Megye/ország: Románia
Elhelyezés időpontja: 2011.08.11 00:00
Megjelenés időpontja: 2011.08.19 00:40
Utolsó lényeges változás: 2021.09.25 05:38
Utolsó változás: 2021.09.25 17:22
Rejtés típusa: Hagyományos geoláda
Elrejtők: H. Gábor +a Család!
Ládagazda: H. Gábor Nehézség / Terep: 2.0 / 4.0
Úthossz a kiindulóponttól: 400 m
Megtalálások száma: 115 + 1 sikertelen + 6 egyéb, grafikon
Megtalálások gyakorisága: 0.2 megtalálás hetente
A ládát, ami egy kb. 15x10x6 cm-es konyhai doboz, közvetlenül a duzzasztó vízesésétől 14-15 méterre található sziklahasadék tövében keresd, kő alá rejtve.
A ládába TravelBug nem helyezhető.
Egy ma is működő csoda helyszínére hívlak benneteket az Ivó-patak partjára. Történt egyszer, hogy egy székely embernek, aki a dombon lakott vízre volt szüksége, de az ő lankáit bizony messze elkerülték a patakok. Sokat törte fejét ez a székely ember, mígnem rokonai társaságában pár pohár szilvapálinka legurítása után kiviláglott a megoldás, hogy ők bizony Isten segedelmével, felvezetik a dombra a legközelebbi patak vizét.
Másnap azon melegiben neki is veselkedtek a munkának és láss csodát...
Ez a kis mese itt véget ér, saját szemeddel kell meggyőződnöd a csodáról. Vagy legendáról? Ezt már neked kell eldöntened.
A parkolótól sétálj az úton egy olyan pontig, ahol úgy érzed, hogy onnét el tudsz jutni a 'duzzasztó vízesése' ponthoz. Se út, se ösvény, se vadcsapás sincsen, ilyet ne is keress. Viszont van néhol 2-3 méter magas partoldal, bozót, tüske, jó szúrós fenyő, pókháló, sár és több ágban szerteszét folyó patak. Persze hidat vagy pallót is teljesen felesleges keresni a patak felett, mert az sincs, kizárólag a patak ágain átgázolva lehet megközelíteni a helyszínt. Vigyázzatok, mert becsapós a patak gyönyörű tiszta vize, ugyan is ahol úgy tűnik, hogy bokáig ér a víz ott valójában térdig fogtok merülni, ahol térdig érőre számítasz ott már nagyot fogsz kiabálni! :) Mindennek tetejébe olyan hideg a víz, hogy az is csoda, hogy folyik!
Így rejtünk mi
Tavaly már kerestük nagyon ezt a helyet, akkor nem sikerült megtalálni és akkor még csak véletlenül estünk be a patakba, idén már bátrabban mentünk neki az elemeknek, így 3-4 órás keresgélés után meglett az objektum! A gyerekek nagyon élvezték a keresgélés-rejtés adta legális rosszalkodás lehetőségét, mentek is a legnagyobb sárba, mocsárba, patakba, persze mind disznó mocskos lett, de legalább nagy volt a jókedv, szép helyeken jártunk, szépek az élmények ez a lényeg!
Ahogy, Gróf Széchenyi Zsigmond mondta: "Minden vadászzsákmány legszebbike -az emlék."
Ennek szellemében remélem, hogy néhány fanatikus ládásznak sikerül jó emlékeket hazavinnie ettől a ládánktól! Jó keresgélést kívánunk!
És ha az Ivó gyümölcsét is megkóstolnád, akkor jó étvágyat is kívánunk a 'Frenetikus Sült Pisztráng' ponton elfogyasztott mannához, amit mi is magunkhoz veszünk ahányszor csak arra járunk. (Ez nem egy klasszikus értelemben vett étterem, ezért érkezés előtt telefonálj +40 744 788 397)
Ívóban hegyre folyik a víz
1929-ben Bíró Mihály vezetésével és ötlete alapján építettek egy gátat az Ivó patakára 912 m tengerszinti magasságban A csatorna 904 m magasságban éri el az Irigy telepet itt a csatorna elágazik két fele és így látja el a két lakott települést tanyákat. A csatorna hossza 1280 m szélessége 50-60 cm, mélysége 40-50 cm a víz mélysége 15-25 cm. Több szakaszon fémből van csatorna vastag lemezből kivitelezve, mivel a talaj gyökeres (az ott levő bükkfák) és több helyt át kellett hidalni a hiányos részeket, ahol a víz a gyökerek között eltűnt.
