Megye/ország: Békés
Elhelyezés időpontja: 2010.08.08 18:00
Megjelenés időpontja: 2010.08.10 22:20
Utolsó lényeges változás: 2024.10.23 15:43
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Szőke-Kiss
Ládagazda: Szoke-Kiss Nehézség / Terep: 1.5 / 1.0
Úthossz a kiindulóponttól: 1000 m
Megtalálások száma: 218 + 1 sikertelen + 5 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.3 megtalálás hetente
A láda 10X8X6 cm-es. Klasszikus rejtés.
Javasolt kiindulópont és parkoló: N 46 21,935 E 21 07,137
Alternatív koordináta (Berián mérése szerint): N46° 21,840 E 21° 07,921 A ládába TravelBug nem helyezhető.
A magyar operajátszás csak egy évtizeddel fiatalabb a magyar színjátszásnál. A XIX. század első évtizedeiben Déryné Széppataki Róza volt operajátszásunk úttörője, majd őt követte Schődel Jánosné Klein Rozália, kinek működése idején tűnt fel az őt is túlszárnyaló énekművészet legkiválóbbja, Hollósy Kornélia, akit kora a magyar csalogány becéző névvel tisztelt meg. Hollósy Kornéliának elévülhetetlen érdemei vannak a magyar opera fejlesztésében és népszerűsítésében. Erkel Ferenc egyik legkedvesebb énekesnője volt, s amilyen megtisztelő volt a művésznő számára nemzeti operánk, a Bánk bán bemutatóján Melinda szerepe, éppúgy az opera országos elismertségében nagy része van a nagyon kedvelt énekművésznőnek, aki részint Pesten, részint vidéki turnéi vagy hangversenyei alkalmából, az operát vagy annak egyes részleteit mindig műsorára tűzte.
Hollósy Kornélia (1827-1890) fiatalon, 19 éves korában kezdte énekesnői pályáját és fiatalon, 35 éves korában vonult vissza, művészete és dicsősége teljében.
A Szent Kornélia Kápolna a Kriptály-halom (kurgán) oldalában található. A halom keleti oldalát korábban erősen megbolygatták. Az 1800-as évek elején családi sírboltot épített rá a tulajdonos Lonovics-Hollósi család, ahová 12 halottat temettek. Ma a Bisztray család tulajdonában van (leszármazottak), akik az 1945-1970 között teljesen lerombolt kápolnát a 90-es években újjáépítették Szent Kornélia kápolna néven.
Gyulay Endre Szeged-Csanád megye püspöke szentelte fel 1997. október 11-én.
A kis kápolna fénypontja a szemet gyönyörködtető falfestmény, amelynek alkotója országunk leghíresebb seccofestője, Patay László.
A halom a LEY vonalak kereszteződési pontján található.
Csodás, hogy a családnak fontos volt a kápolna felújítása, ami annyira világ végén van, hogy még a vandálok sem találnak ide. Köszönöm, hogy bemutattad. A kápolna és a rejtés is rendben.
Köszönjük. hogy a rejtéssel felkeltetted az érdeklődésünket a helyszín iránt.👌
Gyula felé útba esett.😁 [Geoládák v4.5.2]
A mások oldalon kerestem, aztán átpillantottam a túloldalra és ott virított a doboz. Kicsit jobban elrejtettem.
A környék összes fája ládarejtek lehetőseggel rendelkezik. :-)
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.2]
A láda rendben a helyén volt, viszont a logbook nem tartalmazott jelszót. Felhívtam a rejtőt, és megbeszéltük mi-hogy kerüljön bele.
Köszönöm a lehetőséget és örülök, hogy tudtam segíteni! :)
Megtaláltuk a párommal, köszönjük a rejtést. Nem először jártam már itt, szeretek visszamenni a ládákhoz meg megnézzem őket. Barátnőmmel is így tettük Battonyáról mentünk biciklivel, meg is találtuk, írtunk is bele, csak láttuk, hogy esni fog és így nem fotóztuk le, kiindultunk, hogy ne kapjon el minket az eső ott a földúton. Amikor előzőleg visszamentem nem volt ott, akkor tették fel a fára. Most is keresni kellett, én már majdnem feladtam, amikor a párom mondta, hogy itt van a láda. El se hittem. Nagyon szép nap volt így. Tettünk bele új logbookot.
Mai utolsó célpontunk. Még a sötétség beállta előtt sikerült bejutnunk a Cigányka-ér mellett vezető földúton.
Klassz kis hely a kápolnával. Szeretem az eldugott kis érdekességeket.
Anettnek itt sikerült kökényt gyűjtenie.
Újabb Doboz környéki dobozolás, 7. állomás.
Mint egy sziget a mezőgazdasági táblák tengerében, csak erre száraz lábbal lehet eljutni, bár ez utóbbi leginkább egy átlagminta begyűjtéséhez szükséges bejárást idézte bennem. Azt reméltem, a megye legmagasabb pontja is valami ilyesmi helyre fog hajazni. Sajnos, nem.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
A GCMM03 megtalálása után tértem be a kápolnához. Dombegyházánál a navigátor azt jelezte, hogy térjek le egy földútra, mert arra rövidebb, Nem néztem meg, hogy miről van szó, és sajnos hittem neki. A földút kerékpárral is járhatő volt, de nagyon rázott. Nagy sokára kiértem a horgásztóoz, ott elérve a normál aszfaltút végét. Innen az árok bal oldalán haladva 4-500 m-t még lehetett kerekezni, majd egy kis hídon ákelve mér gyalog folytattam az utat a kápolnáig.
Szép hely.
Egyértelmű, hogy az alternatív koordináta jó.
Megtaláltuk az elveszett ládát, visszarejtettük. Mivel helyi vagyok bár nem itthon lakom, olvastam a logot. Szomorú voltam, hogy hogyan lehet ilyen barbár módon rá rabolni egy ilyen ártatlan jó dologra. Így aztán ki mentünk és megnéztük, egy fa tetején volt. Hál Istennek minden benne volt még a toll is fogott. Vissza rejtettük így mostmár kereshető. [Geoládák v3.10.1]
Autós vadkempingezés ládázással egybekötve.
Ez a láda sajnos sehogy nem került elő. Telefonos segítséget kértem a rejtőtől, így pontosítottuk a rejteket, ami szerintem meg is lett, de a láda nincs ott. Kérem a megtalálás elfogadását, ha valóban jó helyen kerestük.
Tyúklépésben előre! "Járatlant a jártért ki ne hagyd". Mondá a bölcs indián asszony, s lőn a csatorna mindkét partja meghódítva. Lombjukat hullató akácfák alatt, a kissé megrágott kunhalom tövében gyöngyszem ez a kis kápolna. Köszönöm, hogy megmutattad! [Geoládák v4.2.0]
Kukoricatáblában, mindig csak toronyiránt, hogy aztán az út végén, minden előzetes várakozást megcáfolva kiköss egy kápolna mellett - a játékot hűségesen végigkísérő Pégaszosznak pedig az utolsó ládája a Belgyógyászat előtt. Köszönöm a lehetőséget.
[Geoládák v4.0.2]
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (224 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.