Elhelyezés időpontja: 2008.05.03 13:00
Megjelenés időpontja: 2008.05.07 18:40
Utolsó lényeges változás: 2013.10.04 10:20
Utolsó változás: 2016.10.10 10:27
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: mohapafrany,jppj, zahy, magnes50
Ládagazda: mohapafrany Nehézség / Terep: 3.0 / 4.0
Úthossz a kiindulóponttól: 2000 m
Megtalálások száma: 52 + 9 egyéb Megtalálások (havi bontásban):
A legaktívabb hónap 2018-10 volt 4 'Megtaláltam' loggal, OFF
Megtalálások gyakorisága: 0.1 megtalálás hetente
FIGYELEM; a láda koordinátája 2013.09.28.-án megváltozott. A 15x10x5 cm-es láda, a Coada Lacului feletti sziklakilátótól 135 méterre egy 14 ágú fa tövében található.
A láda 2013.09.28.-án a Bihargós nyílt túra keretén belül újra lett rejtve, sajnos a ngy izgalomban és a qvados sürgés forgásban az Apexesek által kirejtett láda is kint maradt, ezt a legközelebbi látogatásunkkor beszedjük, ha még meglesz. Az új rejtek, kissé távolabb a nagy nyilvánosságtól 135 méterre kissé délnyugati irányban, egy gerinckiszögellés nagy sziklája alatt, egy vékonyabb, dupla törzsű fa alatt van gallyakkal, kérgekkel és kövekkel takarva. a láda elég mostoha sorsú volt eddig, reméljük ez a hely biztonságosabb lesz a turistalátványosság forgalmának megnövekedése ellenére is. A jelszó egyelőre maradt az Apexesek ajánlása szerint.
A Jád-völgye teljes hosszában igen látványos, ám én mégis kiemelném ezt a fantasztikus látványt nyújtó sziklacsücsköt. Alattunk több mint 200 méterrel a Lesi-tó felső része és a mögötte hosszan elnyúló nyaralók, villák sora. Szemben a Vigyázó-hegység impozáns csúcsainak látványában gyönyörködhetünk. A Mézgedi-barlangtól 3 óra alatt a (P3) jelzésen kénylemesen fel is sétálhatunk, majd a jelzést követve további másfél óra alatt lejuthatunk a Motel Lesuhoz, vagy 15 perc alatt a nyaralókhoz a tó végére, ahol nyáron kellemesen felfrissülhetünk a hűs tó vizében. A tó után a Jád-völgye egyre izgalmasabbá válik, vízesések sora mellett haladunk egészen a híres nevezetes Biharfüredig, a magashegyi üdülőig, ahol a még híresebb Csoda-forrás is található. De ez már a Bihar-hegység.
Autós ajánlat;
A Nagyváradot- Kolozsvárral összekötő 1-es útról Bucea (Királyhágó) településnél térünk be a Jád-völgyébe. Csarnóházát, majd Jádremetét elhagyva érjük el a Motel Lesut a gátnál. Innen szerpentin jellegű út kerülgeti a tavat, egészen a Coada Lacului-ig, ami a tó farkát-végét jelenti. Itt bekanyarodunk egy kempinghez, ami a legközelebb esik a sziklához. A sziklától balra eső első és egyetlen völgy előtt átkelünk a patakon (híd nincs), majd nagyon meredek szerpentínen fél óra alatt elérjük a csúcsot. visszafelé fele idő szükséges.
