Jelszó első fele:
A jelszó 1. és 3. karaktere: az 1. pontban található középső, ajtó feletti tábla 3. sorának 3. és utolsó karaktere.
A jelszó 5. és 6. karaktere: a 2. pontban található, a templom bejáratától jobbra eső bronz emléktáblán lévő szöveg 1. sorában a névelő utáni szónak 7. és 5. karaktere.
A jelszó 2. karaktere az utolsó előtti név, keresztnevének 3. karaktere, a jelszó 4. és 7. karaktere a első sor középső szavának 4. és 7. betűje ami a 3. pontban az épület falán lévő fehér márványtábla szövegében található.
A jelszó vége a dobozban.
Ez egy örökbefogadható geoláda. Ha szívesen lennél a gazdája, kérlek, keress meg!
Ha egy árva ládát szívesen gyógyítanál, ha van rá módod, előtte vedd fel a kapcsolatot a LádaDokikkal.
Ha csak a helyszínen derül ki, hogy a gazdátlan láda gyógyításra szorul, segíts rajta bátran! Változtass azon, amin szükséges! Ha akarsz, találj ki új jelszót, keress a közelben egy jobb rejteket!
A megváltozott adatokat juttasd el minél hamarabb az Adoptálható ládák felhasználónak!
Köszönjük a közösség nevében! :)
Egy könnyű Szatmárnémeti városnézésre invitálunk Titeket. 4 pontos multival szeretnénk megmutatni Szatmár megyének székhelyét.
Szatmárnémeti, köznapi nevén Szatmár (románul Satu Mare, németül Sathmar) város a mai Romániában. Az egykori Szatmár vármegye és a mai Szatmár megye székhelye és névadója. A Szamos egyik kiszáradt ága által elválasztott Szatmár és Németi 1715-ben egyesült és szabad királyi város lett. 2002-ben 115 630 lakosából 66 998 román és 45 414 magyar volt. Szatmárzsadány tartozik hozzá.
Története
1150-ben Zothmar néven említik először. 1000 körül, Gizella királyné királyi vadászokat telepített, akik megalapították "Németi" települést. Árpád-kori várát a tatárok 1241-ben lerombolták, majd a Báthoriak újjáépítették, János Zsigmond foglalta el, majd a lengyelek égették fel. 1661-ben a törökök pusztították el, 1676-ban I. Apafi Mihály sikertelenül ostromolta, végül a 18. században lerombolták, nyoma sem maradt. 1711. április 30-án itt, a Vécsey-házban írták alá a Rákóczi szabadságharcot lezáró szatmári békét. 1802-ben az erdélyi egyházmegyéből hasították ki a szatmári egyházmegyét, melynek székhelye lett. 1910-ben 34 892 lakosából 33 094 magyar, 986 román és 629 német volt. 1992-ben társközségével együtt 131 987 lakosából 72 708 román, 54 013 magyar, 3684 német és 1126 cigány volt.
A szatmárnémeti tűzoltó-torony a régi Pannónia szálló (ma Dacia hotel) mögötti udvaron áll, 45 m magas. A tornyot 1903-ban kezdték el építeni, 1904-ben készült el, s ekkor került sor ünnepélyes felavatására is. A tűzvédelmi célokat szolgáló épület felső szintjén körbefutó erkélyről a Szatmári síkságon épült város teljes egészében belátható volt. A téglából készült torony alsó negyede négyszögletes, párkánysorral díszített. A torony bejárata fölött timpanondíszítéssel. A kerek toronyrész tető alatti utolsó szintjén nyitott, fémből készült erkély fut körbe, teteje kettős hagymakupolával zárt. A torony körerkélyéről csodálatos kilátás fogadja az idelátogatókat. 2005-ben újították fel. A kora délutáni órákig látogatható.
A jelszórészlet a N 47° 47,664' E 22° 52,557' 117 m [GCSATU-1] pontban, a bejárat feletti táblán kereshető.
