A barlangnyílás feletti gerincen egy öreg, göcsörtös fa üregében rejtőzik a mikroláda. Csak jelszó van benne.
A ládába TravelBug helyezhető.
Ez egy örökbefogadható geoláda. Ha szívesen lennél a gazdája, kérlek, keress meg!
Ha egy árva ládát szívesen gyógyítanál, ha van rá módod, előtte vedd fel a kapcsolatot a LádaDokikkal.
Ha csak a helyszínen derül ki, hogy a gazdátlan láda gyógyításra szorul, segíts rajta bátran! Változtass azon, amin szükséges! Ha akarsz, találj ki új jelszót, keress a közelben egy jobb rejteket!
A megváltozott adatokat juttasd el minél hamarabb az Adoptálható ládák felhasználónak!
Köszönjük a közösség nevében! :)
Sziasztok!
Szeretnélek titeket elhívni ide a Mátra nyugati lábához, a Farkaslyuk-"barlanghoz", mely Mátraverebély településhez van közel, és csodálatos panoráma van a Cserhát-hegyeire, lankáira valamint a környező településekre.
A "barlang" csak a nevében barlang, igazából egy kőfülke. De szerintem a kilátás, és a "barlang" megér egy hu-s ládát, ha már az előd megszűnt itt.
Megközelítés
Aki vonattal szeretne jönni az megteheti, neki ajánlom figyelmébe a
Máv menetrendet.
Aki esetleg az autóbuszt részesíti előnyben annak tudom ajánlani a
Volán menetrendet.
Farkaslyuk-barlang
Aprózódással alakult a Farkas-lyuk riodácittufában, a Vasalótalp-eresz homokkő és konglomerátum határán.
A helyi természeti érték egy 378 m magas részben sziklába vájt barlang, ahonnan gyönyörű kiállítás nyílik Mátraverebélyre és a környező településekre. Az ide történő kirándulás rengeteg élményt tartogat a turisták számára.
A hegytetőn virágzik a Tavaszi hérics.
A szép sárga virágú növény összefüggő állománya ritkán látható nagy területet képez.
Sok sikert kíván: Blue Mali
Ládatörténet
2015.03.08: Ha2 kessertárs jóvoltából új láda van kint, új helyszínen.
2016.04.23: Ha2 kessertárs ismét vitt egy ládát!
2018.05.27: Ha2 kessertárs már harmadjára vitt egy ládát!
2020.03.28. akosgy pótolta az elveszett ládát.
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
-
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
+
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
A mátraverebélyi vasútállomástól induló aszfaltút végéről indultam. A sínek melletti csalánoson átvágva hamar meglett a tuhu-n szereplő út, ami azonban egy idő után teljesen eltűnt, így a GPS alapján próbáltam közelíteni a ládához. A meredek hegyoldalban, a fákban, cserjékben folyamatosan kapaszkodva, mászva jutottam el a műszer szerint 0 m-re a ládától, de a rejteket nem találtam. Mivel a további keresést a csúszós, meredek talajon nem tartottam biztonságosnak, a keresést feladtam.
Ahogy látom a korábbi megtalálók nem panaszkodtak a megközelíthetőségre, így lehet, hogy én közelítettem rossz irányból, de javasolnám néhány segédpont megadását, mert ez, így - szerintem - konkrétan életveszélyes.
Mátrakerülés első szakasza során itt jártunk Robogo és fa-peti társaságában. Szeretem a Mátrát, ma jó sokat láthattuk!
