Megye/ország: Győr-Moson-Sopron
Elhelyezés időpontja: 2008.05.26 00:00
Megjelenés időpontja: 2008.05.29 17:56
Utolsó lényeges változás: 2008.05.29 17:56
Utolsó változás: 2025.01.21 11:25
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Bolka & Bucka
Ládagazda: nbokan Nehézség / Terep: 1.5 / 1.5
Úthossz a kiindulóponttól: 700 m
Megtalálások száma: 669 + 8 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.8 megtalálás hetente
A láda 6x15x20 cm-es konyhai doboz, Győr-Bácsán a Szent Vid emlékhely mellett kb. 50 m-re jobbra(töltésről nézve), bokros-fás résznél egy fa tövében, helyi anyagokkal álcázva. Alternatív jelszóhordozók a rejtek fölött.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
A Bácsai-legelő, a "Bácsai Szentvid domb és környéke" néven helyi jelentőségű védett terület. A Mosoni-Duna mentén kevés az ilyen hely, ahol ilyen változatos ártéri ökoszisztéma található egymáshoz közel. Megtalálható itt a magas-ártéri homoki nyáras erdőktől az alacsonyártéri, időszakosan víz alá kerülő mocsarakon át, a nyílt vizű hinaras társulásokig terjedő széles paletta.
A területet É-ról a Bácsai Holt-Duna, vagy más néven Bácsai-csatorna határolja. Partját füzesek szegélyezik (fehér és törékeny fűz), melyek jelentős része fejes művelésű (botlófüzes), ami az odúlakó madarak fészkelésének kedvez. A rekettyés, bokorfüzesek, melyek főleg a jobb partot követik, kiváló élőhelyei a kis- és barátposzátának, valamint a fülemülének. A nádas, gyékényes területek jellemző madarai, a nádi tücsökmadár, a foltos és cserregő nádiposzáta, és a nádi sármány. A holtág, és a vele párhuzamosan húzódó mocsár kiváló élőhelye a kecskebékáknak és a vöröshasú unkáknak, valamint fontos szaporodó helye a varangyoknak, az erdei és gyepi békáknak is. A vízisikló gyakori hüllőfaj itt. (Mo-on az összes hüllő és kétéltű faj védett). A vízi növényzet jellemző fajai a békalencsefélék, víziboglárkák, fehér tündérrózsa, virágkáka, vízi hídőr, vízi kányafű stb.
A mélyebb fekvésű területek (laposok) a Duna vízállásától függően, időszakosan válnak fakadó víz útján vízborítottá, tocsogóssá. Ezeket többnyire öreg fűzfabotlósok szegélyezik, illetve töltik ki részben. Aljnövényzetüket nedvességigényes, időszakos elöntéseket elviselő fajok alkotják: sásfélék, nád, gyékény, nádtippan stb. Több ilyen biotóp is van, közülük kettőt a helyiek "Kenderáztató" és "Pap-árka" néven ismernek. Az összes közül az utóbbi a legjelentősebb. A botlós erdősáv egy hajdani feltöltődött Duna-ág nyomvonalát jelzi. Jellegzetes lágyszárú növénye sárga nőszirom, fekete nadálytő, a védett nyári tőzike, és a nagyon ritka szibériai nőszirom. A madárvilág főleg védett odúlakó fajokból tevődik össze: macskabagoly, kerti rozsdafarkú, kormos légykapó, csuszka, búbos banka, rövidkarmú fakusz, seregély, kék és széncinege, stb.
Az őszi kikericses marhalegelő a jelentős tájképi értéken felül fészkelő helye a mezei pacsirtának, sárga billegetőnek, a sordélynak. Számos sáska és szöcskefajnak is otthona a terület. Jelentős táplálkozó helyet találnak itt a környező területeken fészkelő tövisszúró gébicsek, egerész ölyvek, fehér gólyák is. A legeltetés mára sajnos megszűnt, így a gyepet kaszálóként hasznosítják.
A felhagyott anyaggödrök is színesítik a táj arculatát. Amelyek állandó nyílt vízfelülettel rendelkeznek, hangulatos horgásztavakká alakultak. Partjaikon spontán módon kialakult a természetes növényzet, mely főleg füzesekből és gyékényesekből áll. Azokra, amelyek többnyire szárazon állnak, a beerdősülés különböző stádiuma a jellemző, attól függően, hogy a humuszképződésre mennyi idő állt rendelkezésre.
A magasabb térszinteken, a Gát és a Ladik utcai lejárókkal szemben találhatók a farkasalmás homoki nyáras sarjerdők. Lágyszárú növényzetükben megtalálható a szürke káka, mezei árvácska, nyúlánk ibolya, apró tyúktaréj, sárkutyatej, üstökös pacsirtafű. A legjellegzetesebb lágyszárú a farkasalma, amely kizárólagos tápnövénye az országszerte rendkívül megritkult farkasalma lepkének. Itt is egyre csökkenő számban tenyészik. Tavasszal együtt repül a szintén védett fecskefarkú, nappali pávaszem, és atalanta lepkékkel. A cserjeszintjük rendkívül változatos.
Hősi emlékmű N 47° 43,612' E 17° 40,025' 110 m [GCBVID+Emlékmű]
Bácsa főterén található a két világháború hősi halottainak emléket állító obeliszk, és parkosított környezete. Itt kell elkanyarodni jobbra (Győr felöl érkezőknek), a Szigligeti utcára, majd ismét jobbra kanyarodva a Legelő-közön végig (itt lehet parkolni N 47° 43,595' E 17° 40,164' 110 m [GCBVID+parkoló] innen kb. 700m a ládáig), a régi töltésen át a természeti területre.
