wap: egy meglehetősen nagy farönk alatt található a 14x23x7 cm-es konyhai edény (TB nem tehető bele)
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Apukám kedves kollégája, Géza bácsi ötlete alapján rejtettem el e cserháti ládikámat. A fő célunk Kisbárkány népszerűsítése volt. Emellett egy hangulatos kis forrást ( N 48° 1,178' E 19° 40,433' 292 m [GCKisb+Ivóvíz]) találtunk, mely jó kirándulási célpont lehet a Cserhátban bolyongva. A forrás bővizű, a fák kellemes hűvöset árasztanak a nyári rekkenő hőségben. (Géza bácsi rendszeres kilátogatása miatt a láda karbantartása egyszerűen megoldható. Hálás köszönet érte.)
A Cserhát Baráti Társaság is kirándulási célpontként jelölte meg a forrást.
Útvonal
A buszról a kútnál ( N 48° 1,023' E 19° 41,015' 243 m [GCKisb+Ivóvíz]) érdemes leszálni, de autóval érkezve is itt, vagy a templomnál ( N 48° 1,071' E 19° 40,931' 254 m [GCKisb+Templom]) érdemes parkolni. A falut a temetőnél ( N 48° 1,090' E 19° 40,793' 286 m [GCKisb+Temető]) elhagyva, a legelőn átgázolva szinte toronyiránt mehetünk a forráshoz. Itt ÉK-i irányban haladva hamar megtalálhatjuk a rejtekadó farönköt.
Az út során hátratekintve gyönyörködhetünk a falut körülölelő dombocskákban, távolabb tekintve a Mátrában is. Közel van ide ugyanakkor a sámsonházai GCSAMS láda is. (5 km a falu felé tekintve.) Jól látszik a domb tetején a vár.
A vadászlest ( N 48° 1,140' E 19° 40,608' 299 m [GCKisb+Alacsony torony]) elhagyva nemsokára befordul az út az erdő felé. Innen már csak 200 m a forrás.
Visszafelé a forrás vizét követve kis tavacskához ( N 48° 1,252' E 19° 40,556' 259 m [GCKisb+Pihenő terület]) érkezünk, melyet Nándi bácsi alakított ki. Itt hangulatos megpihenni (bár magánterület, nincs körülkerítve, s a bácsi nagyon kedvesen megengedi), s gyönyörködni a nádasban, a tavirózsákban.
Római Katolikus Templom
(Havas Boldogasszony Egyházközösség)
Kisbárkány, 3075, Arany J. út 7. (tel: 32/392-046)
A község legfőbb látnivalója az 1992-1994. évi egyházi, önkormányzati és alapítványi támogatással épült római katolikus templom. A templombelső magán hordozza a 20. század sajátos építészeti jegyeit.
Molyhos-tó
Kisbárkány területén található a jégkorszakból maradt Molyhos-tó. Nyaranta számos szárcsa és vízityúk élőtere, kedvelt kirándulóhely. Helyi jelentőségű természeti emlék.
Harangláb
Említésre méltó műemlék a XVIII. században kőből épített harangláb, mely a templom mellett található.
Harang
Egy Walser nevű nagyiparos budapesti gyárában öntötték 60 cm-es alsó átmérővel, 45 cm-es palásttal. A rimóciak tulajdonában lévő harangot 1927-ben eladták Kisbárkány községnek azzal a kikötéssel, hogy a szentkúti búcsú alkalmával a rimóciak Kisbárkányon átmenve azt megkongathassák. A harang értékét növeli, hogy ez a legrégibb "rimóci vonatkozású" harang, amely egyvonalas "f" hangot hallat.
Jó kirándulást, jó vadászatot!
Kukucsi
Ui.: az első megtalálót finom (folyékony) meglepetés várja.
2012.09.08.: ládaellenőrzés (by Géza bácsi és Marika néni)
2013.07.10.: ládaellenőrzés (by Géza bácsi és Marika néni)
2014.07.18.: ládaellenőrzés (by Géza bácsi és Marika néni)
2015.06.10.: ládaellenőrzés (by Géza bácsi és Marika néni)
2016.06.20.: ládaellenőrzés (by Géza bácsi és Marika néni)
2017. -- karbantartás folyamatban (amint a fakitermelés után lehetővé válik...)
2018.04.22.: új rejtés, új hely (a korábbitól kb. 100 méterre)
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
+
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést.
Más kesser loggolását igénybe kellett vegyük, mivel valóban minden jellegzetes helyet végigpróbáltunk, aztán olvastam, hogy jellegtelen és talajszinten van. Egy percen belül meglett.
Mivel a temető valóban megkerülendő, nem kell a temető hátsó kapujáig visszamenni és az utat követni, mert az csalóka, mi feleslegesen fel is mentünk a dombra mire feltűnt, hogy rossz irányba tartunk. A temető hátsó sarkától teljesen szembe van a láda felé vezető út.
Megvan, köszi!
Szentkút környéki kutyás túra után hazafelé tettünk két kitérőt, két rövidebb sétával. Előbb Kisbárkányban a temetőnél, egy szép kálváriaút végénél parkolva elsétáltunk a ládáig (meg kell kerülni a temetőt kívül, mivel a hátsó kapuja le van lakatolva).
A forrás bőven folyt.
Nagy fatörzset (vagy más, feltűnő dolgot) már ne keressen senki, a láda egy szinte talajszintig elkorhadt tuskó maradványaival van takarva.
Doboz rendben.
Köszi a rejtést! Megtaláltuk! Mi vagyunk az év első megtalálói. Ezek szerint ritkán járnak erre. Pedig nincs is messze a településtől. Kellemes sétával elérhető.