Ivó pataka
Ivó a Központi Hargita északi részén, a Fertő Nyereg közelében ered 1325 m-en. Teljes hossza 22 km, az első 8 km-en felveszi a Rakottyás- és Kecskevész-patakokat, majd a Filió-patak vizével gyarapodva végigszeli a róla elnevezett települést. Az útja során vízhozama bővül a Magasbükk-, Súgó-, Hosszú- Aszó- patakokkal, végül Zeteváraljánál beleömlik a Nagy-Küküllőbe.
Igazi hegyi patak, gyors folyással, hatalmas kövekkel, zúgókkal, melyeknek köszönhetően vize hideg, tiszta és magas oxigéntartalommal rendelkezik, ideális életteret biztosítva a sebes pisztrángoknak. Ősszel, ívás idején a Nagyküküllő pisztrángjainak nagy része ezt a patakot választja a szaporodásra. Felvonulnak a legfelső régiókba, ahol háborítatlanul világra hozhatják utódaikat. (Valószínűleg tavasszal a pérek is így tennének, ha a szabálytalanul felépített mesterséges gátak nem állnák útjukat az ívó helyek felé. ) Az uralkodó halfaj a sebes pisztráng, mellette megtalálható a botos kölönte és a fürge cselle, viszont a pénzes pérek és a fejes domolykók a vízszabályozások miatt képtelenek feljutni a Küküllőből. A gazdag kövi rák állománya is jelzi a víz tisztaságát és magas oxigéntartalmát. A piros pettyesek fő táplálékául szolgáló kérészek, tegzesek, álkérészek és szitakötők is nagy számban vannak jelen, elősegítve a sebesek állományának fenntartását.
Erre a területre a hegyi vízi horgászati szabályok vonatkoznak. Hétköznapokon TILOS a horgászat, a szezon május 1-től szeptember 15-ig tart. Pecázni kizárólag egy bottal és műcsalival szabad, így két módszer, a pergetés és a műlegyezés jöhet számításba.
A patak felső szakaszán gyakrabban találkozhat az ember medvével, szarvassal, mint kapitális pisztrángokkal, viszont a táj lenyűgöző szépségű igazi vadon. Itt a halak átlagos mérete a 20 cm sem éri el, vagyis a méretkorlátozás alá esik, tehát nem túlzottan etikus a horgászat. Lentebb a Filió patak beömlésétől már gyakrabban akadnak horogra méretesebb sebesek, de ezek is ritkán haladják meg a 25 cm, viszont rendkívül erőteljesek. A horgászat elég nehézkes, mivel a víz mindkét partján dús növényzet nehezíti a dobást és a felparcellázott területeket egészen a patakig lekertelik (bizonyos helyeken a patakot is, holott minden földtulajdonos átjárást kellene, hogy biztosítson a vízparton a horgászok számára). Mindezek ellenére, ha valaki igazi vadvízi pisztrángot szeretne fogni, az Ivó-patak ideális horgászhely!
Madarasi-Hargita megmászása után rendben megtaláltuk. A kép segített, mert a GPS a mély völgyben nem volt pontos. Az út szerencsére kicsit kiszélesedik itt, szóval a parkolás is könnyű volt, illetve egy tábla is jelezte, hogy hol kell lemenni a patakhoz. Remek, köszi!
Szép a patak és a vízesés. A doboz a patakágak túloldalán a sziklahasadékban tökéletes állapotban várja a megtalálóit. Rekkencs Székelyföld túra keretében jártunk itt. [Geoládák v4.4.0]
Székelyföldi aktív nyaralás Rekkencsékkel.
Köszönjük szépen a rejtést. kissé genyó magas vízállásnál de Toti és lelcache ezt is megoldotta.