Bácsai holtág (Bácsai-csatorna) N 47° 43,535' E 17° 40,224' 110 m [GCBVID+Csatorna]
A töltésről leérve megérkezünk a Bácsai-csatornához:
Ezen a helyen kerül bemutatásra a holtág menti galériaerdő, mely jellegzetes őshonos ártéri fűz-nyár-ligeterdő növénytársulás. Értékét emelik az öreg odvas fűzfabotlók, valamint a felkúszó vadkomló (Humulus lupulus), mely csodálatos lián-lugasokat alkot. A fásszárú szintet főleg a következők alkotják: fehér- és törékeny fűz (Salix alba, S. fragilis). Számos védett madárfaj fészkel a területen. Különösen értékes fekete harkály (Dryocopus martius), mely az ártéri galériaerdők országszerte ritka madara. Többek között itt fészkel az erdei pinty (Fringilla coelebs), csuszka (Sitta europaea), vörösbegy (Erithacus rubecula) és még sokan mások.
A csővezeték-mocsár a 2005-ben elkészült szennyvíz-nyomócső fektetési nyomvonalán keletkezett, a holtággal párhuzamosan. A mély fekvésű területet az év nagy részében fakadó víz borítja. A különböző vízi növénytársulások hihetetlen gyorsasággal birtokba vették a területet. Kiváló lehetőség nyílik itt a szukcessziós folyamatok, valamint a parti zonációs átmenetek tanulmányozására. Mivel a vize sekély, illetve időszakos, a növényzet pár év múlva valószínűleg teljesen be fogja nőni a nyílt vízfelületet.
A Bácsai-holtág (Bácsai-csatorna, Eszterge) Hajdani Duna-ág elsődlegesen belvízlevezető csatornaként funkcionál. A vízi növénytársulások nagyrészt megegyeznek az előzővel. A vízmélység itt nagyobb (1,5-2,5 m), ezért a nyílt víz még sokáig megmarad, változatos, őshonos halfaunája van. Jellemző, a compó (Tincta tincta), az ezüstkárász (Carassius gibelio), vörösszárnyú keszeg (Scardinius erythrophthalmus), valamint a csuka (Esox lucius), a sügér (Perca fluviatilis) a naphal (Lepomis gibbosus), és selymes durbincs (Gymnocephalus cernuus).
A fenti élőhelyekre jellemző még a vízisikló (Natrix natrix), valamint számos védett kétéltű faj, mint például az erdei béka (Rana dalmatina), kecskebéka (Rana esculenta), kis tavi béka. A barna ásóbéka (Pelobates fuscus), és a barna varangy (Bufo bufo) fontos szaporodó helyei.
Szent Vid emlékhely N 47° 43,308' E 17° 40,177' 110 m [GCBVID+Emlékhely] A Zöld Erő Környezetvédő és Szépítő Egyesület több támogató segítségével 2005. nyarán egy emlékhelyet hozott itt létre. Ünnepélyes felavatására és megáldására október 15-én került sor.
Végig a Szilos-réten vezető földúton, balra tartva elérjük a Mosoni-Duna töltését, a harckocsi-rámpákat, tovább a töltésen vagy alatta haladva az úton, megérkezünk a Szent Vid emlékhelyhez és a ládához:
Bácsa határánál terült el Szent-Vid régi praedium. Győrtől északkeletre, a mai Likócs puszta táján fekvő község volt, mely¬nek határai a Duna mindkét partjára kiterjedlek. "A középkori oklevelek Zenth Gyd (1222), Scenthwyd (1337) és Zentwyd (1440, 1460, 1472) néven említik." Legkorábban, 1222-ben II- Endre egyik oklevelében "Szent Güd" (Zenth Gyd) néven szerepel. A XIV és a XV századi oklevelekben gyakran olvashatunk Szent-Vidről, amely vámhely is volt. 1472-ben külön rév is tartozott hozzá, Fintafalvi (Nagylucsei) Orbán budai kanonok és a Bajcsi család tulajdonaként. Szent-Vid tiszteletére szentelt temploma is volt, mely, ha romokban is, de 1593-ban még fennállott. A község viszont, a jegyzőkönyvek tanúsá¬ga szerint, ekkor már elpusztult, valószínűleg a török hadak pusztításai következtében. "1593-ban a település Lipcsei János birtoka volt, aki 200 magyar forin¬tért zálogba adta Vajda Kristófnak és Torkos Jánosnak", aki a XVII. században mint anyai birtokát határoltatta. A község igen sok kézen ment ál. Határának nagy része a bácsai, szentiváni, hecsei határokba olvadt. Legnagyobb része, mely fennma¬radt, Likócs tulajdona.
2010.06.11 - magas vízálláskor használd a térképet(1. kép) és a töltéseket, segítségedre lesznek
Ládakarbantartás:
2025.01.19 - láda karbantartás, teljes felújítás (új rejtek, új láda és új alternatív jelszóhordozó)
2021.04.16 - láda karbantartás, új logbook
2020.03.01 - láda takarítása, feltöltés és új alternatív jelszóhordozók (jó sokáig kerestem mire meglett, visszaraktam a helyére)
2018.02.18 - új logbook, toll, takarítás és visszaraktam a helyére
2016.04.18 - láda takarítása és feltöltés
2015.06.17 - új láda és új alternatív jelszóhordozók
2014.01.05 - ládaellenőrzés és feltöltés, végre megtaláltuk a régi
ládát is, csak 20 méterre volt az eredeti rejtektől :)
2012.11.14 - új láda és alternatív jelszóhordozók
2011.02.27 - láda feltöltése
2010.09.20 - láda takarítása és új logbook
Egy kellemes sétával egybekötött karbantartás. Teljes felújítás, új rejtek építés, új láda és alternatív jelszóhordozó. Kellemes időtöltést a környéken!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Valóban minden átázott a ládában, nem is tudtam belogolni.
