Elhelyezés időpontja: 2010.06.13 09:00
Megjelenés időpontja: 2010.07.18 08:03
Utolsó lényeges változás: 2010.07.18 08:03
Utolsó változás: 2011.06.25 11:08
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: anettnori
Felhasználó: anettnori Nehézség / Terep: 3.0 / 3.0
Úthossz a kiindulóponttól: 900 m
További infók: http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=05c68
Megtalálások száma: 304 + 1 sikertelen + 2 egyéb Megtalálások (havi bontásban): A legaktívabb hónap 2010-08 volt 16 'Megtaláltam' loggal, OFF
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
Wap: Hagyományos konyhai, műanyag doboz, mérete 20x10x6 cm, a táró bejáratától 25 méterre lejjebb, északra, egy fa tövében, kőfészekben van elrejtve. A ládába TravelBug helyezhető.
Helyszín:
Zirctől, a Bakony szívétől délre, a 82-es út és a Bakonybélbe vezető út által közrefogott területen helyezkedik el a Három-hegy. Ezen terület része a 82-es Veszprémbe vezető főút jobb oldalán elterülő Kokas-hegy. Fával, bokrokkal sűrűn benőtt, szinte áthatolhatatlan terület. A nehézség/terep osztályozás az utolsó 400 méterre vonatkozik. Figyelem: nyáron a nehézség akár 4-es is lehet a buja növényzet miatt!!
Barlang vagy táró?
Barlangnak nevezzük a Föld szilárd kérgében, természetes úton létrejött, 2 méternél nagyobb, ember által járható üregeket. A táró mesterséges képződmény, kívülről a hegybe behatoló szintes vagy kevéssé emelkedő vágat, mely szállításra, bejárásra, vízelvezetésre vagy szellőztetésre használják. Az 1960-as évek végén kőzettani kutatásokat végeztek az ország számos pontján. Itt szerencsére semmilyen, gazdaságosan kitermelhető ásványkincset nem találtak. Maga a járat 65-70 méter hosszú és 3 méter magas, egyenesen és vízszintesen helyezkedik el. A benti klíma télen-nyáron 14 °C, a páratartalom magas. Zseblámpát nem árt vinni, de különösebb felkészülést, öltözéket nem igényel.
Figyelem! Természetesen nem kötelező bemenni a járatba! Esős idő után erősebb csepegés figyelhető meg. Néhány szikladarab az idők folyamán erodálódott, lehullott. Szóval, csak óvatosan, mindenki használja a józan eszét! A táróba mindenki saját felelősségére mehet be!
Az 1980-as évek elején jártam itt először, télen találtunk rá a nyílásra. Utána nyáron viszont alig találtuk meg, annyira nehezen járható a hegyoldal, ha a vegetáció "elemében van". Ez késő tavasztól az első fagyokig tart. A környék szúnyogban és kullancsban gazdag!
A táró felett található hatalmas fát érdemes óvatosan körbejárni, több tízezer hangya otthona, jól megfigyelhető a kolónia tevékenysége.
A rejtek:
A láda hagyományos konyhai, műanyag doboz, mérete 20x10x6 cm, a táró bejáratától 25 méterre lejjebb, északra, egy fa tövében, kőfészekben van elrejtve. Igyekeztünk úgy kialakítani, hogy a kevés erre tévedő ne fedezhesse fel, és a rátett lapos kő ne törje össze.
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
-
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
+
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
+
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
+
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Köszi a rejtést!
Az erdő eletti legelőn 20-30 cm-es kalapátmérőjű őzlábgombák garmada!!!
Nem volt olyan nehéz megközelíteni a helyszínt, mint a leírásból feltételeztük.
Zirci vacsora után levezetésképpen a két környékbeli ládát még levadásztuk, mielőtt begurultunk volna Pálihálásra. Mindkettő remek hely.
A tárót zseblámpa híján csak az első méterekig kóstolgattam.
Ami a megközelítést illeti, frissíteni kellene a leírást. Az utolsó két útpontnak semmi értelme. A rét traktor parkolóval átellenes sarkát célozzátok be, még ha teljesen kilátástalannak is látszik, de onnan indul egy teljesen jól járható ösvény, ami a láda érintésével közvetlenül a táróhoz vezet.
A rejtővel egyeztetve beírtam a jelszót és ládába és logbookba is. Később felfedeztem a füzetből kiszakad lapon a jelszót - tehát több helyen is megvan.
A láda közelében lévő tisztás hátsó, felső (ÉNY) sarkában van a járható csapás bejárata - ezt még érdemes lenne a leírásba is bele venni. Ezt én már csak visszaúton fedeztem fel.
Családi ládázás! Megtaláltuk, de a jelszót nem találtuk a logbookban. Van a mintás belső részen valami elmosódott 4 karakteres szöveg, de nem bírtam kivenni. Hála égnek a dzsindás részen mentünk, de kifele meglett a normális ösvény. Köszönet a rejtésért!
Itt élünk a környéken, de nem is tudtam, hogy van itt egy táró. Már megérte feljönni ide! Odafelé a dzsungelon keresztül sikerült mennünk, mert az ösvényt nem találtuk. Kalandos volt... Visszafelé aztán már könnyed séta volt. Köszi a rejtést, szuper volt!