Elhelyezés időpontja: 2011.03.13 11:13
Megjelenés időpontja: 2011.04.08 14:10
Utolsó lényeges változás: 2023.09.10 08:04
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: Temprás
Ládagazda: Temprás Nehézség / Terep: 1.5 / 3.0
Úthossz a kiindulóponttól: 100 m
Megtalálások száma: 355 + 1 sikertelen + 9 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.5 megtalálás hetente
WAP:
Patakátkelés után, balra a zöld sávon, majd az első szintezési pontnál jobbra, fel az erdőbe, kb 20 m után kisebb sziklacsoport hasadékában találod a 12cmx12cmx6cm (0.25l)-es mikrós dobozt.
Figyelem!
A Barnakő-barlang nem látogatható, és kérem a kessertársakat, hogy Október és Április között az aranybányát se látogassák a Denevérek védelme érdekében! Havas, esős, csúszós időben óvatosan közlekedjünk!
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Megközelítés személygépkocsival
A Zobákpusztáról Magyaregregyre vezető út mentén, mindkét településtől kb. 4,5 - 5 km-re, praktikusan a Sín-gödör bejáratánál, 4-5 autónak is elég parkolóhelyet találsz itt: N 46° 12,731' E 18° 18,085' 292 m [GCbako+parkoló]
Mecseki népmondák
Barna-kő
A Sín-gödör bejáratával szemben, a Zobák - magyaregregyi műút nyugati felén hatalmas sziklatömb áll. Régi neve Sátor-kő. A monda szerint a XVIII. sz.-i rácdúlás idején a Sátor-kőnél a falusiak lesben állva kövekkel agyondobálták a fosztogatni akarókat. Azért nevezték Sátor-kőnek, mert egy szobának berendezett nagy üreg volt a belsejében, amelyben a Pécs környéki Hatos betyár tanyázott. Gárdonyi Géza Egri csillagok című regényében e szikla tetejéről figyelte Gábor pap és Bornemissza Gergely a török szultán seregének elvonulását.
Egy másik néphit szerint ez a szellemek tanyája volt, akik a barlang mélyén aranyat kalapáltak. Éjszaka dolgoztak és a faluba is belehallatszott a félelmetes csattogás. A szellemeket betyárok váltották fel, akik a közelben dolgozó vagy arra tévedt leányokat elrabolták, összeházasodtak velük. Ivadékaikból népesedett be Magyaregregy.
Röfi túra a Kelet-Mecsekben. Kösszi a rejtést! --- A megáradt patakon még száraz lábbal átjutottam, de az eső utáni csúszósság miatt nem tekintettem meg a barlangot.
Megtaláltuk! 🙂
Orfű felől hazafelé.
A patakon gyorsan átjutottunk, már rutinosak voltunk. Mivel a leírásban szerepel, hogy a barlang nem látogatható, ezért logolás után visszatértünk a kocsihoz.
Köszönjük a lehetőséget! [Geoládák v3.12.10]
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
A patakon való átkelés okozott némi fejtörést, de végül néhány kidőlt fa törzsén sikeresen átjutottunk. Utána a láda hamar meglett.:) [Geoládák v3.12.10]