WAP:
Az úttól pár méterre, egy kis fa tövében, egy nem szokványos rejtekben találod meg a 18x10x6 cm-es ládát. A tetejét fordítsd el!

A ládába TravelBug helyezhető.
Megközelítés:
Az útikönyvek szinte kivétel nélkül az alábbi megközelítést ajánlják:
Az Angelika-forrás Sukoróból az Erdész utcán fölfelé haladva, majd az út bal oldalán iránymutató táblával is jelzett zöld sáv

jelzésen közelíthető meg. Megközelíthető még a Meleg-hegytől kb. 20 percnyi járással.
Én most egy másik megközelítést ajánlok Nektek abból is egy rövidebb és egy hosszabb változatot, ezt az utat én jobban szeretem.
Amennyiben a hosszabb (2,5km) útvonalat választod a kocsit itt tudod hagyni:
N 47° 14,525' E 18° 36,032' 194 m [GCange+Parkoló 1.]
A parkolóból elindulunk a Fő utcán a Szilvás sor felé, ahol a Sukorói Néprajzi Ház előtt vezet el utunk, ha van annyi időd, ide benézhetsz bátran! Innen a Kulacs utca felé haladunk tovább, ez már a piros háromszög

jelzés, egy ideig őt kell követnünk. Az utca végén az aszfalt átvált földútra, bátrabbak, vagy akik nem akarnak annyit gyalogolni idáig is eljöhetnek kocsival:
N 47° 14,976' E 18° 35,509' 218 m [GCange+Parkoló 2.] innen "csak" 1,3 km a láda.
Rövid túránk legszebb része következik, a Borjú-völgy. A völgy után elhagyjuk a piros háromszög

jelzést,
N 47° 15,150' E 18° 35,073' 258 m [GCange+Elágazás]
és a piros +

jelzésen folytatjuk utunkat egészen a forrásig.
Természetesen ez nem kötelező jellegű, csak egy ajánlott megközelítés, a Velencei-hegység jól ellátott turistautakkal, és akár más ládákkal összefűzve, más irányból is megközelíthető a forrás és a láda.
A láda:
Magát a ládát a forrástól nem messze az út mellett, egy fiatal fa tövében találod, nem szokványos rejtekben! A tetejét forgasd el, úgy lesz Tiéd a láda!
A rejtekről kérlek ne tegyél fel képet!!
Leírás:
Velencei - hegység:
Földtanilag az egyik legérdekesebb hazai hegységünk, a Variszkuszi hegység rendszer tagja, melyet az országban máshol nem találunk, sőt nemzetközi viszonylatban is figyelemre méltó érdekességekkel rendelkezik. Valóságos Geológiai Múzeum, melyet előszeretettel látogatnak geológusok, mérnökök, de a természetbarátok, turisták is szívesen felkeresik, különleges gránit alakzatait és a csodálatos természeti környezetét.
A Velencei-hegység a Dunántúli - középhegység legidősebb tagja, lepusztult röghegység, melyet többnyire gránit alkot. A Vértestől a kőzet anyaga, földtanilag, pedig a Zámolyi - medence, fiatal süllyedéke határolja el. A Velencei-hegység, a székesfehérvári Öreg-hegytől, egészen Pázmándig tart a híres Balatoni törésvonalon.
A hegység 20 km hosszúságú, 4-10 km szélességű, 250-350 m magasságú, karbon kori vonulat, s egyben hazánk legnagyobb össze függő gránit-hegye.
A Velencei-hegység számos forrást, barlangot, tavat és kutat rejt magában, mint például a
Bella-tó, Angelika-forrás, Anikó-forrás, Antal-forrás, János-forrás, Éva-forrás, Alsó és Felső Csepegő-forrás, Csöntör-forrás, Téglaházi-forrás, Barlang-kút, Sági-kút,
Borjú-kúti ( Szűcs-kút) forrás.
Angelika-forrás:
N 47° 15,320' E 18° 34,684' 258 m [GCange+Angelika-forrás]
A Sor-hegy oldalában a sziklatömbök alól tör fel az Angelika-forrás, mely elég csekély vízhozamú, de több környező kis forrással összefutva már egész szép kis patakként csörgedezik alá a Bodza-völgybe.
Ládatörténet:
A ládát 2014.10.11-én adoptáltam, az eredeti leírást itt olvashatod:
"A meleghegyi varázsládától kb 20 perc sétára található az Angelika forrás. Sajna elég kevés viz csordogál belöle. A környék igen hangulatos.
A láda a forrás elött a turistaut mellett egy fa tövében van elrejtve."
Jó vadászatot!