Elhelyezés időpontja: 2011.06.20 17:00
Megjelenés időpontja: 2011.06.20 19:47
Utolsó lényeges változás: 2019.06.15 22:03
Utolsó változás: 2020.01.30 19:51
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: waneqr
Ládagazda: zalajaro Nehézség / Terep: 2.0 / 3.0
Úthossz a kiindulóponttól: 5000 m
Megtalálások száma: 92 + 6 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.1 megtalálás hetente
A 12x8x4cm belméretű láda egy vízfolyás melletti fa lábánál rejtőzik fadarabbal takarva.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Háttér
A mese hagyományosan a jó és a gonosz tanulságos küzdelmét írja, valamely képzeletbeli, rejtélyes világban. Így nem csoda, hogy az erdő, mint számos titok forrása és csoda lakhelye, gyakorta szerepet kap benne. Hiszen itt él a gonosz boszorka, a félelmetes fenevad, a démon, de a tündér is. Ezen valóságos félelmek képzeletbeli kivetüléseivel küzd meg a szegény bujdosó, vagy épp a legkisebb fiú és az okos lány is. Eme csodavilága hangulata a természeti szépségén túl is megragadja az erdőjárót, aki számos "mese" nyomát fedezheti fel útja során. Egy ilyen kirándulásra hív ez a láda, hogy egy majd 10 kilométeres körtúra során fedezzük fel az erdő szépségeit, és benne az embert.
A rejtés az "Erdészek emlékére" láda sorozat egyik tagja. A GCEE
záróláda helyének megismeréséhez szükséged lesz a sorozat mind a 23 ládájának megtalálásához.
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
-
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
-
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
-
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
-
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
-
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
-
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
Megtaláltuk. Köszönjük a lehetőséget.
[g:hu+ 2.10.15]
Egy jót akartunk bicajozni, sikerült. Az ajánlott parkolótól a műúton, azután a sárgán tekertünk majdnem a rejtekig. Az utolsó 2-300 méternél hátra hagytuk a bringákat a sár miatt.
A ládatető egyik füle hiányzik, a doboz belseje száraz.
Születésnapi találat, nagyon szépen köszönöm a lehetőséget. Ceglédről GCEez rejtést elvittem Csákberény környékére s most látom, hogy ez nem volt bejelentve.
Megtaláltuk, Kiskunmajsáról. Timi, Vivien, Szófia, Olívia, Mira, Nimród, Laci.
Köszönjük a lehetőséget. Nagyon szép a hely, igazi nyugalom szigete.
[g:hu+ 2.6.10]
Gyenesdiáson töltöttük az estét és úgy terveztük kihasználjuk a kellemes időt és némi kitérővel megyünk haza.
Az ajánlott parkolóból 11km-t sétáltunk, a leíráshoz képest fordított sorrendben. A tavacskát nem láttuk, a láda közelében egy szép nagy szarvas sétált ki elénk a útra, majd továbbállt.
Nagyon tetszett a hely, könnyed sétának szuperül beillett. A környéken sehol senki rajtunk kívül.
Köszi
Dél-zalai barangolásunk újabb színhelye a gyönyörű és mesés zalai erdő. Hatalmas nagy fák, óriási páfrányok, egy lápos tavacskában egy kék szemű zöld béka nézett ránk, hatalmas agancsokkal két szarvas szaladt mellettünk az erdőben, különleges gombák és virágok sokasága, útközben szép panoráma tárult elénk. Érdemes mindig fényképezni, mert a képek is mesélnek az átélt élményekről. Kellemes 6 km-es túra volt, köszönet a rejtésért.
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! A leírt útvonalon haladtunk, 11 km lett a vége. A síneken sétálni szuper volt, visszafelé a tavat nehezen találtuk meg, de meglett:) Nem a legjobb időpontot választottuk, eső után nagy sár volt, de sebaj. [Geoládák v3.3.2]
Pusztamagyaród utolsó aszfaltos utcáját elhagyva párszáz métert még küzdöttünk a sárral. Az emelkedőt kocsival már nem kockáztattuk meg.
