Mindhárom ponton egy-egy jelszórészlet:
1. Laminált lapocskán.
2. Laminált lapocskán.
3. Hagyományos konyhai doboz.
1. Tábla hátulján, zóna mögött.
2. Tábla hátulján, a jobb alsó sarkánál.
3. Borostyánnal körbevett fa odvában, talajszinten.
A ládába TravelBug helyezhető.
Ez a láda három helyet mutat be Szentendrén, amelyek közül az egyik a turisták számára is közismert, a másik kettő sokkal kevésbé, de ez nem jelenti azt, hogy ne lennének legalább olyan érdekesek.
Duna-korzó
N 47° 40,149' E 19° 4,682' 104 m [GCSTE-1]
Az első pont a Duna-korzóra kalauzol el.
A folyóparton és a környező utcákban rengeteg vendéglátóhelyet és boltot találsz.
Ennek a partszakasznak hangsúlyos eleme a 2012-2013-ban épített mobilgát is. A mozgatható elemeit csak szükség esetén helyezik fel (ehhez elég két ember nyolcórányi munkája), így ha nincs nagy áradás, nincs útban a gát a panorámának.
Szamárhegy
N 47° 40,290' E 19° 4,621' 145 m [GCSTE-2]
A második pont a Szamárhegyre visz fel, ahonnan éjjel-nappal szép kilátás nyílik a városra, a Dunára, valamint a Preobrazsenszka-templomra - ez utóbbi a szerb bevándorlók egyik temploma, 1741-1746 között épült. A templom környékén a tobakosok, azaz a Boszniából érkező tímárok laktak, a templomot is ők építtették. A tobakosok emlékkeresztje barokk stílusú, mint a templom, így feltehető, hogy a templom 1780 körüli barokk átalakításával és a toronnyal egyidős. A talapzat hátsó felén utólag bevésett, 1901-es datálású szerb felirat olvasható: ОБНОВЉЕН, azaz "felújítva". A kereszten és a kereszt alatt elhelyezett táblán lévő egykori felirat vagy kép már nem látható.
A tobakos speciális, török módra dolgozó magyar tímár, aki szattyánt és kordovánt - azaz finomra cserzett kecske- illetve juhbőrt - állít elő. A tobakosok szamárháton hordták fel ide a Duna vizét, innen a településrész neve.
Az augusztus 19-ei hagyományos szerb búcsú idején a templomnál kirakodóvásárt, a keresztnél pedig mulatságokat tartanak. A városrész a XX. század elejéig Szentendre szőlőhegye is volt, így ennél a keresztnél áldották meg a szőlőt is.
Pap-sziget
N 47° 41,001' E 19° 5,087' 111 m [GCSTE-3]
Az utolsó pont a Pap-szigeten található. Ezt a belvárostól negyedórányi sétára eső kis szigetet a Duna öleli körül.
A Pap-szigeten még a XX. század első felében is csupán legelő és kaszáló terült el. A terjeszkedő Szentendre azonban elérte ezt a szigetet is, szükségessé vált a terület hasznosítása. Ma nagyobb részét strand és kemping foglalja el, a többi területen vállalati, önkormányzati üdülők állnak. Erdeinek nagy része telepített, csupán az északi csúcson és közvetlenül a vízparton találni természetes faállományt, főként fűz- és nyárfaligetet.
A mára kiszáradt Duna-mellékágon egykor még hajók is jártak.
A ládát 2015.03.29-én örökbe fogadtam ssophie-tól.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.8]
Kellemes séta volt bejárni Szentendre belvárosát, és közben ennek a ládának is felkeresni az ide eső két pontját. A kilátás a második pontróül pazar :) A Pap-szigeten viszont elég csúszós volt a helyzet, de a láda rendben a helyén.
Köszi a lehetőséget! :)
Mai95-tel karbantartottuk a multit. Immár az első két ponton laminált lapocskákat kell keresni, remélhetőleg ezek tartósabbak lesznek, mint a mágnesek.
Csodanapok, második felvonás, a nap első találata.
Még 2023 októberében kezdtünk Szentendre felgöngyölítésébe. Akkor csak a hagyományos ládák lettek sárgák, a multikból viszont mindenhol hiányzott néhány pont.
Akkor a tobakosok keresztjénél kezdtünk, a mágneses pont még kereshető volt. Ma a Duna-korzó és a Pap-sziget volt betervezve ebből a ládából, de már az első pont is hibádzott. E-mail ment a rejtőnek a helyszínen készült fotókkal. Mire a ládánál végeztünk, már jött is a válasz. Köszönet a gyors kisegítésért! (Most látom, hogy már javította is! Respect!)
Sétáltunk egyet a Duna-parton, és irány a többi multi maradék pontjai és végládája!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! [Geoládák v4.5.8]
Szombat délutáni biciklizés során kerestem fel ezt a multiládát, ködös, hideg, sáros időben. A második ponton nem találtam a jelszóhordozót, a rejtő segített.
Kedves Brigi84 & Fifikee83!
Amikor felhívtatok a helyszínről, pontosan elmondtam, hol kellene lennie a mikrónak. Hogy nem találtátok, annak meglehetősen prózai oka van: eltűnt a helyéről.
Természetesen eddig sem kellett, és ezután sem kell senkinek 190 cm magasnak lennie, hogy megtalálja a pontot - e tekintetben nyitott kapukat döngettek. :)
3 napos Szentendrei kiruccanás alkalmával kerestük fel ezt a multit. A mikro ládákat sajnos 2 napos, több órás keresés után sem találtuk meg. Szerintem nem természetes az, hogy mindenki legalább 190 cm magas legyen, hogy egy mikroládát megtaláljon. Második nap a rejtő segítségét kérve megkaptuk az 1-es jelszót, de a mikro ládát nemtudta megmondani, hogy hol találhatnánk..
A 3.ponton a láda nagyon könnyen megtalálható volt.
Végül baráti geoládás segítséggel összeraktuk a jelszót. [Geoládák v4.5.2]
A lista az oldal alapbállításának megfelelően nem mutatja az összes bejegyzést (1151 db), az összes megjelenítéséhez kattints ide.
Az alapbeállítást (25 db) felülbírálhatja a felhasználói beállítás, amelyet bejelentkezve a felhasználói adatok között tudsz megváltoztatni.