Elhelyezés időpontja: 2011.07.11 17:50
Megjelenés időpontja: 2011.07.13 17:30
Utolsó lényeges változás: 2021.06.13 16:00
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: luckyhunter
Ládagazda: luckyhunter Nehézség / Terep: 1.0 / 1.0
Úthossz a kiindulóponttól: 150 m
Megtalálások száma: 510 + 3 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.9 megtalálás hetente
Wap:12x12x4 cm konyhai doboz, bükkfa tövében talajszinti oduban avarral takarva.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Megközelítés
86-os főúton a várost déli irányban elhagyva, a Zala-híd után N 46° 50,622' E 16° 35,168' 185 m [GCBOV+kereszteződés] kell jobbra fordulni. A kereszteződéstől táblák mutatják az utat. Az erdő szélén is hagyhatjátok az autót, innen 150 m séta, a szent-kút, de a ládáig autóval is mehettek.
Leírás
A Borosán-völgy Zalalövő központjától nem túl messze, egy szép bükkös erdőben található. Jó vizű forrása körül a háború után kiépítettek egy szakrális emlékhelyet (amely egyúttal víznyerő helyként is szolgált), hálából, hogy véget ért a második világégés. A völgy mindig kedvelt búcsújáró hely volt, a helybeliek itt tartották a Sarlós Boldogasszony búcsút minden év július másodikán. Ősszel is rendeztek egy búcsút, ezt főként a cigányság tekintette saját ünnepének.
A rendszerváltás után, 1992-ben egyházi és világi összefogással, civil szervezetek és családok közreműködésével kitisztították a forrás környékét, és felújították, majd felszentelték az erdőben felállított stációkat. Az ezredforduló után azonban lassacskán elhanyagolttá vált a terület, a stációk közül is jó néhány tönkrement, fa dőlt rá vagy vandálok tettek kárt benne.
Azóta megtörtént a keresztút állomásainak helyreállítása, s a forráshoz vezető lépcsőt is rendbe hozták vállalkozói segítséggel.
Zalalövő
Zalalövő Zala megye egyik legnagyobb múltú települése. Zalaegerszegtől 25 km-re a Zala folyó felső folyásánál, Göcsej szélén az Őrségkapujában fekszik. Évszázadokon át jelentős közlekedési és kereskedelmi csomópont, járási székhely volt. Földrajzi fekvésének további előnye a szlovén-osztrák határ közelsége.
A település múltja egészen a kelta időkig nyúlik vissza, bár első írásos feljegyzések a római korból származnak. Zalalövő hamar fontos településsé alakult a Borostyánút és a Zala folyó kereszteződésében. 124-ben Hadrianus császár városi rangra emelte, melynek neve Municipium Aelium Salla lett. Ezzel fejlődése fellendült, amelyet a megjelenő kőépületek is bizonyítanak. Egy 13. századi oklevél szerint királyi nyíllövők laktak itt: innen ered a Lövő név. 2000-ben újra városi rangot kapott Zalalövő.
Állapot: kereshető
-
történelmi nevezetesség, várrom, épület
-
szép kilátás, érdemes panorámát fényképezni
+
különleges látványosság, helyszín
-
speciális koordináta-érték vagy magasság
+
vízpart, tó/folyó, forrás van a környéken
-
település belterületén van a láda
+
van a közelben (pár száz méteren belül) lakott terület
+
havas, jeges időben, fagypont alatti hőmérsékleten is kereshető a láda
+
nyáron, a legnagyobb kánikulában is ajánlott környék
-
hegyen, csúcson, nagy dombon van a láda (a környékhez képest)
+
megközelíthető járművel néhány száz méteren belül
-
a javasolt kiindulóponttól fél órán belül elérhető
-
mozgáskorlátozottaknak, babakocsival érkezőknek is ajánlott
+
gyerekbarát láda
-
igénybe veszi a cipőt, ruhát a környék (csalános, bogáncsos, sáros)
-
a láda megszerzéséhez sziklát kell mászni (gyerekkel nyakban kizárt)
+
sötétben is érdemes keresni
-
a GPS-t zavaró sűrű erdő, sziklafal, magas épület, stb. van
-
szokatlan méretű/alakú a láda (az ajándékok miatt fontos)
+
el lehet menni kerékpárral a ládáig (vagy látástávolságban hagyható)?