Kedves Rejtő, gyere és rakj rendet, mi Szfvárról jöttünk, nem hoztam most semmit magammal.
[Geoládák v4.5.3]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.3]
Végre ezt a rejtést is megleltük!
A közelben laktak barátok, és mikor jöttünk látogatóban eddig elmaradt. Most , hogy segítettünk nekik költözni, a végére ide is kisétáltunk. Útban a láda felé újévi korcsolyázókat is láttunk. Idei második találatunk volt. A karbantartás javasolt.
LÚÉK!:)
Hogy mi milyen régóta szemeztünk ezzel a ládával! Egyszer már meg is kíséreltük levadászni csak mire odaértünk, szokásunkhoz híven ránk sötétedett és elég horrorisztikus lett a helyzet, a szúnyogokról nem is beszélve. Gondoltuk most, október végén, a verőfényes napsütésben biztosan sikerül elkerülnünk a szúnyogokat. Hát nem így lett, sőt… ! Pipi úgy rontott ki a ládával a fák közül egy szúnyogfelhő kíséretében, mint Zrínyi, majd szaladtunk fel a gátra, hátha ott lesz egy kis nyugtunk, de nem volt. Ha lett volna se tudtunk volna logolni mert a füzet nem csak betelt de át is ázott, ahogy minden más oda illő és nem illő.. dolog is. Ekkor még azt hittük, hogy ennél nagyobb csalódás ma már nem fog érni minket, aztán átmentünk a Vénekhez. Mindenesetre köszönjük, hogy megmutattad ezt a helyet! [Geoládák v4.5.2]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Többször jártam errefelé, de nem is tudtam, hogy itt is van egy kis emlékhely.
A szúnyogok nagyon megörültek a jöttömnek. :)
A logbook már régen betelt, kellene egy új. Írószerszám sincs a dobozban.
[Geoládák v4.5.0]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.2.6]
Ünnepi 3 napos ládázás Győr és környékén, eddigi "felderítetlen" területünkön. 21/1.
Az első pont egy könnyű sétával megközelíthető, sajnos mára már kissé elhanyagolt emlékhely. Mindenesetre kellemes séta a töltés mentén, az ébredező természet kíséretében. A láda rendben a helyén.
Győr környéki ládák bringával. A töltésről letérve a folyót is érdemes volt megnézni. Főleg, hogy szúnyog és dzsungelharc nélkül sikerült :) Köszönet a rejtésért!
Győri hétvégénk első állomása :) a blöki élvezte a rohangálást, mi meg keresgéltünk, de végül meglett! Köszönjük a rejtést! Gabi, Szilvi, Edina és Szaddám az amstaffkölyök
Elnéztem a léptéket, így nem bringával jöttem a ponthoz. Elképesztően fújt a szél, az ágak csak úgy repkedtek a fákról. Köszi a rejtést! [Geoládák v3.12.5]
Második találásunk, a Mosoni Duna partján
Szent Vid emlékhelynél. Jó kis biciklis keresés volt a pandémia alatt. Köszönjük a rejtést! [Geoládák v3.9.6]
Megvan!
Az ajánlott parkolótól sétáltunk be az emlékhelyhez. Kissé sáros volt az út, de szerencsére nem volt vészes. Útközben azon gondolkodtam, vajon mennyi szúnyog lehet itt nyáron? Szerintem jó, hogy nem akkor jöttünk.
Köszi a rejtést!
Megtaláltuk ! 🙂
Ma tekintettel az országon átvonuló eső felhőkre módosítottunk a ládakereső programunkon és 9 év után visszatértünk Győrbe az azóta megjelent új pontok felkeresése céljából.
Szép csendesen egészen a ládáig beautóztunk. Az egyik csatornán
egy hattyúpár kísérgette 7-8 csibéjét. Köszönjük a lehetőséget! [Geoládák v3.2.2]
Nekem is eltartott egy ideig míg meglett, pedig én rejtettem :) Nem az eredeti rejtekben volt és elég mélyre el volt ásva az avarban. Visszaraktam a fa tövéhez. Kitakarítottuk, feltöltöttük és kicseréltem az alternatív jelszóhordozókat.
Zuhogó esőben kerestük meg a nagyapámmal, először se a láda, se a pótjelszó nem lett meg, majd meglátta a pótjelszót, és abból kitaláltuk, hogy biztos csak betemette az avar a ládát. Igazunk volt, meglett az is. Köszönjük a rejtést!
Felfújható kajakommal ("léghajó") eveztem Győrből Komáromba, útközben megkeresve három vízparti rejtést (Bácsai Szent Vid domb, Erebe szigetek és Szent Pál sziget, 42 km). Sikerült tűrhető helyen kikötni, persze tovább haladva még jobbat találtam, ez lehetett a harckocsi-rámpa :-). Mivel csak fürdőgatya volt rajtam, és döngicsélt néhány szúnyog, nem bíbelődtem a láda megkeresésével, csak lefotóztam az alternatív jelszóhordozót (köszönet érte!), és tűntem is el.
Megtaláltuk,köszönjük a rejtést. Viszont a láda az nem a leírásnak megfelelő helyen van!!! (kis segítség következik)Először az alternatív megoldást találtuk meg,majd kifele menet meglett a láda is. [Geoládák v2.2.5]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v2.2.5]
A ládát én se találtam, csak a jelszóhordozót. Lassan ez is frissítésre szorulna, kezd olvashatatlanná mosódni. Azt hiszem elég egyértelmű hol kellett volna lennie a ládának, így jelölök egy karbantartási igényt.
