Elhelyezés időpontja: 2009.08.25 11:00
Megjelenés időpontja: 2009.08.25 11:14
Utolsó lényeges változás: 2023.02.19 19:18
Utolsó változás: 2023.02.20 08:09
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Taki, Gábor, Pacsi
Ládagazda: Adoptálható ládák Nehézség / Terep: 2.0 / 2.5
Úthossz a kiindulóponttól: 500 m
Megtalálások száma: 385 + 4 sikertelen + 7 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
Röviden: A megadott koordinátán található barlanglakás egyik sarkában, tufakővel és avarral álcázva egy 12 x 8 x 6 cm méretű doboz. (5-10 m eltérés lehetséges de ha követed az egyetlen ösvényt kizárt hogy eltévednél)
Ez egy örökbefogadható geoláda. Ha szívesen lennél a gazdája, kérlek, keress meg!
Ha egy árva ládát szívesen gyógyítanál, ha van rá módod, előtte vedd fel a kapcsolatot a LádaDokikkal.
Ha csak a helyszínen derül ki, hogy a gazdátlan láda gyógyításra szorul, segíts rajta bátran! Változtass azon, amin szükséges! Ha akarsz, találj ki új jelszót, keress a közelben egy jobb rejteket!
A megváltozott adatokat juttasd el minél hamarabb az Adoptálható ládák felhasználónak!
Köszönjük a közösség nevében! :)
Eger felől Ostoros határában a főútról balra lekanyarodva lehet eljutni a parkolóig N 47° 52,680' E 20° 25,445' 179 m [GCOSTO+parkoló] a sorompón átlépve induljatok el a gáton jobbra, majd utána balra, egészen addig érdemes a földúton menni amíg derékszögben a jobb oldalatokon nem lesz a láda, fenyőerdőbe menjetek fel, semmiféle bozótossal ne kezdjetek, innen már könnyen meglesz!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
A tó magánkézben van. A fürdőzés tilos! Őrző kutyák akik barátságosak) előfordulhatnak még a parkoló előtti részen, de a tónál nincsenek.
Ostoros:
Ostoros egyházi birtok volt. Gárdonyi Gézának is volt itt szőlője, és a polgármesteri hivatalban, mely korábban a főjegyző háza volt, gyakran poharazgatott, élményeket, történeteket gyűjtött, melyeket írásaiban tett közkinccsé. Egertől 6 km-re délkeletre található. Andornaktályával, Novajjal, Szomolyával és Noszvajjal határos. Maga a település az Ostoros patak észak-déli irányban húzódó völgyében helyezkedik el. Ha erre jársz ne felejtsd el megnézni a római katolukus templomot ami a falu szívében található. A falutól északra egy mesterséges víztározó található ahol a láda is van. A tótól gyönyörű kilátás nyílik az Egedre és környékére .
Ostorosi víztározó:
A településtől északra az Ostoros-patak völgyében található egy 30 hektár területű víztározó, melyet a 80-as években alakítottak ki a patak vizének felduzzasztásával. A rendszerváltáskor a terület a helyi tanács, valamint az Egyetértés szövetkezet tulajdonában volt. A szövetkezet a maga tulajdonrészét 2002-ben árverésre bocsátotta - a zártkörű liciten az eredtileg megállapított 14.3 millió forintos vételár jóval magasabbra kúszott, így az árat sokalló önkormányzat helyett egy egyéni vállalkozó lett a tulajdonos, ÁFÁ-val együtt számítva 75 millió forintért. A víztározó jelenlegi bérlője megszüntette a korábbi fürdőzési lehetőséget és a horgászok paradicsomává alakította a tavat. Új parkolót alakítottak ki, valamint stégeket hoztak létre a horgászok számára. A horgászat fizetős ezért a tavat kevesebb horgász látogatja az elmúlt évekbe.
Ostorosi pincék:
A történelmi múltból következően Ostoros pincés település. A feltárt pincék száma 700 db, alapterülete 23 500 m2, térfogata eléri az 52 ezer m3-t. Ezeket a korszakokra jellemzően hol mezőgazdasági, hol lakás funkcióra használták. Többszintes pincerendszerek alakultak ki, és általában a középső szinten épült fel a XX. sz. elején a "fennálló ház", amely a családok gyarapodását volt hivatott jelezni. Érdemes meglátogatni ezeket a pincéket ha erre jár az ember.