A Dél-Dunántúli Kéket jártuk, kisebb-nagyobb kitérőkkel. Zalalövő tájházának és múzeumának megtekintése után ezt a ládát is megkerestük.
Köszönöm a rejtést!
A láda rendben volt, de a zacskó beázott, a logfüzet még olvasható. Aki legközelebb arra jár, vigyen egy száraz füzetkét nejlonnal. Nálam nem volt, sajna.
Jó volt egy kicsit megpihenni itt a hangulatos völgyben, aznap már 28 km a lábamban volt és még 2 km volt előttem.
Köszönöm a rejtést!
Mi nagyon kedveljük az ilyen eldugott kis helyeket. :) Mondjuk a GPS konkrétan azt mutatta, hogy álljunk meg a temető mellett és irány jobbra a dzsumbujba, de végülis elmentünk az út végéig és a torony mellett elhaladva, majd jobbra fordulva a kukoricaföld mellett vezető úton csak odaértünk a forráshoz. Egy kifejezetten egyedi és szép kúttal körülvéve. Köszi, hogy megmutattad!
Éppen délutáni ünnepi misére készültek a hívek, egy kis settenkedéssel elő tudtam venni a ládát. Gyönyörű ciklámenek övezik. A forrás igen lassan folydogált, de legalább folyt. :)
A koordináta szerintem szörnyű pontatlan, lentről az első/második stáció környékén kerestük, közben pedig fent, nagyjából szintben, az 5./6. stációval szemben van, ahol félkör alakban nincs dzsindzsa. Amúgy viszonylag könnyű meglátni a stációtól a rejteket és nem is kell dzsindzsaharcolni. Majdnem el lehet menni a ládáig kocsival, de mi inkább az erdőszélen leraktuk. Köszönjük a rejtést!
Újra itt jártam barátaimmal, hiányzott a logbook és egy toll. Közösen pótoltuk őket és a jelszót is több helyre felírtuk! Öröm volt újra itt lenni és csapatosan is megélni az élményt. [Geoládák v3.11.3]
Megvan!
A Bartók utca végén parkoltunk, onnan egy rövid sétával értük el a Szent.kutat. Tetszett a hely, köszi, hogy megmutattad.
A ládát először lent kerestük, de gyorsan megvilágosodtunk, hogy hol is van.
Köszi!
Megtaláltam, köszönöm a rejtést!
Igazából csak találgatok. A láda tökéletesen elázva. Eredeti jelszó még csak nem is sejlik. Egy kezzel, cetlire írott szöveggel próbálkozom.
Vissza beléptem, mert sikerült. Valahogy hagyok jelszót. Pattintós zacskóba teszem a dobozt. Hátha így túléli .. Egyéblént csoda egy hely.. Ja! Közben eleredt az eső. Mire megírtam, süt a nap. Köszike! Geoládák v3.9.6]
Köszönöm! Nagyon érdekes hely, el is van rejtve ennek ellenére a vandálok megtalálják.:(
A láda borzalmas állapotban volt, a jelszót tartalmazó papírdarab és a benne lévő papírok rommá ázva dohos saláta formájában voltak benne, összeragadva.
10 percen keresztül bogarásztam, hogy melyik lehet a jelszót tartalmazó. Végül csak azt az egyet hagytam benne , elnézést. Nem készültem ládafelújításra de legközelebb lesz nálam minden ami ehhez kell.
