Wap
Az első pont jelszava, a tábla aljára felcsavarozott tárgy neve (nem ami rá van írva!).
A második ponton találjátok a ládát ami egy kb 15x10x6 cm-es konyhai doboz, a filagória 'hátsó' sarka alatt, páfrányok és kövek takarásában.

A ládába TravelBug
nem helyezhető.
N 46° 26,776' E 25° 35,974' 1584 m [GCSLAP-1]
N 46° 26,927' E 25° 36,035' 1540 m [GCSLAP-2]
A Madarasi Hargita csúcsa alatt található egy, egyelőre kevésbé ismert hely, a Szökő Láp (Rákosi Sáté) és annak kifolyása a Szökő Vízesés. Ide invitálom az eredendő természeti szépségekre vágyó kessertársaimat.
Megközelítés
N 46° 28,000' E 25° 29,691' 850 m [GCSLAP+Alsó parkoló]
N 46° 26,453' E 25° 34,820' 1620 m [GCSLAP+Felső parkoló]
N 46° 26,523' E 25° 36,000' 1600 m [GCSLAP+1 letérő, balra]
N 46° 26,798' E 25° 35,974' 1600 m [GCSLAP+2 letérő, jobbra]
Az alsó parkoló Ivó faluban az elágazásnál van, innét kb 12-13 km a láda.
Ettől a prakolótól a

kék kereszten kell haladni a felső parkolóig.
A felső parkoló már a Hargitán van, a Madarasi menedékháznál, ide csak magas építésű autóval ajánlott felmenni, innét 2,8 km a láda.
- Itt a közös nyomon haladó

kék sáv és

kék kereszt jelzésen menj tovább keleti, észak-keleti irányba a '1 letérő, balra' pontig.
- Vagy a Pethő Panzió irányába is indulhatsz a

piros kőrtúrához hasonló (de inkább Piros C) jelzésen, ami egy szekérút de pl biciklivel ez a jobb válaszás. Ez az út az első púp megkerülése után becsatlakozik a kék jelzésekbe.
Az '1 letérő, balra' ponttól a '2 letérő, jobbra' pontig a

Piros C és a

piros telikör vezet, onnét pedig már csak a

piros telikör visz le a vízeséshez.
A láda
A multi első (virtuális) pontja egy ismertető tábla amit a kihelyezői az útnak háttal helyeztek el, így be kell menni a lápba, hogy elolvashasd! Ez hatalmas ötlet, mert így testközelből tapasztalható meg az a fantasztikus élmény, hogy hullámzik a lábunk alatt a föld azaz a láp. Javaslom, hogy bottal menjetek be a táblához így elkerülhető a térdig süppedés! :) És persze nagyon óvatosan közlekedjetek benne vigyázzatok erre a csodás helyre.
Az erdőből a fennsíkra kiérve, szinte egész úton a láp mellet fogtok haladni, ami ránézésre semmiben sem különbözik egy szokásos réttől de kérlek benneteket, hogy maradjatok az úton, ne vágjatok át sehol. Az útról való letérést ugyan semmi sem tiltja, viszont a láp sérülékenységéről lehet olvasni az ismertető táblákon!
A 'letérő 2, jobbra' pontnál figyeljetek mert keskenyen, alig észrevehető kitaposott ösvényre kell rátérni, a vízesés közvetlen közelében pedig meredek és csúszós is lesz az apró ösvény ezért fokozott figyelmet igényel a vízesés völgyébe való leereszkedés.
Szökő Láp (Rákosi Sáté) és Szökő Vízesés
A vulkáni kitörések idején a hegyoldalban létrejött kisebb lejtésű plató a csúcs alatti száz-százötven méternyi területnek lépcsőzetes külsőt kölcsönöz. Az innen kibuggyanó forrásvizek lassú lefolyásúak és a talajt alaposan átitatják, létrehozva egy különös, lápos tőzeges élőhelyet. Néhol időszakos patakokat találunk, amelyek a forráslápokban eltűnnek.
A tisztáson helyenként törpe lucfenyőkkel tűzdelt dagadólápok emelkednek ki. Ahol a hegyoldal erősen lejteni kezd, a víz újra előbukkan és létrejön a bájos vízeséséről jól ismert Szökő Patak.
A lápban jelentős állománya él a rovarevő kereklevelű harmatfűnek (Drosera rotudifolia) és a lápi hízókának (Pinguicula vulgaris).
Szintén hatalmas állománya él itt egy orchideafélének, a székely ujjaskosbornak (Dactilorhiaza cordigera subsp siculorum), ami a balkáni ujjaskosbor egy helyi alfaja. A növényt berei Soó Rezső székelyudvarhelyi születésű botanikus írta le 1930-ban.
A láp megfelelő kezelés hiányában visszafordíthatatlanul megrongálódhat, értékét veszítheti, ezért civil szervezetek javasolták védetté nyilvánítását.
A Madarasi csúcs és Rákosi Sáté (Szökő Vízesés) része a Natura 2000 hálózat keretén belül kijelölt "Madarasi Hargita közösségi jelentőségű természetvédelmi területnek"
Forrás: Dr Jakab Gusztáv, Csergő Anna-Mária, Ambrus László, Szallós Kis Judit.
