WAP:
Láda új helye:A gát végéből induló ösvényen másszatok fel a dombtetőre. Itt van egy betonkő (geodéziai pont), melytől az ösvényen egyenesen tovább kb. 11 lépésre haladjatok tovább. A régi rejtekhely közelében, alaposan alulra rejtve vár a láda! Bokrokat óvatosan ki lehet kerülni, a láda nem bokorban van! Ösvényt kövessétek ne csak a gps-t, és akkor kevésbé bozótos!!
Nagyon szép kilátás tárul innen elétek, a ládát ezért rejtettük ide!
Ládaméret: 16x25 cm-es henger, jobbnál jobb ajándékokkal telve:)
Régi rejtek:
A gát végéből induló ösvényen másszunk fel a dombtetőre. Itt van egy betonkő(geodéziai pont), melytől az ösvényen tovább 12 lépésre található bokor (szúrós) tövében van a doboz. Nagyon szép kilátás tárul innen elénk! Ládaméret: 17x17x9cm jobbnál jobb ajándékokkal telve:)
2021.06.05. Ládakarbantartás
A láda pótlása, és a rejtek karbantartása megtörtént! A láda kincsekkel teli, újra kereshető! Bokrokat óvatosan ki lehet kerülni.
2019.04.06. Ládakarbantartás
A láda új rejtési formában került kihelyezésre, a régi tüskés bokor közvetlen közelében. Nem kell szúrós bokorba mászni!
2015.07.26. Ládakarbantartás
Új láda került ki, új ajándékokkal.
2011.10.09. Ládakarbantartás
A láda rendben, visszakerült az eredeti rejtekhelyére, miután valaki rossz bokorba rejtette vissza. Kérlek rendben tedd vissza a bokorba, ne csak elé tedd le. A láda újabb kincsekkel is bővült!

A ládába TravelBug
nem helyezhető.
Parkoló:
N 47° 58,320' E 19° 21,892' 178 m [GCMNDR+parkoló]
Rézparti horgásztó
A láda rejtekhelyéül a Rézparti horgásztó környékét választottuk, mert igen kellemes sétákat, piknikezéssel, akár szalonnasütéssel vagy bográcsozással egybekötött kirándulásokat, tehetünk a környékén.
A tó Magyarnándor és Cserháthaláp határában helyezkedik el.
Magyarnándor keleti szélén 1998-ban kezdték meg a Rézparti-víztározó feltöltését. A 900 méter hosszú mesterséges tó területe 8,8 ha, átlagmélysége 2 méter.
A Rézparti-víztározó gyönyörű helyen létesült. Déli oldalon meredek, északi partja lankás. A megkapóan nyugodt természet maga is gyógyít. Természetfotózásra, horgászatra, kirándulásra, túrázásra kiválóan alkalmas. Madárvilága gazdag. A tó a körülötte kialakított gyalogúton körbejárható.
Egykori földvár
A horgásztó gátjának keleti végén emelkedő kúp alakú domb tetején a szájhagyomány szerint valaha földvár állott. Az elméletet alátámasztja, hogy magaslatról könnyen belátható a patak egész völgye, és a tó helyén a hajdani patakmederrel párhuzamosan haladó földút, sőt a valószínűleg régen is forgalmas Aszód-Balassagyarmat országút is megfigyelhető erről a helyről. A földvár nyomait a szintvonalakkal párhuzamos árkok, lehetséges egykori sáncgyűrű betemetett maradványai is tanúsítják. Régészeti feltárás valamikor a hetvenes években folyt is, de aztán mielőtt jobban belemerültek volna és leletek vagy bizonyítékok kerültek volna elő, az ásatás titokzatos módon hirtelen abbamaradt. A hivatalos jegyzőkönyv is elég homályosan fogalmaz, a lényege, hogy egyáltalán nem kizárt hogy ezen a földkúpon valaha valamiféle erődítés létezett, de az "ásatást a magas fű miatt nem lehet folytatni".
Érdemes eljátszani a gondolattal azért milyen lehetett valaha egy itt álló őrtoronyból letekinteni.
Ha vár nem is volt ezen a helyen, a mostani szép kilátásért, amely a tóra nyílik, mindenképpen érdemes felmászni a meredek ösvényen.
Láda helye
A ládát az előző bejegyzésben említett domb tetején rejtettük el. A megjelölt parkolóból északi irányba indulva tó körül, pár száz méter után felérünk a gátra. A horgásztó gátjának a végén két ösvény indul, a jobb oldali jobban kitaposott, erre térve kerülhetjük meg a tavat. A bal oldali meredeken fölfelé indul, ezen jutunk fel a kilátópontra. A csapás odafönt egy betonkő (négyszögletes kő, x-szel a tetején) mellett halad el. A láda ettől a jelzőkőtől kb. 11 lépés távolságban található az ösvény mellett rejtve.
Magyarnándor
Magyarnándor honlapja, története
Magyarnándor látnivalók
Római katolikus templom:
N 47° 57,940' E 19° 21,030' [GCMNDR+templom]
Klasszicista stílusú, Szent Miklós tiszteletére lett fölszentelve 1858-ban. Belsejében a főoltár klasszicista stílusban készült, közepén Szent Miklóst püspöki ornátusban ábrázoló oltárkép látható.
A község első anyakönyvi bejegyzése 1738-ból való. Ismeretes valamennyi plébánosának a neve. A törökdúlás előtt is állt itt, az aszódi országút mentén lévő kis dombon egy kicsinyke templom, szintén Szt. Miklós tiszteletére szentelve, külön épített kő haranglábbal, s három haranggal. A jelenlegi templom a régi helyén épült, mögötte található a temető. A templom alapkövének letétele 1855. április 21-én volt.
A kívül-belül felújított templom 2008-ban volt 150 éves.
A víztározó melletti Kő-oldal:
N 47° 58,070' E 19° 21,904' [GCMNDR+kőoldal]
Védett természeti értéke egy érdekes geológiai képződmény: egy homokkő ív.
A magyarnándori I. Világháborús emlékmű (Hősök szobra):
N 47° 58,080' E 19° 21,105' [GCMNDR+emlékmű]
Az emlékművet 1933-ban, Hősök Napján (május utolsó vasárnapja) szentelte fel Serédi Jusztinián hercegprímás. Sajátossága a tetején elhelyezett Szent korona műkő másolat.
Az emlékmű eredetileg csak az I. világháború 40 magyarnándori hősi halottjának állít emléket, de később, 1953-ban a második világháború katona és civil áldozatainak az emléktáblája is erre az emlékműre került.