Évi ♡ Toti [Geoládák v4.4.0]
Megtaláltuk, köszönjük a rejtést! Tényleg nagy a susnyás. A koordináta pontos. Nehéz átkelni a patakon. A csapatból végül egy ember kelt át a sziklához. [Geoládák v3.12.10]
ZÖLDSPORT székelyföldi túrája közben találtam meg. Ez bizony nagyon el lett mérve! Az előző napok sok esője megtette hatását, az átlagnál is magasabb volt a víz, nem volt egyszerű a gyorsan lezúgó patakon átkelni, ahogy a többiek képe mutatja. Imi cipőstől gázolt a vízbe, pedig nem is kesser!
Fogtam!
A patak túloldalán, azaz a jobb parton levő sziklakapuban keresd!
Volt köztünk egy vállalkozó szellemű, aki átgázolt és még koordinátát is pontosított. É 46 fok 28,4236' K 025 fok 30,6424'.
Nagy csapattal kerestük. Először a koordináták alapján. Kiderült, hogy teljesen fals adatok alapján. Végül egy lelkes fiatalember vállalkozott a patakon átgázolásra.
Klassz hely.
Sokaig neztem, hogy talalok-e valahol egy hasznalhato gazlot a patakon, de sajna nem. Az elmult napok esozesei megemeltek a patak szintjet.
Mivel csak bakancsban voltam, igy nem mertem megkockaztatni egy elmerulest a patakban, mert meg vissza volt a Szoko lap es a Madarasi Hargita csucsa.
A kepek alapjan kerem a megtalalas elfogadasat, koszonom.
Erdélyi barangolásunk során útbaejtettük ezt a rejtést is. Senator62 átkelt a patakon (az összesen) és mivel a megadott koordinátán nem talált ládát ezért elhelyezett egy egyesületi cseredobozt.
Gyönyörű hely, izgalmas kaland.
A kincsesláda helyét sóvárogva néztem a túlpartról, illetve átkelést követően vagy 30 méter magasból, mert a megközelítést vagy a víz, vagy a számomra közlekedhetetlen sziklák nem tették lehetővé.
Fényképek alapján kérem a találat jóváhagyását!
Háromnapos erdélyi VF túra gc hozadéka. A hely, de sajnos a láda nem. Pedig remek helyszín, viszont mi még ma haza szerettünk volna érni (csak kedd hajnalra sikerült), így nem tölthettünk túl sok időt a kereséssel.
Madarasi-Hargitára menet tettük meg a kitérőt. Szép csendes hely a patak völgye. A megadott parkolónál álltunk meg, de a helyet a jelzőtáblánál közelítettük meg. A duzzasztó alatt keltünk át a patakon és a sziklák közötti résen jutottunk át a sziklás rész alá. A GPS jel alapján a ládát itt kerestük. Minden résben kutattunk, de nem találtuk meg. Lehet, hogy a patak út felőli oldalán kellett volna keresni, de a leírás és a GPS alapján nekünk a túloldali sziklás rész jött le. A képek alapján kérném a találat elfogadását.
Itthon olvasom, hogy a földbe van ásva. A nagy követ is megmözgattuk pedig.
Itthon elolvastam a bejegyzéseket. Lehet, hogy ott volt a láda, de mi nem találtuk. Öten kerestük, dacolva hóval, faggyal, de nem lett meg. A hely tetszett. A képek alapján, kérlek fogadd el a találatot.
Nekünk a GPS a folyó rossz oldalára mutatta, pontatlanul. Végül a patakokon átkelve a jobb oldalán a sziklafal tövében találtuk meg. A nagy avar miatt nehéz volt, de végül meglett.
Hello!
Elmentünk a vízeséshez, de a ládát nem találtuk. A hasadékot is megtaláltuk de láda nem volt. Talán egy nagy esőzés után a víz elvihette vagy valaki elvitte. Remélem ez alapján eltudod fogadni.
Köszi.
