WAP
3 pontos multi
1.pont: Az I. világháborús emlékmű mögött lévő parkban a fák száma.
2.pont: A harangláb előtti buszfordulónál található információs tábla elött lévő járólapok száma.
3.pont: A ládában lévő geoládában lévő jelszó. A P+ mentén egy mező sarkában található. A
Jelszó: fák száma+ járólapok száma+ládában lévő szó egybeírva
A ládába TravelBug helyezhető.
Láda: egy fából készült ládában lévő szokványos konyhai láda: 5X20X20
Écs csillaghegy egyik mezője mellett található a P+ mentén, 3 pontból áll.
Történet: A mai Écs Nagyécsfalu és Nagyécshegy egyesítésével alakult meg 1936-ban. Első írásos említését 1172-ből ismerjük. Szőlősök és győri várnépek lakhelye volt, ahol nemesek és egyházak birtokoltak földet és szőlőt. IV. Béla 1240-ben szabályozta az itt lakó, a győri várhoz tartozó királyi szőlőművesek viszonyait. A megelőző időben Écsen közbirtokosság lakott, ekkortól viszont Ech a szentmártoni apátság birtokaként szerepel. A középkorban birtokolták még a pálosok, a johanniták és a győri székeskáptalan is. 1398-ban a világi földesurak mellett összesen 6 egyházi földesúri hatóságot szolgáltak az écsiek.A török hódítás idején, az 1600-as évek elején a falu és környéke teljesen elpusztult. Az újratelepülés után a főbb birtokosok a báró Cseszneky, Oross és Siey családok voltak. A Rákóczi-szabadságharc idején Heister tábornok felégette a környéket.1809-ben a franciák vonultak át a községen, amire az ún. dézsmapince homokköveiben lévő francia feliratok is emlékeztetnek. A sorsfordító események sorából említésre méltó, hogy az 1848-49-es szabadságharcban 36 écsi vett részt, akik emlékét a művelődési házban elhelyezett tábla őrzi. A századelő kivándorlási hullámában 250 écsi lakos települt ki az Egyesült Államokba.Az I. világháborúnak 75 falubeli esett áldozatul.
Nevezetesség: 1920-ban Écsen avatták fel az ország első világháborús emlékművét.
Első pont: Magyarország első I. Világháborús emlékműve. Amelyet később kiegészítettek II. Világháborússá. Az emlékmű mögött a kerítésen belül kis park található. Az itt lévő fák száma adja az első jelszórészletet. Második pont: A harangláb előtti buszfordulónál található információs tábla. Itt kell nagyon a lábunk alá nézni és megszámolni az itt lévő járólapokat, mert ez lesz a második jelszótöredék. Innen érdemes felmenni a haranglábhoz, ahonnan az egész völgyre kiterjedő panorámát élvezhetjük. Harmadik pont: A P+ mentén található egy mező ahonnan csodálatos kilátás nyílik Pannonhalmára és környékére. Itt rejtettem el egy faládát amiben található a jelszót tartalmazó harmadik részlet.
Jelszó: parkban lévő fák száma + tábla előtt lévő járólapok száma + láda jelszó. Számokat számmal és egybe kell írni a ládában található jelszóval.
Segítség: A harmadik pont keresése közben érdemes a képen látható jelzés előtt balra letérni az útról. Egy metsződésben található a két fa, amelyek között van elrejtve a faláda, amiben van a geoláda. A GPS-jel a láda környékén nem a legmegbízhatóbb, de a sok szúnyog felgyorsítja a keresést!:)
Ezután érdemes kiülni a rétre 1-2 jó panoráma képet lőni. Akár piknikelni..:)
2010.06.01 A láda regisztrálva lett a geocaching.com-on, bátran pakoljatok bele Travel Bugot, akár Geocoint! 2010.06.13. Röviddel a .com-os regisztráció után a láda eltünt. Hamarosan pótolva lesz, addig a rejtek fényképe alapján jóváhagyom a találatokat. 2010.08.29. A láda pótolva lett. Most faláda nélküli, konyhai ládát keressetek. 2013.08.25. Új logbook. 2014.03.16. Láda ismét eltünt, pótlása folyamatban. Addiga rejtek fényképe alapján jóváhagyom a találatokat. 2014.03.20. Láda pótolva lett. A régi fadobozban van konyhai műanyag láda.
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
+
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Még sötétedés előtt bevetettük az écsi multit is, amit már sokszor szerettünk volna.
Első pont mellett sokat elautóztunk már, de nekem eddig fel sem tűnt az út szélén. Második ponton gondolkodni kellett kicsit, (segítség: lábad alá nézz a tábla előtt). A harmadik pont egy kicsit kiesik és emelkedőn haladtunk folyamatosan, de amit útközben láttunk, az valami csodálatos volt! Azok a löszfalak, növényzet, fák gyökér rendszere lenyűgöző volt. Az agyagos talajon folyamatosan elsüllyedtünk, sár volt, de a látvány kárpótolt mindenért! Köszi, hogy bemutattad a helyet!