Túraajánlat;
Mi (jppj, zahy, magnes50, mohapafrany)Biharrósáról a Moha és Páfrány menedékháztól N 46° 49,937' E 22° 26,529' 569 m [GCBULZ+turistaház] közelítettük meg a helyszint egy kellemes esős 13 órás túra keretében, így először ezt ismertetem; A Lazuri-völgybe bereszkedéssel indítottuk a napot, hogy ezen az elég jó erdészeti úton egészen a Solymos-völgyi pihenőig N 46° 49,862' E 22° 28,000' 387 m [GCBULZ+pihenő] sétáljunk. A Solymos-völgyben haladva egyszer csak elérünk egy nagyon szép forrást, N 46° 49,370' E 22° 29,324' 460 m [GCBULZ+forrás] ahol felfrissülhetünk. Kicsit távolabb egy útponthoz érünk. N 46° 49,221' E 22° 29,778' 494 m [GCBULZ+útpont] Ha valaki személygépkocsival indult neki akkor itt tegye le a bal oldali völgyben. Tovább jobbra tartva haladunk egyre meredekebben a Stirbilei-völgyben felfelé, egészen addig amíg egy "buszfordulóhoz" nem érünk. N 46° 47,875' E 22° 30,941' 687 m [GCBULZ+parkoló] Terepjárósok itt kényszerülnek sűlyedő járművük elhagyására. Innen a bal oldali völgyön csak gyalogosan lehet tovább menni egy vízmosta patakmederben, de ez is egyre meredekebbé válik. Az ember már azt hinné sosem ér véget, mikor is lógó nyelvvel kiérünk egy csodaszép tisztásra. N 46° 48,246' E 22° 31,640' 916 m [GCBULZ+tisztás] Az Acre Polia nevű nagyon látványos képződmény, egy 1,5 km hosszúságú víznyelő terület, aminek csak egy kifolyása van és az is egy barlang. Ez a barlang a rét túloldalán keresendő. Nagy csapadékolás idején az egész terület egy hatalmas tóvá duzzad, ilyenkor természetesen csak a peremen közelíthető meg. A víz, amíg elér a barangi sziklákig, hatalmas kanyont váj a puha talajba, ami ugyancsak látványossá teszi a tájat. Tovább menve a Bulz kő felé N 46° 48,518' E 22° 32,575' 881 m [GCBULZ+hágó] ismét egy izgalmas vízmosáson ereszkedünk le egy útkereszteződésbe. N 46° 48,094' E 22° 33,170' 845 m [GCBULZ+útkereszteződés] Itt a legjobboldalin haladunk tovább, amin hamarosan feltünik a (P3) . Figyelmesen követve a jelzést hamarosan láthatjuk, amint az felkanyarodik balra a gerincre. N 46° 47,928' E 22° 32,960' 846 m [GCBULZ+útpont3] Innen már pár perc alatt elhullámzunk a gerincen a Bulz-kő meseszép kilátást nyújtó sziklapereméig. Ahol a piros kör jelzést megpillantjuk, ott lehet jobbra a láda felé, illetve balra a kilátóba menni, és itten körül van az altrenatív jelszó is.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Csodás panoráma nyílik a Jád-völgyére és hegyekre. Őszi színek, a völgyet megüli a pára. Végre 3 év után ismét van megtalálása a ládának. [Geoládák v3.12.10]
3 napos barlangász hétvége utáni egy hetes pádisi felfedező körút keretében. köszönjük szépen a helyi idegenvezetést! A láda szuper állapotban vár mindenkit.
Jád völgyében bivakoltunk, egy lélek sem volt erre, biztonságosan lehetett lenn hagyni az autót. Évi ♡ Toti [Geoládák v3.12.10]
Remek három napot töltöttünk el a Király-erdőben Mikulás és Bal3 társaságában. Az őszi erdő, a kis szurdokok, számtalan barlang és forrás, sok-sok látnivaló. Csoda világ ez.
Pár éve már jártunk itt a Jád völgyben, de akkor a szakadó esőben nem másztunk fel a ládához. Most is borongós idő fogadott, de ezúttal nem tántorított el a hegy megmászásától. A legnagyobb akadályt a megáradt Jád patak okozta. Utána már csak egy kevés szintet kellett legyűrni és már csodálhattuk is a gyönyörű kilátást. A láda is könnyen meglett, jó állapotban várja a megtalálókat. Köszönjük.