A kút egészen egyedi, nem volt lehetőségem egészében körbejárni mert vártak rám, de azért így is egy új dolgot mutatott meg amivel korábban nem találkoztam. A kútból ugyan nem láttam, hogy folyt volna víz, de a bükkös adta hűvös, kellemes időjárás így is megvolt. Köszi a rejtést! [Geoládák v3.4.1]
DDK közben meglett, köszönöm. A szentkút hangulatos hely, most nem folyt víz a forrásból. Engem kicsit félrevitt a GPS, nem kell lemenni a hosszú lépcsőn a láda megkereséséhez - persze a szentkút megnézéséhez továbbra is erősen ajánlott.
Megtaláltam, köszönöm a rejtést! Nem olvastam előre leírást, csak kékezés közben útbaesett, így a kegyhely meglepetés volt. A logbook amúgy szét van esve és kicsit nedves is. [Geoládák v2.2.5]
Egész komoly szentkút ez! Pontosabban a környezetét egész jóra megcsinálták. Inni viszont nem nagyon tudtam a vízből, mert egyrészt alig csöpögött, másrészt a csöpögés egy része is a kifolyó mellett történt.
Az utolsó háznál parkoltunk, innen pár perc séta volt a forrásig. Útközben találtunk pár vargánya bébit, pár nap múlva már szedhető. Szépen kiépített a kút, tetszett. Természetesen nem telt esemény mentesen a nézelődés, Nórika sikeresen dobott egy fejest a kútba. Máig nem tudom, hogy sikerült és akkor nagyon megijjesztett, de már visszaemlegetve jókat röhögünk rajta. Erre a ládára mindig emlékezni fogunk, kösz a rejtést.
Megtaláltuk, a völgy tényleg gyönyörű. Szépek a ciklámenek, és finom a bükkmag. A dobozból hiányzott az íróeszköz, rajtunk bele egy kicsi ceruzát. A doboz tartalma kissé átnedvesedett, a csapadékosabb időben jó lenne rá egy plusz védőréteg...
A GPS még nem indult be, s csak sejtettük hol lehet a láda, amikor ismeretlen kessertársunk somolyogva hozta fel a kúttól. Gyakorlatilag kézbe kaptuk. Köszi a ládát és a rejtést is! :)
Hosszú, szokás szerint élményekkel csordulásig teli hétvégénk utolsó ládája volt ez, amihez "na, akkor ezt még gyűjtsük be, ha már erre járunk" hangulatban mentünk. Ez a hozzáállásunk pillanatok alatt megváltozott és hálásan gondoltunk a rejtőre, aki ilyen varázslatosan békés, szép és érdekes helyre vezetett minket.
Nyugatvég krónikái, avagy a felsőszölnöki verseny 15.
2007 májusában eltöltöttünk pár napot Zalalövőn a családdal. Akkor még nem volt itt láda, de még arról sem tudtam, hogy kálvária és forrás lenne. Pedig már akkor is itt volt. Most egészen az erdő széléig (az utolsó házig) fel tudtunk jönni kocsival. A parkolónál még a kocsiból megláttam pár gyönyörűséges légyölő galócát, melyet kiszállás után azonnal lefotóztunk. Később, útban a forráshoz meg ciklámeneket láttunk. Igazából az lenne az ideális, ha úgy lehetne eljutni a látnivalóhoz, hogy a stációkat követjük. De ennek nem találtam nyomát a ládaoldalon. A stációk képei, bár nem színesek, de szépen kidolgozottak én a vandál elemek nem tették őket tönkre. A forrás sem csak egy cső, amiből víz folyik. Rendben van a környék, na! Bobóval kerestem fel ezt a remek helyet.
GCfeszt kalandozások 20/21.
Az egyik legjobb hely volt a hétvége során. Közel parkoltunk, ahogy tudtunk, majd elsétáltunk ehhez a nagyon szép és nyugis kis pihenőhöz. A láda hamar meglett. Visszaséta, majd irány a mai utolsó láda.
Köszi
Verseny után hazafelé találtuk meg ezt a helyet. A szent kút erősen elapadni látszik, itt már csak a csoda segíthet :). Egy környékbeli kutyus elkísért minket, volt öröm a gyermekeimnek.