Köszi a rejtést!
Sötétedésre értünk fel a ládához, s onnan visszafelé csekkoltuk az első két pontot.
Az info-tábla előtti járólapokat szint teljesen benőtte a fű, a prkba pedig új fákat ültettek, így érdemes lenne pontosítani ezeket.
A mai ládatúra első találata, amit sajnos nem sikerült logolnom. A következő a tapasztalatom:
1. elég jellegtelen kis "park" a falut átszelő főút mellett. A facsemeték és felnőtt fák száma megvan, de nem tudom hogy ez egyezik-e a jelszórészlettel.
2. A tábla előtt elhajtottam, leparkoltam és csak alaposabb szétnézés után tudtam beazonosítani. A haranglábra még visszatérek. A betonlapok számában sem vagyok biztos, a gyep teljesen benőtte.
3. Végre ad egy kis értelmet a multinak, jó kis kaptató megdolgoztatja az embert. A hatalmas láda szinte fedetlenül hevert a rejtekben.
Sajnos öt próbálkozás után letiltott a rendszer, így kérnék egy elfogadást a találatomra, köszönöm!
Az eltűnt harangláb amit sok kesser hiányol, mert nincs kiemelve a leírásban a rá utaló rész, viszont "megtalálódott" teljesen véletlenül. Visszafelé sétálva balra kikapaszkodtam a lösz mélyútból és hirtelen egy szép panorámás domboldalon találtam magam a harangláb szomszédságában. A környezet értékelése eme pontnak köszönhető, ami ugye nem része a multinak...
Érdemes lenne átgondolni a multit, újraszerkeszteni a ládaoldalt és a végládát, vagy a második pontot áthelyezni a haranglábas domboldalra, vagy még inkább a haranglábhoz tenni a rejtést és egy egypontos ládává átalakítani ezt az izzadságszagú multit!
A jelszót elkértem egy kedves felhasználótól, köszönöm!
Felejthető ez a multi. Világháborús emlékmű - sajnos - szinte minden faluban van, a harangláb már nincs, utána meg "ki vagyunk küldve" egy jellegtelen rét szélére. Ez így nagyon gyenge.
Mogyorós mentén - mit jelent a cím? Sem a szövegből, sem a helyszínen nem sikerült rájönnöm. Annyira jutottam, hogy a Rábaring felé tartó Kossuth utca neve Mogyorósra változik, de mire megyek ezzel a felfedezéssel, ha a láda egyik pontja sem arra van?
1. pont: Magyarország első I. világháborús emlékműve. Érdekes információ, szép emlékmű. A ládaoldal szerint 1920-ban emelték. Miért 1921-es évszám van a szobron?
A szobor mögött területet parknak nevezni eufemizmus. Van pár, meg pár fának a helye. A faszámolgatós jelszó igen idejemúlt, hisz egyrészt változhathat a fák száma, mint például itt, másrészt semmi keresésélményt nem nyújt ebben a keresős játékban.
2. pont: "A harangláb előtti buszfordulónál található információs tábla. Itt kell nagyon a lábunk alá nézni és megszámolni az itt lévő járólapokat" Buszforduló van. Tábla van. Harangláb viszont csak a táblán, képen. Legalábbis mi nem láttuk sehol sem. Esetleg ha kapunk koordinátákat hozzá, az segített volna a megtalálásban?
Valóban "nagyon a lábunk alá kell nézni", mert a betonlapokat annyira benőtte a fű, hogy nehéz észrevenni őket. Ennél sokkal jobb lenne egy olyan pont ahol valóban van látnivaló és igazi keresnivaló is.
3. pont: tetszett a szurdokút, szeretjük az efféléket. A ládáért jól bejártuk a susnyást, mire megtaláltuk. Nevettünk, mert az útról simán látható lett volna, de a koordináták 9 m-rel arrébb mutattak, így nem haladtunk el azon a ponton, ahonnan nézve virított, hanem előbb letértünk. Szép, nagy, új műanyagládaláda, nem fa, ahogy a leírásban szerepel. Pótoltam a hiányzó mugli infót és tettem ajándékokat is.
A jelszót nem értjük. Persze, nem kell, hogy értse az ember, de azért úgy mégis jobb, ha hozzáad az egész élményhez.
Faluismertető: forrásmegjelölés nélkül Wikipédiáról átmásolva, csak éppen a tagolás maradt le, így nehezebbé téve az amúgy is zavaros szöveg megértését.
49 éves találkozónk volt Koroncón a fiúkkal valamint kedveseinkkel.
Kellemes ládázás előtte valamint utána is.
Gratulálok a munkátokhoz, köszi szépen a lehetőséget.
Megtaláltam. Az első ponton pár fát elég frissen kivágtak. Rejtőt felhívtam és ennek megfelelően megváltoztatta a jelszót. Én napokig a régi jelszóval próbálkoztam, mire rájöttem, hogy már meg is változtatta a jelszót. :-) Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.6.7]