2 napos Pozsony környéki bringázás második napján. Végigtekertünk a víztározó mellett Pozsonytól Győrig.
Tettünk egy kis kitérőt a helyszínre, de aztán inkább visszatértünk a műútra, mert a gáton elég süppedős volt a homokos kavics a bringának, valamint az összes hülye crossmotoros és furgonos pecás ott közlekedett full gázzal, nyilván egy kicsit sem lassítva, nehogy esetleg ne terítsen be porral. :-/
A ládát nem találtam, csak valami kopott műanyag szalag volt fent az egyik ágon. Köszi.
Köszönöm a jelzést! Kellemes napsütésben sétáltam egyet a környéken, közben a ládát is rendbe raktam. Új logbook, toll, takarítás és visszaraktam a helyére.
Egy hét Győrben az EYOF-on, 18 láda Győrben és környékén, ez volt a tizennegyedik. Közös találat Erzsivel és Attilával. Láda is, az alternatív jelszóhordozó is rendben.
Megtaláltuk. Nagy volt a fű, sok volt a madár, kellemes volt az idő. A ládában nem volt mire jegyzetelni és sajnos nem tudtunk mi sem beletenni logbookot és tollat.
Köszönjük a rejtést. [g:hu 1.5.3y] [wapon beküldött szöveg]
Jò ha kesserek között van kisebb növésű felnőtt vagy gyerek. Mi kintről néztük hogy kuszik be a gyerekünk a ládàért. A mai nap legnagyobb öröme, hogy fogtunk egy békát,megvizsgáltuk aztán elengedtük.Köszönjük a rejtést!
Két gyermekem közös megtalálása. Sajnálatos, és nyilván nem a rejtő tehet róla, de igen sűrű és magas a gaz a láda környékén, nem egyszerű odajutni. De meglett, és ez a lényeg! Köszönet a rejtésért!
Kellemes séta volt szép időben, a kislányaim is nagyon élvezték.Nem túl könnyen, de kitartó keresés után megtaláltuk a ládát. Ma regisztráltam, és ez volt az első keresésünk. A ládában a toll nem fogott, így beírni nem tudtam, de majd pótolom.
A ládát elég rossz állapotban találtam, csak a logbook volt benne és némi falevél. :-(
Tettem bele pár apróságot és visszarejtettem.
Szép hely, köszönöm a lehetőséget.
Túráztunk már errefelé, amikor még nem ládáztunk. A környék akkor is nagyon tetszett. A láda hamar meglett, a gyerekek alig tudtak választani a sok ajándék közül. Visszafelé a töltésen tekertünk több kevesebb sikerrel. Újfent bebizonyosodott, hogy ez nem nekem való. Köszönjük a rejtést.
Magas aljnövényzet lebirkózása után találtuk meg a láda helyét. Az alternatív jelszó olvashatatlan, a készített foto manipulálásával tudtuk megfejteni.
Nem olvastuk el alaposan korábban a leírást, nem fordultunk el balra (el kell fordulni balra!), így hónaljig érő dzsindzsában kaptunk reuma elleni kezelést - de gyorsan elértük a rejtekadó fát - ahol csak a láda hűlt helyét találtuk. A felette lévő alternatív jelszó alig olvasható. Köszi!
A táj most nem a legszebb arcát mutatta, de a ládát könnyű volt megtalálni: sőt, nem is egy, hanem két láda van. A kék tetejű beázott, a logbook kezd penészedni, de a másik láda teljesen jó állapotú.
A mai nap plusz ládája nem volt tervezve, szintén spontán geotársulás útján. Talán így ősz közepén már nem épp a legszebb arcát mutatja a táj, de egy kiadós kavicsos-gátkoronás tekerést mindenképp megért a naplementében.
Győri városnézés és ládázás közben eljutottunk Bácsára is. Szép a Mosoni-Duna ártere a hatalmas fűzfákkal, gévagombával. Azért szúnyog is volt bőven. Köszönjük a rejtést!
Már feladtuk, és indultunk vissza, mikor csak poénból megnéztünk egy útba eső bozótot, és ott volt a doboz :D Ki nem vettünk semmit, de raktunk bele egy karkötőt! ;)
Egy kis gyaloglás után,megtaláltam a ládát. Ma már lehetett örülni a jó időnek. A láda körül nyugalom volt,simán lehetett logolni utána pedig a természetben gyönyörködni.
Köszi a rejtést
Az év első ládája, kényelmes kis séta volt a bácsai munkahelyemről. Hirtelen felindulásból indultam el, így a végén kicsit sietnem kellett a sötétedés miatt. Mindenképp vissza fogok jönni nyáron, hogy lássam zölden is ezt a részt, bár így is lenyűgözött. Gyönyörű narancs naplementében indultam, hazafelé láthattam egyszerre a lenyugvó napot és a felkelő teliholdat a töltés tetejéről. Köszi a rejtést! :)
Győrből a gáton bicikliztünk ki - elég laza a kavics, így eléggé koncentrálni kellett a kormányzásra.
Kellemes hely, a rejtés is jó.
Köszönet a rejtőnek!
Győrött volt ma munkánk, majd utána a városban és környékén néztünk szét egy kicsit ládaügyileg. A GCBVID lett a mai 8/4. találat.
Tetszett a hely, érdekes volt a sáncvár és a település leírását elolvasni.
A rejtek könnyen meglett, tipikus fa tövén párhuzamos ágakkal takart megoldás, bár ide nem is kell bonyolultabb. Lélek nem járt erre.
