A mai, hirtelen feleindulásból elkövetett "hómofiszbólkiszabadulós" rövid törökbálinti séta második ládája. (A fő cél ezután következett, az Anna-hegy, illetve a rajta levő kilátó -
GCPard -, ahol már többször jártam - futapestes terepfutóversenyeken -, de csalódva kellett tapasztalnom a kilátó tövébe érve, hogy most - érthetetlen okokból - meg volt tiltva a felmenet, és bár fizikai akadálya nem lett volna, szabálykövető állampolgárként inkább nem mentem fel... így hiába kaptattam fel a Z jelzésen ide, csak korlátozottan volt lehetőségem gyönyörködni a naplementében. Aztán lesétáltam a P-on...).
De maga a kálvária teljes meglepetés volt nekem. Valóban szép, szépen felújított, a csúcsról, a kereszt mellől kitűnő a kilátás, bár a mai "modernizált" környezettől teljesen elüt a száz éve létesült kilátó. Tök furcsa volt - amiről a leírás egy szót se említ - hogy az ajánlott parkoló nem más, mint a törökbálinti városháza parkolója. Nem tudom, van-e máshol az országban kálvária ennyire a település központjában...
A "láda" állapotáról már többen írták, így tudtam, hogy a leírásban szereplő gravírtábla helyett egy kopott filctoll-feliratot kell keresnem. A hely is egyértelmű volt, de így is kerestem vagy 5 percig, mire rájöttem, hogy "ja, ez az"... Bár szerintem bőven volna itt lehetőség hagyományos láda rejtésére is, elfogadom, hogy a nem helyi rejtő a virtuálisnál maradt. Még az is elmegy, hogy nem gravírtábla van, hanem filctoll-felirat, hisz nyilván nem egyszerű a tönkrement táblát pótolni. De az már semmiképp sem, hogy a már több mint egy éve meglevő eltérést a valóság és a ládaleírás között nem korrigálja a rejtő: kb. 1 percbe kerülne a szöveg aktualizálása a leírásban.
Az utánam jövőknek javasolnám, hogy valaki vigyen egy filctollat, és írja át a feliratot, mert jelenleg tényleg az elolvashatóság határán van.