A láda Noszvajon található a Millecentenáriumi emlékmű közelében, fa mögött induló két felszíni gyökér közé rejtett orvosságos doboz némi álcával. A gondos visszarejtésre kérlek figyelj oda!
A ládába TravelBug
még nem helyezhető.
MEGKÖZELÍTÉS:
Noszvaj lényegében több irányból is megközelíthető.
1, Eger felől a faluba beérkezéskor egy jó kis lejtő fogadja a kessereket. Lényegében az ajánlott parkolóig, ami a főút mellett van, akár be is lehet gurulni.
2, Ha az M3-as autópálya felöl közelít valaki, akkor a lehajtást Mezőkövesden kell elkövetni, aztán egy rövid szakasz a 3-as főúton, majd Szomolya felé kell venni az irányt. Szomolyát elhagyva a következő falu Noszvaj, a parkoló ugyanaz. (itt jegyezném meg, hogy a Mezőkövesd-Szomolya útvonal a maga 7km hosszán igen rossznak mondható, így én inkább az M3-ról Füzesabony lehajtást javaslom, majd Eger és Noszvaj.
Van még más lehetőség is, de ez a kettő a főbb út, viszont egy parkolóba fut mind a két út. A megállást én itt ajánlanám:
N 47° 56,313' E 20° 28,604' 265 m [GCNOMI+parkoló]
Innen egy nyugodt, kb 650m-es kis séta vezet a kilátóhoz. Miután átkeltünk a hídon, az aszfalt úton egyenesen továbbmegyünk. Kb 100m után veszünk egy jobbos kanyart, majd a gyönyörű Kemencés vendégház mellett folytatjuk a túrát. Idő után az út minősége átmegy földútba. A dombtetőre egy kijárt ösvény vezet fel, azt keressétek két ház (pince) között. Egy jó kis part felfelé az Imány-tetőre, és máris fent vagyunk. A láda könnyen megtalálható, de az emlékműtől ne "toronyirányt lefelé" menjetek a ládához, hanem egy kicsit menjetek tovább az úton, majd visszafelé a ládához. Kérlek, hogy a visszarejtést az eredeti állapothoz hasonlóan végezzétek el! Egy orvosságos dobozt keressetek, némi álcával, fa mögött induló két felszíni gyökér között.
A REJTÉSRŐL:
Átutazóban többször voltam már Noszvajon, mivel a zenekarunk (MÁTRIX) dobosa Szomolyai származású. A dombtetőt minden alkalommal kiszúrtam, hogy ott bizony van valami. Többször meg is fogadtam, hogy oda egyszer fel kell menni. Végülis egy napon egy volt kollégámhoz indultam bringát szerelni Noszvajra, és mivel volt egy szabad félórám, valamint kezemben volt a GCPANT (Panta Rhei) mozgó láda, így elhatároztam, hogy ide fogom elrejteni. A kilátás megfogott, szép panoráma nyílik a Bükk déli részére, a falura, Bogácsra... Akkor megfogadtam, hogy egy hagyományos geoládát is fogok ide rejteni...és ez meg is történt. Párommal 2010 május elején elindultunk Bogácsra a GCAKT mozgóládáért, és hazafelé elrejtettük ezt a hagyományosat. (így gondolkozva, két mozgó ládához is volt már köze a helynek)
TÖRTÉNELEM:
Ha (véletlenül) valaki nem tudná a millecentenárium jelentését: Ez egy nevezetes esemény 1100. évfordulója. Mi, (Magyarok) a magyar honfoglalás 1100. évfordulóját ünnepeltük meg 1996-ban.
NOSZVAJ:
Noszvaj község Heves megyében, Egertől 12 km-re északkeletre, a Bükk hegység déli lejtőjén, a 669 méteres Várhegy lábától délre húzódó völgy kiszélesedő részén, a Kánya patak két oldalán helyezkedik el. A több tiszta vizű forrásból táplálkozó patakocska völgyében meghúzódó település, jellegzetes hegyi falu, amelyet minden oldalról 300-500 méteres hegyek, dombok vesznek körül. Környezete, elragadó tájai és egészséges tiszta levegője, valamint a múltat idéző műemlékei méltán vívták ki az itt lakók és ide látogatók vonzalmát, szeretetét és elismerését.
NOSZVAJ ÉS A HONFOGLALÁS:
A településről hiteles, okleveles forrást 1248-ból, IV. Béla király idejéből ismerünk legkorábban. Az abban megjelölt időpont nem a település kialakulásának vagy birtokba adásának idejét, hanem annak IV. Béla által való megerősítését bizonyítja. Ez az okirat Noszvajra vonatkozóan csak az egri püspökség birtokos jogát igazolja. A kutatások szerint a honfoglalás idején ezen a környéken szláv települési foltok voltak, a falu neve Neznay, Noznay is szláv személynévvel azonosítható, tehát a település Árpád-korabeli. Noszvaj a honfoglalást követően nem törzsi, illetve nemzetségi, hanem fejedelmi, majd királyi birtok lehetett, majd azt követően adományozás folytán a püspöké lett.
Ajánlanánk még a környék többi ládáját is:
1.
GCNOSZ - De la Motte kastély (1H). Az ország legkisebb barokk kastélyához invitálják a kessereket ezzel a geoládával.
2.
GCSIKU - Síkfőkút (1H). A láda egy hangulatos hegyvidéki tó közelében található.
3.
GCHIRI - Kövesdi-kilátó (1H). Ez egy nagyszerű kirándulóhely, a Bükk déli lábaira, és annak településeire tekintő lenyűgöző panorámával
.... valamint még sok-sok láda és gyönyörű hely, amiket a Bükk rejteget.
Jó szórakozást kívánunk mindenkinek!
Csak a R&R!!!
Attila és Judit, valamint a Farkas család Sirokból
...::: www.matrixmusic.hu :::...
Ládatörténet
2018.08.04. - A láda újrarejtve (köszönöm Galgán Györgynek)
2014.03.01. - A láda újrarejtve haywire segítségével! (köszönet érte!) :-)
2020.06.15. - Láda újrarejtve. Köszönöm a segítséget "T N (anettnori)"-nak