wap. A sziklafalból kinövő fenyő tövénél lapos kő alatt
A ládába TravelBug és Coin helyezhető.
Perkő, Székelyföld egyik legszebb, egyben búcsújáró helye.
Szentlélek Kézdivásárhely felől a Csíkszeredába vezető úton érhető el. Az újonnan avatott Szent István szobornál Kézdi felől jobbra kell fordulni. Szentlélekről a templom mellől vezet fel az út.
Ez a felvezető út sáros, fagyos időben is elvileg kocsival járható :-) , de inkább javasoljuk a templomtól a gyalogos megközelítést (kényelmesen fél óra).
A szentléleki templom a Perkő-hegy lábánál épült. A templomtól autóval is járható út vezet a Perkő-hegyre. egy erdei fenyőből álló erdőn keresztül. Mielőtt beérnénk az erdő hűvösébe, áthaladunk egy szép székelykapu alatt, rajta a székelység jelképeivel. A kaputól kissé lejjebb érdekes szikla áll, rajta emlékkereszt. A neve Dinnyéskő. A legenda szerint a furcsa kinézésű szikla helyén egy öregasszony házikója állott. Nagyboldogasszony napján a szomszédok a templomba hívták az asszonyt, de az a szövőszéke mellett munkája közben rá se hederített a szép szóra, sőt csúnya szavakkal felelt a megszólításra. A kegyes hívők végig hallgatták az ünnepélyes misét, nagy volt azonban a csodálkozásuk, amikor visszajövet nem találták az öregasszony házikóját, a helyén egy szikla állott, jól kivehető volt még az öregasszony alakja, amint a szövőszék mellett dolgozik.
Ha gyalog indulunk a falu templomától, félórás gyaloglás után felérünk a 719 m magas Perkő-hegyre, amelynek fokán valamikor erős királyi vár állott. A várat, a hegyet és az egész térséget hosszú időn át a Mikes, a Kálnoky és az Apor főúri családok birtokolták. A hagyomány úgy tartja, hogy a Perkő-tetőn mondta ki az ítéletet Háromszék főkapitánya, innen az elnevezés: Perkő. 1241-ben az Ojtozi-szoroson beözönlő tatárok a várat teljesen lerombolták. 1251-ben IV. Béla király elrendelte a vár újjáépítését várnaggyal és védőkkel.Ezt a törökök rombolták le. Helyébe Mikes Antal építtette a Szent Antal-kápolnát. A ma is álló kápolnát 1736-ban a Kálnoky család építtette Szent István tiszteletére.
A hegy tetején álló kápolna nagyon jól mutat piros tetejével, a középen elhelyezkedő nagyobb és a négy kisebb tornyocskával. A kápolna bejárati ajtaja faragott reneszánsz kőajtó.A kápolnában, az ajtóval szemben, a keleti falon freskó látható az Árpád-ház szentjeivel, Szent Istvánnal, Szent Lászlóval, Szent Imrével. A harangtorony külön áll a kápolnától. A kápolnához közel, a tető szélén régi fakereszt található, innen letekintve láthatjuk a templomot, mellette a temetőt, a falu egy részét, távolban pedig Kézdivásárhelyt.
A kápolna Háromszék leghíresebb búcsújáró helye, A búcsú napja Szent István ünnepe, augusztus 20.
Külön érdekesség, és számunkra nagyon kedves, hogy a magyar trikolór tizenkét hónapja díjnyertes fotója is itt készült 2008-ban, www.magyartrikolor.com. Egyben eljegyzésünk helye és időpontja a ládánk elhelyezésével egybeesik...
PÓTJELSZÓ: 10 betű
N 46° 03,095'" "E 26° 07,963'" helyen lévő kőkereszt hátulján lévő szövegben
1. második sor hátulról 3. betű
2. első sor 3. betű
3. harmadik sor 2. betű
4. ötödik sor 7. betű
5. ötödik sor 6. betű
6. második sor 4. betű
7. negyedik sor 2. betű
8. második sor 19. betű
9. hetedik sor 8. betű
10. második sor 22. betű
Állapot: kereshető
+
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
+
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Csíki barangolás 2/2. Kiskászon felől földúton a megfelelő helyen parkolva. A felvezető út árnyéka nagyon jól esett, végig kálvária stációk láthatók. A tetőn többen is nézelődtek, de a láda rejtett helyen található, a leírás alapján egyértelműen le lehet ereszkedni hozzá. Meghitt környék, kilátással, kápolnával, déli harangszóval! :)
Megtaláltuk Larával, Vikivel, Lillával, Lucával, Anitával, Ágiékkal, Danival és Dáviddal. Köszönjük a rejtést! Próbáltuk fentről, majd lentről, végül megint fentről és onnan sikerült megtalálni.