A Hargitára tartva egy kis nyúlfarknyi kitérő ez a doboz. Nem értettem pontosan a parkoló koordinátát, szerintem a doboztól kb. 35 méterre lehet parkolni az út mellett. Érdekes, mert további részleteket sem értettem. A helyszínre tartva ugyanis beleolvastam korábbi logokba: nehéz megközelítés, patakátkelés, miazmás... Mindegy, ez is megerősítette bennem azt, hogy helyes irányban járok, amikor nem olvasok logokat. Az utóbbi években szinte egyáltalán nem olvasok logokat (sem időm, sem kedvem). Azért felhúztam a (csomagtartóm állandó tartozékát), a gumicsizmát, biztos ami sicher alapon :-) 20 métert haladtam az erdőben és ott volt a patak, sőt patakok... melyeken a lehető legtermészetesebb módon sétáltam át. Olyan mint bárhol a világon: patak :-) Egyébként szép a hely (de nem különleges) és szikla, mely tövében a rejtés található, tetszett!
Mindentől függetlenül azt gondolom, hogy a sztori a lényeg, az viszi el a hátán a helyet, no meg a rejtés! Az vérprofi, nem is értettem, hogy ilyen távoli helyen Pécstől hogyan volt erre képes Gábor, de le a kalappal. És igen, ott van az, tessék keresgélni! Ez egy ilyen játék...
Megnéztük az összes sziklahasadékot, de egyikben sem találtuk meg a ládát.
Később olvastam el a logokat miszerint "a földbe van beásva a sziklafalnál".
Mivel nem szántottuk fel a földet, ezért kérném a képek alapján a megtalálás elfogadását.
Kerülgetjük már egy éve ezt a ládát, de valahogy mindig kimaradt. Mondanám, hogy most meglett, de nem lett. Itthon olvasom a logokban, hogy a földbe van ásva. Hát erre azért nem gondoltam egy sziklafal tövében. Talán a wap-os részben utalhatnátok erre, ne rontsa a sikertelenség a helyen töltött egyébként nagyszerű élményt.
Mielőtt ide jöttem, gondolkodtam, hogy hogy a túróba folyhat visszafelé. Egymás felett kereszteződő patakot már láttam, de vajon mit agyalt ki a furfangos székely?! Ha nem is folyik felfelé - még a székelynek sem - de mindenesetre érdekes a nagy munkával megvalósított patakeltérítés. A mosakodás meg kimondottan jól esett benne. Köszönöm!
Ennél ládánál is megküzdöttünk a keresés nehézségeivel. A koordináta pontatlan kb. 20-25 méter pontatlanság van benne, de ez nem okozott problémát, mert a leírás és logok alapján elég biztosak voltunk, hogy át kell kelni az összes patakágon és a sziklafalnál kell keresni a ládát. Az utolsó átkelést a patakon a gátnál mezítláb teljesítettük, ott volt ugyanis a legsekélyebb (bár túrabakancsban ez nem okozna gondot). A víz jó hideg volt.
Utána végigmásztuk a sziklafalban az összes hasadékot, de egyikben sem találtuk a ládát. Ekkor felhívtuk a rejtőt, aki elárulta, hogy a földbe van beásva a sziklafalnál és egy kő takarja. Így már gyorsan meglett a láda, kissé túl profi rejtésnek gondolom ilyen elhagyatott helyen. Tehát a hasadékot felejtsd el, közvetlenül a sziklafal előtt található, kb középen. A hely tetszett nekünk.
A környezet gyönyörű, sokat keresgéltem, de sajnos nem bukkantam rá. Kerestem a leírásnak megfelelően kb. 14 méterre a duzzasztótól, a telefonos gps alkalmazásom a sziklák tövében hol 2 métert mutatott a céltól, hol pedig 29-et, úgyhogy arra nem lehetett hagyatkozni. Nagyon vastag volt az avarréteg, de egy hosszú bottal végig gereblyéztem az összes sziklafalak alját. Nem volt szerencsém, dehát ugye a legfontosabb zsákmány az élmény, amit hazaviszel :)
Szeretném kérni a megtalálás elfogadását a helyszínen készült képek alapján.