A Dacia (volt Pannónia) szálló a Partium egyik legszebb szecessziós stílusú épülete. A város történelmi központjában található. 1902-ben épült Lechner Ödön tervei alapján, a régi városháza helyén. Makettje az 1903-as bécsi építészeti világkiállításon második díjat nyert.
Katolikus székesegyház
A Székesegyház Szatmárnémeti egyik legreprezentatívabb épülete. Végleges alakját a XIX. század harmincas éveiben, több szakaszban végzett átalakítások nyomán nyerte el.
Alapja az egykori alacsony, egytornyú (1786-1789 között épült) régi plébániatemplom. A templom végleges megoldásra törő átalakításai Szatmárnémeti püspöki székhellyé válása (1804) után kezdődtek, és Hám János püspöksége idején (1837-ben) fejeződtek be.
Az átalakítás terveit állítólag Hild József készítette, a közelmúltban többen ellenvéleményüket fogalmazták meg. Bővebb információ itt.
Ha továbbmentek a 3. pont ( N 47° 47,316' E 22° 52,355' 117 m [GCSATU-3]) irányába, akkor eljuttok egy nagyobb térre, amely régen tyúkpiacként funkcionált. Jelenleg kisebb fesztiválok színhelyeként használják a teret. Innen érdemes átmenni a hídon és megnézni a Szamos partját.
Kossuth kert
Szatmárnémeti 19. századi történetében a polgárosodás lassú folyamatának jeleként jelentkezett a tudatos várostervezés eszméje és ezen belül a modern közterek kialakításának szándéka. A méltó időtöltésre alkalmas közterek, parkok kialakítása annyira fontos volt a kor polgári közvéleményének, hogy a helyi sajtó szinte állandóan foglalkozott a kérdéssel. Ma is fontos probléma a zsúfolt városi lét tüdejének számító parkok használata és sorsa, így nem érdektelen a fennmaradt sajtó jegyzetek és tudósítások alapján megrajzolni Szatmárnémeti legnagyobb közparkjának, a Kossuth kertnek, kialakulását és használatának történetét. Bővebb információt lehet találni itt.
Ládatörténet
2008.08.02. - A láda újra lett telepítve
2011.09.25. - A láda eltűnt, újratelepítés folyamatban
2017.06.04. - A láda újratelepítve Dr.Lada által
2018.11.07. - A láda továbbra is megvan, köszönet Kimberli1 + Imi30-nak az ellenőrzésért.
2024.03.15. - 'Csaba & családja' az elveszett végláda helyett új helyen, pár méterrel arrébb vitaminosdobozt rejtett. Köszönjük! [Admin(Fazék)]
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
+
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
+
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltuk köszönjük a rejtést. A 4. ponton hiányzott a láda, ezért egy vitaminos dobozba egy fa és a betonkerítés közé 1m magasságban kiraktuk a jelszórészletet. Az itt lévő kék kapura filccel is felirtuk.
47 47.716
22 53.48
A mai ládázás utolsó találata. A belváros sok helyen fel van túrva, már most is szép, de a központi park még sokat fog rajta dobni. A virtuális pontokat begyűjtöttük, aztán irány a Kossuth-kert. Sajnos itt már nem jártunk szerencsével, a vélelmezhető rejtek üres volt, valószínűleg a rovarcsapda kirakásakor "takarítottak".
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v3.12.10]
A park szörnyű állapotban van az idetelepedett varjak miatt. Fejemre húzott kapucnival és futva kerestem meg a ládát félve hogy a fejemre piszkítanak.
Egyébként a város bőven megér egy sétát és a többi pont érdekes és szép helyen van.
Több ponton akadályba ütköztünk, részleteket elküldtem e-mailban. Kérlek fogadd el a megtalálásunkat! [Geoládák v3.9.6]
Update: jelszórészletet nem tölthetek fel, ez?rt csak ezeket a fotókat csatolhatom, illetve másolom az emailt, mert sosem kaptam reakciót a rejtőtől:
Itt vagyunk Szatmárnémetiben, és megkíséreltük felkutatni a 4-es multiládátokat. Sajnos mivel majdnem másfél éve nem volt megtalálás, gyanítottam, hogy nem lesz gördülékeny.