Sajnos a frissen bekerített és magas villanypásztorral óvott szántóföldeken nem lehetett "toronyiránt" haladni. Sőt egy helyen két kerítés is találkozik,ahol csak súly-illetve szélesség korlátozott kesserek tudnak átpréselődni. A keskeny patakon nem jelentett gondot az átkelés. Kérdés,hogy egy áradásos időszakban van-e lehetőség egy hídon átgyalogolni.
A rejtek környéke semmi különleges látnivalót nem ad, de egy kirándulást azért megér a láda. Vaddisznókkal azért sikerült találkozni.
TFTC!
Téli-fagyos Zala megyei kirándulgatás 3.0
Pusztamagyaród felől a rövidebb, de mint utóbb kiderült a kalandosabb úton sikerült eljutni ehhez az igen kevés megtalálású (8,5 év alatt alig 60 találat) ládához.
Szerintem érdemes lenne jelezni az oldalon, hogy egy ládasorozat része lett.
[Geoládák v3.2.2]
A mai nap fő kirándulása: a sorompótól a leírt kör (a szovjet katona sírját kivéve), a Meleg-kútnál elrejtettem a GCFV-t. Kicsit sok az aszfalt, de most a nagy sárban nem bántam. A rétek, völgyek cuppogósak voltak, elkelt a jó bakancs.
Legutóbb, amikor a GCBH mellett sátraztam, idő hiányában kimaradt ez a láda. Most a közeli három mozgóval összekötve kerestem meg.
Kétnapos zalai-somogyi csavargás 17 ládával (a multik miatt 31 ládaponttal) és 3 mozgórejtéssel. A szombat hajnali eső és köd után mindkét nap napsütésben - szombaton melegben, vasárnap már hidegben.
Mint ládadoki a geoládát utolsó logjai vizsgálata alapján betegre állítottam.
Ha van rá lehetőséged, kérlek javítsd! További tudnivalók a beteg ládákról.
Email-t küldtem a rejtőnek.
Ha nehezen is, de megtaláltuk. A láda a fák közt, a sírtól nem messze feküdt az avarban, hiányosra törött tetővel. A megtalálás csak Ati sasszemének köszönhető. Belül minden teljesen elázva, még az új logfüzet is. Javításra nem készültünk, de a lehetőségekhez képest kitörölgettük, egy zacskóval reparáltuk a törött tetőt. A fák közt teljesen rapszodikusan pozicionálgató 2 gps jelei alapján megpróbáltuk az eredeti helyre visszatenni, ami a sírtól a vízmosás felé eső fa töve.
A túra amúgy szuper, nagyon élveztük. Mindent megnéztünk, nekünk majdnem 12 km lett a vége. Köszönjük a lehetőséget!
Laas, Zsuzska76, Attila
Csodás időben egy nagyszerű túra. Az "utasítás" szerinti útvonalon haladtunk, meglátogattunk minden érdekességet, erdészházat, luxus-magaslest - apropó, jelentjük az 1 négyzetkilométerre eső magaslesek száma itt a legmagasabb:) - , gyalogoltunk a síneken, találkoztunk őzekkel, és meglátogattuk az ismeretlen szovjet katona sírját. A sárgán jöttünk vissza. Kimondhatatlanul gyönyörű ilyenkor az erdő! Ja, és a ráadás! A túrát követően a rejtő - és Bubuka - nagyon kedvesen vendégül látott bennünket! Köszönjük!
Alapvetően GCNKTV karbantartásához kapcsolt keresésekkel akatam kikerekíteni egy alapos biciklizős napot. Jó lendülettel sikerült a Balatonszentgyörgy - Zalaszabar - Gelse - Zalaszentbalázs aszfaltos szakasz, mely végén kis bolt-kocsmai frissítő után vetettem magam a terepbe. A gerincen észak felé induló kunkorral közelítettem - kicsit többet vállalva, az útszakasz oda-vissza ismétlését kerülendő. Tájképileg nem bántam meg, de az útminőség így ingadozott, benne olyan szedres szakaszokkal is, melyek közül nem tudni, melyik okozhatta később a tömlő végét. A már délnek tartó szakaszon találkoztam szembe a Rockenbauer 130 túra mezőnyével - benne több ismerős arccal a Mecseki Mátrix-ról.