Persze az összes szúrós bokrot végigjártam, mire utoljára a megfelelőt.
Bringával voltunk, hazafele jól eláztunk... nem volt túl szerencsés ez a nap :(
Kösz a rejtést!
Van egyfajta félelmetes hangulata a tájnak!
A végtelen hosszú töltés, a rekkenő meleg, az izzasztó monoton véget nem érő futások a gát poros útján!
Tobzódnak az emlékek!
Ellentétként a piknikező családok a leterített pokrócon...az árnyékban...
jó kis rejtés...
Érdekes hely, többször elmentem mellette a töltésen, most néztem meg először közelebbről. Sajnos a pihenőhely nincs túl jó állapotban, az összes lécet leszedték az oldaláról (valószínűleg eltüzelték).
Szėp, nyugodt környék
Kis főzőcskézés egy cserkészörssel - és majdnem "mellékesen" egy cache
Pár száz méterre a házaktól egy gyönyörű biotop
Az elöző (fél)emberek által otthagyott szemetet eltávolítottuk...
Benedeket hoztuk Győrújbarátra versenyezni. Közben és utána a környéken bóklásztunk. Ide már négyesben jöttünk. Nagyon kellemes meglepetés volt az emlékhely. A nap végén feltette az Í-re a pontot.
Töltésen sétálós kupa. :)
110 km kerékpár edzés 400 m emelkedéssel Győr körül 11 régi és 1 új ládával. Ismét nagy volt a meleg.
GCGYPE után áttekertem a városon Bácsára. Odafelé nem bíztam az ösvényekben, feltekertem a gátra a szokásos kavicságyba, majd a zsilip felől érkeztem az emlékhelyre. 60 m gazolás árán a láda azonnal meglett.
Visszafelé rövidítettem az ösvények mentén: tűrhető volt. Frissítettem és GCRAVD következett.
Szerencsére szúnyogok nem, de nyakig érő gaztenger előzte meg a találatot. GPS nélkül is szinte menne, csak a csapást kell követni az emlékhelytől :D
TFTC
Ragyogó időben kerestük meg a ládát a gyerekekkel. A környék még így tavasz előtt is szép, a ládát vagy 10 percig kerestük. Ajándék tényleg rengeteg van benne, cseréltünk egyet. A hódok már ide is leszivárogtak...
Köszönjük a rejtést, nagyon tetszett! Nagyon gazdag láda, a gyerekek le voltak nyűgözve, azt mondták érdemes volt ide elsétálni. Ebben a szép napos időben ki sem hagyhattuk volna!
Komáromból vonat+bicó Győrig, majd 29,6 km tekergés meglehetősen szeles időben Szabival :) a GCBVID majd GCRAVD és GCHIDF útvonalon. Futókkal, kutya sétáltatókkal és más kerékpározókkal is találkoztunk, de a rejtek környéke teljesen nyugis :) köszi szépen
Amíg Anya a boltokat járta, addig a lányokkal sétáltunk egyet. Szép ruhában voltunk, de már olyan ügyesek a lányok, hogy csak a cipőt kellett lemosni, a többi ruha nem koszolódott.
Mivel csak a láda koordinátája volt meg és a parkolóé, így nekiugrottunk a területnek. Sajnos egy zsákutcába is sikerült belefutni, mert toronyiránt gondoltuk. Gyorsan be kellett látni, hogy a magas vízállás most ezt a módszert nem teszi lehetővé. Így maradt a töltés. Jó kis séta volt a töltésen, találkozunk kutyát sétáltató emberekkel, vízügyes ellenőrzéssel. Tényleg sok víz van most erre.
Köszönjük a rejtést, nem volt igazán nehéz, hiszen már geojárat van a ládához.
A ládában lévő toll nem működik, így nem tudtunk beleírni: Ezt érdemes lenne pótolni...
A győri Bácsáról sétáltunk ki a tetthelyre a társammal, aki már korábban fellelte ezt a ládát. Az ott tébláboló fiatalemberről később derült ki, hogy ő a láda tulajdonosa, és éppen a betelt log füzetet cserélte újra. A beszélgetés során sikerült megtudni néhány dolgot a láda történetéről.
Rögtön az elején megjegyzem, hogy roppantul nem tudom díjazni azt a fajta kesser magatartást, aki a megtalált ládát így hagyja maga mögött... Éppen csak az útra nem volt kidobva a láda! :( Igyekeztem jobban álcázni. A láda egyébként itt is az eső áldozatává kezd válni. Nedves volt a logbook.
Maga a hely kellemes. Nem az ajánlott parkoló felől közelítettünk, hanem a töltésen távolabbról sétálva közelítettük meg a helyet. Visszafelé már éppen elkapott minket az eső, így utolsó tervezett állomásunkat, a Püspökerdőt már nem kerestük meg.
Első kesselésem volt.. Kisfiammal együtt kerekedtünk fel, s a kincset viszonylag könnyen megtaláltuk. Máskor is kirándultunk már erre, a környék gyönyörű a kisgyerkőc számára is nagy élmény.
Unokatesómékkal (akik egyébként bácsaiak) sétáltunk el a ládához - tűző napsütésben. Rengeteg a kis béka, meg a különféle ugráló-mászó bogarak, amik közül egy különösen rusnya példánynak sikerült a frászt hoznia rám :) A láda könnyen meglett, követtük a csapást.
5,5 napos geo-maraton keretén belül.
Annyira nem ejtett rabul bennünket ez a hely. A történelme miatt azonban megérdemli a ládát, ami nagyon könnyen meglett.
Köszönjük!
Vénekre tartottunk, gondoltunk beugrunk ide is.
