Szilvágyi - Vargánya Tanösvény
Szilvágy község határában fekvő, patkóalakú szőlőhegyen vakító fehér öreg pincékhez és a völgyben fekvő idős gesztenyésre nyíló panorámához invitál ez a láda, amire régi boronapince vigyáz.
A láda a Kerka völgy ládasorozat (GCKV) tagja, melynek célja hazánk dél-nyugati sarkának apró csodáinak bemutatása. Így, ha erre jársz...
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Láda
A láda egy kis 10x20x6 cm-es hosszúkás műanyag, ételtároló doboz, színes tetővel, ami a szőlőhegyen, a szőlőműveléshez, borászathoz kapcsolódó eszközöket bemutató boronafalas múzeum tetejének egyik sarka alatt lapul, a Vargánya-tanösvény pihenőhelyének közelében. Keresd a keresztes fa oromzatot.
Segítségként tekints fel az eresz alá.
Eléréséhez nyújtózkodni kell, esetleg "bakot" tartani a kincskereső társnak, de semmiképpen se az épület falát, épület szélét használjuk "lépcsőnek". Vigyázzunk az épületre!
Kérem, hogy visszarejtéskor csak annyira told be a ládát, hogy ha a pince fala mellett állsz és oldalról felnézel a rejtekhelyre, akkor ne látszódjon.
Megközelítés
Szilvágy Zala megye északi részén, Lentitől 21 kilométerre található. A település központjából indul a tanösvény és érdemes ezt a 4,2 kilométert végigjárva felkeresni a ládát.
Gépkocsival vagy rossz időben azonban ajánlott inkább a faluból Zalaegerszeg felé indulni és a település vége táblánál jobbra letérni a temető felé, végig aszfaltos úton, majd innen tovább kavicsos úton a pincékig és onnan a pihenőig.
Aki Zalaegerszeg, Nova irányából érkezik annak a település kezdetét jelző fa tábla előtt kell balra menni.
Szilvágy
A település Göcsej szívében, Lenti és Zalaegerszeg között, pompás környezetben helyezkedik el. Nevének első írásos említése 1343-ból ered. "Ozyagh"-nak hívták, ekkor a Bánffyak tulajdona, majd a Nádasdyak kezére kerül. Az 1389-es oklevelekben Alsó-és Felsőszilvágyként szerepel. Aszivágy néven is említették, amely kiszáradt patakmederre is utalhat, de a szilva népies elnevezését is bele lehet érteni. 1773-ban már Szilvágynak említik. 1778-ban még állt a Szent Adorján tiszteletére szentelt, de már akkor is romos katolikus temploma, amely később megsemmisült. Híresen gazdag gombatermő vidék, mely nemcsak a környékbelieknek kedvenc gombászóhelye, hanem országos gombásztábornak is otthont ad.
A település környezetében érdemes felkeresni Novát (Plánder Ferenc Helytörténeti gyűjtemény, templom, kilátó, erdei tornapálya), Pórszombatot (Medes-hegy fakereszttel, őshonos gyümölcsfajták gyűjteményével).
Vargánya Tanösvény
A túraútvonal névadója az egyik legízletesebb ősszel szedhető, ehető gombafaj, amely elsősorban tölgy és bükkerdőkben fordul elő, és könnyedén felismerhető barna kalapjáról, vörösesbarna tönkjéről.
A tanösvény Göcsej egyik híres gombatermő vidékének központjából, Szilvágyról indul és a közeli szőlődomb, a környező erdők természeti kincseit, valamint épített örökségét mutatja be.
A kiinduló pont a község temetője mellett (1. állomás) található, amely a falu központtól indulva Becsvölgye irányába, a falu végén jobbra lévő bekötőúton haladva érhető el. Az induló tábla információval szolgál a Göcsej tájegység jellegzetességeiről, és a temető értékes növényfajait is bemutatja. Sokan nem is gondolják, hogy a gondozott sírkertek számos értékes növénynek nyújtanak menedéket és biztosítanak fennmaradást, mint amilyen a hangafélékhez tartozó csarab, és a különböző orchideafélék, mint amilyen az agárkosbor.