A tűzoltótorony megvan, és a régi piactér is (bár fel van bontva teljesen és le is van zárva, a tábla látszott), de a dóm fel van állványozva, és ahol a táblát sejtem, renoválva lett. Attól tartok leszedték. A parkba is elmentünk, de a bejáratok le vannak zárva, nem tudtunk bejutni. Lefotóztam mindent, ezeket csatolom is. Fájdalomdíjként szeretném, ha elfogadnád nekünk a megtalálást!
Összesen 11-en indultunk neki a ládát megkeresni saját városunkban, 5 felnőtt + 6 gyerek, jó kis vasárnapi program volt. Mindenki nagyon élvezte végre úgy járhattuk be Szatmárt mintha túristák lettünk volna. Köszönet érte.
A székesegyház mivel fel van álványozva ezért kicsit kacifántosabb de a főbejárat mellett ki lehet nyitni a préselt lemez ajtót és be lehet bújni.
Köszönöm, hogy idecsaltál. Ha hazaérek, megírom, mit láttam. [g:hu 1.6.3]
Láda a helyén, a virtuálisak rendben, csak a templomnál kellett bebújni az állványok alá a bronztábláért. Nagyfecoval és a fiammal, tapisomival közös találat.
Hosszú hétvégi máramarosi túrázás után kerestük a ládát. A katolikus templom homlokzatát felújítják, fel van állványozva. A bronztábla megtalálása nehézségbe ütközik.Köszi a rejtést.
Hétvégi túra a Láposban! Hazautazás közben természetesen egy közös ládázás is belefért Hegedüs Zsuzsával, és Cipollinóval. Sétáltunk egy nagyot a 40 fokos hőségben, majd hűsöltünk a Kossuth kert árnyas fái alatt. Köszönjük.
A logokat nem olvastam, csak a ládaoldalt. A virtuális pontok leszedése után felhívtam a rejtőt, hogy van nálunk ládadokis láda, szívesen újratelepítenénk az eltűnt ládát, megadta a jelszót, és így indultunk el a korábbi rejtek felé. Ott láttuk meglepve, hogy a láda már több,mint egy éve újra lett telepítve! Próbáltam újra felhívni a rejtőt, hogy megvan a láda, de akkor már nem vette fel.. Nem értem, hogy miért nem lehet a ládaoldalt frissíteni, miért jobb az, ha eltűntnek gondolják a ládát! Sajnos a Kossuth Park szörnyű állapotban van, régen voltunk itt, akkor nagyon szép órákat töltöttünk el csónakázással, játszóterezéssel. Most gyomorforgató bűz, rengeteg guánó, és varjú tetem van a parkban :(
A jelszóképzéstől rángógörcsöt kaptam és ilyen fejjel már a ládát sem találtam. Így az eddig ismeretlen nevű kajával és a mozdonyrendszámmal a rejtő segítségét kellett kérjem.
Annyira nem volt jó ez a város, mint amilyen idegölő volt a betűzgetés.
Azért köszi! A kaját megkóstolom valahol :)
Ambivalens hatást tesz a terep: vannak igen szép részletei bőven, összhatásában mégsem az. A parkot ellepik a kihullott fekete madártollak, és sajnálatos módon a madártetemek is. A templom melletti virágpark azonban gyönyörű. A márványtáblához közeli Szamos zavaros, víz-volta dacára semmi felüdülést nem ad a léleknek. Közrejátszik ebben talán az egész megyét mindenestül átható bűz, ami elől nincs hová menekülni, mert levegőt csak kell venni. Azaz, ha valakinek eleve itt van dolga, érdemes begyűjten a ládát, de ha nem, akkor nem érdemes direkt ezt a terepet célozni be.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (122 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.