A megközelítés próbatételei után letérve a doboz maga könnyen meglett - az erdei sír hangulata nagyon emlékeztetett a saját, 'Pörkütt Márton'-os ládámra. De nem csak ezért tetszett - megkapó táj, igényes láda és leírás.
Jól haladtam tovább, de a Börzöncei-hegy felé tartva a közút keresztezése környékén, közel 60 megtett kilométer után, percek alatt engedte el a levegőt a hátsó gumi.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.5.4]
Kellemes séta volt felkeresni ezt a ládát. A közelbe fakitermelés folyik, ez kisebb problémát okozott a megközelítésben. Ha kicsit kevesebb szúnyog lett volna, akkor minden tökéletes lett volna.
Picivel több, mint 10 km-es kirándulás a rejtő által ajánlott útvonalat végigjárva. Az ajánlott parkolóból indultam, az erdészház szép, a forrásból csordogált a víz. Nagyon érdekes hangulata van az elhagyott vasúti pályának. A ládika megtalálása után (sajnos a doboz beázott és a füzet is vizes) felmentem az ismeretlen katona sírjához is, majd irány a kis tó. A sárga sáv jelzésen egy helyen rossz irányba fordultam, így kissé hosszabb lett a túra és nagyobb a szint :-) A tóhoz már nem a TuHu-n jelzett út vezet, hanem ettől kb. 35 méterre indul egy út az aszfaltosról, a kerítés mellett. Összességében nagyon jó útvonal, hangulatos erdő, élmény volt. Köszönöm a lehetőséget!
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést. A láda jól zárható, ennek ellenére sajnos beázott. A logbook és a doboz nagy része vizes, cserére szorul. Gyönyörű idő, csodálatos táj és remek állomások.
Pusztaszentlászló felől közelítettünk, innét talán egy kicsit rövidebb, az "erdő-élmény" meg talán ugyanannyi. Kár, hogy a leírásból nem derül ki, hogy ki volt Toplár Pál, és hogy mi okozta korai halálát.
A logbook java része átázott, a dobozt ugyanannak a fának egy szárazabbnak vélt odvába tettük át.
Megtaláltam. Köszönöm a lehetőséget. [g:hu 1.4.30x] [wapon beküldött szöveg]
A nap fénypontja! Csodálatos volt az erdő, a 10 km alatt senki emberrel nem találkoztunk, viszont rengeteg szarvassal. A doboz is könnyen előkerült. Köszönjük! Murus és Cica
Hirtelen ötlettől vezérelve indultunk mai túránkra. Kocsinkat Börzöncén a buszfordulóban hagytuk. A hegyi templommal átellenben jobbra tértünk le az erdőbe. Három napos eső után voltunk, első gondolatunk volt, hogy csizmát kellett volna húzni. Késő bánat! Az út végére térdig eláztunk, de megérte. A mesélő erdő kárpótolt bennünket. Köszönjük!
Becsületesen lesétáltuk az egész kört, csak fordított sorrendben. A tó teljesen ki volt száradva, elég szomorkás volt így a partja, az aszfaltút utána kissé unalmas volt, de utána már tetszett. Főleg a ládától a vasút mentén a visszavezető út.
Őszi ládázás 10/25.
Autóval egész közel meg tudtuk közelíteni a láda helyét. Valami érdekes, fura hangulata van az erdőnek. Visszafelé 2 szarvassal találkoztunk. Nagyon tetszett a hely.
Köszönjük a rejtést.
A pusztaszentlászlói szőlőhegyről a zöld, majd a zöld és a sárga, végül a sárga sáv jelzést követve jutottunk el az ismeretlen katona síremlékéhez. Onnan az erdőben tovább Toplár Pál sírjához, no meg a ládához. Aztán kiérve az erdőből meglett a vasútvonal vége, s a vadászles is előkerült. Végül a Meleg-kút, illetve az erdészház következett. Azért mindezek után meglátogattuk a rejtett tó maradványait is, bár eléggé ki volt száradva, de megleltük.
