A láda egy 15x15x9 cm-es műanyag doboz, a kastélyhoz tartozó régi fasorban kb. 100 méterre a kastélyhoz bevezető hídtól.
FIGYELEM ! A kastély udvarába csak akkor menj be, ha a gondnokkal ezt megbeszélted! Részletek a leírásban.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Kedves "Kesserek"!
Már 2008 év vége óta tervezzük, hogy elrejtjük első ládánkat. Hát eljött az idő. Úgy gondoltuk, lakóhelyünkhöz közel keresünk egy helyszint, így esett a választás Pokvár pusztára, ahol egy neo Tudor stílusban épült kastély N 47° 32,936' E 17° 30,394' 120 m [GCPOKV+Pokvár kastély] áll. Csak földúton lehet ide eljutni, ezért a hely nagyon nyugodt és csendes.
A terület magánbirtok, de a tulajdonos és a hely gondnoka is tud a ládáról, és az engedélyükkel van ott a rejtés. A kastély weboldalán látható, hogy vendéglátóhelyként (szálláshelyként) működnek. A legtöbbször a vendégek csoportosan az egész épületet bérlik ki. tehát a tulajdonos nem szeretné, ha az ő nyugalmukat "idegenek" megzavarnák. A láda közeléből a kastély jól látható, eddig a pontig előzetes bejelentkezés nélkül is elmehettek. Amennyiben szeretnétek közelebbről is megnézni a kastélyt, kérlek hívjátok a gondnokot. Az ő beleegyezésével a telefonszámát itt megadom: +36 20 2845745 (László).
Kutyák vannak a területen, de azt mondták, hogy tőlük nem kell félni, viszont az esetlegesen veletek utazó kutyák miatt is, ezt jó ha tudjátok.
(Nem messze van Ürgehegy, ahol gyümölcsös és szőlős kertek vannak, ha van kedvetek, és időtök nézzétek meg!)
Akik gyalog szeretnének eljutni a célig, a Tét felőli indulást javaslom, mivel itt egyszerűbb a parkolás (Szabadság utca vége), bár innen egy picit hosszabb az út (kb. 3km).
Ha autóval közvetlenül a ládáig szeretnétek utazni , a N 47° 33,005' E 17° 30,236' 120 m [GCPOKV+Parkoló2] pontnál, a híd előtt parkoljatok.
Történet:
A tatár pusztítás után IV. Béla király adományozta a környéket Poky Tamás királyi ajtónállómesternek 1269-ben. Tét legnagyobb földesurai a Pokyak voltak egészen a XVII. század végéig. István tiszteletére monostort alapítottak, ennek romjait várromnak nézvén, tévedésből nevezték el Pokvárnak a dombot. A monostor elpusztulásának ideje nem ismert. A legenda szerint Mátyás király egy Poky lányt szemelt itt ki magának 1480 körül.
Később a Bay család kezébe került a birtok, akik egy szép kastélyt emeltek a kolostor romjain. 1869-ben építették át a kastélyt "neo_Tudor" stílusban, jelenlegi formája is ezt tükrözi. A II. világháború alatt a kastélyt a tulajdonosok elhagyták, a háborút követően a kastélyba a helybéliek költöztek be, majd az Állami Erdőgazdaság vette bírtokba.1965-től a Honvédelmi Minisztérium használta a kastélyt. A rendszerváltást követően magán kézbe került. 1996-ban Pokvárat régi szépségében helyreállították, a mai viszonyoknak megfelelően modernné tették, így vált a lovas sportok kedvelt helyévé.
Kellemes időtöltést!
2019.02.02
Ládagyógyítás, karbantartás. A láda újra kereshető.
2010.03.08. 16:00
Ládakarbantartást végeztünk, és feltöltöttük a ládánk tartalmát.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!Borzasztó szúnyogáradat van a láda körül,épp hogy villámsebességgel leolvastam a jelszót de így sem úsztam meg egy halom csípés nélkül. [Geoládák v3.12.10]
A GC20SD végigjárása közben kerestük fel a "rejtést". És valóban csak a rejtést, hiszen a kastélyból szinte semmit sem látni, sem kívülről, sem belülről. Lehet, hogy télen többet látni, amikor nem takarják az épületet a lombok, de így különösebb élményt, látnivalót nem nyújt a helyszín.
Zsuzsit Pápán hagytam kutyakiállításon. Amíg ő ott tevékenykedett, én terveztem lebringázni a 20km-es jubileumi multi ládát (GC20SD). Odafelé vezetőúton úton még útba ejtettem ezt a ládikót is.
Sajnos, mivel éppen ki volt adva a kastély, a gondnoktól nem kaptam engedélyt a parkjában való lófráláshoz. Az épületet sem tudtam megnézni kívülről sem nagyon, mert jól rejtik a fák, és a kapuból nem lehet rendesen rálátni. Sajnálom, hogy legalább kíbülről nem sikerült megnéznem.
A rejtéshez közel egy csomó méhkas volt. Eszméletlen zümmögéses hangzavar volt, de probléma nélkül meg lehetett közelíteni a rejteket.
A kis híd mellett parkoltunk, majd a mászófelszereléssel besétáltunk ettől a ládától kb 15 méterre lévő com-os ládához. Ott a szép nagy fára felmásztam, logoltuk azt a ládát, majd mikor azzal végeztünk gyorsan előkotortuk a rőzsehalom alól eme ládát is. A két rejtés között ég és föld a különbség és sajnos nem ennek a ládának a javára.:-( Mindegy a com-os láda remek élmény volt, így nem zavart, hogy ez nem nyújt semmi élményt sem.