A temető után a bal oldali, réteken keresztül vezető úton haladjunk tovább, amely az első hegyhátra vezet minket, ahol öreg boronapince és idős gyümölcsfák közelében található az újabb megálló (2. állomás), amely az itt fellelhető építészeti emlékekről, a közeli völgyben található régi gesztenyésről, termésének felhasználásáról mesél. A boronafalas pincesor a Bánffy földbirtokos család birtoka volt. A három egymás mellett lévő boronapince 1890 körül épült. Megőrzésük így együtt jelent nagy értéket.
Utunkat a következő domb irányába folytassuk, ahol egy régi pincesort követően jutunk el a következő ponthoz, ahol hangulatos pihenőhely és erdei tornapálya várja a túrázókat (3. állomás és pihenőhely). Őseink munkáját dicsérik a ma is termő, régi gyümölcsfák (körte, alma, szilva, meggy) és megismerhetők a talán sok helyen már elfeledett régi szőlőfajták is. Kinti munkára alkalmas napon vendégszerető gazdákkal is találkozhatunk, akik szívesen megismertetik az érdeklődőket a régi szőlőkkel, gyümölcsökkel, a tartósításukra használt aszalással, és a hegyi élettel.
Kelet, észak-kelet felé induljunk tovább, és egy rövid réten haladó szakasz után máris az ízletes gombák egyik élőhelyére jutunk, az erdőbe, ahol gomba-kalauzt is találunk az első információs pontnál (4. állomás). A legúribb (császárgomba) gombától az egyik legmérgezőbb, és a mesékben gyakran ábrázolt légyölő galócáig sok fajt megismerhetünk, amely előfordulhat a környező erdőkben.
Tovább haladva az erdei ösvényen egy öreg tölgyfához érkezünk (5. állomás), amely a régi legelőerdő egyik tanúja. A hagyományos és a mai erdőgazdálkodás által kialakított erdők közötti különbség ezen a ponton jól megfigyelhető, jellemzőiről nyújt információt a tábla.
Az erdőben továbbhaladva a következő pont szintén egy öreg tölgy alatt (6. állomás) található, amely a falu legelő állatainak egykori itatójánál áll.
A mára magassásos területté alakult rész régen gyakran került víz alá a legelőerdő részeként, és csak hosszú idő alatt alakult át a jelenlegi állapotba, amelynek a folyamatát ismerteti az itt található leírás.
Az utolsó előtti ponthoz a fiatal fákból álló erdőt követő réten kell áthaladni, amely az egykori majorság területéhez tartozik. A rét szélén (7. állomás) álló táblán a művelt területek természetes élőhellyé való átalakulási folyamatát, a művelésből való kikerülés utáni életüket és jellegzetes fajaikat ismerhetjük meg.
A túra útvonala innét a faluba visz. A major épülete mellett elhaladva, az úton a település irányába induljunk, ahol a központban álló, a XIX. század első felében épült, régi szépségében tündöklő haranglábnál érünk utunk végére (8. állomás). A harangláb története mellett, a Kerka mentén számos faluban fészkelő védett fehér gólya életét ismerhetjük meg. A vonulása, táplálkozása, életmódja mellett, a rájuk leselkedő veszélyekre (pl. magasfeszültségű vezetékek) is felhívja a figyelmet a leírás. A hazánkban néhány helyen még kéményen is fészkelő gólya Szlovéniában a természetvédelem jelképe.
A település egyik látnivalója a római katolikus fa harangláb és az előtte lévő díszes nagy fakereszt. A kétoszlopos haranglábnak eredetileg a szoknyája és a harangháza is teljesen nyitott volt. Később házas, zártszoknyás, zárt harangházas építménnyé alakították. Műemlék jellegű, barokk stílusú, melynek különlegessége, hogy a kétoszlopos nyitott nyakrészt zárt harangházzá alakították és így tömegében nagyobb harangláb keletkezett. Ez a későbbi bővítés ügyes ácsmunkát dicsér, hiszen olyan harmonikus az építmény megjelenése, mintha eredetileg is ilyen lett volna.
Láda karbantartás
2021.06.27.
A láda ellenőrzése megtörtént, minden a helyén van!
2020. 03. 08.
Láda ellenőrzés. Minden rendben van. A Pincemúzeum épületének belsejét az elmúlt évben felújították és a közeli Tündérkert őshonos gyümölcsfái is új jelölőtáblát kaptak.