Így tehát kicsit változtatva az irányon, de megtartva minden pontot teljesítettük a távot. Köszönjük!
HEURÉKA! Megtaláltam, köszi! [wapon beküldött szöveg]
Ismét Dél-Zalában, és ismét egyedül. A környéken volt dolgom, gondoltam belelendülök. Jó kis túra volt, hol a hűvös erdőben, hol a napfényes réten.
Gutorföldéről motorokkal érkeztünk , nem a leírtak alapján.Először végig a betonoson majd a sárga turistaúton haladtunk.Rejtés ötletes.Köszönjük a lehetőséget.
Jókora sétával kerültünk a láda közelébe, szép zalai erdőkön át. Alighanem elit vadászhely lehet a környék hiszen minden autós megközelítés sorompóval, vagy árkokkal van lezárva, a terület határán pedig mozgásérzékelős kamerák lapulnak a fákon.
Megtaláltuk a ládát, köszi a rejtést! Az ajánlott útvonalat nem sikerült követnünk, jó lett volna, ha túristatérképpel felszerelkezve megyünk... Mi a sorompótól végigmentünk az aszfaltozott úton, majd rátérve a sárgára azt követtük. Azért így is meglett, visszafele aztán megtaláltuk a vasúti síneket, a klassz vadászlest, meg a vadászházat is. Onnan megint "eltévedtünk", és Bucsutára értünk ki végül. Csodás időben, kellemeset túráztunk, köszi még egyszer!!!
A mai napon a dél-zalai dombok között ládáztunk Istvánnal.
Ahogy meg van írva, mi végigsétáltunk az egész távon. Szép és illatos volt az erdő és szépek a dombok, kicsit magasabbak mint itt, Egerszeg környékén. Gombát sajnos nem találtunk. Köszönjük a rejtést!
Megtaláltuk. Pusztamagyaród felől indultunk, magaslesek mentén végig sétáltunk a Meszes-tetőn, majd kelet felé elértük Bánkürtös erdejét. A szovjet katona sírjánál megpihentünk. A mese ezen részét a második világháború írta: egy német és egy szovjet katona itt küldte egymást a halálba.
Továbbmentünk Toplár Pál sírjához, ahol a mese másik része idézhető fel: A 18 éves fiú a szénégető mester feleségének a szeretője volt, akit a mester szívesebben látott volna a másvilágon így a voksába lökte.
Mi itt befejeztük az erdei mesét, és megkerestük a ládát. Legközelebb megnézzük az elfeledett falut, Kürtöspusztát is.
Próbáltam "okosba" megoldani a dolgot, mert bár szeretem a zalai erdőket, de most nem volt kedvem a közel 30 fokban lenyomni a távot.
Így aztán Pusztamagyaród felől nyomultam és a jó minőségű földúton 1,8 km-re sikerült megközelítenem autóval a ládát. Onnan aztán szinte toronyiránt mentem. Az első 300 m volt kicsit gázos (egy erdősáv meg egy keskeny patak), a többi nyílt mező és nyiladék. Klassz volt.
Útközben, mint már annyiszor a hazai erdőkben, ismét rábukkantam az ipari méretű "sportvadászat" nyomaira.
Rövidebb megközelítést választottunk a Börzöncei-szőlőhegy felől, csak részben követve a rejtő útvonaljavaslatát. Szerencsénk volt, sok vargányát találtunk.
Ősszel még szebb lett volna, de most is nagyon jó volt. Csak egy szarvast láttunk és egy hím szarvasbogarat. Ennek ellenére rengeteg vad lehet itt. Köszönjük!
Első dobogós helyezésünk, egy ismerős helyen. Mivel jól ismerjük a helyet, és a "kiskapukat", így autóval mentünk a ládáig. Több órát töltöttük el ma ismét ezen a csodás helyen.Találkoztuk őzzel, szarvassal, és az eszetlen magyar fakitermeléssel. Köszönjük a rejtést!