A rejtést viszont nem sikerült megtalálnom annak ellenére, hogy sokáig kerestem különféle hasadékokban.
A lényeg, hogy láttam a csatornát.
Az ajánlott helyen mentem be, de közvetlenül a sziklák közeléből induló ösvényen jöttem ki. Ott volt két comb vastagságú fa a patak sodrósabb fele fölött. Ezek segítségével út tudtam kelni.
Hószánozás előtt a láda miatt kirándultunk egyet. Gyönyörű helyre vezettél el minket, többen is kerestük, de sajnos nem találtuk meg, csak egy másik dobozt.
Kérlek a képek alapján fogadd el a találatot!
Köszönöm :-)
Székelyföldi geotúra alkalmával.
Szakadó esőben sétáltunk a ládához, vergődtünk át a buja növényzeten, hogy a megáradt, és gyönyörű patak az utunkat állja.
Csak egy legény volt talpon....
Köszi
Itt aztán ránkszakadt az eső tisztességesen! A patak ugrást én inkább kihagytam, cserébe elolvastam ezt az inkább élménybeszámolót mint ládaleírást. Érdekes valami de nem találtam benne egy szimpla legendához kapcsolódó pataknál többet. A patak egyébként szép, a társaság pedig vizes vidám. :P Köszönjük a rejtést!
Mint vizes szakember különösen érdekelt a felfelé folyó patak hidraulikája, persze a csodálatos helyszín is. Külön öröm, hogy sikerült száraz edzőcipővel a lábamon oda- és visszafelé is átkelni.
Elsőre nem sikerült megtalálnom, majd a rejtőt felhívva egy kis pontosítást kaptam. Harmadnapra vissza mentem és megtaláltam elég hamar, annak ellenére, hogy elég rendesen álcázva van. Tartos rejtésnek tünik. Köszönöm.
A Madarasi-Hargitáról busszal lefelé jövet a sült pisztrángos koordinátánál elváltak útjaink. Onnan gyalogosan közelítettem meg a helyet. A telefonom a koordináták alapján nagyon mellélőtt, így arra nem is hagyatkoztam a doboz keresésnél. A szövegértéssel meg valamiért gondjaim akadtak, magam sem értem miért.
A patak első ágán sikerült a vízből kiálló kavicsokon átjutnom, de a duzzasztónál elakadtam. Látván, hogy azon túl van a cél, kis töprengés után elegáns megoldást választva mezítlábasan átgyalogoltam a vízen. (nem, nem a tetején) :)
Aztán valamiért bent a sziklahasadékban kezdtem kutatni a dobozt, de nyilván nem találtam. Elég kevés kő mozdítható meg arrafelé. Közben sikeresen kiugrott a fényképezőgép üres tokja a zsebemből, és szépen gurult is bele a patakba, ami vitte is volna tova. Rávetettem magam, így vizes nadrágszár eredménnyel, de a mentőakció sikerült. (Később a Kis-Cohárd csúcsán sikeresen elhagytam a tokot, ebből látszik, a sors néha elkerülhetetlen, hiába minden küzdelem ellene.)
A hasadék körül sem látván megfelelő méretű mozdítható követ, telefonért nyúltam, ami éppen nem méltóztatott térerőt találni, illetve csatlakozni a megtalált hálózatokhoz. Aztán meg egy idő után mégis.
Hívtam a ládagazdát, aki fel is vette. Ezúton is elnézést kérek a többszöri visszakérdezésért, de a vonal minősége kritikán aluli volt éppen, így nem sok mindent értetem. Viszont köszönöm a kitartó segítséget!
A telefonban nagyjából a ládaoldalon is megtalálható instrukciókat kaptam meg, de ott már elkezdtem érteni a helyzetet. Olvasva ez valamiért nem jött át egészen, talán mert siettem a vacsorához. :)
Kis kutatás után sikeresen meg is lett a láda. A "nemtalálás" oka: az álcaobjektum is álcázás áldozatául esett, ráadásul dupla rétegben. Ez bizony kifogott rajtam a felületes szemlélődés során. Amúgy ügyes rejtés, tartósnak tűnő megoldás, gratulálok!