Vigyázzunk a láda keresése és visszarejtése során is az épületre! :)
2015. 06. 07.
A láda pótlása az eddigi rejtekhelyre. A láda "helyzetére" vigyázó szemek figyelnek a helyi önkormányzat és a Pincemúzeumot létrehozó egyesület révén. A láda keresése és visszarejtése során továbbra is vigyázzunk az épületre! :)
2011. 09. 17.
A láda másodszori újrarejtése egy új helyre.
A koordináták már az új rejtekhelyre mutatnak.
2011. 09. 17.-én 10:30-kor pincemúzeumot avattak a szilvágyi Nagy-hegyen, amely a ládának is jó rejtek. A rejtést a pincemúzeum létrehozója és tulajdonosa a Szilvágyért Egyesület engedélyezte, de kérem, hogy vigyázzunk az épületre a láda keresése, visszarejtése során.
Állapot: kereshető
1 játékos jelölte kedvenc ládájának
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
+
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Elég rossz minőségű utakon jutottunk el autóval 150 méterre a ládától, bár igaz, ennek egy része azért van, mert (talán) csatornát építettek a faluban, így nemsokára ott visszacsinálják jóra az utat. Szép kis szőlőhegy, a célépület is tetszett, bár csak kívülről láttuk.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! A tanösvényt is szerettük volna végig járni de az első tábla már nincs meg, csak a táblatartó. A második állomás nem közelíthető meg mivel kerítés zárja le a térkép szerinti utat. A láda és a harmadik pont nagyon szép. Ettünk egy finom ebédet a pihenő helyen, majd megkerestük a ládát. Az ösvény 4 pontjához vezető térkép szerinti utat n találtuk. Érdeklődtem a helyiektől de nem tudtak a tanösvényről. Ezzel fel us adtuk a további túrázást. [Geoládák v2.2.5]
A láda meglett, a présházak tetszettek, de sajnos vargányát nem láttunk. Én átnevezném Szilvágyi szőlőhegyre. A neve alapján mást vártunk, de amit láttunk az tetszett, kösz a rejtést.
Szép és gondosan ápolt, kedves kis település Szilvágy. És maga a tanösvény is csodás. Miután megleltük a kincset, egy jó darabon még tovább sétáltunk. Olyan szerencsében is részünk volt, hogy láthattuk, ahogy egy hölgy saját kezűleg javítgatja a pincéje falát sárral. Megnéztük a tulajdonosok nevével ellátott, régi fajta gyümölcsfa-növendékeket is. Szép és egyben nagyon hasznos dolog is ez. Olyan hely ez, amit minden ládikó-keresőnek jó szívvel tudunk ajánlani.
Négynapos Őrségi ládatúra során. Irigylésre méltó,nyugis hely. Itt még kint lehet hagyni a présházak előtt a kis széket, szerszámot, kannát.
A rejtek nagyon egyértelműen adta magát de hiába nyúltam be könyékig nem találtam a ládát. A legközelebbi ház mellől elhozott székre állva megpillantottam az üreg mélyén a dobozt. Egy hosszú bot segítségével sikerült kihalászni. Logolás után fahasábokat tettem a nyílásba, így már nem tud egykönnyen beljebb csúszni a doboz.
Nagyon tetszenek a présházak, sajátos hangulata van a környéknek. A pincemúzeumba az ablakon keresztül be lehet látni. A ládát először nem értük el, a szemközti ház elől hoztunk egy széket, és nagy nehezen "kipiszkáltuk" a ládát a rejtekből. A rejtekbe kisebb fahasábokat tettünk, hogy ne csússzon hátra a láda. A láda elé egy fa darabot tettünk, így illetéktelen nem tudja észre venni. Köszönet a rejtésért, a hely bemutatásáért.
122 kilométer kerekezése az Őrségben, a Kerka völgyében.
Egész nap csepergő esőben tekertem, a széldzsekit is fel kellett vennem, nem sikerült kánikulai napot kifognom a túrához.
Kicsit félve közelítettem a házakhoz, az ilyen magányos tanyákon gyakran van szabadon tartott kutya, de a pincéknél egy lélek sem volt. A láda elővétele nem okozott problémát, nagyszerű a rejtekhely.
