Elhelyezés időpontja: 2001.09.02 00:00
Utolsó lényeges változás: 2016.09.19 16:31
Utolsó változás: 2018.05.08 21:29
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Barna, Erika, Erzsi, NGábor, RGábor, Zoli Zsolti nyomán Párduc50 és Tiglet
Ládagazda: Párduc50 Nehézség / Terep: 1.5 / 3.0
Megtalálások száma: 221 + 5 sikertelen + 3 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.2 megtalálás hetente
WAP
A Cikai-völgy nyugati oldalán, bükkfa és kidőlt fa találkozása.
Ládatörténet:
2001.09.02: A láda megjelenik, 16. ládaként a magyar oldalon, és első Mecseki illetve Baranya megyei ládaként 2015.07. hó: A láda többedszerre is megbetegedett, a régi kesserek, lévén Szegediek, nem tudják megfelelően gondozni. Mindezek miatt átadják Fairy-nek, aki vállalja, hogy szeptemberre meggyógyítja, és gondoskodik további sorsáról. 2016.03.29. A láda 2015.07. hó óta folyamatosan beteg, így szabályaink szerint átkerült az adoptálható ládák közé. 2016.03.30: Párduc50 adoptálja a beteg ládát 2016.04.03: Az oldal felújításra kerül, a láda pedig ismét kereshető. 2016.08.25: Az odúból rejtélyes körülmények között eltűnt ládát riasztos csapata új helyen pótolta, mivel az odúnak időközben lakója lett. Köszönet érte!
Fontos:
E láda a magyar ládaoldalon 16.-ként elhelyezett láda, 2001-ből. Annak idején egy szegedi baráti társaság helyezte el vicces kedvében, és a Szeged forrás nevet adta neki. Mivel ilyen forrás nem volt a Mecseken, míves betűkkel felrótták az elnevezést egy méretes bükkfára (lásd 1. kép), és tkp. ez lett a látnivaló. Mindezek alapján jó tudni, hogy a láda legfőbb vonzereje annak kora, egyéb látványosságot nem nyújt,valamint a terep a cache közvetlen közelében nem is túl barátságos. Kérek mindenkit, aki ezek után felkeresni tervezi, vegye figyelembe a leírtakat, és ehhez képest alakítsa elvárásait.
Eredeti leírás
Az autót érdemes a Magyaregregy közelében található Máré vára alatti parkolóban hagyni. Innen lehetőség van egy meredek, de aszfaltozott úton felsétálni a várhoz, ami Magyarország utolsó ostromlott erődítménye. Tetejéről szép kilátás nyílik a környező hegyekre, völgyekre. A környék kellemes túrákra is lehetőséget ad, érdemes egy nagy sétára időt adni a cache megkeresése után.
A kincs felkutatásához a parkolóból a várhoz felvezető aszfalt úttal ellenkező irányban induló sárga kereszt jelzésen érdemes elindulni. A cache a Cikai völgy legalján, egy fa tövében található.
Jó szórakozást és kellemes kirándulást kívánunk mindenkinek!
Az elhelyező csapat
Megjegyzés: Ez a láda egy ősláda, a hozzá tartozó fenti leírással együtt, ennek minden romantikájával és hátrányával. A geocaching mozgalom első heteiben települt 16. sorszámmal és ráadásul az első rejtésünk is volt. Ekkor még nem igazán tudtuk, hogy mitől lesz kedvelt egy láda.
A hely egy közel húsz évvel ezelőtti baráti kirándulás alkalmával a szívünkhöz nőtt. A Szeged forrás elnevezés abból adódik, hogy az ott csordogáló és felbukkanó patak vizét forrásnak gondoltuk.
Mai szemmel a láda környezete az érintetlen erdőn és a dzsungelen való átvergődés örömén túl nem sokat nyújt.
Gondolkodtunk azon, hogy áttelepítjuk innen a Cikai forráshoz, de végül nem tettük, mert ez a láda a geocaching történelem korai szakaszának részét képezi.
Azért írtam ezt a kiegészítést, mert nem szeretném, ha csalódás érne titeket a ládával kapcsolatban. Ha a fenti információk ellenére felkeresitek szakállas ládánkat, annak továbbra is nagyon örülünk!
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Nagy hőségben kerestük meg, meglett. Köszi a lehetőséget! A mederben még egy fosszíliát is találtunk, amiről utólag kiderült, jura korból származó ammonitesz. Szóval szuper jó, hogy eljöttünk ide.
