természetközeli és tartamos gazdálkodásának. Tehát így fog maradni szándékaink szerint az idők végezetéig. Remélhetőleg egyre több ilyen erdőrész lesz a Mecsekben.
Eső után sár lesz ezért olyan ruha szükséges amiért nem kár ha koszos lesz. Gyerekekkel és nagymamákkal nagyon egyszerűen és könnyen megközelíthető. Lehet, hogy elemlámpa is kell...Megtalálás után ugyanúgy álcázni!
Jó keresést!!
2007.01.16 - A ládát újratelepítettük, az eredeti helyére.
Kérjük figyeljetek az álcázásra, ne legyen fosztogatás áldozata megint.
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltuk, köszönjük a lehetőséget.
[g:hu+ 2.10.16]
A ládát délnyugati irányból közelítettük meg egy a térképen jól, a valóságban kevésbé látható, de jól járható úton.
A rejtek, a rejtés ötletes, tetszett.
Óbánya , Kisújbánya Cigány-hegyi kilátó, Óbánya körtúra során találtuk meg....igaz, kis kitérőt kellett tenni érte...
Köszönjük a rejtést! [Geoládák v3.12.2]
A Hidasi völgy felől totonyiránt másztunk fel, s végre megismerhettük a Miske tető nyugati csücskét is. Bár életkorunk alapján beléptünk nagyszülői korba, s hogy ez nem történt meg, arról elsősorban gyerekeink tehetnek, de ne bírtunk ellenállni a nagymamák dagonyázóhelyének. Magabiztosan célba vettük a rejtek vélt helyét, mely elég homályosan volt meghatározva. A jel persze ugrált, így igyekeztünk minél sárosabb és nedvesebb helyet találni. Találtunk is csodás sziklaszurdokokat, de a a később jövőknek ezúton is felhívnánk a figyelmét, hogy csak a kalnért érdemes oda lemászni. Vettünk egy mély levegőt, visszamentünk a jelleghatárra, s higgadtan a műszerünk után menve sikeresen ráborítottunk a pontra. Pont ott volt, ahová a jelszava irányított. Persze ez csak akkor segítség, ha fordítva mennénk az időben, de ez a tudomány mai állása szerint még nem lehetséges. A rejtek tényleg nagyon egyedi és jópofa. És a védőburok megbontása meglehetősen időigényes volt. Köszönjük a kihívást! Feladat teljesítve.
Halló!
Zobákpuszta Cigány-hegy Hidasi-völgy túránk során ejtettük útba ezt a ládát. A réten átvágva ereszkedtünk le az erdőbe. Jól kitalált, szépen kivitelezett rejtés! Elismerésem.