Őrségi biciklizés a Zalalövő - GCBOV - GCJaMa - Őrimagyarósd - Nádasd - GC4HAD- Katafa - Halastó - GCpal - Bagod - Zalalövő útvonalon.
Ismerős helyek: 1970-ben Nádasd-Hegyalján, az egykori úttörőtáborban nyaraltam (most megkerestem: romok és dzsindzsa), 1982-ben egy barátommal több napon át erre bicikliztünk (naponta több igazoltatással az egykori határsáv miatt), 1993-ban Őrimagyarósdon szerveztem az osztályom első osztálykirándulását, 1990 óta gyakran tájfutottam errefelé (legtöbbször Csödén), aztán pedig geoládák, geoverseny ...
SAJNOS NEM TALÁLTUK MEG A LÁDÁT.Körül kapartunk több fát, de a képen lévőnél lehetett a láda a GPS szerint. (persze nem zárom ki, hogy mi voltunk a bénák)
[Majdnem helyes jelszó törölve. A log elbírálásához: A jelszó utolsó 2 betűje olvashatatlan, ezért nem sikerült bejelenteni. Ez látható a mellékelt (és szintén törölt) képen is, amely a dobozról készült. Egyébként stimmel, elfogadható.
feri60, admin, 2016-08-11, 17:40]
Ljubljanába tartva álltunk meg egy kicsit pihenni. Gondoltuk szellőztetésnek pont jó lesz egy ládát levadászni... de sajna nem találtuk meg, bár sok időnk nem is volt keresgélni. A rejtőre bízom, hogy elfogadja e megtalálásnak! A kútért és a környezetért így is megérte. :) Köszi!
Ljubljanába menet álltunk meg egy kis ládázásra, sajnos a láda nem lett meg. (a csapat nem geo-s része elég türelmetlen volt már a hosszú utazás féltávjánál is)
Nagyon szép a kút köszi a rejtőnek a lehetőségért, hogy láthattam. A megtalálást a kép alapján rábízom, hogy elfogadja-e! köszi, Santi (Deblinnel&Titi49sterrel közösen)
Őrségi ládavadászat Piyulínóval. Kicsit nehezen találtunk rá a Borostyán völgybe vezető útra, de onnan már könnyű volt a láda megtalálása. Gyönyörű környezet, béke és nyugalom. A mai nap utolsó találata volt ez a láda. Köszönjük a rejtést!
Zalalövő-Körmend között bicajos ládakeresés. Meghitt, szép hely, sajnos a kút vize csöpög, nem lehet felfogni. A harmadik fa tövében a ládát is megtaláltam.
Sajnos a gondos keresés ellenére sem találtuk meg a ládát, pedig négylábú túratársunk is lelkesen segített. A fényképek alapján kérem a találat elfogadását.
A környezet gyönyörű,lenyűgözött a csend és a madarak csivitelése.
NÁSZÚT AZ ŐRSÉGBEN :D
Őriszentpéteren volt szállásunk egy volt "péksütödében".
Hihetetlenül gyönyörű időnk volt végig. Igazi vénasszonyok nyara!
Napsütés ezerrel és a természet a legszebb őszi pompáját mutatta:)
Hangulatos a forrás...a nap már lemenőben volt...
Köszönjük a rejtést,
skiccpausz&skiccpauszné :D
Nem estünk el de másodszorra megtaláltuk. A GPS vétel kicsit gyenge a fák között, de kis gondolkodással és kereséssel végül megleltük. Köszi a rejtést.
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! A láda tulajdonosának szeretnénk jelezni, hogy a jelszó vége elmosódott, legyen szíves erősítse meg, mert lehet már nem sokáig lehet elolvasni.
Sajnos a faluban várakozó csoport nem sok időt adott a keresésére, de így is benéztünk minden föld közeli üregbe, mégsem leletük meg a rejteket, ezért fénykép alapján kérem Osibring-gel, és a Gördögök-kel a találat elfogadását.