Háromnapos, októberi kirándulás a Királyerdőben Eszterrel, kiváncsifáncsival és Bal3 barátaimmal, remek hangulatban, csodaszép és változatos helyeken járva.
Az erdődámosi karsztfennsík GCEDAM láda már megvolt nekem, anno Fűkocka barátommal már becserkésztük, de most Csabiék miatt tettünk itt egy röpke kis megállót. Utána viszont kérlelhetetlenül mentünk Jádremete felé, hogy megmásszuk a Bulz-követ. A túra egy izgalmas patakátkeléssel indult: át kellett judni a Jádon, utána viszont már gyerekjáték volt a P3 jelzésen eljutni a csúcsig. Előbb a panorámát néztük meg (pazar!) és szusszantunk egyet a csúcson: csúccsoki és miegyebek, majd Csabival becserkéstük a ládát. Elég gyorsan előkerült. Minden rendben vele. A csúcsra visszatérve még bámészkodtunk kicsit, majd megkeztük az ereszkedést...
Erdélyi kirándulásunk alkalmával motorral jöttünk fel egészen a szikláig a feleségemmel... gyönyörű hely, káprázatos kilátással, aki erre jár, mindenképp nézze meg! Köszönjük a rejtést!
Az 5 napos királyerdei túránk egyik célpontja volt a Bulz-kő. Odafelé a Nyerskő, visszafelé a Tutajos barlang volt a köztes pont, és így összesen 24 km-es túra kerekedett. A Lesi-tó le van engedve, valószínűleg a felső út építése miatt, így végig tudtunk benne gyalogolni, nagy élmény volt.
Húsvéti kirándulás során útba ejtettük. Mivel a tározóból a víz le van engedve, így kb. 1km-t kellett érte sétálni. A ládát egy 14 vagy több ágú fa alatt találtuk. A szikláról csodás a kilátás. Köszönjük a rejtést.
A 100 kilométeres Medveles nevű teljesítménytúra közben.
Biharfüredről indulva elhaladtunk Istenek havasa és Tolvaj-kő mellett, majd felmásztunk a Bocsászára (GCBSZA), majd "zuhanyoztunk" az Ördögmalom vizesésnél (GCORMA), tovább haladtunk Ló-havasra (GCEDEN), onnan elszaladtunk a Bulz-kőig (GCBULZ), aminek a tetejéből megcsodáltuk a kilátást. Újabb mszások árán eljutottunk a Mézgedi barlnagig (GCMEZG), ahol hűsöltünk pár percet (bent 10 fok, kint 35+ fok), és Mézgedi turistaház, Mézgedi erdészház végül a Tisza-kő (GCTISK) érintésvel értünk vissza Biharfüredre. Ez még csak 80KM volt, amit egy 20km-es körrel egészítettünk ki. Elsőként visszamentünk Ló-havasra, ahonnan egy kis kerülővel, Miss-vizesés mellett (GCMISS) a Jád-völgyében, a Fátyol és Szerenád vizesést (GCJAD) érintve tértünk vissza a szállás helyünkre.
Napkeltekor fél hatkor volt a rajtja a 100-es távnak, Zoé csak a 20-as körön indult, de véletlenül pont űúgy jött ki, hogy a közös szakaszon Ló-havas előtt pont sikerült összefussunk. 60km után a nagy meleg nagyon megviselt, és nagyon lelassultam, így a 80-as körről kissé megviselten este 8 után valamivel értem be. Az a tény viszont teljesen feldobott, amikor Zoé közölte, hogy szívesen elkisérne engem, és újból teljesítené a 20-as résztávot. Így ezt a szakaszt, amit már nagyon nem kívántam, a legjobb része lett a túrának és gyorsan eltelt az a 4 óra, ami idő alatt végig sétáltuk. Zoé úzközben elmesélte az élmnyeit, azt is, hogy délelőtt a többszöri elkavarsoknak köszönhetően még a Miss-vizesést is meg látogatták véletlenül!