Wap: Hagyományos konyhai, műanyag doboz, mérete 20x10x6 cm, a táró bejáratától 25 méterre lejjebb, északra, egy csonk tövében, kőfészekben van elrejtve. A ládába TravelBug helyezhető.
Helyszín:
Zirctől, a Bakony szívétől délre, a 82-es út és a Bakonybélbe vezető út által közrefogott területen helyezkedik el a Három-hegy. Ezen terület része a 82-es Veszprémbe vezető főút jobb oldalán elterülő Kokas-hegy. Fával, bokrokkal sűrűn benőtt, szinte áthatolhatatlan terület. A nehézség/terep osztályozás az utolsó 400 méterre vonatkozik. Figyelem: nyáron a nehézség akár 4-es is lehet a buja növényzet miatt!!
Barlang vagy táró?
Barlangnak nevezzük a Föld szilárd kérgében, természetes úton létrejött, 2 méternél nagyobb, ember által járható üregeket. A táró mesterséges képződmény, kívülről a hegybe behatoló szintes vagy kevéssé emelkedő vágat, mely szállításra, bejárásra, vízelvezetésre vagy szellőztetésre használják. Az 1960-as évek végén kőzettani kutatásokat végeztek az ország számos pontján. Itt szerencsére semmilyen, gazdaságosan kitermelhető ásványkincset nem találtak. Maga a járat 65-70 méter hosszú és 3 méter magas, egyenesen és vízszintesen helyezkedik el. A benti klíma télen-nyáron 14 °C, a páratartalom magas. Zseblámpát nem árt vinni, de különösebb felkészülést, öltözéket nem igényel.
Figyelem! Természetesen nem kötelező bemenni a járatba! Esős idő után erősebb csepegés figyelhető meg. Néhány szikladarab az idők folyamán erodálódott, lehullott. Szóval, csak óvatosan, mindenki használja a józan eszét! A táróba mindenki saját felelősségére mehet be!
Az 1980-as évek elején jártam itt először, télen találtunk rá a nyílásra. Utána nyáron viszont alig találtuk meg, annyira nehezen járható a hegyoldal, ha a vegetáció "elemében van". Ez késő tavasztól az első fagyokig tart. A környék szúnyogban és kullancsban gazdag!
A táró felett található hatalmas fát érdemes óvatosan körbejárni, több tízezer hangya otthona, jól megfigyelhető a kolónia tevékenysége.
A rejtek:
A láda hagyományos konyhai, műanyag doboz, mérete 20x10x6 cm, a táró bejáratától 25 méterre lejjebb, északra, egy csonk tövében, kőfészekben van elrejtve. Igyekeztünk úgy kialakítani, hogy a kevés erre tévedő ne fedezhesse fel, és a rátett lapos kő ne törje össze.
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.0]
Bakonyi kirándulós napunkon megnéztük a barlangot. A kereszt környékén parkoltunk, onnan séta a hegy felé. Felfelé sikerült egy egész jó ösvényt, vagy inkább csapást találni, amin egész normálisan eljutottunk a táróig. Bementem fotózni, de végig nem mertem sétálni rajta, féltem, hogy esetleg beomlik, voltak is nagyobb kövek lehullva. Szuper hideg klíma volt bent, jólesett a nagy melegben. Visszafelé gondoltunk egy merészet, ne arra menjünk, ahol jöttünk, hanem vágjunk át egyenesen a termőföldek felé, úgy rövidebb. Na ezt nem kellett volna (ugye járt utat a járatlanért ne hagyj el....), borzalmas volt, derékig érő szeder, vadrózsa, galagonya és egyéb szúrós-indás populáció karistolta a lábunkat. Sebekkel és vágásokkal, de túléltük. Még volt betervezve egy láda, de az élmények után inkább hazafelé vettük az irányt.
Borzalom eljutni érte, főleg rövid bringás cuccban!
Szigurúan hosszú ruházatban, ha nem akarsz kismillió sebet!
--------
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.0]
Zirc környéki tekerés, útban a társasjátékos hétvége felé. Az erdőt tarra vágták, és az emelkedő valamint a sűrű aljnövényzet miatt nem volt egyszerű feltolni a biciklit. Viszont így fentről a kilátás is szép. Köszönöm a rejtést!
Köszönjük a rejtést!
Az aljnövényzet miatt már nem kell aggódni.
A láda szépen vissza van rejtve,de nem egy fa tövében hanem egy csonk mellett van.
Tar vágás volt a barlang körül.
Szarvaskút - Kokas-hegy - Zirc - Szarvaskút körtúránk során megkerestük. Az október végi napsütésben-melegben öröm volt erdőn-mezőn járni.
Köszi a rejtést!
sereszaki, Zakata69, Dorka, Feriék