A ládába TravelBug helyezhető.
A láda
2020.05.19: Ládagyógyítás
Hosszan tartó betegség után a láda némiképp megváltozott helyen ismét felgyógyult. Reméljük, hogy a lelkes "természetjárók" immár nem teszik megint magukévá.
Most négy fenyőfa, szépen glédába állva őrzi a rejteket.
Segítségképp: A talajszinten keresd. A rönk alatti tűlevelek szeretik a "fickósabb" simogatást. :-)
2016.10.25: A láda ismét kereshető. Némileg új helyre került, így remélhetőleg nem kerül ismét avatatlan kezekbe.
Most három fenyő őrzi a nyugalmát.
2016.06.14: Nos, úgy néz ki, hogy volt egy "lelkes rajongó", aki magáévá tette a ládát, ezzel is elvéve a lehetőséget a többiektől a megtalálásra.
Amíg nem pótolom, betegre állítottam.
Bocsi
2015.04.04: Ládakarbantartás.
Egy átlagos konyhai doboz egy jellegzetes háromágú fenyő lábánál ágakkal, aljnövényzettel eltakarva. CD is elfér benne. Onnan tudom, mert most is van benne egy.
Megközelítés
A tó megtalálható: Taksony-Bugyi közötti út 6-os km kőnél. Dunaharasztitól délre.
A Népligettől és Bugyiból indulnak Volánbuszok, amik a tó előtt járnak. További információk a
Volánbusz honlapján!
Amennyiben autóval jöttök, letehetitek azt az erre kialakított őrzött parkolóban.
N 47° 17,245' E 19° 05,996' 100 m [GCRUKK+parkoló]
Nyitvatartási időben fizetős. Viszont őrzött.
Vagy körbenéztek, és a környező számos horgásztó környékén (nem örök) nyugalomba helyezitek a gépjárművet a vadászat idejére. Sőt, aki nem félti kedvenc járgányát a földutaktól, még akár szinte drive-in távolságra is megközelítheti a rejteket.
A láda kerékpárral, sőt még babakocsival is megközelíthető, már ha a baba nem kifogásolja az egyenletlen úttól származó megrázkódtatásokat.
Leírás
Ezúttal a Rukkel tóhoz invitállak meg benneteket. Jó, jó, tudom, a jelenlegi hőmérsékleti viszonyok alapján először nem a strandra, az óriáscsúszdákra meg az ugrótoronyra gondolhatna az ember, de hát nem árt felkészülni a nyárra, nem igaz?
Meg aztán ezen a környéken méltatlanul kevés rejtés várja a ládavadászokat.
Már évek óta járunk ki ide, rendezett, tiszta vizű a strand, megfelelő szolgáltatásokkal, nincs túl nagy tömegnyomor, a csúszdák számából adódóan sehol nincs túl hosszú sor.
Nem egy átlagos bányató, ahová ledobnak egy mobil WC-t, és az aktuális Üvegtigrisből lehet a szinte friss hotdogot megvenni.
Persze ez most, február végén, nem hangzik túl izgalmasnak.
Ezért, bár egy kicsit ki kell lépni, de gyalogszerrel megközelíthető a Duna-Tisza csatorna is. Illetve fordítva. Ha a sárga Mária úton (mondjuk a dunaharaszti
GCdhkd felől kiindulva) vágunk neki as távnak. Ez az út egy darabig, legalábbis azon szakaszon, ami bennünket érdekel, a csatorna mentén halad.
Aki ezen a csatornán szeretne a Tiszáig eljutni, az nagyot csalódna. Néhány forrás alapján, 1715 óta foglalkoztak honatyáink ennek a nagyszerű, de sosem megvalósult ötlettel.
A Tiszát a Dunával "öszve kaptsoló ujj hajókázható Tsatorna" megépítésére báró Dillher 1715-ben őfelségéhez felterjesztést nyújtott be. A Pest és Szolnok közötti vízi út annyival olcsóbbá tenné a szállítást, hogy az építési költség "kitelik a jövedelem egyévi többletéből", érvelt Dillher az építés mellett. A csatorna egyéb hatásaiként megemlítette, hogy "Máramarosból olcsón lejöhet az Alföldre az épületfa, a csatorna mentén benépesülnek majd az elhagyott tájak, végül hadi szempontból is jelentős lene a csatorna kiépítése". (Lamp-Hallóssy, 1947)
A II. világháború alatt megkezdett munkálatok érthetően abbamaradtak tíz kilométernyi szakasz kiásása után. A csatorna Dabas határánál belefolyik a Duna-völgyi csatornába.
Ennek a történetét
itt olvashatjátok.
Míg a tó weblapja a nyitva tartással, történettel, s kedvcsináló képekkel
itt látható.
2012.04.15.
Ládakarbantartás. "Flórásítva". A jelszó is ennek megfelelően változott. Egy második logbook is megjelent a színen.'