A találat után igyekeztem helyreállítani az érkezésem előtti állapotokat. Majd pedig gyalogosan hagytam el a helyszínt az Ivó községben található szállásunk felé, ahol már vacsora várt.
Úgy látszik kifognak rajtunk az idei erdélyi ládák, eddig hétből ötöt nem találtunk, pedig becsületes kutató munkát végeztünk,- itt is.
Sebaj, mit sem ront a hely nagyszerűségéből, valami elképesztő góbé leleményességgel vezették el a patakot "felfele". Na hova is? Járj utána, mi megtettük...
Utolsó erdélyi ládánk lett volna, ha megtalálom. A vidám leírás minden pontja bejött, volt térdig (is) érő patak, dzsindzsa s minden, amitől megdobban a vérbeli ládász szíve :) csak a láda nem lett meg. Közben leszakadt az ég, így negyedóra után feladtam. Vagy jól elfedte a természet közel egyéves pihenő után, vagy vaksi voltam. :) ha a képek alapján elfogadod, köszi :)
[Jóváhagyta: H. Gábor, 2014.06.20 17:23]
Köszönjük szépen a gyors jóváhagyást és még egyszer a rejtést!
[:555:]
Kalandos úton közelítettük meg a ládát, ahogy sereszaki is említi. Odafelé már mindenféle teóriákat kitaláltunk, h miért folyhat felfelé, tán az ufók, vagy antigravitáció, esetleg optikai csalódás, vagy egy lejtő után a nagy lendülettől felfelé megy... Aztán végül is volt, amelyik bejött :)
Ivó faluból túráztunk fel gyalog a Madarasi-Hargitára,a ,majd a jelzésen. Visszafelé elég kalandos úton,de megleltük a jelzést és egy darabig azt követtük. Jó ideje fájt már a fogam erre a ládára és főleg kíváncsi voltam a felfelé folyó patakra. Most végre sikerült mindkettőre rátalálni. Logolás után visszagyalogoltunk Ivóba,ahol alaposan bevacsoráztunk. Ránk is fért,a túra összesen 30km volt,jócskán megéheztünk-megszomjaztunk.
Köszi a rejtést! sereszaki,Gabiii,ndavid42
Hihetetlen pisztráng-ebéd után, gyönyörű időben sétáltunk fel a ládához Ivó faluból. Páran autóztak, mert várták őket a .com-os ládák, de én nem érzem vesztesnek magam, hogy ez a séta ütötte ki a naptáramból a további csészéket. :)
Köszönöm a rejtést, a patakot "átnevelő" kedves őrülteknek pedig az értelmetlen, de mégis értelmes munkát!
Nagyszerű, késő nyárias időben a Székelyföldi ládázós hosszú hétvége alkalmából jártunk erre egy jó kis csapattal. A túra második napja, környékbeli ládázás és pisztrángozás Ivóban, ez volt a mai napi "feladat".
Székelyudvarhelyen kezdtük a környék felfedezését, utána Zetevára majd az Ívo pataka láda következett.
A GCZTVR megkeresése jól kifárasztotta a csapatot, ami után nagyon jól esett a remek sült pisztráng ebéd. A hal mellé adott muzsnaj (vagy muzsdéj) is nagy sláger volt az asztalunknál. Mikor a pisztráng már elfogyott, finom házi kenyérrel mártogattuk. Isteni volt! :)
Ezután kerestük meg a ládát, ki-ki jóllakottságának megfelelően gyalogosan vagy kocsival. Nekem jól esett a séta, az őszi erdő színei csodálatosak voltak a délutáni napsütésben. A láda környezete és a patak nagyon szép, most könnyedén át lehetett kelni száraz lábbal.
Mi lehetne jobb program mint jó társaságban ládáért hegyre mászni, utána jól bepisztrángozni majd szépséges erdőben tiszta, de szerencsére most épp nem túl bővízű patakon átkepeszteni egy újabb ládáért?