Megtaláltuk. Köszönjük! [g:hu 1.4.26z] [wapon beküldött szöveg]
Személyautóval ne menjetek a házakon túl! Mi majdnem pórul jártunk: késő volt volt, siettünk, elakadtunk a nyálkás sárban. eltartott egy ideig, amíg különféle praktikákkal kihintáztattuk/toltuk a kocsit...
Aztán már csak gyalogosan.
A hely és a láda rendben volt. Hoztunk is, hagytunk is.
Nyugis hely az erdő "mélyén".
A rejtekhely megfelelő, bár forgalmas napokon tényleg eléggé szem előtt lehet. Track TUHU-ra hamarosan megy a földútról és a stációkról.
Szép hely. A forrás éppen hogy csak csörgedezik.
Rengeteg bükkfa, rengeteg talajszinti oduval, gyenge, nagy szórású GPS jel, szóval kerestem egy darabig, mire meglett.
Zalaegerszegről érkeztünk kerékpárral,napi 2. ládánk.Ittunk a kút vizéből,felfrissített.A völgy nagyon rendezett, páratlanul szép. A kút is tetszett nekünk. Köszönjük hogy elkalauzoltál ide minket!
Ötökdik napi kerékpáros túránk. Öriszentpéter-Nagyrákos-Pnakasz-Zalalövő-Borostány-tó-Öriszentpéter. Kerestem de végül meglett. Köszönöm. A forrásvíz nagyon finom.
Nos, ez a megtalálás eléggé rendhagyóra sikeredett.
Zalalövő belterületén jobbra kanyarodva a vasút felé, nem álltam meg egy stoptáblánál. A helyi rendőrök két képviselője vett emiatt üldözőbe, majd jött a szokásos okmányellenőrzés. Közben érdeklődés erről-arról, végül úgy látszik, nem találtak különösebben veszélyesnek: 5000 Ft bírság + kaptam egy rendőri felvezetést a szentkúthoz. Sőt, besegítettek a keresésbe is. Egyikük már hallott erről a játékról, de most próbálta ki először. Előző nap esküvő zajlott ezen a helyszínen, ennek ellenére semmilyen szemetes jele nem volt ennek a rendezvénynek.
Az igazsághoz tartozik, hogy eléggé sokáig kerestem a dobozt, mire meglett, de meglett!
Először egy másik úton próbáltunk közeljutni, de a temető mellett nehéz lett volna a rengetegen való áthatolás. Újra megpróbáltuk, és úgy már sikerült rálelni a helyes útra (a táblát nem vettük észre először). Nagy meglepetés volt a szépen rendbentartott kis kálvária és szentkút! Marci lesöpörte a lépcsőt, majd Domival le is heveredett rá, hogy kipihenje magát. Áron poharat mosott Mamával, majd Papa is megjött. Ittunk a vízből, szedtünk gyöngyvirágot, fényképeztünk. Péter szerint a fák koronája olyan, mintha egy gótikus katedrálisban járnánk.
Köszönjük!
Ilyet még nem láttunk, így nagyon meglepődtünk. Nagyon szép lehet itt egy szertartás. Közelben lakó barátaink sem ismerték a helyet.
Kevéssel előttünk egy 77 éves kiránduló találta meg a dobozt véletlenül, az ő beírását próbáltam lefényképezni (telefonnal).
Hétfőn munka után, esőben, sötétben 60 km-t autózva siettem Zalalövőre ládát gyógyítani. A Szent-kút környéke tele volt szarvasokkal, szegényeket jól megijesztettem.
A ládát az eredeti helyén találtam kitakarva. Gyors ellenőrzés, egy kis morgás és indultam haza. Azért csináltam egy képet a még könnyebb megtalálás érdekében, hamarosan felteszem.
Szép hely, kellemes környezet.
Körbenéztem az összes szóbajöhető fa tövét, még látszott, hogy az előttem járók is módszeresen feltúrták az avart a fák körül. Sajnos én sem jártam sikerrel. Kérem a rejtőt, hogy a kép alapján fogadja el a megtalálást.