A közeli pihenőben az ismertető tábla olvasása közben meg is ebédeltem majd újult erővel indultam neki a követlező ládának.
Bicajjal Nova felől. Bár a nagy meleg némileg rontott az összhangulaton, egy újabb bájos helyszínt ismerhettem meg egy korrekt rejtéssel. Csak a közeli földeken dolgoztak, a falurész kihalt volt, így nyugodtan nézelődhettem, senki nem zavart.
A délelőtti dobozokat biciklivel, ezt a két dobozt már kocsival teljesítettük! Nagyon tetszettek a présházak. A rejtek nekem nem okozott problémát, pont elértem! :)
Lentiben nyaralunk a családdal. Férjem gombászik,így gondoltuk egybekötjük. Sokat túrázunk,de sajnos itt nem volt egyértelmű,hogy mikor merre. 3 Tanösvényes táblát találtunk,de sajnos nyíl nélkül. Reméltük,hogy majd később a fákon lesznek jelzések/myilak,de semmi. Ez csalódás volt,de a láda helyét Megtaláltuk,de a ládát nem. Fényképeket csináltam. Kérném elfogadását.
Nagyon sajnáltam, hogy szinte már este értünk fel a ládához, szívesen barangoltam volna még a hegyen. Nagyon tetszett.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.5.2x] [wapon beküldött szöveg]
Örségi geoládázás során találtuk meg Piytulinóval. Az esős idő és a hatalmas sár miatt a téli, drive in megközelítést választottuk. Hamar meglett a láda. Száraz időben szívesen végigjárnánk a tanösvényt, gyönyörű hely. Köszönjük a rejtést!
Magyar-Szlovén-Horvát ládakeresős hosszú hétvége keretében látogattunk el ide PEx2-vel, családdal és barátokkal. Gondolom nem sűrűn járnak erre, nem kellett nagyon eldugni a ládát. Köszönjük a rejtést.
Sokáig kerestük a ládát, székre és kannára álltunk, mégsem találtuk a pincemúzeum egyik sarkában sem. El sem tudom képzelni, hogy hol lehet.
Kérném a megtalálás elfogadását a képek alapján.
Valószínű, hogy pályázatos pénzből készült. Szép cifra nagy táblák hirdetik az állomásokat. Kár, hogy nem egyértelműen. A faluban például a buszmegállónál a szemközti oldalon van egy tábla. Egy irányjelző nyilat igazán rakhattak volna rá, mert így rossz utcába mentünk, a tábla oldalán.
A hegy szép, a pincék is, hangulatos, kellemes hely.
A pincét többször körbejárva, tapogatva sem találtam semmit. Ha a tető alatt fent kellett volna lennie, nem jó hely szerintem. Egy átlagos nő nem ér fel sehogy oda. Sőt egy átlagos férfi sem...hacsak nem mászik falra, azt meg ugye nem illik.
Kérném a fotó és leírás alapján az elfogadást.
Köszönöm
Ilyenkor, szeptember végén sajnos már a vargányáknak bealkonyult, de megérte a szép utat bejárni. Először a kedves polgármester asszony igazított útra minket, fenn a pincéknél pedig a rendkívül szimpatikus polgármester helyettes úr, Attila kínált meg egy pohár borral, miközben jóízűen elbeszélgettük, és a múzeumot is megtekintettük. Mind a két embert, és Szilvágyot is a szívünkbe zártuk.
Drága uramnak, fáradhatatlan kessertársamnak Oldfoxnak ez a láda volt az 1.300.-ik találata. Úgy látjuk, ez a hely a maga csendes, természetes módján nagyon méltó volt erre. Köszönjük!!!
Ragyogó napos, bár kissé szeles de langyos időben. Gyönyörű séta volt. Köszönjük, hogy megmutattátok ezt a gyönyörű szőlőhegyet. medvecr250, Luca, Totó, Gyöngyi.
Zalaegerszeg-Alsóerdő felől, a legrövidebb, de bizonyára a legnagyobb szintemelkedéssel bíró útvonalon. Kerékpárral. :) Kellemes hely a pincesor. A szombat és a jó idő ellenére alig volt mozgolódás. Köszönjük a rejtést!