Sajnos a belvíz miatt a keresés nem volt lehetséges, mivel az odavezető út végig víz alatt volt. Megpróbltuk a keresést a csatorna mentén folytatni, de az egyik irányban végeszakad az útnak, a másikban pedig nyakigérő csalán állta utunkat. Az útvonalat 4 különböző irányból próbáltuk megközelíteni, de sikertelen. A bolyongásunk alatt 5 éves fiamat végig a nyakamba vittem, ami nem volt egyszerű.
Ez egy tipikus "ide nem jöttem volna el GC nélkül" láda.
De jó, hogy eljöttem, egy kis szelet a történelmünkből. Nagyon tetszett a környezete is, kár, hogy már félhomályban értem ide, és nem volt nálam fényképezőgép, mert rengeteg fototéma van!
Szerencsére még szúnyog és csalánmentes volt a környék, így a láda könnyen meglett.
Köszönöm a rejtést!
A hely múltja érdekesebb és jóval gazdagabb, mint amennyi ma látható belőle. Ugyanakkor örvendetes, hogy a környék természeti attrakcióival együtt tanösvény formájában megőrzésre és bemutatásra kerül Szentvid is.
Mi a faluból közelítettük meg, így át kellett mennünk az ártéren ahol félelmetes korhadt fák nyikorgó hangja rémísztgetett minket. Mindenkinek ajánlom! :) Köszi.
A láda röviddel azután jelent meg, hogy utoljára erre jártunk. Azóta eltelt egy kis idő, s megint jöttünk. Ezúttal megálltunk, s megnéztük ezt a helyet is. Ha nem kerül ide láda, akkor biztosan nem járunk erre. Igazi rejtett érték ez. Bár igen szeretem a magyarság kora középkori történelmét, erről a helyről fogalmam sem volt. Már ezért megérte eljönni. A már más kérdés, hogy a gyanútlan átutazó nem szerez róla tudomást, mert nem hívják fel rá a figyelmét. (Persze, ha kesser, akkor innen, az oldalról értesülhet.) Most igen nagy volt a nyugalom és a csend is. Egy rövid sétát téve néztük szét. A rejtés lehetne ötletesebb is, mert így - szerintem - ki van téve a rossz szándékú lényeknek. Folti kísért el.
A GCGYBE után már teljesen átfagyva "medvelábnyomokat" követve a hóban sikeresen megtaláltuk.A környék szép, jó időben biztos tovább maradtunk volna!
Köszi a rejtést!
Nekem tetszett ez az érdekes hely. Igaz talán nem kifejezetten úgy közelítettem, mint a leírás és a térkép alapján elvárt.
Cserébe viszont találtam egy ravaszul álcázott madárfotós rejteket, csodálatos ártérinke tűnő fákat és átverekedtem magam egy botlasztó dzsungeldarabon.
Rengeteg csipkebogyót találtam, amit jobb híján a fényképezőgépem tokjába és a zsebeimbe szedegettem le.
Azt azonban nem értem, hogy lehet, hogy a sóder időnként a vizet átengedő-tisztító közegként funkcionál. Itt a töltés tömegét is ez adja, nyilván vizzáróként kell hogy funkcionáljon. Ki mondja meg a kajicskáknak, hogy a víz mehet, vagy marad?
A fák nagyon érdekesek, találó elnevezés a "botlófüzes". Madarakat nem láttunk, de találtunk egy "madárlest". Sajnos a tanösvény bejárására nem volt időnk, indulnunk kellett haza. Köszönjük a rejtést.
Az első ládakeresésünk egy kedves budapesti Úr buzdítására akivel aug. 21-én beszélgettem a Hédervári kastély parkjában a geocaching-ról. Ez lett az eredménye :-))
4 napos kerékpártúra utolsó ládája, Vénekről a Győri pu.-ra tartva. Kedves az emlékhely. De a kavics tetejű töltésen képtelenség volt vékonykerekű, utánfutós géppel tekerni. Sajna így tolni kellett. Ez úgy kifárasztott, hogy feledékennyé váltam és szemből próbáltam megközelíteni a ládát, laposkúszásban. ;-))
Azt hittem nehezebb dolgunk lesz a megközelítésével, de gyakorlatilag drive-in. A ládát (a rejtekhez közledve) teljesen szabadon találtam. Valami állat rángathatta ki a bokorból, de szerencsére nem bántotta, teljesen ép volt. Visszavittem a kesserösvény által "mutatott" helyre és a fa mögé tettem. A kis emlékhely tetszett, kösz, hogy felhívtad rá a figyelmem!
Hősi emlékműnél parkoltunk. Legelő utcával szemben be folyók felé. Át a bazi nagy pocsolyákon mezítelen lábbal. Nagyon szép hely. Láttunk jégmadarat is.
Kerékpáros találat
A leírásban megadott hídon keltem át a csatornán majd egy nagyobb elöntött terület állta utamat. Próbáltam egy másik úton kerülni de arra is mocsárba futottam. Végül visszatértem az első verzióhoz és sikerült kisebb "beázással" olyan útvonalat találnom amivel meg tudtam kerülni az elöntött részt.
A ládát könnyű volt megtalálni, alaposan ki van járva a rejtek környéke. A domb valahogy nem tünt fel :-)
Visszafelé a csatorna zsilipje felé indultam vissza végig a gáton maradva, majd hamarosan egy másik gát becsatlakozása után a N47 43.635 E17 40.741 pont környékén a település szélső utcájára jutottam száraz lábbal.
Ez a második találásom. Emlékezeből és GPS nélkül (több héttel ezelőtt olvastam a leírást, de ismerős volt a környék).