A ládával minden rendben. Köszi! [Geoládák v4.5.0]
Inkább csak a kétágú nagy fát keressétek, a régebbi logokban látható. Elég vad, kieső hely, kevés látnivalóval. A sportértéke megfelelő. Köszönöm, hogy elhoztál ide.
Elöször kölcsön jelszóval logolva mivel az előző napokban lévő vihar miatt gyakorlatilag a sár és a letört faágak miatt az ösvény járhatatlan volt abból az irányból ahonnan mi közelítettünk.
De visszatértünk!
Mire odaértünk a találkozó már véget ért, és a kidőlt fa továbbállt, (hogy aktuálisak legyünk, biztos Bjelorussziába ;) )de a bükk még megvolt, és hűségesen őrizte a ládát. Ritkán járunk erre, köszönjük, hogy útba ejthettük ezt a környéket is.
Halló!
A kidőlt fa időközben lábra kaphatott.
Ha nehezen is, de felleltük a dobozkát.
A Sanyi, a Panka, és a Pipike.
Köszönjük, Párduc úr, hogy elvezetett ebbe a
szépséges távoli völgybe.
A sajnálatos reggeli baki miatt (kb. mindent otthon tudtam hagyni a geo-táskával együtt, se pénz, se kártya, se személyi, se jogsi, se forgalmi, se GPS ... ) átterveztem a geo-programot, mert nem tudtam, hogyan működik együtt a mobil applikáció a rejtett pontos multival (most már azt hiszem, tudom ...). Nehezebb úton kereshető hagyományos ládákra tértem át. A Máré-vár alsó parkolóból a S+ jelzésen mentem, nem találtam a rövidítést, de lehet, hogy nem is baj, maradt a SO és a jedi-erő ... 5N első képe éppen a megközelítési irányból mutatja a helyszínt, azonnal ráismertem. :)
Már az a tény, hogy egy 2001-ben rejtett, s ma már szakállasnak számító ládának csak 198 találata van, jelezte az mezei kessernek, hogy nehéz dolga lesz. Pulzusmérővel, vizes palackkal, tartaléktérképpel, tájolóval felszerelkezve kezdtem a kalandba. A kocsit a Máré-vári parkolóban hagytam. Bemelegítésként megkerestem az Egregyi piros út (GCMEFA) pontjait, és a sárga kereszt, majd a sárga kör jelzésen szuszakoltam fel magam a Szeged-forráshoz. A pulzusmérő kiakadt mire felértem, s a vízkészletem is jócskán leapadt. Bár az emelkedő kutyafüle volt ahhoz képest, ami a sárga kör jelzés által jelzett út elfogyta után következett. Kúsztam a belógó gallyak alatt, másztam a kidőlt fák fölött, s mindenféle indába kapaszkodtam, hogy a partoldalon megtartsam magam. Ebből kiderül, hogy nem a mederben, hanem felette haladtam.
Szerencsére, legalább aljnövényzet nem volt. Nem is a kütyüt figyeltem - az úgyis összevissza mutatta a hátra lévő távolságot -, hanem 5N játékostársunk által feltöltött fényképen látható fát kerestem. Elég jellegzetes alakja van, s reméltem, hogy célra vezet. Nem is tévedtem, s óvatosan a fához ereszkedve, annak tövében hamar megpillantottam - ahogy én nevezem - a geogallyakat, amelyek a fák tövébe rejtett dobozkák rendszeres takarói szoktak lenni.
Visszafelé még kalandosabb volt az út. Mivel a kütyü a magas fák és a kissé felhős ég miatt összevissza mutatta a pozíciómat, így nagyjából olyan trackvonalat húzhattam magam után, amilyen mintát egy kapatos ökör hagyna a mezőn. Bárhogy is történt, egyszer csak a fák közül kibújva megpillantottam egy sárga kereszt jelet a fán, s onnan már csak azért kellett drukkolnom, hogy a jobb és bal irány közül a megfelelőt válasszam. Sikerült, mert ezt a bejegyzést már itthonról írtam.
Köszönöm a rejtést. Nekem jelenleg ez a legalacsonyabb számú megtalált ládám.
Mivel a gps-re se lehetett maximálisan támaszkodni,ezért a kidőlt fától,kidőlt fáig járkálással telt az idő és fogyott a remény,de aztán elolvastuk a logokat,így a kidőlt fákat elvetettük és jöttek a szép bükkök,persze kinek mi a szép,így csak mentünk a vastagabb bükkökhöz és meglett.
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (229 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.