Mátraverebélyről indultunk a fenyvesen keresztül, ami egész sokáig egy jól járható gerincúton vezet fel. A láda "közelében" aztán hárman két különböző irányból próbáltunk közel kerülni a koordinátákhoz, Robogo a falmászást választotta, mi pedig fa-petivel átbuktunk egy érdekes sziklaformáción, hogy aztán egy vízmosásban próbáljunk átevickélni a ládát rejtő gerincre. Valahol félúton a felfelé kaptatásban, már kezdtünk nagyon csúnyán káromkodni, amikor fa-peti elkezdett hallucinálni. Azt mondja nekem, hogy ott egy lila tetejű műanyag doboz a vízmosás kellős közepén előttünk pár méterre egy kidőlt fatörzsre helyezve. Heh? A koordinátáktól még legalább 60 méterre voltunk, de mivel én is pont ugyanazt láttam, közelebb mentünk és tényleg ott hevert egy lila fedelű cseredoboz. Kiderült, hogy a 2018. májusi újrarejtést találtuk meg. Időközben Robogo célba ért és megtalálta a friss pótlást, így már két találatunk volt! Mivel nem találtunk a koordinátán megfelelő üreget, a doboz is törött volt és a jelszó is megváltozott, inkább elhoztuk a régi ládát.
Régóta szerettem volna ide eljutni a comos multi miatt, gondoltam hogy nem lesz könnyű találat, de a kilátásért és a küzdelemért nagyon megérte.
Nagyon szépen köszönöm a rejtést és a munkát, amit a láda kihelyezésébe fektettél.
Egy kellemes, 19 km-es túra során találtuk - volna - meg.
Velem egy háztartásban élő túratársammal autóztunk Tarra, hogy egy kellően félreeső vidéken, senkivel nem találkozva erősítsük alapos indokkal az immunrendszerünket.
Ládát mi sem találtunk a környéken, így jobb híján kitettem egy kis mikroládát a göcsörtös fa kb. 1m magasan lévő göcsörtjének üregébe. Damillal rögzítettem is, hogy ne guruljon messze - jó eséllyel a korábbi dobozoknak is ez lett a veszte.
A havas - de inkább jeges -, ködös időben nem tudtam kivergődni a szirtre, így is majdnem alulról sikerült felmászni. Kérem a képek alapján a találat elfogadását!
Köszönöm!
Újra erre jártunk.
Tar község végén parkoltunk és először a GCTUZS első pontjához, a Fehérkőbányához mentünk fel. A természet kezdi visszahódítani a területet. Utána az Alsó-Csevice forrás fölött lévő kilátóponthoz mentünk fel napozni. Ezek után végre betértünk a Szakadás-árokba. Nagyon szuper volt. Teljesen végig mentünk rajta. A láda után van egy nagyon izgalmas rész, ahol egy "kavics" van beszorulva, de alatta átbújva át lehet menni a másik oldalra. Végül kimásztunk az árokból és a Farkaslyuk-barlang feletti gerincet céloztuk meg. Próbáltuk a tuhu-n lévő ösvényeket követni. Nagyon szép panorámás utunk volt, de a gerinc felé vezető út végül kerítés menti lavírozás lett. A ládát nem találtuk meg. A track-et elmentettem. Nagyon változatos izgalmas útvonal volt.
11.6 km 569 m fel, 571 m le
Levadászva a X., immár Zemplén-Bükki Geocaching túrán BPeterDV és vaj+zs kollégákkal. Köszönjük! [g:hu 1.6.0]
--
A ládát nem találtuk, a rejtőtől kértünk telefonos segítséget. Lentről mentünk, a terep nagyon durva volt igy, hogy vastag avar borított mindent.
Tarról indultam Ágasvár felé, majd a kéktúra útvonalán a Bableves csárdáig. Persze közben jó sok kitérőt tettem a környékbeli ládákhoz. GCTAPO - GCTUZS - GCSA - GCFBAR - GCMVER - GCSZTK - GCSZEF - GCPGC - GCSAMS - GCGAFE - GCTPKE. Klassz túra lett belőle kb.50 km-el.
A láda szabadon hevert a fától 2 méterre, szerencsére még nem indult el lefelé. Nem veszélytelen a környék...
A ládát megtaláltuk, a szikla tetejéről valóban szép a kilátás. Sajnos a barlangot nem tudtuk megközelíteni, -mi felüről jöttünk-, mert túl veszélyesnek tartottuk az oda vezető keskeny, meredek és rendkívül csúszós ösvénykét. Csak gyakorlott túristáknak ajánlanám. Köszönöm a rejtést, legalább a mások fotói alapján tudjuk mit is kellett volna látnunk. Ez egy igazi extrém kihívás!
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (98 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.