Az átkelés után a láda már hamar meglett. :-)
Köszönöm a rejtőknek az élményeket, hisz mindhármat tőlük kaptam. :-)
Előre megfontolt szándékkal elkövetett csoportos sült pisztráng evés után kerestük a ládát. Ügyesen meg van oldva ez a patak dolog; Gyergyóremete környékén találkoztam már hasonló székely ügyességgel, de az rövidebb elterelés volt.
Nagyon megörültem, amikor megtudtam, hogy az Ivó-ban is van láda.
Itt van a sogorom nyaralója az IVÓ és a Magosbükk összefolyásánnál.
Mindjárt másnap este a Deák Zita pisztrángosát kóstoltuk Anna néni finom kenyerével. A vacsora úgy el huzódott, hogy a ládára nem került sor. 25 fővel voltunk, a többi napra pedig más program volt betervezve.
Majd talán lesz még rá alkalom.
Ivó - Fertő-nyereg - Madarasi Hargita. Ez volt az első napi útvonal, mely keretében felkutattuk a ládát. Az idő száraz most Erdélyben, ennek megfelelően valószínűleg a patak is látott szebb időket. Ezzel együtt imádjuk e tájat.
Majdnem egy hetes itt tartózkodásunk alatt, ez volt az első alkalom, hogy Akassával nem áztunk teljesen szét, ezért meg se próbáltunk átkelni a szinte áradó patakon a 8 fokos hidegben. Amennyiben ez lehetséges, képek alapján kérnénk jóváhagyást. Köszönjük.
Majdnem egy hetes itt tartózkodásunk alatt, ez volt az első alkalom, hogy Peroval nem áztunk teljesen szét, ezért meg se próbáltunk átkelni a szinte áradó patakon a 8 fokos hidegben. Amennyiben ez lehetséges, képek alapján kérnénk jóváhagyást. Köszönjük.
Hetvegi kirandulas a csaladdal az unokabatyamek nyaralojaban. Ketten indultunk a lada keresesere, egy kellemes 2.5km setaval ertuk el a ladat, ami egy unokabatyam altal jol ismert teruleten van, gps nelkul is odavezetett. A hint egy kicsit gyenge olyan helyen, ahol sziklas az egesz oldal es erdoben van, a gps-m meg egy kb 30 meteres korben ugralt ide oda. De vegulis meglett, nem en talaltam meg :) . A rejtes modja oszinten szolva nem tetszik, kerult volna ott szikla is ami ala be lehet tenni, es a viztol vedve lenne, egy nagy eso epp a patakig mossa majd le. De azert tetszett, szep helyen van a rejtes.
A GCSLAP utan kerestuk fel e helyet. Gyorsan, konnyen megtalaltuk a ladat. A vizen valo atkeles nem okozott gondot, meg a kicsikkel sem. Koszonjuk a rejtest!
A Hargitán már jártunk, ezért Ivó megközelítésével nem volt gond. A megadott parkolóig mentünk autóval, onnan pedig gyalog. A leírás alapján gumipapucsokban indultunk útra, így nem volt gond a patakátkelésekkel. :)
Igaz jéghideg volt a víz, de jól is esett a nagy melegben. Pár szár métert mentünk a "csatorna" mellett, közben azon diskuráltunk, vajon tényleg felfelé folyik-e, és ha igen akkor mennyire.:)
Köszi hogy elkalauzoltál erre az érdekes helyre!
Köszönöm a rejtélyes rejtést, Csík Gábornak a tippet, igazán kellemes délutáni program kerekedett.
Mostanában kicsit lazábban álltam a geocaching témakörhöz, de azt hiszem ez a láda ismét meghozta a kedvem. Laza kis kocsikázással felmentünk Ivóba, onnan pedig már közel van a doboz. Ismerem a környéket, de ez az érdekes hely eddig valahogy elkerülte a figyelmem, ezért is élmény volt a felkeresése.
A patak rajtunk is kifogott, mi is átgázoltunk a vízen, így cuppogó cipőkben hódítottuk meg az Madarasi Hargita csúcsot.
A mi kütyünk a patak út felüli oldalára mutatott, ezért inkább a leírásra és a tapasztalatra hagyatkoztunk, mindezek segítségével hamar meglett a doboz.
Köszönjük a rejtést.