Tikkasztó hőségbe gyalogoltunk el a ládáig Kustánszegről. A pincéknél pihentünk egy nagyot, aztán indultunk vissza. A Krumplistanyánál már úgy elfáradtunk, hogy stoppolásra vetemedtünk, a harmadik autó fel is vett bennünket. Innen is üdv a sofőrnek!
A vargánya szóból azt hittük, hogy egy erdei út visz majd fel bennünket, és így gyalog indultunk.
E kis csalódás után könnyen vigasztalódtunk, mert a pincesor tényleg csodálatos.
Köszönjük.
Nem gondoltam volna, hogy ezen a részen ilyen gyöngyszemeket rejt a táj. egyetlen gondom volt, hogy nem olvastam leírást, emiatt jó 10 perc kellett a láda felleléséhez.
Köszönet a lehetőségért!
Kihasználtuk az igazán szép őszi időt, és a szabadságunkat és ellátogattunk ide is. A szőlőhegy megközelítése autóval egyszerű volt, köszönhetően a száraz, ám annál porosabb földútnak. A rejtés melletti kis játszótér szélén parkoltunk le, ahonnan rövid séta után meg is találtuk a dobozkát. Az új füzetbe mi írtunk először. Kifejezetten jólesett az árnyékban ücsörögni, hiszen a nap az évszakot meghazudtolva nagyon erősen égetett.
Ezután kis felfedezőútra indultunk a pincék közt tovább. Több helyen szüreteltek a vidám társaságok, akik némiképp meglepően borral, pálinkával is megkínáltak... volna, ha én nem vezettem volna, Virág nem lett volna terhes, és Ritának nem kellett volna autózni még a nap során. De a szándékot igazán értékeltük. Ritkán találkozni manapság ilyen kedves, önzetlen emberekkel.
Egészen az utolsó pincéig sétáltunk, ahol még gesztenyét is szedtünk. Visszafelé még egyszer bepróbálkoztak nálunk a kínálóval, megígértük, hogy visszajövünk még, és akkor elfogadjuk. A kis piknikezőhelyen még pihentünk egy kicsit. Kipróbáltam a játszóteret, és érdeklődve figyeltük a szilvaaszaló asztalokat. Ekkor újabb hölgy érkezett hozzánk, egy nagy tál krumplis pogácsával. Miközben majszolgattuk, elmesélte, hogy telt náluk a szüret.
Végeredmény:
- nagyszerű rejtés, jó láda
- szuper kis szőlőhegy
- gyalog, és ebéd előtt kellett volna jönni. :)
- kár, hogy a tanösvény kimaradt, de az egy picit hosszú lett volna
Köszönjük a rejtést!
Nemthi kezei közé helyezve, aki nem csak ötletgazdája és társtelepítője volt a ládasorozatnak, de igazi ismerője is a környéknek, így jó gazdája lesz a ládának is.
Nagyon szép helyszínen vezetett az utunk, de sajnos a végén nem találtuk meg a ládát, csak a hűlt helyét. A fazék ott volt. Kérem a rejtőt, hogy fogadja el a megtalálást a képeim alapján.
Szép helyre visz el a láda. Jó a tanösvény ötlete, csak azt nem értem, a végállomáson túl miért a magán szőlőbe lett telepítve a láda? És a szép helyszínen miért kell a láda miatt lemenni a dzsindzsásba?
Ötödik Kerka menti ládánk.
Nagyon tetszett a szőlőhegy és a pincesor. Itt értettem meg az előző láda jelszavát. Az itteniét pedig szintén valamikor később a nap folyamán.
Csendes, naplementés időben kerestem fel a ládát, amely szép környezetben a közelgő szüret hangulatával várja az erre járókat. A régi boronafalas pincék legszebbjei a szőlőhegyen itt láthatók.
A láda nem azonos a leírásban szereplővel,inkább gyógyszeres flakon mint étel tartó.De a helyén van!A pincesor az osztrákoknak is tetszik.Nagyon építkeznek:-)A tornapályán kissé elgondolkodtam,miért pont ide építették.Nem hinném hogy Józsi bácsinak metszés,kapálás,permetezés után,vagy közben erre támadna kedve.Az unoka ha vele ment,akkor segítsen ne ugrabugráljon.