Egri borvidék:
Az egri szőlő és borkultúra kezdete a honfoglalás utáni időszakból származik. A XV. századig Egerben és környékén csak fehér borszőlőfajtákat termesztettek. A XV. század végére a XVI. század elejére megváltozott a fajtahasználat és jelentős vörösbortermelés alakult ki.
A Kadarka Egerbe a rácok közvetítésével került. Ugyanakkor papok, szerzetesek Itália földjéről és Burgundiából is hoztak be vörös bort adó fajtákat. A borvidék máig leghíresebb borának, a Bikavérnek a legendája ugyancsak a középkorhoz kötődik.
A borvidéknek jelenleg két körzete van. Az Egri körzethez 14, a Debrői körzethez 4 település szőlőterületei tartoznak. A Borvidék éghajlata az ország több más borvidékénél hűvösebb, száraz jellegű. Talajképző kőzetei és talajai változatosak.
A borvidék hírnevét Eger és környékén a Bikavér és a Leányka, Debrő község körzetében a Hárslevelű alapozta meg. Az Egri bikavér legalább három szőlőfajta borának a házasításával készül.
A borvidék mintegy 50%-án fehér borszőlőfajtákat termesztenek. Széles a fehér borok választéka. Legismertebb közülük az Egri leányka, illetve a Debrői körzetben a Debrői hárslevelű. Elterjedt fajták még az Olasz rizling, a Tramini és a Chardonnay.
A borvidék összes területe: 22 342 ha.
A borvidékbe tartozó települések száma: 18 köztük Ostoros is.
Kellemes kincsvadászatot!
Ládatörténet
2023.02.18.: A láda régóta beteg, a ládagazda már nem aktív (vagy nem látszik javítási szándék), a ládaoldal nincs aktualizálva, ezért adoptálhatóvá teszem. [Admin(kectam)]
2023.02.19.: pwz pótolta a hiányzó ládát. [ládadoki (Marton Zoli)]
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Tehát újra kereshető a láda! :D
A hely a régi, a "rozsdás fazekas" barlanglakást - amíg ott lesz az ablakban - kell megtalálni, de a láda bent van, valamelyik sarokban, természetesen álcázva.
A hely sajnos dzsindzsa-ninja jártasságot követel a keresőktől, hiszen évtizedek óta senki sem jár arra, csak a kesserek, meg aki tudja, hol vannak a régi barlanglakások. Régen volt a 2009-es első rejtés...
De ez ne riasszon el senkit! :D Ha már be akarod cserkészni ezt a ládát, akkor télen, illetve kora tavasszal gyere, úgy nem marnak annyira a szúrós növények. Tudsz bujkálni közöttük. Nyáron hatványozottan nehezebb. Tényleg a fenyőerdő felől gyere fel a partról, akkor nem sok kellemetlenségben lesz részed. ;)
Mint ládadoki a geoládát utolsó logjai vizsgálata alapján és a rejtő inaktivitása miatt betegre állítottam.
Ha van rá lehetőséged, kérlek javítsd!
További tudnivalók a beteg ládákról: https://geocaching.hu/documents.geo?id=ladadoki
Email-t küldtem a rejtőnek.
A fazék a helyén, a jelszó a dobozból hiányzik.A képek alapján szeretném kérni az elfogadást. Mondjuk azért egy kicsit körülémyes volt, igaz, én nem olvastam el, hogy hátrébb a fenyvesben kell felmenni, mielőtt negyed órát bolyongtam a bozótban, de amikor jó helyen mentünk fel, is majdnem feladtam két méterre a céltól. Ösvénynek nyoma sincs, a barlanglakás ott a domboldalban pedig nagyon random. Visszafele legalább szerencsére a sorompón nem kellett átmászni, mert valaki pont kinyitotta a lakatot.
Megtaláltuk, de jelszó, logfüzet eltűnt belőle. [Geoládák v3.12.7]
Képet töltöttem fel a tározóról, a rejtekről, valamint a rejtekről készült fotó EXIF adataival.