Nagyon közel lakom ehhez a ládához, biztos ki fogok még sétálni vagy inkáb biciklizni ide többször is.
Kedves kis emlékhely.
Azt viszont nem értem, hogy a Russa térképen miért nincs rajt a töltés, mint járható út.
Kocsival igyekeztünk a Volt fesztivál felé, közben begurultunk ide. Köszönjük a rejtést! Érdemes körbejárni a rejteket adó bokrot, a bejárat megtalálásához.
Nagyon tetszett, szívesen tettünk volna egy nagyobb sétát is, de időre kellett mennünk egy ballagásra. Igaz, emiatt voltunk itt egyáltalán. A rejtés egyértelmű, de aki nem ezért jött, nem akadhat rá véletlenül.
Látogatásunknak talán a szúnyogok örültek a legjobban.
Köszönet a rejtőnek !
Jó kis vasárnap délelőtti biciklitúra volt. Nagyon szép a táj. Biciklivel már jártunk erre, csak akkor még nem kerestük meg a ládát.
Köszi a rejtést. Laciapa és családja.
Gyors találat egy jellegzetesen ártéri vidéken, jellegzetes ártéri fákkal. A töltésről szerintünk elég jól rá lehet látni a rejtekre. Vigyázzatok a logolással!
Köszönjük!
Bringával Győrből... A héten már jártam itt, de nem mertem megkeresni a ládát, mert 2 srác lesett mit művelek arra. A doboz épségének megóvása érdekében elmentem. Napokkal később visszatérve ismét találkoztam 2 hölggyel, 1 úrral. Barátságosan kérdezték miért nem a töltésen kerekezek. Mondom nekik: "Lenne itt egy kis dolgom." erre felnevettek, ők is geocachingesek voltak :) Az úrral vagy háromnegyed órát beszélgettem, közben kiderült, hogy ők gondozzák az emlékhelyet. Megérte aznap elmenni oda!
Csak a koordináta pár volt nálunk, így egy kedves bácsitól kellett útba igazítást kérni mert egy kicsit elkeveredtünk. Ő, egyből tudta miről van szó így hamar megtaláltuk annak az utcának a végét ahol leparkolva nekivághattunk a sártengernek, és a gátnak.
20 centi hó, tiszta idő :-) Kár, hogy amúgy a környezetből nem lehetett sokat kivenni... (Ez volt a 25. ládánk-és ráadásul egy hónap alatt csináltuk őket)
lefülelve. :) [wapon beküldött szöveg]
Gyere Gyuri Győrbe, gyalogoljuk körbe! (Bocsi!)
Mivel Gyuri nem ért rá, Issevel gyalog-galoppoltunk a környéken
Na itt sem jártam volna csak úgy-amúgy
Köszönöm a rejtést
Megvan! Nem volt nehé megtalálni, mert szépen ki volt járva körülötte a terep. Szép helyen van, bár sztem rosszkor mentem, tavasszal újra meglátogatom, de akkor nem gyalo,laza volt ez a kb 11km-es séta oda-vissza :) Köszi a rejtést!
Bár győri vagyok, még sose jutottam el erre. Most egy kellemes biciklizés keretében kutattuk fel a ládát. Nagyon szép környéken volt, és a rejtés is nagyon jó! Köszönjük!
Csendes tél eleji ládikázás. Első megközelítési kísérletünknél kerítésbe ütköztünk. Másodikra simán úton oda jutottunk. Nem igazán nagy szám a hely. Köszi!
Sok munka van a rejtésben, a hely engem mégsem fogott meg. Talán az időjárás is ludas benne, melegben még egyszer meg fogom nézni - hátha... :-) Köszönöm a rejtést!
Jó meleg volt, a szemptember ellenére. 10-kor 29 fok, aztán meg 32....:-)
Szép idék. Nyugalmas. Érdemes körülnézni a mocsaras helyeken is. Megpróbáltunk kocsival közel jutni a a leírás szerint. Nem lehetetlen, de elég gazos ilyenkor az út. Szóval maradt a töltésen gyalog megoldás. Nem volt messze.
Köszönjük a ládát. Érdekes volt a környék, az ártéri erdő, a békalencsés, sásos-nádas csatorna, a későnyári növényvilág. A békaszobor is nagyon tetszett az emlékhelyen. Odafelé belekeveredtünk a szedres-csalános rész sűrűjébe, de azért kibírtuk.
Ildi és Gyuri
Vasárnap, kellemes időben, biciklivel begyűjtött láda. Az effektiv keresés elmaradt, mivel épp egy család loggolt a helyen... Annyi baj legyen, jót beszélgettünk miközben visszafelé sétáltunk. jó sok szúnyog volt. Köszi a rejtést.
Már régóta készültem, hogy begyűjtöm ezt a ládát is, hiszen győri lévén igazán itt van a közelben. Ma reggel rászántam magam, és bizony nem bántam meg. Nagyon tetszett a környék, jól esett ez a kis séta. A rejtés nagyszerű, már éppen készültem az újabb bózótharcra. Nagyon örültem neki hogy ezennel ez az "élmény" elmaradt. Webes megjelenés igazán teljes, és részletes. Tetszett a láda. Köszönöm a rejtést!
A töltésen sétáltunk végig. A ládáig ösvény vezetett. Könnyű találat volt.
Érdekesek a harckocsi rámpák, sokáig találgattam mi célt szolgálhattak, de elolvastam a leírást.
Győri csavargásunk indító ládája. Az eleje kissé döcögősen indult, nem találtuk a ládához vezető utat, de aztán meglett. A rejtek környéke csendes, a nagy fűben a kesser ösvény egyenesen a ládához vitt. :-) Kicsit pihentünk a nagy melegben. Kellemes környezet, köszi a rejtést!