Szeretem a régi pincéket és környezetüket. Igaz, tavasszal sokkal szebbek, de most is nagyon jó volt. Egy gazdától sok érdekes információhoz jutottunk a környék életéről. Köszönjük! (Csak a vargánya hiányzott, annak ellenére, hogy állítólag sok volt most. Mi nem találtunk egyet sem.)
A mai napra Szlovéniában található .com-os ládák felkeresését terveztük be, de nem hagyhattuk ki az oda illetve a visszaút során a magyar rejtésű ládákat sem! :-)
Pár nappal korábban már felvettük a kapcsolatot a rejtővel, mert láttuk: a láda beteg státuszú volt, s felajánlottuk a gyógyítását.
A helyszínen egyértelmű volt számunkra, hogy a doboznak lába kelt, hiszen a dobozt utólag elrejtő Zsotie-t is felhívtuk a helyszínről, de az ő elmondása szerint sem találtuk meg a mindösszesen 4 négyzetméternyi területen!
Így az általunk hozott filmesdobozba betettük az otthon elkészített logfüzetet, és elrejtettük az eredeti helyére, a lyukas fazék alá a diófa tövébe.
A doboz jelenleg magánterületen található, a telek tulajdonosa "beavatott" a rejtő által! Valamiért volt egy olyan érzésünk, hogy nagyon-nagyon érdeklődik a játék iránt...
És most az apróbetűs rész következik:
Véleményünk szerint talán szerencsésebb lenne a dobozt áthelyezni egy olyan helyre, ahol a szőlősgazda sem tud róla, meg nem is magánterület.
Hátha egyszer megunja, hogy szőlőérés idején sok kesser mászkál végig a telkén, s talán olyat tesz, hogy ismét pótolni kell majd.
A ládát szabadon, minden nemű álca nélkül találtuk a fűben. de legalább megvolt. Nem tudtuk mi is lenne a rejtek, fűvel próbáltuk álcázni.
Kellemes, nyugodt környék.
Könnyen megközelíthető.
Anno rengeteget jártunk ide az öreg tölgyesbe gombászni, de a pincesort soha nem néztük meg. A rözse kerítés nagyon tetszett. Ránk elég furán néztek a helyiek, végül is birtokháborítást követtünk el.
A játszóteret mi is birtokba vettük egy kis időre.
Köszi a rejtést!
Luckyhunter
A piros fazekat nem kellett volna elárulni, úgy érdekesebb lett volna. A hegyhát emberei nagyon kedvesek voltak, még egy pohár borra is invitáltak, de sajnos a sofőrködés mellett az túl nagy luxus lett volna. Köszönjük a rejtést.
Megtaláltuk. Idefele útközben vettük észre kislányunk az otthoni benti papucsában jött el, azért a játszóteret is bepróbálta. Köszönet a rejtőnek, ősszel valószínű a tanösvényt (közeli erdőt) ismét megnézzük vargánya reményében.
Megkockáztattam autóval a hegyi utat, mivel a temető melletti aszfaltos út csak rövid ideig tart. Először nem voltam benne biztos, hogy jó helyen járok de szerencsére a GPS folyamatosan csökkenő távot mutatott. Ötletes jópofa rejtés, gyönyörű vidék.
Megtaláltuk! Még dobogós log! Volt szerencsénk a gazdával egy jót beszélgetni a gombaszedés rejtelmeiről is! A tornapályát a csemeték azonnak le is tesztelték. Talán az egyetlen láda ahol a logolásunk éppen megelőzi Csaba és Kati bejegyzését és nem fordítva történik a találat. Öröm volt látni amikor megérkeztek éppen a távozásunk előtt! :-) A többi ládánál éppen utánuk logoltunk. Köszi a rejtést! (A gombász gazda szerint június végén, július elején már lehet keresni a vargányát! Egyetlen üröm, hogy a PDA cerkáját valahol itt elhagytam :-( )
Előző éjjel még gondolkodtam, hogy menjek, ne menjek ezkhez az új ládákhoz.. Aztán 23:30 ra már kinyomtattam a lapokat, gps-be a ládák.. :)
A fazekas megoldás tetszett :)