A zalaegerszegi Bringaklub csapatával Zalalövőről indulva 20 km-es gyalogtúra megtétele után ládakeresésbe fogtam. Mivel a vastag avar ( és a fáradtság ) miatt nem sikerült megtalálni, a csapat is nagy lelkesedéssel fogott a keresésbe , sajnos sikertelenül. Szép hely, tetszett mindenkinek! Köszönjük a rejtést! Kérem a rejtőt a feltöltött képek alapján a megtalálás elfogadására. Köszönöm!
Borongós, nyálkás időben kerestük meg. Jó alaposan vissza volt rejtve, így kerestük egy darabig.
A hely azonban nagyon szép. Köszönjük, hogy megmutattad!
Nagyon rendben van a hely. A rejtés okozott némi gondot, mert mindenképp a szomszéd fánál akartam megtalálni. A rejtő másképp gondolta, így kénytelen voltam én menni hozzá.
Nyomtunk egy jó ebédet a padon (teszkós csirke zsemlével) amit forrásvízzel öblítettünk le.
Trix és a Miki.
Szép kis emelkedő vezet a kúthoz, így tolnunk kellett a biciklit, de megérte! Gyönyörű a kút és kristálytiszta a vize. a rejtés könnyen meglett, köszönjük!!
A helyet hamar megleltük, a ládát azonban a rossz gps vétel miatt nagyon sokáig kerestük. Végül a rejtő szíves segítségével meglett, amit ezúton is köszönünk, nem kevésbé a rejtést, ami nagyon kellemes, szép helyre hozott minket. Csak a borzasztó meleg ne lett volna ... Ládázásaink
Jakosa-malom után - mivel épp útba esett - felkerestük a kutat. Nagyon érdekes, hogy a lenti Bajcsy utat jól ismertem, a búcsújáró helyről soha nem halottam korábban, csakúgy mint senki más a csapatban.
Egész közel jutottunk autóval, de azért egy kis sétát is beiktattunk, mire elérkeztünk a völgybe. Mi felülről közelítettünk. A szépen renden tartott környezet ellenére Rita szinte azonnal söprésbe kezdett egy ott talált eszközzel, és annyira belejött, hogy amíg mi a forrásvizet kóstolgattuk, ő az egész lépcsősort letakarította. Az előző napi vihar ugyanis nem csak egy szép szál fát döntött ki, de rengeteg levéllel is beborított mindent.
Miután jól körbenéztünk, a ládát is megtaláltuk, ámbár ez a vastag lomkorona okozta gyenge jel miatt, nem volt olyan egyszerű.
Igazán kellemes helyet mutattál meg nekünk, köszönjük a rejtést!
A pihenő nap végén ládakarbantartásra indultunk Pusztacsatárra. Azért néhány ládát így is útbaejtettünk.
Ide már a két nappal korábbi kétkerekes túránk során szerettünk volna eljönni, de az időjárás közbeszólt. Ma négy keréken érkeztünk a forróságban hűsítő forráshoz.
:)
Körbejártuk többször az összes szóba jöhető és közelben lévő fákat, de a ládát nem találtuk meg:-(
Kérjük a láda elfogadását a képek alapján. Tényleg sokszor körbejártuk az összes fát, ahová a gps mutatott.
A forrásig-ládáig az erdőben autóval menni szentségtörés. Szerencsére nem is láttunk autónyomokat. Ennyi séta kell és így ráhangolódni is könnyebb, befogadni a hely szellemét. Nagyon tetszett a keresztút és forrás, a víz finom. Köszönjük, hogy megmutattad.
HEURÉKA! 400. találat. Köszönjük! [wapon beküldött szöveg]
A közelmúltban olvastam az újságban, hogy felújítják a völgyben levő emlékhelyet. Elgondolkodtunk, hogy megérne ez a szép völgy és környéke egy rejtést. A rejtésről lemaradtunk, de az első megtalálásról nem.
Nagyon szép, csendes és nyugodt hely. A rejtés tökéletes.
Még egyszer köszi a rejtést.