Kerékpárral Győr környékén. A sóderes gáton kerekeztem ki, mérsékelt élvezet volt. Jól eldugott hely, bár a ládához a csapást már el sem lehet téveszteni.
A délutáni szigetközi barangolás levezetőjeként kerestük meg. A Szent Vid emlékhelyhez közeledve két kerékpárost láttunk lemenni az emlékhelyhez. Kicsit húzva az időt próbáltuk kivárni távozásukat. Ez nem sikerült, bár a fiatal Úrnak (egyik kerékpáros) ez volt a "szerencséje" . Az ismertető táblát olvasva az idősebb Úr odajött hozzánk és pár kérdéssel indította a beszélgetést. Erre a fiatal Úr amilyen gyorsan csak tudott elillant.
Az Úr jó néhány kiegészítőt fűzött a táblán olvasható ismertetőhöz. Mint kiderült a Zöld Erő egyesület vezetője. Elmondta a hellyel kapcsolatos előzményeket és a terveiket. Érdekelte mi szél hozott ide bennünket, ezért nekem is kis előadást kellett rögtönöznöm a geocaching-ből. Örömmel fogadta az ország nevezetes pontjainak e fajta megismerési módját. Ő is jött a rejteket felkeresni, mert még nem találkozott ilyennel. Ez után biztosan nyomon követi a neten a hely látogatottságát, mint kiderült SZIF matematika és informatika oktatója és nem idegen számára a net.
Köszönjük a professzor Úrnak a részletes ismertetőt és a kellemesen eltöltött órácskát.
Még egy: a láda leírása elején nem ártott volna megemlíteni, a leírás és a képek forrási helyét, mivel ez és a Zöld Erő egyesület honlapja ua.
Nyugalmas kerékpáredzés a Győr - Bácsa - Vámosszabadi - Medve - Szap - Bős - Csiliznyárad - Nyékvárkony - Dunaszerdahely - Dunatőkés - Dunaszerdahely - Medve - Győr - Dunaszeg - Dunaszentpál - Győrzámoly - Győr útvonalon 145 km-en, 600 m emelkedéssel, 4 új ládával. Délelőtt nagy szél kerekedett, az utolsó 2 ládával megszenvedtem.
Győrből az első, bemelegítés nélküli lendülettel gurultam Nagybajcs felé. A megadott útvonalon feltekertem a gátra, majd az elefántfűben leereszkedtem a ládához. Körülnéztem a pihenőhelyen, aztán tekertem vissza Bácsára, és Vámosszabadinál indultam SK-ba, GCTOVI-hoz.
Hirtelen elhatározás eredménye. Nem ismertük ezt a helyet, pedig sokszor elmentünk már mellette. Köszönet érte.
Sok szép érdekes növényt és állatot lehet látni útközben. A vad, burjánzó növényzet csak érdekesebbé teszi a helyet.
Bringás találat; jól eső esti tekerés volt, kellemes környezetben - igaz, kicsit magasra nőtt a fű a környéken :)
Találkoztunk egy kedves kessercsapattal is!
Kicsi Gesztenye és Tádé
Megtaláltuk, hatodikként. A rejtés elég gyenge, lehet azért vagyok ilyen kritikus, mert a világon ennyi szúnyogot együtt, egy helyen még nem láttunk?? Az előttünk járók olyan egyértelmű, világos nyomot hanytak az embermagasságú fűben, hogy csak az nem talál oda aki nem is akar...
Dobogorol lecsuszva, de egyben a 100. megtalalasom!!!... [wapon beküldött szöveg]
Győriként lemaradtam egy "ELSŐ"-ről, de nem baj. A leírásban említett pontokat ismertem, kivéve a Szent Vid emlékhelyet. A GPS-t "követve" nem is hittem el, hogy van ott egy ilyen... (mindig tanul a ... jó pap...)
A láda könnyen meglett a térd fölé érő fűben látható geocsapást követve! ;-)
Kösz: Lilo11
Nem gondoltuk volna, hogy dobogósok leszünk, de még éppen felfértünk rá.
A terep nem vészes, Győrből biciklivel a töltésen haladva is könnyen teljesíthető, a végén közepesen nehéz bozótharccal...
A megjelenést követően, már tegnap este megláttam az új ládát, de már nem volt kedvünk nekiindulni. Ma délután viszont - meglepetésünkre - az ezüstérem a miénk lett! :-)
A megadott parkolóponton, a ház melletti részen hagytuk az autót. A láda megközelítése egy nagyon light-os kis séta, a 2,5-2,5 nehézség-terep osztályzatokat nagyon túlzónak érzem! Én 1-1-et adnék, max. ha figyelembe veszem, hogy az utolsó 35m magas fűvel borított, akkor a terep legfeljebb 1,5 lehet. Nagymama a babakocsiban esete! :-)
A rejtek igen könnyen meglett, annál is inkább, mert a magas fűben jól követhető csapás vezetett hozzá. Megnéztük az emlékhelyet is, egész aranyos. Láttunk óriáshangyákat, piros és arany színű szitakötőt, sőt még egy gólyát is. Könnyű kis séta a városhoz közel.
NZs & EnZo
Ez a láda amit elsönek találtunk meg.
Hamar meglett, mivel nem kellett messze menni.
Mi is terveztük ezt a ládát /igaz virtuálisat/, de örülünk, hogy másnak is tetszik a környék, s el is rejtette a ládát.A nagy sietségben nem vittünk magunkkal ajándékot, de nem is vettünk ki semmit a ládából.
Gratulálunk!Köszönjük!